Skocz do zawartości

[CS 1.6] Dyskusja o zmianach na serwerze ZOMBIE INFECTION


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Chodziło mi o dodanie podwójnego skoku do sklepu, byłaby to przydatna opcja do wyboru, gdyż wiadomo że losując można nie trafić na tą opcję.

 

  • Odpowiedzi 933
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • Zasłużony Fragowicz
Opublikowano
Godzinę temu, Zachar(R) napisał:

Chodziło mi o dodanie podwójnego skoku do sklepu, byłaby to przydatna opcja do wyboru, gdyż wiadomo że losując można nie trafić na tą opcję.

 

Zdecydowanie nie. Grawitka + podwójny skok? Zbyt duże ułatwienie.

Opublikowano
37 minut temu, KURCZAK PO WIETNAMSKU napisał:

Zdecydowanie nie. Grawitka + podwójny skok? Zbyt duże ułatwienie.

 

1 godzinę temu, Zachar(R) napisał:

Chodziło mi o dodanie podwójnego skoku do sklepu, byłaby to przydatna opcja do wyboru, gdyż wiadomo że losując można nie trafić na tą opcję.

 


Zbyt duże ułatwienie dla zombie, na większości map pojedyncza grawitka (+szalony) wystarczy aby pozarażać ludzi a co dopiero dodając do tego podwójny skok.
Z drugiej strony sam podwójny skok bardzo pomógłby przy przemieszczaniu się po mapach lub wbijaniu jako zombie do kamp na wysokościach,
jednak ludzie siedzą w kampach w większości "na parterze" gdzie podwójny skok się nie przyda.
Podając przykład na mapie bunkiery - na skałce jako zombie na 100% bym wziął grawitkę zamiast podwójnego skoku aby pozarażać ludzi, wskakując na namiot/bunkier też wybrałbym grawitkę.

  • Zasłużony Fragowicz
Opublikowano

Ja jestem temu przeciwny, wystarczy, że podwójny skok można wylosować. A jeśli jednak, to można wrócić do tematu z podbijaniem zombie i z tym coś pokombinować.

  • Właściciel
Opublikowano
4 godziny temu, Zachar(R) napisał:

Chodziło mi o dodanie podwójnego skoku do sklepu, byłaby to przydatna opcja do wyboru, gdyż wiadomo że losując można nie trafić na tą opcję.

 

Właśnie dlatego zostało to wprowadzone do losu, aby była to pewnego rodzaju nagroda unikatowa, czyli niedostępna dla każdego w każdej rundzie, bo wywołałoby to chaos.

Opublikowano
1 godzinę temu, GET napisał:

 

Właśnie dlatego zostało to wprowadzone do losu, aby była to pewnego rodzaju nagroda unikatowa, czyli niedostępna dla każdego w każdej rundzie, bo wywołałoby to chaos.

Rozumiem, w takim razie tak jak wspomniał @ Damo , dobrze by było, jakby zombie mogły się podbijać podczas podsadzania, niestety obecnie trzeba tworzyć jakieś wieże co nie zawsze się udaje, choćby z powodu zgrania z innymi graczami, przy możliwości podbicia innego gracza akcje można ogarnąć w 2-3 osoby.

Opublikowano
55 minut temu, rilu napisał:

Może dodać tym ZM troche więcej hp na start?

Przecież matka zombie na start ma 2500 hp, a jeśli posiadasz premium  to masz 3000 hp

 

To chcesz, żeby zombiak miał jeszcze więcej hp? Bezsens.. To co jest teraz w zupełności wystarczy.

  • Zasłużony Fragowicz
Opublikowano

@ rilu  polecam V.I.P-a PRO + Premium. Za zainfekowanie otrzymujesz +100 HP oraz tak jak napisała @ czekoladka~ , posiadasz 3000 HP jako matka zombie i cieszysz się większym funem z gierki.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Dobry wieczór,

 

Forum długo nie było,pomysły nasuwały się jedne lepsze drugie gorsze,lecz nie było jak o nich wspomnieć.

