Znajdź zawartość
Wyświetlanie wyników dla tagów 'wersji' .
-
Powrót do "starej" wersji CS 1.6 oraz co zmieniła aktualizacja
Wheatley opublikował(a) temat w Poradniki do CS 1.6
Wprowadzenie W ostatnich dniach z okazji 25-lecia wydania gry Half-Life wyszła aktualizacja, która wprowadziła parę istotnych zmian oraz dodała nową zawartość. Dlaczego o tym wspominam? Jak większość może wie, Counter-Strike rozpoczął swoją historię jako mod do produkcji Valve i mniej więcej dalej tak funkcjonuje. Niestety podczas aktualizacji trochę nie uwzględniono modów, przez co większości nie można było uruchomić. Na szczęście ostatnie łatki rozwiązały sprawę, chociaż nie do końca. Zanim jednak przejdziemy do tego jak wrócić do starej wersji, polecam przejrzeć nowości. Co się zmieniło? Nie będę się zbyt rozpisywał nad każdą zmianą, większość dotyczy samego Half-Life oraz silnika. Dla zainteresowanych: link 1. Nowe-stare menu - tak samo funkcjonalne, lecz w stylu klasycznego Half-Life. 2. Można tworzyć własny serwer i zapraszać do niego znajomych - będzie publicznie dostępny! Po zaznaczeniu "Enable steam networking" wykorzystujemy platformę Valve do tunelowania połączenia, każdy będzie mógł znaleźć nasz serwer w wyszukiwarce więc pamiętajcie o haśle Steam wykorzystuje swoje serwery przez co IP serwera jest inne niż nasze, czyli jesteśmy chronieni. 3. Modele HD - "Enable original models" - zmieniła się pozycja przycisku, standardowo jest on włączony. Dotyczy on modeli graczy, przełącza on modele z klasycznego i oryginalnego CSa na te nowsze z Condition Zero. - "Allow custom addon content" - pozwala na wczytywanie skinów i innych dodatków bez podmieniania oryginałów w folderze gry. (np. ściągniety model AK47 wrzucamy do cstrike_addons/models). 4. Nowe opcje myszki - pozwala nam zmniejszyć opóźnienie myszki, czy działa i jakie są różnice tego jeszcze nie udokumentowano. W teorii gra synchronizuje procesor i GPU aby uzyskać jak najmniejsze opóźnienia. 5. Nowe opcje graficzne - dostaliśmy dwie nowe funkcje. "Enable texture filtering" pozwala wyłączyć filtrowanie tekstur, co przekłada się na rozpikselowane lub gładkie tekstury. - "Allow widescreen field of view" - najważniejsza zmiana, pozwala przełączyć FOV gracza pod ekrany szerokokątne! Bardzo ważna zmiana, wielu z Was zauważy od razu różnicę - dostajemy szersze pole widzenia, niż z klasycznym FOV. Porównanie: LINK - "Use shaders" - jest to opcja, która wyrównuje oświetlenie na mapie i ogranicza zbyt mocne natężenie, zastępuje przestarzałe gl_overbright 1. Uwaga: posiada bugi oraz aby opcja zadziałała, serwer musi na to zezwalać za pomocą cvar: sv_allow_shaders 1. Najlepiej zobaczcie porównanie: LINK Czy są jakieś błędy? Tak, niestety jeszcze Valve z tego co widzę pracuje nad doprowadzeniem modów do porządku. Jednak z grą online nie ma problemów, większość z nich dotyczy tworzenia własnego serwera. Zmieniły się fonty w grze, przez co niektóre elementy na ekranie mogą być niedopasowane - głównie chodzi tutaj o informacje na serwerach społeczności. Czy to poprawą - może, jeśli nie to prawdopodobnie powstanie jakiś fix od społeczności który tu wrzucę. Jak wrócić do starej wersji? Według mnie, nowe nie zawsze oznacza gorsze. Poprawiony FOV jest chociażby warty rozważenia gry na nowej wersji (o ile tego nie usuną :C ). Trochę zaktualizowany silnik może też być wydajniejszy. Każdy może wrócić do starej wersji w prostych krokach. 1. Wchodzimy w właściwości gry Counter-Strike w aplikacji Steam 2. Wchodzimy w zakładkę Beta i wybieramy jak na obrazku 3. Po małej aktualizacji możemy odpalić grę w starej wersji. Jeśli macie uwagi, bądź pytania - śmiało piszcie. sniper_scope.spr- 5 odpowiedzi
-
- 10
-
-
-
-
Facebook aktualizuje Messengera do wersji 4. Co się zmieni?
TygryS opublikował(a) temat w Dyskusje wokół urządzeń mobilnych
Pomimo wielu żenujących wpadek Facebooka w ciągu ostatnich miesięcy (mowa m.in. o wycieku danych), z niebieskiego portalu społecznościowego wciąż korzysta ponad 2 miliardy użytkowników. Wielu z nich loguje się do serwisu nie tylko każdego dnia, ale wielokrotnie w ciągu każdego dnia i nie wyobraża sobie już funkcjonowania w świecie bez mobilnej aplikacji Facebooka. A już zwłaszcza bez Messengera. Podpięty w pewnym momencie pod Facebooka stał się dziś niemal autonomiczną jednostką, czatem, który wyparł SMSy, WhatsUp'a i inne formy komunikacji pisemnej. Trzeba jednak przyznać, że obecna odsłona Messengera nie jest tak intuicyjna jak mogłaby być. Dlatego też Facebook zapowiada zmiany wraz z wersją 4. Co ulegnie modyfikacjom? Facebook zapowiedział nową aktualizację Messengera do wersji 4. Niektórzy z nas mogli już nawet pobrać update, gdyż ten powoli udostępniany jest na wszystkie urządzenia. Co się zmienia w nowej wersji? By maksymalnie uprościć obsługę, aplikacja będzie miała odtąd nie 9, a 3 zakładki. W pierwszej zakładce o nazwie Chat znajdziemy wszystkie nasze rozmowy: i telefoniczne, i grupowe i tradycyjne - z pojedynczymi znajomymi. Tu też na górze umieszczono ikonę kamery, aby szybciej wykonywać selfie. W zakładce Ludzie znajdą się zaś m.in. aktualności czyli krótkie nagrania wideo udostępnione przez znajomych, a także lista obecnie dostępnych użytkowników. W ostatniej zakładce Odkrywaj będzie zaś cała reszta: wszystkie subaplikacje Messengera jak Znajomi w pobliżu i inne. Z tego poziomu zagramy też w gry oraz będziemy śledzić wszelkie nowości. Ale nie samymi uproszczeniami nastanie aktualizacja. Kolejne informacje powinny ucieszyć fanów personalizacji. Messenger bowiem odtąd pozwoli na pokolorowanie naszych dymków rozmowy, ustawić rozmowom czarne, mniej męczące w nocy tło, sam interfejs także ulegnie kosmetycznym zmianom. Czy przeobrażenie Messengera wraz z wersją 4 wyjdzie aplikacji na dobre? Wygląda na to że tak, ale wkrótce każdy z nas przekona się o tym osobiście. źródło: purepc.pl- 5 odpowiedzi
-
- 3
-
-
-
- aktualizuje
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Warlords of Draenor dołączył do podstawowej wersji World of Warcraft
frez opublikował(a) temat w Artykuły o grach
Stało się to, co wszyscy prognozowali od dawna. Najnowszy (jeszcze najnowszy) dodatek do World of Warcraft został właśnie wchłonięty do standardowej wersji gry. Oznacza to tylko tyle, że kupując teraz zwykły egzemplarz, zwykłego BattleChesta, w środku oprócz podstawki, The Burning Crusade, Wrath of the Lich King, Cataclysm, Mists of Pandaria znajdziecie również Warlords of Draenor. Czyli 15 euro w oficjalnym sklepie Blizzard'a lub ~40 złotych na Allegro i cieszycie się PEŁNĄ wersją Króla MMORPG’ów. Z levelowaniem i contentem do 100 lvl'a. http://mmorpg.org.pl/news/zobacz/stalo-sie-warlords-of-draenor-dolaczyl-do-podstawowej-wersji-world-of-warcraft -
ARK: Survival Evolved w darmowej wersji. ARK: Survival Of The Fittest
frez opublikował(a) temat w Artykuły o grach
Jest to podobny zabieg, jaki miesiąc temu wykonało H1Z1, dzieląc się na dwie, różne gry. Różnica polega jednak na tym, że tam musieliśmy bulić kasę za każdą z nich, a ARK: Survival Of The Fittest okazał się być… Free2Play! Kompletnie F2P, bo nie musicie posiadać egzemplarz ARK: Survival Evolved. Premiera „nowego ARK’a” odbyła się dzisiaj w nocy. Zapraszam TUTAJ. ARK: Survival Of The Fittest to wyciągnięty mod/tryb z ARK: Survival Evolved, ale w usprawnionej, znacznie bardziej rozbudowanej formie. Twórcy nazywają to M.O.S.A. - a Multiplayer Online Survival Arena. 72 graczy przy pomocy broni, pułapek czy innych rzeczy walczą na mapie, grając solo lub łącząc się w grupy. Takie Igrzyska Śmierci, ale w prawie antycznej odsłonie. Mecze trwają około 30 minut. Najlepsi gracze trafią na listy rankingowe i otrzymają specjalne nagrody. http://mmorpg.org.pl/news/zobacz/mamy-ark-survival-evolved-ale-od-dzisiaj-mamy-rowniez-darmowe-ark-survival-of-the-fittest -
Co tu ostatnio cicho się zrobiło, więc czas was pobudzić :D Więc mam do was pytanie: Od jakiej wersji minecraft gracie ? W odpowiedzi podajecie wersję z ankiety i wersję wersji - w przypadku Alphy/Bety/Pelnej wersji (Tzn. np. Alpha 1.1.2 ). *Kolory podałem w celu ułatwienia rozumowania. ~Ja gram od wersji Beta 1.8.1 :)
