Dobrego metabolizmu nie ma, póki sam sobie go nie nastroisz dobrym odżywianiem.
Chudnąć samym bieganiem się nie chudnie - dzięki niemu jesteś w stanie utnąć trochę kalorii z dziennego spożycia, przy czym jak chcialbys schudnac, musialbys zachowac deficyt kaloryczny, bieganie momentami tworzyłoby duzo wiekszy deficyt kaloryczny poprzez "spalanie"
Bieganie z szpotawością czy koslawoscia, ktora wystepuje w mniejszym badz wiekszym stopniu u ludzi (nie zdaja sobie wszyscy sprawę) pogłębia wadę kolan, dlatego też warto takie rzeczy zobaczyć przed rozpoczeciem przygody.
Kolejnym elementem są dobre buty - dopasowane, po prostu idealne, bo moga rowniez tworzyc kolejne badz poglebiac schorzenia, najlepiej aby były wyprofilowane przy śródstopiu.
Przy bieganiu na chodniku czy po ulicy troszkę niszczymy sobie kolana, twarda nawierzchnia naprawdę slabo nam sprzyja, wiec zadalbym rowniez o dobry teren do biegania.