Teraz gdy jest taka możliwość,chciałbym osobiście i uroczyście sie jednym z nich podzielić.

Mianowicie co myślicie,o tym,żeby dodać np.na samym wejsciu na serwer  krótki quiz sprawdzający wiedze  z regulaminu ZM-a.

Na innych serwerach jest np mozliwosc zalozenia hasla na nick itp jak ktoś jest nowy,a u nas nowy kolega czy też koleżanka,miałby możliwość poznania regulaminu,zapoznania sie z nim w innej formie,

myślę,że pożytecznej.Kilka najważniejszych pytań i kilka odpowiedzi i trzeba zaznaczyc prawidłową,tak jak w wybieraniu mapy takie vote jakby.Zle zaznaczysz wylatujesz,wchodzisz ponownie dobrze zaznaczasz i jesteś na serwerze.Taka zasada trochę powiązana,ze szkołą.Gdzie taka metoda jest ciągle powtarzana od wielu lat,że kujesz tak długo jak nie wykujesz.Może choć troche zmniejszyłby on liczbę łobuzów na serwerze,którzy łamią regulamin.

Dziękuję za wysłuchanie i czekam na wasze opinie.

 

Opublikowano

No dobra to ja Cie szybko sprowadzę na ziemię...

 

a) 99% osób które zobaczą taki "quiz" pomyśli (albo nawet powie na głos) "co to za gówno" i cyk -> disconnect

b) 1% osób które jednak to wypełnią, to za drugim razem znajdzie się w grupie "a" (czyli tej wyżej) 

 

Wykuwanie na blache, nawet nie chce mi się tego komentować (szkoła "óczy"). Zastanawiam się czy bardziej chcesz pomóc czy zabić z zimną krwią ten serwer ;)

Tak czy owak, bardzo trafiony pomysł, rzekłbym - świetny... dlatego jestem na nie.

 

Póki co widzę dwa pomysły o statusie "prio"

- zastąpnienie boxów czymś widocznym (jakaś tekstura)

- odpychanie innych ZM przez szalonego

Jak to już by było, to elegancko będzie można iść dalej ;)

 

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

Zmiany.

 

Zombie

- szalone zombie moze przechodzic przez inne zombie, tzw brak kolizji z modelami.

- matka zombie moze kupić dodatkowe HP (w tym momencie matka zombie ma mniejsze możliwości niż zwykle zombie)

- zombie  ponownie "respi" się gdy jest nowo zainfekowane na początku rundy( chodzi tutaj o matkę zombie )

- Pierwsze (matka - bez multiinfekcji) zombie jest odporne na frosty przez 5 sekund po respie 

- multi-infekcja również "respi" zombie ponownie na spawnie/ w losowych miejscach na mapie

- przez pierwsze 2 minuty każdej rundy - zombie się respią po zabiciu ich przez humanów ( w tym czasie runda może być wygrana gdy zabijemy wszystkie zombie w tym samym oknie czasowym, w którym zombie czeka na respawn , może to być np 5-10 sekund )

- w odniesieniu do pkt wyżej, osoby które wejdą na serwer w trakcie "rozgrywki" również się respią do 2 minut od początku każdej rundy jako zombie ( po infekcji, przed normalnie jako human)

 

Human

- możliwość kupna 1 kamizelki w sklepie ( max 1 raz na runde )

- dodanie Autokampy do sklepu pod "M" - wyłączenie opcji w losowanie w menu broni

- Dodanie ANTIDOTUM na zombie, - coś jak szyszka tylko w 2ga stronę.

- Na rozpoczęcie nowej rundy nie tracimy broni! - chodzi tutaj oto aby kupiona broń ze sklepu mogła być wykorzystana nie tylko w 1 rundzie.

 

Ogólne zmiany

- wyłączenia /los

- zmniejszenie czasu szalonego do 8 sekund

- na mapach ze_ wyłączenie szyszki ( zablokowanie całkowicie )

- Zakupy w sklepie pod "M" odejmują pkt humana/zombie

- każde zarażenie z szyszki dodaje +1pkt zombie

- każde uleczenie z ANTIDOTUM dodaje +100pkt humana

- Antidotum max 1 raz na runde ( jak pipe )

- Ograniczenie MIN do max 1 na gracza. ( chodzi tu głównie o osoby które zastawiają wąskie wejścia w kampach przed szalonym, koszt 2/3 min to znacznie mniej niż 2szalone+hp)

- przeorganizowanie sklepu humana/zombie (dostosowanie cen poszczególnych itemów)

- Nowy map pool .

 

Jak coś jeszcze wymyślę to wrzuce edita.

Opublikowano

Zombie

1. Jak dla mnie nie ma opcji, czasem jak jest długa kampa, to tzw. "Amatorzy szalonych" zamiast iść do końca kampy jak się każdy cofnie, to zarazaja pierwszego na początku, wtedy jest możliwość zamrozenia.

2. Od tego są usługi premium, żeby zwiększyć ilość hp u matki zombi.

3. Nie zrozumiałem o co chodzi, jakbyś mógł doprecyzować.

4. To może być całkiem fajne, ale nie wiem czy 5 sekund to dużo, zazwyczaj każdy wali na początku niż rzuca frosty.

5. To też doprecyzuj, bo z tego co rozumiem chodzi Ci o respienie się samych matek jak zginą pośród reszty którym udało im się zarazić?

6-8. To już by chyba było kiepskie, zobacz ile by zbierali pkt zm... Co 10 minut szyszka i rtv..

Human

1. Masz /los od tego aby można było wylosowac 1 kamizelkę. Plus kupno usług. 

2. Można losowac przecież 20ammo i 30ammo za 1000$, tak to każdy auto kampa będzie grał. Z tego co pamiętam zostało to zamienione z kiedyś.

3. Nie mam zdania, nie wiem jakby to działało.

4. Chodzi Ci o machine gun?

Ogólne zmiany.

1. Co Ty, losik dodał pewnego uroku i zmniejszył monotonnosc podczas rozgrywki.

2. Niedawno został zwiększony z 10 do 12 sekund i jest chyba spoko. 

3. Nie grywam na ze_ za często, więc może ktoś inny się wypowie.

4. /los już odejmuje i to czasem sporo.. 

5. To już bez sensu, po szyszce już i tak masz wystarczającą ilość pkt zm.

6-7. To raczej odpada, ale 1 anti na rundę by było przyzwoite.

8. Tutaj właśnie te 12 sek robia swoją robotę, a 1 mina na 1 gracza kiepsko trochę.

9. Ceny też były jakiś czas temu aktualizowane z tego co pamiętam.

Niektóre rzeczy co napisałeś są fajne, może reszta stałych bywalców się wypowie. Pozdro

 

Opublikowano
Cytat

1. Jak dla mnie nie ma opcji, czasem jak jest długa kampa, to tzw. "Amatorzy szalonych" zamiast iść do końca kampy jak się każdy cofnie, to zarazaja pierwszego na początku, wtedy jest możliwość zamrozenia.

Moim zdaniem frost nie powinien byc barierą dla szalonego, a właśnie często tak jest ze osoby blokują kampę i szalony nie ma szans na zrobienie "roboty" bo zarazi 1 osoba która potem jest zamrażana frostem. Jeśli chcemy mieć szanse z szalonym to mamy od tego przegranata który według mnie spełnia swoje zadanie, chociaż jest odrobinę za drogi.

Cytat

2. Od tego są usługi premium, żeby zwiększyć ilość hp u matki zombi.

Nie zrozumiałeś dokładnie tego punktu, nie chodziło mi o bazowe HP, tylko o możliwość zakupu dodatkowego HP w sklepie pod "M". Obecna matka zombie tego nie posiada, i przez to po jednym szalonym ma 100 hp i nic więcej nie może zrobić. Zwykły zombiak może anti/ kupic dodatkowe hp = 2 szalone 

Cytat

3. Nie zrozumiałem o co chodzi, jakbyś mógł doprecyzować.

Zombie (pierwsze =  matka) podczas gdy zaczyna się infekcja, jest po prostu losowo teleportowana na mape ( w miejsce zwyczajnych spawnów). Tu kieruje to do tego ze nie będzie już blokowania kamp, wchodzenia do kamp jako matka zombie itd.. bo i tak początkowa infekcja cie teleportuje gdzies na mape.

Cytat

5. To też doprecyzuj, bo z tego co rozumiem chodzi Ci o respienie się samych matek jak zginą pośród reszty którym udało im się zarazić?

Nie, patrz pkt 3. ta sama sytuacja.

Cytat

6-8. To już by chyba było kiepskie, zobacz ile by zbierali pkt zm... Co 10 minut szyszka i rtv..

6/7 . Chodzi o pobudzenie rozgrywki, obecnie niestety ale granie zombiakiem = kampienie i zaglądanie od kampy do kampy, human praktycznie tez większość mapy siedzi skitrany  kampie i nic nie robi bo zombie nie chcą wbijać do kamp. chodzi o pobudzenie rozgrywki zombie/human. Zombiak nawet jeśli zginie to przez te pierwsze 2 minuty każdej rundy może dalej brać udział w rozgrywce. Nie widzę tu niczego co mogło by przynosić większe ilości pkt dla zombie, ilość humanów do zainfekowania w rundzie zostaje taka sama, lub sie zmniejsza w miarę postępowania infekcji. Myślę że to bardziej przyczyniło by się do tego ze ludzie by grali - obecnie niestety ale giniesz jako zombie w poczatkach rundy i musisz czekac 4minuty na kolejna, dla dużej części osób jest to po prostu strata czasu i dlatego wychodzą z serwera, o tyle o ile jak wcześniej grało po 30 osób i serwer był full to nie miało to znaczenia bo każdy czekał na wolnego slota. teraz mało kiedy jest więcej jak 25 osób, i takie czekanie na nowa rundę powoduje ze ludzie uciekają bo po prostu jest nudno.

Cytat

1. Masz /los od tego aby można było wylosowac 1 kamizelkę. Plus kupno usług. 

1. Co Ty, losik dodał pewnego uroku i zmniejszył monotonnosc podczas rozgrywki.

kamizelka to jedna z wielu opcji w los, nie masz pewności że "wylosujesz" kamizelke.

Sam zauważyłeś że rozgrywka jest monotonna, sam los nie wnosi praktycznie nic do rozgrywki dla zombie, o tyle o ile dla humana paczka granatów czy kamizelka. Nie wspominam o kasie bo to ze doda mi +234$ jeszcze nigdy się nie przydało praktycznie :P

Cytat

2. Można losowac przecież 20ammo i 30ammo za 1000$, tak to każdy auto kampa będzie grał. Z tego co pamiętam zostało to zamienione z kiedyś.

4. Chodzi Ci o machine gun?

jeśli już wydałeś te 1000$ i wylosowałeś tą autokampe to niech ona Ci zostaje na następną rundę a nie znika. Tak samo z krową, nikt tego nie kupuje w sklepie bo znika po rundzie co jest dla mnie bezsensem.

co do pkt 2. właśnie chodzi o usunięcie tego losu i dodanie tej broni normalnie jako item w sklepie, który sie kupuje za $ i pkt humana.

Cytat

2. Niedawno został zwiększony z 10 do 12 sekund i jest chyba spoko.

8. Tutaj właśnie te 12 sek robia swoją robotę, a 1 mina na 1 gracza kiepsko trochę.

Właśnie dlatego zmniejszyć limit do 1 miny ( postawionej) kupić sobie możesz 2 a nawet i 3 jak chcesz, w zamian za to szalonego ustawić na 8 sekund.

 

Cytat

5. To już bez sensu, po szyszce już i tak masz wystarczającą ilość pkt zm.

4. /los już odejmuje i to czasem sporo.. 

pkt 4/5 dlatego chodzi o odejmowanie pkt zombie/human, nie kasy - bo chyba o tym myślałeś odnosząc się do pkt nr 4 - los nie odbiera ci PKT humana/zombie

Jeśli nazbierasz na tą przykładową szychę te 12 pkt zombie, kupujesz szychę i masz pkt 0, zarazisz 5 osób, masz pkt 5, zarazisz 20 masz pkt 20.. na tym to by polegało.

Ta sama sytuacja z humanami, kupują granaty, tracą pkt, kupują minę tracą pkt itd.. po prostu trzeba by było patrzeć na to czy opłaca się w danej rundzie kupić minę/granat itd.. 

teraz uzbierasz pkt i potem zasadniczo nic więcej z nimi nie zrobisz. Co Ci z tego ze masz 100pkt zombie albo 30000 pkt humana, nic. a tak gdyby odejmować te pkt za każdy kupiony item ze sklepu ludzie musieli by bardziej współpracować, kalkulować co się opłaca a co nie.

Cytat

3. Nie mam zdania, nie wiem jakby to działało.

6-7. To raczej odpada, ale 1 anti na rundę by było przyzwoite.

Ta sama zasada działania co szyszka u zombie. Human kupuje granat który gdy rzuci przemienia ponownie zombiaki w humanów -  dostaje za to pkt, bo oczywiście w połączeniu z tym że za każdy kupiony przedmiot w sklepie by je tracił , miało by to sens.

6/7 nie chodzi o zwykłe anti dla 1 humana które sobie kupuje gdy jest zombie, chodzi o granat antidotum.

 

Opublikowano
Cytat

5. To już bez sensu, po szyszce już i tak masz wystarczającą ilość pkt zm.

4. /los już odejmuje i to czasem sporo.. 

pkt 4/5 dlatego chodzi o odejmowanie pkt zombie/human, nie kasy - bo chyba o tym myślałeś odnosząc się do pkt nr 4 - los nie odbiera ci PKT humana/zombie

Faktycznie pkt sa odejmowane za los/masz racje, to samo chodziło mi żeby zrobić ze sklepem pod "M" :P

  • Zasłużony Fragowicz
Opublikowano
W dniu 12.06.2021 o 15:45, Fandorinn napisał:

- dodanie Autokampy do sklepu pod "M" - wyłączenie opcji w losowanie w menu broni

 

Absolutnie nie. To jest jedna z lepszych zmian na serwerze.

 

W dniu 12.06.2021 o 15:45, Fandorinn napisał:

- na mapach ze_ wyłączenie szyszki ( zablokowanie całkowicie )

 

Jest to w planach, ale póki co tylko na jednej mapie do testów.

 

 

Co do reszty to @ SPORTOWA WARSZAWA (L) fajnie się odniósł. Niektóre Twoje pomysły mogą być na prawdę ciekawe.

Myślę, że z @ [CS 1.6] Admin ZOMBIE INFECTION@ [CS 1.6] Starszy Admin ZOMBIE INFECTION moglibyśmy usiąść i na spokojnie to omówić.

 

 

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 20.07.2020 o 17:52, SPORTOWA WARSZAWA (L) napisał:

Ja bym wrócił na początku do tego vote na koniec mapki, czarny ekran czy zwyczajnie fresh na kilka sekund, żeby można było wybrać to, co się chce. Już nie mówię o ludziach którzy wciskają przez przypadek, ale nawet mnie już to denerwuje, bo czasami nie chce wybrać jakiejś mapki, a ją wybieram bo jestem w trakcie rozgrywki.

Ponawiam temat

  • Zasłużony Fragowicz
Opublikowano
W dniu 11.07.2021 o 18:51, ZjemCiKredki napisał:

Ponawiam temat

 

Zmiany o których była mowa będą wprowadzane pod koniec wakacji. 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności