Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'komendy' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Centrum Dowodzenia
    • Regulaminy
    • Ogłoszenia i informacje
    • Organizacja naszego projektu
    • Rekrutacja na naszym projekcie
    • Konkursy na naszym projekcie
    • Promuj i wesprzyj nasz projekt
    • Lista wszystkich usług
    • Zapytaj nas
  • Strefa Fragowiczów
    • Przydatne dla Fragowiczów
    • Wspólna integracja
    • Kącik redakcyjny
    • Kącik twórczości
    • Kącik hydepark
  • Strefa kar, skarg i zgłoszeń
    • Formalności - kary
    • Forum
    • Counter-Strike 1.6
    • Counter-Strike: Source
    • Counter-Strike: Global Offensive
    • Counter-Strike 2
    • TeamSpeak i Discord
  • Strefa naszych serwerów
    • ★ CS 1.6 ★ Lista serwerów
    • ★ CS:S ★ Lista serwerów
    • ★ CS:GO ★ Lista serwerów
    • ★ CS 2 ★ Lista serwerów
    • ★ Lista różnych serwerów ★
    • ★ Serwery głosowe ★
  • Strefa gier i sprzętu
  • Strefa pozostałych działów
  • Info
  • Ogłoszenia
  • [CS 1.6] Gracze serwera ZOMBIE INFECTION Aktywność
  • Ekipa Mocnego Pierdolnięcia Wszystko
  • ASG - AirSoftGun Forum ASG
  • Mirage 4L Homie Manewry
  • Wariaty Zeu$a Do odstrzału
  • ZAPALENI CZOŁGIŚCI POLECANE DRZEWKA
  • ZAPALENI CZOŁGIŚCI ELITARNE POJAZDY
  • ZAPALENI CZOŁGIŚCI PRZEMYŚLENIA
  • Byłem tutaj - strefa publiczna Byłem tutaj
  • Surf Classic Rekord fragów (ss)
  • Fragowi wyznawcy filozofii "XD" Tematy
  • Śnięte słowa mesjasza ner7usa Wielkie psalmy
  • Śnięte słowa mesjasza ner7usa Bogate donacje słowne
  • Miauczki *.* Miau Miau
  • shooters Tematy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Imię


Miasto


Zainteresowanie


Nick na sieci


Ulubiony serwer


Gram na serwerach


Skąd dowiedziałeś się o naszej sieci serwerów


System


Procesor


Karta graficzna


Pamięć RAM


Fotel


Monitor


Myszka


Klawiatura


Słuchawki


Mikrofon


Smartfon


X


Facebook


Instagram


TikTok


Snapchat


Discord


Twitch

Znaleziono 14 wyników

  1. Komendy dostępne dla adminów CS:GO W tym temacie znajduję się spis komend dostępnych dla naszych adminów Przypominamy, że wszystkie komendy wpisywane są w konsoli 1. Komendy Podstawowe: sm_admin - Otwiera menu admina sm_help - pokazuje dostępne komendy. jednorazowo pokazywanych jest 10 komend. Jeśli chcesz zobaczyć następne komendy wpisz sm_help n ( gdzie n to liczby 1, 2, 3 itp w zależności od ilości dostępnych komend) status - pokazuje dane wszystkich gracze na serwerze sm_who [#userid|name] - odpowiednik amx_who - pokazuje graczy i adminów na serwerze 2. Komendy Banujące, mutujące itd.: sm_addban "czas" "steamid" "powód" przykład sm_addban 123 SteamID:cośtamcośtam benek Uwaga 1: w chwili obecnej na serwerze jest załadowany plugin SourceBans który podmienia domyślne działanie sm_ban oraz sm_addban. Po wpisaniu tej komendy dostaniemy zwrotny komunikat: “[sourceBans] You can not add a ban from in the server, visit Пожалуйста Войдите или Зарегистрируйтесь чтобы увидеть скрытый текстto add a ban“. Oznacza to że bana możesz dodać ręcznie poprzez panel admina na wskazanej stronie www. Łatwe i przyjemne. 100% gwarancji że pacjent nie uniknie kary. Uwaga 2: Na serwerach INEA & G4G obowiązuje prosta zasada: banów PERM zwykły admin nie daje w czasie gry ! Bany 0 daje H@ po zgłoszeniu na forum przypadków cziterstwa (demko wymagane) i ewidentnego chamstwa serwerowego (podany data i czas zajścia). sm_ban "#userid/Nazwa gracza" "Minuty" "Powód" przykład sm_ban Get 0 benek - banowanie po nicku bądź po STEAMID, 0 = perm. Działanie powiązane z SourceBans (patrz powyżej) sm_banip "Czas" "IP gracza" "Powód" przykład sm_banip 0 123.123.123.123 benek - banowanie po IP. Działanie powiązane z SourceBans sm_kick "#userid/Nick Gracza" [powód] Przykład sm_kick get tak sm_unban <steamid> Przykład sm_unban steamid:cośtamcośtam - odbanowanie sm_gag "#userid/Nazwa gracza" "Minuty" "Powód" Przykład sm_gag get 0 tak - zabraniasz graczowi używania czata. sm_ungag <gracz> Przykład sm_ungag get - usuwa powyższe ograniczenie sm_mute "#userid/Nazwa gracza" "Minuty" "Powód" Przykład sm_mute get 0 tak - zabraniasz graczowi używania mikrofonu sm_unmute <gracz> Przykład sm_unmute get - usuwa powyższe ograniczenie sm_silence "#userid/Nazwa gracza" "Minuty" "Powód" Przykład sm_silence get 0 hehe - zabraniasz graczowi używania czata lub mikrofonu sm_unsilence <gracz> Przykład sm_unsilence get - usuwa powyższe ograniczenie 3. Pozostałe Komendy: sm_map <map> - zmiana mapki sm_vote "Pytanie" "odpowiedź 1" "odpowiedź 2" Przykład sm_vote "Zmiana mapy?" Tak Nie - Tworzy głosowanie na serwerze sm-cancelvote - anulowanie wszelkich trwających votów say <tekst> w konsoli - tekst wysyłany do wszystkich na serwerze. say_team - wysyłanie wiadomości do teamu sm_chat <wiadomość> - wysyłanie wiadomości do admina sm_csay <wiadomość> - wiadomość do graczy na środku ekranu sm_hsay <wiadomość> - ukryta wiadomość do wszystkich graczy sm_msay <wiadomoćś> - wiadomość w formie panelu po lewej stronie sm_psay <name or #userid> <wiadomość> - prywatna wiadomość o steamid lub kicku sm_say <wiadomość> - wiadomość do wszystkich graczy (można używąć składni say @ <wiadomość> sm_tsay <wiadomość> - wiadomość w lewym górnym rogu o kolorze red green albo blue
  2. Witam. Kilka dni temu pobrałem bratu jakiś config, a to że gramy na jednym komputerze, ale na 2 kontach to w moim configu włączyło się pokazywanie nicków przez ścianę. (wcześniej grałem tylko na komendzie aby pokazywało znacznik teammate'ów, to jest chyba ta komenda cl_teamid_overhead_always 1). Nie wiem jak wyłączyć to pokazywanie nicków przez ścianę. Komenda -cl_show_team_equipment nie działa. W configu też nie mam tej komendy. Za bardzo nie pamiętam, ale jak wpisywałem -cl_show_team_equipment to nie było widać nicków przez ścianę, ale gdy normalnie widziałem gracza to nad nim był normalnie nick.
  3. Chciałbym was prosić o dodanie mute bo dzieci niektóre strasznie krzyczą do tych mikrofonów
  4. gitarka
  5. Witam. Przedstawie dziś kilka komend ułatwiających grę oraz objaśnienie podstawowe komendy amxx(dla admina) Komendy wpisujemy w konsloi którą uruchamiamy klawiszem ~ Komendy dla gracza: record nazwa dema - nagrywamy demko z gry (np. record test) stop - kończymy nagrywać demo playdemo nazwa dema - oglądamy nagrane demo(np wiewdemo test) snapshot - robimy screena z gry sv_gravity - przyciąganie ziemskie, domyślnie 800(działa tylko na botach :D ) lefthand - ustawiamy w jakiej ręce trzymamy broń drawradar - pokazuje radar clear - czyści konsolę bind - możemy zbindować sobie komendę ( np. bind "l" "snapshot" (teraz pod klawiszem l możemy robić screeny)) adjust_crosshair - zmiana koloru celownika Podstawowe komendy dla admina serwera: amx_ban - banujemy gracza(np. amx_ban "olikdel" "60" "ban" - czas bana podajemy w minutach) amx_kick - kickujemy gracza (np amx_kick "olikdel" "ogarnij ping" amx_vote - głosowanie (np. amx_vote "chcecie inną mapę?" "tak" "nie" amx_slay - zgładzenie gracza (np. amx_slay "olikdel") amxkickmenu - menu kicków, wybieramy jakiego gracza chcemy wywalić) amx_banmenu - menu banów amxmodmenu - mamy tam różne funkcje amx_who - możemy zobaczyć kto ma jakie flagi (np czy jest jakiś inny admin) amx_map - zmiana mapy(np. amx_map "de_dust2" amx_mute - wyłączamy graczowi mikrofon Są to tylko podstawowe komendy dostępne w cs 1.6. Jutro opiszę dokładnie funkcje AMXMODMENU. Pozdrawiam! :D
  6. Poradnik z przydatnymi komendami typu: poprawa dźwięku, łącza, zarządzania serwerem, kolorowy hud i wiele innych.
  7. Siemka w tym poradniku napiszę-opiszę ważne rzeczy oraz dodatki do cs'a 1.6. 1. Komendy -----> ping: cl_updaterate 32, cl_cmdrate 30, rate 25000 2. Komendy ------> fps: fps_max "i tu podam przykład np 303" wy możecie np 250, 200, fps_modem 303, developer 1, cl_showfps 1 ta komenda na sprawdzenie ile się ma fps'ów 3. Komenda ------> płynniejsze ruchy myszki: m_filter 1 4. Komendy -------> celownik: cl_dynamiccrosshair 0 przy 0 lepiej się gra bo celownik jak biegamy lub chidzimy nam nie skacze, cl_crosshair_color " przykład 50 200 50, jeszcze 50 250 200" musicie sobie wybrać 5. Celownik -------> Najlepiej mieć small na tym najmniejszym najlepiej się gra i odznaczyć Translucent bo to prawie na wszystkich mapach celownika nie widać. 6. Myszka --------> czułość mi się gra najlepiej jak mam 2.0 ale wy sobie ustawcie jaki chcecie dalej bardzo dobrze jest jak się zaznaczy Mouse Look, Mouse filter oraz Joystick Look 7. Audio -------> muzyka itp. Sounds effect volume dajcie sobie na MAX bo tak jest nalepiej grać, a MP3 volume * to już zależy od was jak chcecie się skupić to dajecie na najmniej a jak chcecie muzyki słuchać rs'ów na serwerze dajcie sobie dokońca MAX. 8. Video -------> Rozdzilczość to zależy od waszego ekranu np ja mam rozdzielczość ustawoną na max bo mam duży ekran, Renderer dajecie zawsze na OpenGL nie dawajcie na SOFTOWARE !!! Coulor dajcie na 32 bity. 9. MIkrofon ----->ustawienia: Tutaj dajcie jak chcecie musicie najpierw zrobić test waszego mikrofonu i czy piszczy czy nie jak pisczy to zmniejszacie procenty a jak za cicho to tam zwiększacie to zależy od was. To będzie tyle poradnik jest w 100% mój sam robiłem, poradnik jest dla takich początkujących graczy, a nie co grają i grają po 10 lat i wszystko wiedzą. Yo
  8. Witam chciałbym poznać część komend na admina
  9. NOOK

    Komendy rcon

    Zacznijmy od tego, co to jest rcon i do czego on służy. Rcon, to tzw. zdalna konsola. Coś jak amx, tylko bez żadnego wgrywania na serwer i dodawania flag, admina itp. Wystarczy do niego się zalogować przez konsolę. Rcon znajduje się na KAŻDYM serwerze lecz dostęp do niego ma tylko osoba posiadająca hasło. Dzięki niemu możemy zmieniać m.in grawitację, airaccelerate itp. Czas na komendy przydatne i mniej przydatne Bardziej przydatne (do mixów, cw itp.) rcon_password - hasło rcon. Tą komendą możemy się zalogować to rcona. Przykład: rcon_password cycki rcon sv_restartround 1 - restart rundy w 1 sekundę. Przykład: rcon sv_restartround 60 (60sek) rcon changelevel - komenda do zmiany mapy. Przykład: rcon changelevel de_nuke rcon exec - ładowanie configu. Przykład: rcon exec esl5on5.cfg rcon sv_password - zakładanie lub zmienianie hasła na serwerze. Przykład: rcon sv_password esl rcon sv_restart 1 - restart rundy. Trzykrotne wpisanie tej komendy da nam trzy restarty itp. rcon kick - kickowanie graczy. Aby sprawdzić numer wystarczy wpisać vote w konsoli. Przykład: rcon kick #66 (kicknięty zostanie gracz z numerem 66) rcon hostname - zmiana nazwy serwera. Przykład: rcon hostname "CYCKI" Mniej przydatne: rcon mp_fadetoblack 0 - ftb, czyli tzw. ciemny ekran (1 = on, 0 = off) rcon sv_gravity - zmiana grawitacji. Przykład: sv_gravity 800 (zmiana grawitacji na standardową) rcon mp_freezetime - czas freeza na początku rundy. Przykład: rcon mp_freezetime 0 (brak freezetime) rcon mp_startmoney - ilość pieniędzy na początku rundy. Przykład: rcon mp_startmoney 16000 rcon mp_friendlyfire - friendlyfire. Przykład: rcon mp_friendlyfire 1 (1 = on, 0 = off) rcon status - lista graczy na serwerze. To samo co vote rcon map - zmiana mapy z kicknięciem wszystkich graczy. Przykład: rcon map de_dust2 rcon mp_fadetoblack - FTB, czyli tzw. "ciemny ekran". Przykład: rcon mp_fadetoblack 0 (1 = on, 0 = off) rcon say - Pisanie na czacie z prefixem takim samym jak nazwa serwera. Przykład: rcon say LUBIĘ CYCKI (wyświetli się [Nazwa serwera]LUBIĘ CYCKI) rcon mp_autoteambalance - balans drużyny (1 = on, 0 = off) rcon mp_footsteps - odgłosy biegania (1 = on, 0 = off) rcon mp_forcechasecam - możliwość oglądania innych graczy i innych typów kamery (1 = on, 0 = off) rcon banid - banowanie gracza. Wpisujemy vote i bierzemy jego numer. To samo co w kickowaniu. Przykład: rcon banid #66 rcon sv_stepsize - Wchodzenie na przeszkody. Można się z tym spotkac np. na surfie Przykład: rcon sv_stepsize 300 (wchodzenie na przeszkody. Aby włączyć wartość musi być ustawiona na 18 rcon stats - sprawdzamy w ten sposób ile fps aktualnie ma nasz serwer. Cały poradnik został napisany przez użytkownika Costa. z mpcforum.
  10. Hej W tym "poradniku" chciałabym zaprezentować wam kilka przydatnych komend. Komdendy dotyczące fps'ów: cl_showfps- wyświetla nam ilość fps'ów w lewym górnym rogu ekranu fps_max 101- Ustawia maxymalną liczbę fps'ów fps_modem 101- działa na podobnej zasadzie jak fps_max gl_round_down "3" - Odpowiada za wygładzanie tekstur. Im niższa wartość tym wartość tekstór powinna być precyzyjniejsza , a im wyższa wartość tym słabsza jakość tekstur.(wiele zależy też od karty graficznej) gl_playermip "0" - Ustawia jakość modeli. Im wyższa wartość tym "szybsza" gra, lecz gorsza jakość modeli(na zwiększenie wartości fps'ów polecam wartość równą 2). cl_weather "1" - wł/wył efekty pogodowe.(np. na mapie de_aztec wyłącza deszcz) Komdendy dotyczące celownika cl_crosshair_size "small" - Komenda ta zmniejsza celownik , dzięki czemu(wg. mnie) łatwiej strzelać. cl_dynamiccrosshair 0 - Celownik nie ulega powiększeniu w trakcie poruszania się, skakania itp. crosshair 1 - Dzieki tej komendzie pokazuje się czerwona kropka(EDIT:przy przybliżeniu) w celowniku w AWP cl_autowepswitch 1/0 - włącza/wyłącza automatyczną zmianę na broń na którą najdziemy Jak zmienić kolor celownika Komenda: cl_crosshair_color "... ... ..." (cyfry "wskazują" kolor celownika) (Nie wiem czy wszystkie działają bo nie na wszystkich grałem Czarny: "0 0 0" 156 156" Biały: "255 255 255" Czerwony: "255 0 0" Brązowy: "165 42 42" Fioletowy: "160 32 240" Różowy: "255 192 203" Niebieski: "0 0 255" Pomarańczowy: "255 165 0" Zielony: "0 255 0" Złoty: "255 215 0" Szary: "156 Żółty: "255 255 0" ​Sami też możecie wybrać sobie kolor wchodzimy Paint> Kolory niestandardowe(czy coś takiego)> sprawdzamy "zawartość" koloru czerwonego, zielonego niebieskiego. Myślę że pomogłam. :)
  11. qwerTY.^

    [KOSZ] Komendy

    Proponuję zrobić Informację na temat komend jakie są dostępne na serwerze. Nie każdy wie np: jak zmutować gracza czy też resetować statystyki a taki mały poradnik by się przydał :)
  12. Jeśli macie malo fps'ów to tu daje podstawowe comend.: fps_max 999 fps_modem 999 gl_cull 1 - Renderuje jedynie widoczne elementy. gl_keeptjunctions 0 - Pokazuje niedokładnosci (szczeliny) w teksturach. gl_max_size 128 - Ustala rozdzielczosc tekstur. gl_texsort 0 128 - Wyłacza sortowanie textels. I zależy jaka mamy Kartę Graficzną ja mam Gefforce 8600GT i mi wyciąga do 200-300 jeżeli macie nadal poniżej 60fps'ow to slabo ale jest na to rada wchodzicie w panel karty graficznej u mnie to prawym na pulpit i ,,panel sterowania Nivida'' wy mozecie miec inna Radeona,AMD itd. Szukacie opcji Synchronizacja Pionowa dajecie ,,Wymuś wyłączenie'' i macie 99.99fps jesli wam mało to wpisujecie w konsoli ,,developer 1'' »»UWAGA«« Powyżej 100 fps'ow np 130 i w góre wolniej chodzi a juz przy 200-300 z 2 sec ruszamy z miejsca
  13. amx_ban Użycie: amx_ban [reason] - Banowanie gracza na serwerze na określony czas z podaniem powodu. amx_banid Użycie: amx_banid [reason] - Banowanie gracza na serwerze na określony czas z podaniem powodu. Ban zakładany jest na STEAM_ID. amx_banip Użycie: amx_banip [reason] - Banowanie gracza na serwerze na określony czas z podaniem powodu. Ban zakładany jest na IP. amx_banmenu Użycie: amx_banmenu - Wyświetla menu do banowaniagraczy. amx_cancelvote Użycie: amx_cancelvote - Anuluje toczące się głosowanie. amx_cfg Użycie: amx_cfg - Ładuje plik konfiguracyjny z ustawieniami. amx_cfgmenu Użycie: amx_cfgmenu - Wyświetla menu z gotowymi konfiguracjami serwera. amx_chat Użycie: amx_chat < message > - Chat służący do porozumiewania się pomiędzy administratorami. Zwykli gracze nie widzą tekstu pisanego z tą komendą. amx_clcmdmenu Użycie: amx_clcmdmenu - Wyświetla menu z komendami wykonywanymi na komputrze gracza. amx_cmdmenu Użycie: amx_cmdmenu - Wyświetla menu z komendami wykonywanymi na serwerze. amx_csay Użycie: amx_csay < color > < message > - Wyświetla kolorowe wiadomości na HUD w centralnym miejscu ekranu. Dodatkowo podaje nick admina, który wywołał polecenie. amx_ccsay Użycie: amx_csay < color > < message > - Wyświetla kolorowe wiadomości na HUD w centralnym miejscu ekranu. Nie podaje nicka admina, który wywołał polecenie. amx_cvar Użycie: amx_cvar [value] - Zmienia cvary serwera, pozwala dostosować konfigurację. amx_cvarmenu Użycie: amx_cvarmenu - Wyświetla menu z cvarami, pozwala na szybkie zmiany konfiguracji. amx_ffmenu Użycie: amx_ffmenu - Wyświetla menu pozwalające zmienić opcje "friendly fire". amx_fsay Użycie: amx_fsay < color > < message > - Wyświetla kolorowe wiadomości na HUD w podamym miejscu ekranu. Dodatkowo podaje nick admina, który wywołał polecenie. amx_fsayy Użycie: amx_fsayy < color > < message > - Wyświetla kolorowe wiadomości na HUD w podamym miejscu ekranu. Nie podaje nicka admina, który wywołał polecenie. amx_help Użycie: amx_help; amx_help 11; amx_help 21; amx_help 31; itp. - Jedna z najważniejszych opcji AMXa. Wyświetla listę oraz pomoc dostępnych komend (w zależności od poziomu dostępu) podczas pisania w konsoli. Przydatna jak aturat nieznamy kompletnej składni komendy. amx_kick Użycie: amx_kick [reason] - "Wykopanie" gracza z serwera na określony czas z podaniem powodu. amx_kickmenu Użycie: amx_kickmenu - Wyświetla menu do "kopania" graczy. amx_knives Użycie: amx_knives <1|0> - Włacza tryb gry "tylko noże". amx_leave Użycie: amx_leave [tag] [tag] [tag] - Pozwala pozostać na serwerze graczom którzy mają wpisane określone tagi. Gracze bez określonych tagów zostają odłaczeni z serwera. Przydaje się przez meczem klanowym jeśli gracze nie biorący udziału w meczu nie opuścili serwera. amx_map Użycie: amx_map [delay in sec.] - Wywołuję zmianę mapy. Jeśli nie podamy czasu po jakim mapa ma sie zmienić zmiana następi natychmiast. amx_mapmenu Użycie: amx_mapmenu - Wyświetla menu z którego można wybrać mapy do zmany. Menu ma jedną wade nie ma tam wszystkich map a rzadko kiedy headadminom serwerów chce sie dopisywać wszystkie mapy. amx_nopas Użycie: amx_npass - Zdejmuje hasło założone na serwer. amx_password Użycie: amx_password - Zakłada hasło na serwer. amx_pause Użycie: amx_pause - Pauzuje serwer. amx_paucecfg Użycie: amx_pausecfg [name] - Pozwala zarządzać pracą pluginów. Komendy: off - pałzuje wszystkie pluginy nie bądące na liście on - włącza wszystkie pluginy stop - wyłacza plugin pause - pałzuje plugin enable - włacza plugin save - zapisuje listę wyłaczonych pluginów clear - czyści listę wyłaczonych pluginów list - wyświetla listę pluginów add - ustawia flagę że plugin nie może być pauzowany amx_pausecfgmenu Użycie: amx_pausecfgmenu - Wyświetla menu w którym można zarządzać pracą pluginów. amx_psay Użycie: amx_psay < player > < message > - Wysyła prywatną wiadomość do określonego gracza. amx_rcon Użycie: amx_rcon - Pozwala podczas gry na wywyłanie poleceń rcona. amx_restmenu Użycie: amx_restmenu - Wyświetla menu w którym można ustawić restrykcje kupowania borni i ekipunku. amx_restrict Użycie: amx_restrict [keys] - Wstawia restrykcje dotyczące kupowania broni. Jeśłi nie wprowadzi się nic w pole "keys" restrykcje zostanązdjęte. Menus: "buy", "pistol", "shotgun", "sub", "rifle", "machine", "item" Team: "T", "CT" Keys: "1", "2", "3", "4", "5", "6", "7", "8", "9", "0" amx_say Użycie: amx_say - Wysyła wiadomość na chacie do wszystkich graczy. amx_scrollsay Użycie: amx_scrollsayy < color > < message > - Wyświetla kolorowe przewijane wiadomości na HUD na dole ekranu. Dodatkowo podaje nick admina, który wywołał polecenie. amx_scrollsayy Użycie: amx_scrollsayyy < color > < message > - Wyświetla kolorowe przewijane wiadomości na HUD na dole ekranu. Nie podaje nicka admina, który wywołał polecenie. amx_slap Użycie: amx_slap [power] - Udeża gracza z zadaną siła odbierając mu HP. amx_slapmenu Użycie: amx_slapmenu - Wyświetla menu pozwalające udeżać lub uśmiercać graczy. amx_slay Użycie: amx_slay - Uśmierca gracza. amx_speachmenu Użycie: amx_speachmenu - Wyświetla menu pozwalające na wykonywanie komend głosowych na serwerze. amx_statscfg Użycie: amx_statscfg [parameters] ... Komendy: on - włacza określoną opcję off - wyłacza określoną opcję save - zapisuje konfiguracje statystyk load - ładuje konfigurację statystyk list [id] - wyświetla status statystyk add - dodaje statystykę do listy amx_statscfgmenu Użycie: amx_statscfgmenu - Wyświetla menu pozwalające w łatwy sposób zarządzać konfiguracją statystyk. amx_teammenu Użycie: amx_teammenu - Wyświetla menu do zadządzania drużynami. amx_teleportmenu Użycie: amx_teleportmenu - Wyświetla menu do teleportacji. amx_tsay Użycie: amx_tsay < color > < message > - Wyświetla kolorowe wiadomości na HUD z lewej storny ekranu. Dodatkowo podaje nick admina, który wywołał polecenie. amx_tsayy Użycie: amx_tsayy < color > < message > - Wyświetla kolorowe wiadomości na HUD z lewej storny ekranu. Nie podaje nicka admina, który wywołał polecenie. amx_unban Użycie: amx_unban - Zdejmuje bana z WONID lub IP. amx_vote Użycie: amx_vote - Włącza głosowanie na dowolny temat. amx_voteban Użycie: amx_voteban - Włącza głosowanie za zbanowaniem gracza na serwerze. amx_votekick Użycie: amx_votekick - Włącza głosowanie za "wykopaniem" gracza z serwera. amx_votemap Użycie: amx_votemap [map] [map] [map] - Włącza głosowanie na wybrane mapy. Max. pięc map! amx_votemapmenu Użycie: amx_votemapmenu - Wyświetla menu do głosowania ma mapy. amx_who Użycie: amx_who - Wyswietla kto jest aktyalnie na serwerze. Dodatkowo podaje który gracz posiada prawa do adminowania serwerem. amxmodmenu Użycie: amxmodmenu - Wyswietla menu w któym można administrować serwerem.
  14. 1. DEMKO ! Krok.1 Wchodzimy na serwer na którym chcemy nagrać demko! Krok.2 Otwieramy konsole ''~'' i wpisujemy record np. UltraAktywni i naciskamy enter , i się nagrywa! Krok.3 Aby zakończyć demko wpisujemy w konsoli ''~'' stop i demko się już nie nagrywa Krok.4 Aby odnalez demko wchodzimy do Counter-Strike 1.6 / cstrike i szukamy demka ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 2. Tęczowy Celownik ! -Wklejamy tą linijkę do configu bind "MOUSE1" "+attack; adjust_crosshair; cl_crosshair_translucent 0" ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 3. Prawidłowe Ustawienia RATE -W Twoim configu powinny znajdować się odpowiednie ustawienia dla łącza, oto najlepsze ustawienia dla tych komend : rate 25000 cl_updaterate 101 cl_cmdrate 101 ex_interp 0.01 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 4. Dodatkowe komendy _cl_autowepswitch "0" - wyłącza automatyczną zmianę na silniejszą broń jeśli taką posiadamy. cl_dynamiccrosshair "0" - wyłącza dynamiczny celownik (rozszerzający się podczas biegania, skakania ). cl_radartype "1" - wyłącza radar nieprzeźroczysty. hud_centerid "1" – przy nacelowaniu pojawianie się nicku gracza przy celowniku. hud_fastswitch "1" - zmiana broni klawiszami ( 1,2,3,4,5 ) bez akceptacji myszką (tzw, szybka zmiana broni). fps_max "101" – ustawia maxymalną liczbę fps – 101. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 5. Komendy ATI/ Nvidia NVIDIA : ati_npatch 1 ati_subdiv 2 gl_polyoffset 0.1 ATI : ati_npatch 0 ati_subdiv 0 gl_polyoffset 4 VIEWSIZE : Jeśli grasz na rozdzielczości 640x480 wartość komendy viewsize powinna wynosić 110 – „viewsize 110”. Jeśli grasz na rozdzielczości większej niż 640x480 wartość komendy viewsize powinna wynosić 120 – „viewsize 120”. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 6. Odświeżenie Monitora Ppm na wolną przestrzeń pulpitu/właściwości/ustawienia/zaawansowane/monitor. Dla monitorów LCD wartością do wybrania jest 75 hz , a dla monitorów CTR 100 hz. Następnie wchodzimy w steam/biblioteka/ppm counter strike/właściwości/parametry startowe i w linijce dopisujemy „-freq 75/100” ( w zależności od monitora ). W tym momencie nasza linijka w parametrach startowych powinna wyglądać następująco : LCD : „-noforcemaccel -noforcemparms –noforcemspd –freq 75” CTR : „-noforcemaccel -noforcemparms –noforcemspd –freq 100” ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 7. Bronie i ich zastosowanie Bronie i ich zastosowanie. Wielu graczy wyklucza istnienie jakichkolwiek broni oprócz ak47 m4a1 oraz AWP Jest to wielce błędne myślenie. Dlaczego ? Bo po prostu wbiłem na pierwsze lepsze angielskie FFA i co ja pacze ? same kałachy. 0 skilla. Wziąłem tak bardzo niepopularną broń UMP i po prostu ich ścisnąłem ze względu na to że umiem się z UMP obsługiwać. wypiszę tutaj wszystkie bronie i ich polecane zastosowanie. a) Pistolety - Glock G18 - Bazowa broń Terrorysty. Ma spory jak na pistolet magazynek (20). Wadą są jednak jego obrażenia. Posiada 2 rodzaje strzałów - pojedynczy oraz serie. Używamy tego pierwszego, drugi jest słabszy i raczej dla zabawy. Na dalekie odległości strzelamy z rozwagą najlepiej na kuckach. Na średnie strzelamy we własnym tempie ze stojaka. Z bliska tłumaczyć nie muszę. - USP .45 - Bazowa broń CT. Średni magazynek (12) jednak nadrabia to celnoscią i obrażeniami. Strzelamy z rozwagą najlepiej na kuckach chyba że przeciwnik jest bardzo blisko. Posiada tłumik który zmniejsza celność jednak gwarantuje ciche strzały - jeśli koles jeszcze muzyki słucha to nie ma szans na usłyszenie . - Sig Sauer P228 - Kontrowersyjna i niepopularna broń jednak w dobrych rękach może zOWNIĆ wroga. 13 strzałów, średnia celność, średnie dmg. - IMI Desert Eagle - Deagle przez większośc graczy nazwana najlepszym pistoletem (zgodzę się z tym). Świetny DMG, świetna celność, jednak mały magazynek(7). Strzelamy z niego bardzo ale to bardzo rozważnie - strata jednego pocisku decyduje o naszym życiu ( w grze ). - M9 Beretta EliteS - Celne pistolety z ładnym magazynkiem (30!) Jedyną wadą są obrażenia dlatego musimy strzelać z EliteSów bardzo szybko. Długi czas ładowania Zabójcze i bardzo szybkostrzelne. - FiveSeven - Słaby pistolet. Jedyną jego zaletą jest magazynek (20). Nie polecam. B) ShotGuny - M3 ( pompa). Broń w realu dużo mocniejsza niż w CSie, znalazła jednak swoich fanów. Zabójcza na bliskie i średnie starcia jednak Na snajpera na drugim końcu mapki mając kose i m3 wybrałbym nóż.... - XM1014- Autopompa ze słabszymi obrazeniami. c) SMG(Sub-Machine Guns) Po polsku pistolety maszynowe . - Mac10 ( Uzi(Terror)) Broń mocna jednak ma spory rozrzut i jest niecelna. Przydatna do szturmu wroga. Deagle jest jeszcze bardziej zabójczy w parze z tą bronią. - TMP (Wiertara(CT)) Broń mocniejsza od uzi i mimo rozrzutu - jest dosyć celna. - MP5 - Według mnie najsilniejszy przedstawiciel SMGsów. Spory demejdż , mały rozrzut, celny, ładny magazynek. Bardzo mocna broń. - UMP - Bron srednia. Srednie obrazenia srednia celnosc. Strzelamy seriami po 4 pociski gdyz ma dosyc spory recoil. Z bliska strzelamy na auto w okolice klaty i bani. - HERSTAL P90 - Broń na CoDach dodana do klas "Saper" lub "Inżynier". Broń mocna z 50-pociskowym magazynkiem ze sporymi obrażeniami lecz dużym recoilem. Najlepiej strzelać z niej seriami po 3-4 strzały. d) Rifles -Galil - Broń dla Terro, Słabsza wersja ak47 z lepszym jednak magazynkiem i bardziej zbalansowanym recoilem ( mniej celny pierwszy strzał, celniejsze kolejne 34 ) - Ak47 - Broń dla Terro- Ruska broń z ogromnym dmg i bardzo celnym pierwszym i drugim pociskiem ... jednak jeśli w tym momencie nie przestałeś strzelać to kolejne pociski na bank nie trafią ( wyjątek aim/no recoil). Na dalekie odległości strzelamy pojedynczo. Na średnie seriami (starając się serie zatoczyć w małe koło myszą) Z bliska ( ale tylko na 3-4 metry odległości od wroga) Strzelamy ogniem ciągłym starając się zatoczyć koło/zrobić odwróconą siódemkę celownikiem. Główną zasadą grania z kałachem jest ogarnięcie recoila. Jak się tego nauczyć ? Walnij w ścianę ( w kolege jeśli chcesz wyładować emocje ) cały magazynek. Na ścianie będzie widok Siódemki. A teraz spróbuj jeszcze raz. wystrzel cały magazynek jednak staraj się narysować celownikiem odwróconą siódemkę. efekt będzie podobny jeśli zatoczysz celownikiem koła - wszystkie pociski znajdą się w jednym kole. - Famas (CT) Bardzo mocna broń z dwoma trybami strzelania ( serie i ciągły ogień) serii używamy na spore odległości Celując w klatę albo szyję - dlaczego nie w head ? Bo rozrzut famasa idzie do góry. Jeśli walniesz w banie serią - to trafi jeden pocisk a pozostałe chybią. Celując w klate walną wszystkie 3. 1 w klate, 2 w banię a to jest śmierć na miejscu. Trybu ciągłego używamy w tunelach i przez większą część gry, gdyż niewycelowana seria w starciu z wrogiem z bliska to czekanie na następną a wtedy wróg już cię zabije. - M4A1 (CT) Broń szturmowa. Jeśli strzelasz ogień ciągłym to masz sporą szanse na zabicie wroga. Ma mniejszy recoil od ak47. Jednakże ma również mniejszy dmg. Posiada tłumik. Zmniejsza on celność ale również zmniejsza recoil. Przydatny jeśli kampimy. Recoil idzie w góre - jesli chcesz być celny to przeciągaj myszkę w dół. - Scout - Snajperka łatwiejsza w obsłudze od AWP .... jeśli nie używasz celownika Jednak żeby miec jakieś szanse jako sniper musisz sporo trenować tą bronią . Jest ona stabilniejsza jednak zadaje dużo mniejsze obrażenia od AWP. - SG 552 (TT) - Broń szturmowa o większym recoilu od m4 i podobnych obrażeniach. Posiada wbudowane przybliżenie. Strzelamy z niej seriami bez przybliżenia lub pojedynczymi strzałami na przybliżeniu - AUG A1 (CT) - Broń podobna do SG552 jednak z jeszcze większym recoilem i bardziej celna przy pojedynczych pociskach (najcelniejsza z broni pełno-maszynowych) Strzelamy seriami i a na dalekie dystanse zoom+ pojedyncze . - SIG 550 Sniper - AutoLama dla CT - "Maszynowe AWP" o mniejszym dmg jednak jest półmaszynowa i zwykle gracze jej nie nawidzą ze względu na skuteczność. Kluczem do tej broni jest ogarnięcie jej recoila i obrażen. Trzeba mieć gotowy celownik, ponieważ 1 strzał najprawdopodniej przeciwnika nie zabije. Wydaje się że mały rozrzut jednak na zoomie bardzo odrzuca. Dlatego staraj się atakować pojedynczych przeciwników - HK G3 - AutoLama dla TT - "Maszynowe AWP" o mniejszym dmg jednak jest półmaszynowa i zwykle gracze jej nie nawidzą ze względu na skuteczność. Użycie : czytaj SIG 550. Ta broń jest jednak mocniejsza od SIG'a głównie ze względu na DMG. AWP - Jedna z najmocniejszych broni w CSie. Broń ta ma jedną Zasade Trafisz= 99% na Fraga mógl się tylko żeby trafiło powyżej pasa... Jedyną wadą AWP. jest jej cena. Broń niby OK dla początkujących ale żeby z niej często zabijać wymaga sporych treningów. Nigdy nie strzelaj w ruchu. Najlepiej znajdź kampę ( polecam beczki, tunele oraz obszary z jak najmniejszą liczbą wejść np. Lampa na Rats 1337 ) . M249(krowa) - Jedyny Karabin Maszynowy w CSie. Broń o największym magazynku(100!!) Jednak ze sporym recoilem i średnimi obrażeniami. Knife - Najmocniejsza według mnie broń... Z jednego prostego powodu. Każda broń zabija.. A ta w dodatku upokarza przeciwnika i zwykle doprowadza do płaczu bo to wstyd być zabitym z kosy.... Kevlar & Helmet Kamizelka z kaskiem przeciwnik nie zabije Cię tak szybko jak jak bez kamizelki czy bez kev+helm Granaty : HE : Granat odłamkowy.... jednak mała szansa na zabicie. Licz bardziej na osłabienie wroga. Rzucaj w pomieszczenia kampy itd. Bierz pod uwagę że może się on odbić od ściany ! FB: Flash to trudny do opanowania granat. Staraj się go wrzucać do kampy ale dopiero wtedy gdy twój team jest gotowy do rashu. Cudowne efekty na TeamPlayu SG: Jeśli chcesz rzucić ten granat to upewnij się wpierw czy nie ma w twoim teamie snajperów. Dlaczego ? bo rzucając to tylko utrudnisz im robotę. Natomiast jeśli we wrogiej drużynie jest kilku sniperów to wal śmiało. Jeśli jeszcze 2-3 kolesi kupi to i dobrze rzucicie to najprawdopodobniej rash na longu się uda i wybijecie wrogich sniperów. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 8. Operowanie AWP ! I Wyczekiwanie na przeciwnika: Ustawiamy się w jednym miejscu i czekamy. Wydaje się to proste ale musimy wziąć pod uwagę kilka aspektów: -Wybieramy miejsce gdzię przez pewien czas mamy pewność że przeciwnik nie zaatakuję nas od tyłu. -Miejsce też musi mieć dobrą zasłonę lub miejsce gdzie możemy się wycofać jeśli spudłujemy. -Przez czas celowania próbujemy maksymalnie skupić się na celu, patrzymy przez celownik i tylko to nas interesuje. -Po oddaniu strzału zmieniamy jak najszybciej pozycję. -Staramy się co rundę zmieniać pozycję na inną. II Otwarta walka: Jeden schemat: wychodzimy,strzelamy,chowamy,strzelamy. Prosto się mówi trudniej to wykonać. Jest kilka tricków: -"Spawn Jump": Polega to na tym że wyskakujemy za skrzynek lub osłony i równo z dotknięciem podłoża oddajemy strzał.Możemy celować już w locie. Sposób dobry dla początkujących ale w przypadku doświadczonych przeciwników nie sprawdza się. Podczas lotu jesteśmy narażenie na strzały. -Wychodzenie na "duck": Wychodząc za skrzyni lub osłony naciskamy krótko na klawisz odpowiadający za kucanie. Wychodzą za skrzyni daje nam to delikatny podskok, dzięki czemu widzimy co nas czeka. Wychodzą za osłony trudniej nas trafić. UWAGA: Nigdy nie kucamy, ponieważ jeśli spudłujemy stajemy się łatwym celem. -Wychodzenie na "dwa razy" Wychalamy się delikatnie, żeby przeciwnik zobaczył nasz model i od razu się chowamy. Po czym wychodzimy i natychmiast strzelamy. Ta taktyka sprawdza się na przeciwników z awp którzy wyczekują z awp. Przeważnie nie wytrzymują napięcia i oddają strzał dzięki temu my możemy się wychylić i wyczekać ich. Strzelając z awp staramy się jak najszybciej strzelać. Najlepiej z "no zoom". Wciskając delikatnie szybciej przycisk odpowiadający za zoom niż przycisk strzału( nie powinniśmy zobaczyć naszego celownika od awp) robimy nz(no zoom). Strzał leci prosto w środek ekranu. Daje na to kilka cennych chwil dzięki temu możemy wygrać pojedynek bliskiego starcia m4/ak vs awp. ~~Ekwipunek: -Staramy się mieć kev+hel. To podstawa. Daje nam to większość pewność że nie padniemy po jednym strzale z usp/m4 w głowę. -Warto też mieć he i fb. Gdy trafimy kogoś w nogi(zabiera to 81 hp) rzucamy he i dobijamy przeciwnika. -Fb używamy, żeby przeciwnik nas nie skrócił na początku rundy( anty rasz) lub gdy musimy ratować się z tarapat. -Co to pistoletu, wszyscy piszą żeby kupować dgl. Nie polecam tej zasady. Wszystkie z używanych broni(dgl,usp lub glock) mają swoje wady i zalety. Używamy wedle uznania. ~~Ciekawostki -Gdy oddamy strzał i będziemy się odr azu przesuwać w lewo(prawo), przeciwnik ustawiony na wprost będzie słyszał odgłos strzału na lewej(prawej) słuchawce. -Maksymalnie możemy zabić trzy osoby z awp w głowę. -Kilku z profesjonalnych graczy ma ustawiony na spacji zoom. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 9. Bindy ! bind "klawisz" "funkcja1; funkcja2; itp. - glock - usp - p228 - deagle - elites - fn57 - m3 - xm1014 - mac10 - tmp - mp5 - ump45 - p90 - galil - ak47 - scout - sg552 - awp - g3sg1 - famas - m4a1 - aug - sg550 - m249 - Primammo - Secammo - vest - vesthelm - flash - hegren - sgren - nvgs - defuser - shield bind "F3" "m4a1; ak47; primammo" - bind na Ak lub m4 z nabojami do broni. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 10. Kolory Celownika 2.Tutaj podam wam jakie cyfry odpowiadaja za dany kolor: Czarny: "0 0 0" Zolty: "255 255 0" Bialy: "255 255 255" < ja gram aktualnie na tym Czerwony: "255 0 0" Rozowy: "255 192 203" Fioletowy: "160 32 240" Niebieski: "0 0 255" Zielony: "0 255 0" Brazowy: "165 42 42" ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 11. Zwroty w CS ! AB - skrót od słowa "AimBot", czyli rodzaju czita, dzięki któremu gracz może celniej strzelać. AFK - z ang. "Away From the Keyboard", co oznacza, iż gracza nie ma obecnie przy komputerze. Admin - gracz zarządzający serwerem, do jego podstawowych możliwości zaliczymy: zmianę mapy, dawanie kicków, banów itp. Ban - uniemożliwienie gry na danym serwerze nakładane przez admina. Wyróżniamy bany permanentne - niekończące się, oraz czasowe - czyli te, które miną po pewnym czasie. Warunkiem dostania bana jest złe zachowanie, np. cheatowanie, wulgarny język, strzelanie do graczy ze swojej drużyny, itp. BRB - "Be Right Back", odpowiednik polskiego "Z/W" czyli: zaraz wracam. BS / BombSite - miejsce, w którym terroryści podkładają bombę. Bug - błąd w grze. W ligach i turniejach wykorzystywanie błędów jest zabronione. C4 / Paczka / Plecak - bomba, którą terroryści muszą podłożyć aby wygrać rundę. Camper / Kamper - gracz, który przez długi czas nie rusza się z miejsca, czekając aż wróg sam do niego przyjdzie. CL / ClanLider - lider klanu. Z reguły jest to najważniejsza osoba w klanie, podejmująca kluczowe decyzje. CU - skrót od "See You", czyli po polsku: Do zobaczenia. CW / ClanWar / Klanówka - mecz pomiędzy dwoma klanami. Cziter / Cheater - osoba grająca na kodach lub wspomagaczach. DC / Disc. - skrót od komendy "Disconnect", która odpowiedzialna jest za odłączenie się od serwera; wyjście z serwera. Def / Nożyczki - Defuse Kit - narzędzie, które przyśpiesza rozbrajanie bomby. Eco - popularny sposób na zdobycie pieniędzy, polega on na tym, iż w danej rundzie gracz nie kupuje nic – chodzi tylko z pistoletem, a w następnej rundzie otrzymuje większą sumę pieniędzy. ESL - Electronic Sports League, czyli bardzo popularna liga wielu gier multiplayer. Oficjalna strona ligi znajduje się pod tym adresem. Fake / Fejk - coś fałszywego; np. fake skill - gracz mówi, że jest low, a tak naprawdę gra bardzo dobrze. FPS - ilość wyświetlanych klatek na sekundę. Skrót pochodzi z j. angielskiego: Frames per second. GG - skrót od "Good Game", czyli po polsku: Dobra gra. Najczęściej stosowany po zakończeniu meczu klanowego jako podkreślenie zadowolenia z gry. GH - skrót od "Good Half", czyli po polsku: Dobra połówka. Stosowany po zakończeniu połówki (12 lub 15 rund) jako podkreślenie zadowolenia z gry. GJ - skrót od "Good Job", czyli po polsku: Dobra robota. GL - skrót od "Good Luck", czyli po polsku: Powodzenia. Najczęściej stosowany jako zwrot grzecznościowy przed rozpoczęciem meczu klanowego. HA / HeadAdmin - główny admin serwera. Najczęściej jest to osoba opiekująca się serwerem, kontrolująca innych adminów itp. HF - skrót od "Have Fun", czyli po polsku: Dobrej zabawy. Najczęściej stosowany jako zwrot grzecznościowy przed rozpoczęciem meczu klanowego. HS / HeadShot - strzał w głowę, bardzo często śmiertelny. Lag - opóźnienie na serwerze. Lama - patrz: Newbie / Noob / Nab. Lama jest pojęciem obraźliwym. LOL - skrót od "Laughs Out Loud", czyli po polsku: Śmiejąc się głośno. Najczęściej używane po jakiejś zabawnej sytuacji. Niektórzy gracze używają tego skrótu do wyrażania swojego zdziwienia pisząc np: "lol?" Kick - wyrzucenie gracza z serwera (np. za złe zachowanie). MR12/MR15 - ilość granych rund N1 - zwrot wyrażający zachwyt; najczęściej używany po niesamowitej akcji jednego gracza. N/C - z ang. "No comment", co oznacza: Bez komentarza. Need - po polsku: potrzebować. Gracze używają tego zwrotu jeśli mają małą ilość pieniędzy i nie stać ich na kupno broni. Newbie / Noob / Nab - określenie osoby, która nie radzi sobie w grze; gracz, który stawia swoje pierwsze kroki w CSie. OMG - z ang. "Oh My God", co oznacza: O Mój Boże. Pozdro & Poćwicz - gracze używają tego zwrotu gdy się żegnają. Wyrażenie ma charakter dokuczliwy lub też chamski, ponieważ odnosi się zazwyczaj do umiejętności jednego z graczy. RR - restart Reco / RC - skrót od komendy "Reconnect", która odpowiedzialna jest za ponowne podłączenie się do serwera. Resp / Respawn - miejsce, w którym gracze zaczynają każdą rundę. RN - z ang. "Real Nick", co oznacza: prawdziwy nick. Rush - jak najszybsze dostanie się do określonego miejsca, często zaskakujące drużynę przeciwną. Np. CT zamiast pilnować BSów, biegnie przez resp T, aby zaskoczyć wroga od tyłu. Skill - poziom umiejętności gracza. Slap - kara od admina, polegająca na rzucaniu (slapowaniu) gracza po mapie. Slay - automatyczne zabicie gracza, które może wykonać admin za pomocą komendy; Na przykład za nie przestrzeganie regulaminu serwera. Spect - z ang. "Spectator", czyli obserwator - osoba przyglądająca się rozgrywce, ale nie biorąca w niej czynnego udziału. Sry - skrót od słowa "Sorry", oznaczającego po prostu "Przepraszam". TA - z ang. "Team Attack" - zadanie obrażeń członkowi swojego zespołu. Tag - przedrostek, prefiks występujący przed nickiem, ma on z reguły na celu odróżnienie graczy danego klanu od innych. TK - z ang. "Team Kill", czyli zabicie członka swojego zespołu. TK to również skrót od słowa "Team Killer" - osoba zabijająca graczy ze swojego teamu. TS - popularny program o nazwie TeamSpeak, służący do komunikacji głosowej między graczami. VCL z ang. "Vice Clan Lider", czyli jak łatwo się domyślić – zastępca clan lidera. VIP - Osoba o specjalnym statusie związanym z wykonywaną funkcją. Vote - Polega to na nominowaniu max. 4 map, z pośród których gracze będą mogli wybrać tą mapę na której chcą zagrać. VT - popularny program o nazwie Ventrilo, służący do komunikacji głosowej między graczami. W/O - walkower W8 - skrót od "Wait", czyli po polsku: zaczekaj / poczekaj. WH - skrót od słowa "WallHack", czyli rodzaju czita, dzięki któremu gracz może widzieć przez ściany. WTF? - skrót od wyrażenia "What The Fuck?", czyli po polsku: Co do cholery? ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 12. SteamID Offline A więc tak wchodzimy do katalogu gdzie mamy zainstalowanego steama Wyszukujemy plik Steam, ktory mozemy otworzyc przez notatnik Otwieramy go i szukamy takiej linijki CsComm ConnectionPool Nov-29-2008 20:15:59.542 [4548] Attempting new connection 0,65.113.241.34:27030 for 0:0:17535829 tam gdzie pisze 0,65.113.241.34:27030, to jest adres serwera a 0:0:17535829, to nasze STEAM ID ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 13. Zwiększenie FPS ! No więc dam kilka komend na zwiększenie liczby FPS. Wydajność czyli jak najwiecej FPS, ale jakość grafiki mniejsza: cl_himodels 0 cl_dynamiclights 0 cl_shadows 0 cl_minmodels 1 cl_identiconmode 0 cl_particlefx 0 cl_weather 0 cl_corpsestay 1 gl_keeptjunctions 0 gl_clear 0 gl_cull 1 gl_dither 1 gl_lightholes 0 gl_palette_tex 1 gl_spriteblend 1 gl_ztrick 1 gl_texturemode GL_NEAREST_MIPMAP_NEAREST gl_round_down 4 gl_picmip 3 gl_playermip 3 gl_max_size 128 r_detailtextures 0 r_detailtexturessupported 0 r_mirroralpha 0 r_mmx 1 r_decals 1 violence_ablood 0 violence_hblood 0 violence_agibs 0 violence_hgibs 0 s_a3d 0 s_eax 1 s_reverb 0 voice_dsound 1 fastsprites 2 d_spriteskip 2 ati_npatch 0 ati_subdiv 0 hpk_maxsize 1 max_wallpuffs 1 max_rubble 1 max_shells 1 max_smokepuffs 1 mp_decals 1 Jakość czyli jeśli posiadasz zajebisty sprzęt i chcesz się czieszyc jak najlepszą grafiką. ´ cl_himodels 0 cl_dynamiclights 1 cl_shadows 1 cl_minmodels 0 cl_identiconmode 2 cl_particlefx 2 cl_weather 3 cl_corpsestay 900 gl_keeptjunctions 1 gl_clear 1 gl_cull 0 gl_dither 0 gl_lightholes 1 gl_palette_tex 1 gl_spriteblend 1 gl_ztrick 1 gl_texturemode GL_LINEAR_MIPMAP_LINEAR gl_round_down 0 gl_picmip 0 gl_playermip 0 gl_max_size 512 r_detailtextures 1 r_detailtexturessupported 1 r_mirroralpha 1 r_mmx 1 r_decals 999 violence_ablood 1 violence_hblood 1 violence_agibs 1 violence_hgibs 1 s_a3d 0 s_eax 1 s_reverb 1 voice_dsound 1 fastsprites 0 d_spriteskip 0 ati_npatch 1 ati_subdiv 2 hpk_maxsize 5 max_wallpuffs 999 max_rubble 999 max_shells 999 max_smokepuffs 999 mp_decals 999 A to orginalne komendy, które są od początku jakby ktos potrzebowal : cl_himodels 0 cl_dynamiclights 1 cl_shadows 0 cl_minmodels 0 cl_identiconmode 1 cl_particlefx 1 cl_weather 1 cl_corpsestay 1 gl_keeptjunctions 0 gl_clear 1 gl_cull 1 gl_dither 1 gl_lightholes 1 gl_palette_tex 0 gl_spriteblend 0 gl_ztrick 1 gl_texturemode GL_LINEAR_MIPMAP_NEAREST gl_round_down 2 gl_picmip 1 gl_playermip 1 gl_max_size 256 r_detailtextures 0 r_detailtexturessupported 0 r_mirroralpha 0 r_mmx 300 r_decals 300 violence_ablood 1 violence_hblood 0 violence_agibs 1 violence_hgibs 0 s_a3d 0 s_eax 1 s_reverb 0 voice_dsound 1 fastsprites 1 d_spriteskip 1 ati_npatch 0 ati_subdiv 1 hpk_maxsize 4 max_wallpuffs 300 max_rubble 300 max_shells 300 max_smokepuffs 300 mp_decals 300 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 14. Zmiana koloru SAY Aby zmienić kolor say w grze wpisujemy w konsoli con_color "wartość" Gdzie wartość to: Kolor domyślny: "255 180 30" Czarny: "0 0 0" Szary: "156 156 156" Biały: "255 255 255" Czerwony: "255 0 0" Brązowy: "165 42 42" Fioletowy: "160 32 240" Różowy: "255 192 203" Niebieski: "0 0 255" Pomarańczowy: "255 165 0" Zielony: "0 255 0" Złoty: "255 215 0" Żółty: "255 255 0" ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 15. Zmiana modeli itp W internecie znajduje się masa podmianek do cs'a. Największa baza to www.fpsbanana.com Gdy już ściągneliśmy to co chcieliśmy to w przypadku: 1. Modele broni i graczy: Domyślnie dla steam: C:\Program Files\Steam\steamapps\nazwa konta\counter-strike\cstrike_polish\models Domyślnie dla nonsteam: C:\Program Files\Valve\cstrike\models 2. Odgłosy broni i świata: Domyślnie dla steam: C:\Program Files\Steam\steamapps\nazwa konta\counter-strike\cstrike_polish\sound Domyślnie dla nonsteam: C:\Program Files\Valve\cstrike\sound 3. GUI: Domyślnie dla steam: C:\Program Files\Steam\Steamapps\nazwa konta\counter-strike\cstrike_polish i tu podmieniamy odpowiednie foldery. Domyślnie dla nonsteam: C:\Program Files\Valve\cstrike i tu podmieniamy odpowiednie foldery. Dzięki. Poradnik dla zielonych typowo zielonych
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności