Znajdź zawartość
Wyświetlanie wyników dla tagów 'euro' .
-
Grecja posiada nawet 6 tys. wysp, ale tylko 10 proc. z nich jest zamieszkałych. Część z nich została wystawiona na sprzedaż przez prywatnych właścicieli. Wyspę Omfori o powierzchni 450 ha można mieć za 50 mln euro. Ci, którzy mają mniej zasobne portfele, mogą kupić wyspę Gai o powierzchni 17,4 ha. Cena wynosi jedyne 3,75 mln euro. Porozumienie Grecji ze strefą euro zakłada utworzenie funduszu, do którego Ateny przekażą majątek wart do 50 mld euro przeznaczony do prywatyzacji. Wg mediów w jego skład mogą wejść wyspy, rezerwaty przyrody czy działki z antycznymi ruinami. Grecja ostatnio zgodziła się rozmawiać o sprzedaży wysp, z których wiele jest niezamieszkanych i nie ma rozwiniętej infrastruktury. Noblista Joseph Stiglitz, który opowiadał się za umorzeniem długu dla Grecji, jest zdania, że sprzedaż wysp mogłaby być ważną częścią kampanii prywatyzacyjnej. Jednak nie ma to być szalona wyprzedaż, która "oznaczałaby oddanie dziedzictwa za nic". Należałoby poczekać na poprawę sytuacji na rynku nieruchomości w Grecji i ustabilizowanie się cen. Portal "Business Insider" stworzył listę prywatnych wysp, które obecnie wystawione są na sprzedaż. Ile są warte? 1. Omfori, Morze Jońskie, 4,5 ha, 50 mln euro Na wyspie Omfori, położonej na Morzu Jońskim, znajduje się tylko jeden budynek (widoczny na zdjęciu). Jeżeli jednak kupujący udowodni, że nieruchomości, które chce tam postawić będą dobrą inwestycją to rząd Grecji wyrazi zgodę na ich budowę. 2. Dulichium, Morze Jońskie, 5,4 ha, 40 mln euro To największa prywatna wyspa, która obecnie jest wystawiona w Grecji na sprzedaż. Najwyższy punkt znajduje się 250 m n.p.m. Na wyspie znajdziemy ok. 4 tys. drzewek oliwnych, krzewów i krzaków. Jest niezabudowana. Dulichium to idealne miejsce dla kogoś, kto chce otworzyć luksusowy hotel. 3. Wyspa Egejska Północna, 0,34 ha., 35 mln euro Do wyspy można dotrzeć z Aten motorówką w zaledwie 30 minut. Ta ziemia cieszy się dużą popularnością zagranicznych deweloperów, właśnie z powodu niewielkiej odległości od greckiej stolicy. 4. St. Thomas, 1,21 ha, 15 mln euro, Zatoka Sarońska w pobliżu Koryntu Wyspa znajduje się zaledwie 20 minut jazdy taksówką wodną z Koryntu i 45 minut od Aten. Jest częścią łańcucha Diapori w Zatoce Sarońskiej. 5. Nafsika, Morze Jońskie, 5 ha, 6,9 mln euro Ta górzysta wyspa jest jednym z ostatnich niezabudowanych miejsc na Morzu Jońskim. Posiada osłonięte zatoczki, trzy naturalnie przystanie i wysokie punkty widokowe. 6. Kardiotissa, Morze Egejskie, 1,13 ha, 6,5 mln euro Wyspa położona na Cykladach, w samym sercu Morza Egejskiego. Jest reklamowana jako świetne miejsce do żeglowania, nurkowania i uprawiana sportów ekstremalnych. Znajduje się 10 minut jazdy motorówką od wysp Folegandros i Sikinos, z których codziennie odpływają promy do Pireusu. 7. Nissos Sofia, Morze Jońskie, 0,18 ha, 5,5 mln euro Wyspa otoczona jest przez krystaliczne czyste morze oraz pokryta bujną roślinnością. Zapewnia prywatność, ciszę i spokój. Nic dziwnego, że prominentni biznesmeni, przede wszystkim z Rosji i Kataru, są tak chętni do inwestowania tutaj. Nissos Sofia oferuje ogromne możliwości rozwoju. Wkrótce powstanie tutaj sześć domów, każdy o powierzchni 80 m. kw. 8. Kythnos, Zachodnie Cyklady, 0,2 ha, 5 mln euro Położona godzinę drogi łodzią od Aten wyspa Kythnos jest już zasiedlona. Znajduje się na niej 25 malowniczych, małych domów. Wyspy nie można kupić, w grę wchodzi tylko dzierżawa. 9. Gaia, Echinades, 0,18 ha, 3 mln euro Wyspa została nazwana "placem zabaw dla milionerów". Region, w którym się znajduje, opisywany jest jako idylliczne miejsce do uprawiania sportów wodnych, żeglowania, wędkowania i nurkowania głębinowego. Cena nie jest wygórowana, Gaia kosztuje mniej więcej tyle samo, co dom w ekskluzywnej dzielnicy Londynu. 10. Lihnari, Zatoka Sarońska, 0,38 ha, 3 mln euro Właściciele mogą chcieć szybko sprzedać ta wyspę, ponieważ niedawno cena został obniżona o połowę. Na wyspie znajdują się luksusowe nieruchomości. Nie brakuje także dostępu do świeżej wody, dróg i drzew oliwnych. źródło: http://tvn24bis.pl/
-
Grecki rząd zażądał od Niemiec spłaty 279 mld euro kredytów zaciągniętych przez nazistów, którzy okupowali kraj w czasie II wojny światowej - pisze "The Independent". Jest mało prawdopodobne, aby Berlin odpowiedział pozytywnie na to żądanie, ale mogło ono przestawić dyskusję nad greckim długiem na nieco inny tor. Grecja od dawna domagała się odszkodowań od Niemiec, jednak w komunikacie opublikowanym w tym tygodniu wiceminister finansów Grecji Dmitris Mardas umieścił dokładną kwotę o którą chodzi - pisze serwis. Konkretna kwota Wiceminister występował w tym tygodniu przed specjalnie powołanym komitetem, którego zadaniem było obliczenie, ile pieniędzy należy się Grecji z tego tytułu. Jego zdaniem komitet uzyskał "wspaniałe dowody" na poparcie reparacji. Jak czytamy, w grudniu 1942 roku Grecja została zmuszona przez nazistowskie władze do udzielenia pożyczek w wysokości 476 mln marek. Pieniądze nigdy nie zostały zwrócone - pisze "The Independent". 279 mld euro to 125 proc. PKB Grecji, które wynosi 223 mld euro. Dla Niemiec to 1/10 PKB. Jak czytamy, jest bardzo mało prawdopodobne, aby Niemcy odpowiedziały pozytywnie na to żądanie, ale temat ten jest w Grecji popularny. Przed wygranymi przez Syrizę wyborami temat reparacji wojennych był w Grecji jednym z wiodących. Nowy rząd zobowiązał się do przyjęcia twardszej linii wobec wierzycieli. źródło: http://tvn24bis.pl/
-
2 GRUDNIA 2018 Rozlosowano grupy eliminacji Euro 2020! Polska w grupie G! Ceremonia losowania odbyła się w Dublinie. Polska znalazła się w 1. koszyku. Teoretycznie już przed losowaniem uniknęliśmy najtrudniejszych rywali. Losowanie grup eliminacyjnych było najbardziej skomplikowanym losowaniem w historii piłkarskich turniejów. UEFA zapobiegła takim sytuacjom jak np. mecz Gibraltaru z Hiszpanią z powodów politycznych. Ponadto wykluczono zbyt dużą ilość dalekich wyjazdów, czy zbyt wielu meczów w krajach, gdzie występuje prawdopodobieństwo rozgrywania spotkania w śniegu. Euro 2020 będzie wyjątkowym turniejem. Będą to pierwsze Mistrzostwa Europy, które zostaną zorganizowane w 12 miastach w 12 państwach. Półfinały i finał odbędą się w Londynie na Wembley. Do turnieju finałowego zakwalifikują się 24 zespoły. 4 miejsca zostaną przydzielone najlepszym niezakwalifikowanym drużynom z każdej dywizji Ligi Narodów UEFA. GRUPY ELIMINACYJNE: źródło Źródło: https://sport.poinformowani.pl/artykul/7582-rozlosowano-grupy-eliminacji-euro-2020-polska-w-grupie-g
- 5 odpowiedzi
-
- 6
-
-
- eliminacje
- euro
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Za nami losowanie Euro 2016 w Paryżu. Reprezentacja Polski trafiła do grupy C i biało-czerwoni ponownie zmierzą się z Niemcami! Ponadto w naszej grupie znajduje się również Ukraina i Irlandia Północna. Tak prezentują się wszystkie grupy: Grupa A: Francja, Szwajcaria, Rumunia, Albania Grupa B: Anglia, Rosja, Słowacja, Walia Grupa C: Niemcy, Ukraina, Polska, Irlandia Północna Grupa D: Hiszpania, Chorwacja, Czechy, Turcja Grupa E: Belgia, Włochy, Szwecja, Irlandia Grupa F: Portugalia, Austria, Węgry, Islandia Źródło: http://pilkanozna.pl/index.php/Wydarzenia/Mistrzostwa-Europy/746012-losowanie-grup-finaow-euro-2016-na-ywo.html
-
-
Dzięki tej modyfikacji, świat gry zostaje powiększony o dziewięć miast w trzech nowych krajach. Zwiedzać możemy: Gdańsk, Koszalin, Warszawa, Bydgoszcz, Białystok, Suwałki, Vilno, Kaliningrad, Kopenhaga UWAGA !!! Na mapie nie działają poprawie DLC ! Autorzy: satan19990. RadolSzczecin, _PMA Linki download: http://adf.ly/c57j1 http://adf.ly/c57k4 http://adf.ly/c57kd http://adf.ly/c57lK http://adf.ly/c57m2 http://adf.ly/c57mp FIX dla osób które mają problemy z texturkami: część 1: http://adf.ly/c57oH cześć 2: http://adf.ly/c57p8 INSTALACJA: Bardzo prościutkie ;) Po pobraniu rozpakuj plik 7-ziper albo winrarem i pliki modyfikacyjne wklej do folderu C://..../Eurotruck simulator 2/mod/
-
Witam. W ciągu tego tygodnia ukaże się jeden mój artykuł, który będzie dotyczył Euro 2016. Zostaną w nim przedstawione m.in: wszystkie wyniki spotkań, nadchodzące mecze, gdzie można obejrzeć spotkania i wiele wiele innych! Ten temat trafi wówczas do kosza. Ps. Nie myślcie, że nie oglądam meczów. Po prostu zamiast pisać non stop tematy, założę jeden, który będzie edytowany :)
-
Nick podczas gry: euro Nick admina podczas gry: nie pamiętam Powód bana: podejrzenie o hacki :O Opis sytuacji: gram i ban Wydruk z konsoli: [AMXBans] =============================================== [AMXBans] You have been banned from this Server! [AMXBans] You can complain about your ban @ www.Fragujemy.com [AMXBans] Reason: 'Wstaw 5 screenow na Fragujemy.com!' [AMXBans] Duration: 'permanently' [AMXBans] Your SteamID: 'VALVE_0:4:1045561205' [AMXBans] Your IP: '83.28.255.213' [AMXBans] ======================================= link do ss : http://speedy.sh/vcN3Q/cstrike.rar
-
Nick podczas gry: euro Nick admina podczas gry: nie pamiętam Powód bana: podejrzenie o hacki :O Opis sytuacji: gram i ban Wydruk z konsoli: [AMXBans] =============================================== [AMXBans] You have been banned from this Server! [AMXBans] You can complain about your ban @ www.Fragujemy.com [AMXBans] Reason: 'Wstaw 5 screenow na Fragujemy.com!' [AMXBans] Duration: 'permanently' [AMXBans] Your SteamID: 'VALVE_0:4:1045561205' [AMXBans] Your IP: '83.28.255.213' [AMXBans] ======================================= link do ss : http://speedy.sh/vcN3Q/cstrike.rar
-
Nick podczas gry: euro Nick admina podczas gry: nie pamiętam Powód bana: podejrzenie o hacki :O Opis sytuacji: gram i ban Wydruk z konsoli: [AMXBans] =============================================== [AMXBans] You have been banned from this Server! [AMXBans] You can complain about your ban @ www.Fragujemy.com [AMXBans] Reason: 'Wstaw 5 screenow na Fragujemy.com!' [AMXBans] Duration: 'permanently' [AMXBans] Your SteamID: 'VALVE_0:4:1045561205' [AMXBans] Your IP: '83.28.255.213' [AMXBans] ======================================= link do ss : http://speedy.sh/vcN3Q/cstrike.rar
-
Wersja demonstracyjna gry Euro Truck Simulator 2, kolejnej odsłony serii symulatorów ciężarówki tworzonej przez czeskie studio SCS Software. Tym razem autorzy pozwalają nam zwiedzić praktycznie całą Europę Zachodnią i Wielką Brytanię za kierownicą potężnego osiemnastokołowca. W dalszej perspektywie gra pozwoli nam na rozkręcenie własnej firmy transportowej i zarządzanie dziesiątkami Demo jest w angielskiej wersji językowej i oparto je na kodzie w wersji v.1.21.1, w której twórcy download ->http://www.gry-online.pl/S030.asp?ID=45131 źródło:http://www.gry-online.pl
-
Witam, pobrałem sobie właśnie Euro Truck'a i mam problem. Kiedy zaczynam grać to gram sobie maks 2 minutki, po czym z nieznanych mi przyczyn wyłącza się laptop. Nigdy wcześniej takiego czegoś nie miałem. Fakt zdarzyło mi się raz żeby się wyłączył podczas gry ale wtedy miałem uszkodzony dysk twardy i komputer się nie włączył puki nie naprawiłem usterki było to gdzieś z półtorej roku temu... Pomóżcie proszę ;)
-
[KOSZ] Euro Truck Simulator 2 dodatek Ekspansja Polska. [RECENZJA]
Slashpacer opublikował(a) temat w Kosz
Dodatek "Going East! Ekspansja Polska" do gry Euro Truck Simulator [ETS2] Choć na przestrzeni ostatniego roku liczba ciężarówek kursujących po polskich drogach zbytnio się nie zmieniła, to w wirtualnej rzeczywistości zjawisko to z pewnością uległo dynamicznemu rozwojowi, głównie za sprawą najnowszej produkcji czeskiego studia SCS Software Euro Truck Simulatora 2. Gra odniosła ogromny sukces właśnie w naszym kraju, mimo że możliwości przewozu towarów po pięknych, nadwiślańskich rejonach zostały ograniczone tylko do miast położonych tuż przy granicy z Niemcami. Jako że Polacy to zdecydowanie najprężniej działająca społeczność graczy skupiona wokół serii ETS, twórcy nie mogli podjąć innej decyzji niż próba udobruchania i zadowolenia swoich najwierniejszych fanów. Dodatek "Going East! Ekspansja Polska" pozwala poczuć, jak to jest płacić za każdy kawałek w miarę komfortowej drogi. Blisko rok po premierze Euro Truck Simulator'a 2 doczekaliśmy się pierwszego rozszerzenia, które wedle zapewnień twórców miało sprawić, że siatka dróg oraz państw dostępnych na mapie tranzytowej wreszcie stanie się kompletna na miarę symulatora ciężarówki wożącej towary po Europie. I choć tytuł tego dodatku jest dwuczłonowy, to szczerze mówiąc można by pierwsze dwa słowa wyrzucić i zapewne nikt by się o to nie obraził. 'Wyprawa na wschód' to określenie będące w tym wypadku sporym nadużyciem no chyba że ktoś sądzi, iż Europa Wschodnia kończy się wraz z granicą Polski z Litwą, Ukrainą i Białorusią. Produkcja Czechów wprowadza do gry przede wszystkim terytorium naszego kraju, co oczywiście dla rodzimego użytkownika jest zdecydowanie najważniejsze. W grze pojawia się kolejnych osiem miast do znanych z podstawowej wersji Szczecina, Poznania i Wrocławia dołączają m.in. Warszawa, Kraków, Katowice, Gdańsk i Białystok. Ponadto na mapie gry dokonała się mała ekspansja, tylko tym razem na południe od Polski będziemy bowiem mieć okazję zwiedzić Ostrawę, Bańską Bystrzycę, Debreczyn czy Budapeszt, których również zabrakło w podstawce. Jak zatem widać, w tytule bardziej niż "Going East!" pasowałby zwrot "Going Central!". Europy Wschodniej niestety próżno tu szukać, a szkoda, bo eksploracja Ukrainy i korzystanie z tamtejszych okrytych niesławą dróg z pewnością byłyby ciekawym doświadczeniem. Przed premierą autorzy chwalili się, że odwzorują charakterystyczne budowle polskich miast i sprawią, iż ich ulice choć po części będą przypominać te prawdziwe. Rzecz jasna trudno zagwarantować to drugie, kiedy poszczególne lokacje składają się raptem z kilku przecznic, nie da się jednak ukryć, że nowe ośrodki tranzytowe są większe, posiadają więcej budynków i żyją własnym życiem na ulicach pojawiają się przechodnie, a w granicach metropolii można zaobserwować wzmożony ruch na jezdni. Wspomnianych zabytków również nie brakuje podczas przejazdu przez Polskę widzimy warszawski Pałac Kultury i Nauki, krakowski Wawel czy Stocznię Gdańską, tyle że nie z bliska. Obiekty te znajdują się bowiem w sporym oddaleniu od dróg którymi się poruszamy dlatego nie sposób sprawdzić jak prezentują się z odległości kilkudziesięciu metrów. To jak lizanie cukierka przez papierek, ale jakby nie było twórcy obietnicy dotrzymali. Czeska ekipa nie zawiodła w kwestii siatki dróg, która zawiera praktycznie wszystkie najważniejsze trasy łączące miasta. Co istotne, autorzy nie wyidealizowali specjalnie jakości poszczególnych odcinków, w miarę wiernie odwzorowując ich klasę. Nie pojeździmy zatem po Polsce zbyt długo, korzystając tylko i wyłącznie z nowoczesnych autostrad i dróg ekspresowych niejednokrotnie będziemy zmuszeni przemierzać naszymi ciężarówkami kręte dwupasmówki, na nawierzchni których widać ostatnie poprawki drogowców. Jeśli sądziliście, że w wirtualnej rzeczywistości uda się uniknąć ponoszenia kosztów przejazdu płatnymi odcinkami autostrad lub dróg ekspresowych, to dodatek wybije Wam te marzenia z głowy bramek jest tu więcej niż wygodnych i szybkich fragmentów szosy, choć opłaty niekiedy nieco odbiegają od rzeczywistości. Jako że Polska nadal cały czas jest w budowie, nie brak także swojskich obrazków rozkopanych dróg, co znacząco wpływa na długość przejazdu i wywołuje nerwówkę u kierowców walczących z czasem i próbujących punktualnie dostarczyć ładunek nieraz zdarzają się sytuacje, że jeden z pasów został wyłączony z eksploatacji i ruch odbywa się wahadłowo. Tryb gry: single player Wymagania sprzętowe: - Core 2 Duo 2.2 GHz - 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7) - karta graficzna 512 MB (GeForce 6800 lub lepsza) - 1.2 GB HDD - Windows XP/Vista/7 Potrzebna jest zainstalowana oryginalna gra "Euro Truck Simulator 2"! -
Euro Truck Simulator 2 Euro Truck Simulator 2 potocznie zwany "ETS'em 2" jest drugą odsłoną kultowych symulatorów od firmy SCS Software w której siadamy za kierownicą ciężarówki. W porównaniu do poprzedniczki zostało wprowadzonych bardzo dużo zmian które miały na celu urealnić rozgrywkę. Autorzy projektując swoje dzieło skupili się przede wszystkim na dostosowaniu go do gustu europejskich odbiorców. Dzięki temu po raz drugi zwiedzamy tysiące kilometrów dróg ciągnących się przez Europę, trafiając do wielu znanych miast. Rozgrywka tradycyjnie polega na dowiezieniu wyznaczonego ładunku we wskazane miejsce, robiąc to w jak najkrótszym czasie, z najmniejszą ilością uszkodzeniem ładunku oraz popisując się po drodze sztuką umiejętnego prowadzenia ciężarówki. Autorzy gry postarali się o licencje takich ciągników siodłowych jak: - Scania - MAN - Iveco - Renault - Volvo - Majestic (nie licencjonowane ciężarówki Mercedes) Mamy także możliwość tuningowania naszej ciężarówki poprzez dodawanie różnych halogenów, zmieniane koloru oraz wiele innych. Deweloper postawił na symulacyjne podejście do tematu, co daje się odczuć choćby za sprawą modelu jazdy. Dla miłośników tematu największą gratką pozostaje sterowanie przy użyciu widoku z kabiny, kiedy to można się najbardziej wczuć w swoją rolę. Twórcom udało się także przystosować sterowanie ciężarówką do układu przycisków na padzie, dzięki czemu gra staje się przystępna również dla graczy korzystających z tego typu kontrolerów. Istotnych zmian doczekała się oprawa graficzna działająca na zupełnie nowym silniku. Uwagę zwraca przede wszystkim dużo większa mapa, na której znajduje się więcej miast do zwiedzania. Zadbano o urealnienie największych metropolii europy. Dzięki temu wjeżdżając do miast możemy się poczuć jakbyśmy tam byli. Poprawiona została także warstwa techniczna – ulepszono cieniowanie i dodano efekty HDR, których zabrakło w poprzedniej części. Całość została zoptymalizowana w taki sposób, aby gra działała także na nieco słabszych komputerach, choć wiąże się to z obniżeniem detali graficznych. Tryb gry: single player Wymagania sprzętowe: - Core 2 Duo 2.2 GHz - 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7) - karta graficzna 512 MB (GeForce 6800 lub lepsza) - 1.2 GB HDD - Windows XP/Vista/7/8 Artykuł napisany osobiście, żadne informacje oprócz wymagań sprzętowych nie są ściągnięte z innych for.
