Znajdź zawartość
Wyświetlanie wyników dla tagów 'prawie' .
-
Grecki rząd zażądał od Niemiec spłaty 279 mld euro kredytów zaciągniętych przez nazistów, którzy okupowali kraj w czasie II wojny światowej - pisze "The Independent". Jest mało prawdopodobne, aby Berlin odpowiedział pozytywnie na to żądanie, ale mogło ono przestawić dyskusję nad greckim długiem na nieco inny tor. Grecja od dawna domagała się odszkodowań od Niemiec, jednak w komunikacie opublikowanym w tym tygodniu wiceminister finansów Grecji Dmitris Mardas umieścił dokładną kwotę o którą chodzi - pisze serwis. Konkretna kwota Wiceminister występował w tym tygodniu przed specjalnie powołanym komitetem, którego zadaniem było obliczenie, ile pieniędzy należy się Grecji z tego tytułu. Jego zdaniem komitet uzyskał "wspaniałe dowody" na poparcie reparacji. Jak czytamy, w grudniu 1942 roku Grecja została zmuszona przez nazistowskie władze do udzielenia pożyczek w wysokości 476 mln marek. Pieniądze nigdy nie zostały zwrócone - pisze "The Independent". 279 mld euro to 125 proc. PKB Grecji, które wynosi 223 mld euro. Dla Niemiec to 1/10 PKB. Jak czytamy, jest bardzo mało prawdopodobne, aby Niemcy odpowiedziały pozytywnie na to żądanie, ale temat ten jest w Grecji popularny. Przed wygranymi przez Syrizę wyborami temat reparacji wojennych był w Grecji jednym z wiodących. Nowy rząd zobowiązał się do przyjęcia twardszej linii wobec wierzycieli. źródło: http://tvn24bis.pl/
-
Wielka zrzutka dla Bliskiego Wschodu. Prawie 2 mld dol. popłyną do uchodźców 19 krajów przeznaczy 1,8 mld dolarów dla uchodźców i migrantów w obozach na Bliskim Wschodzie - poinformowali we wtorek w nowojorskiej siedzibie ONZ minister spraw zagranicznych Niemiec Frank-Walter Steinmeier i Wysoki Kmisarz ONZ ds. Uchodźców Antonio Gutierrez. Z inicjatywą udzielenia takiej pomocy wystąpiły Niemcy. Ogłoszono ją po spotkaniu ministrów spraw zagranicznych grupy G-7, czyli najwyżej uprzemysłowionych krajów świata (Wielka Brytania, Kanada, Francja, Niemcy, Włochy, Japonia, USA) z ich odpowiednikami z Kuwejtu, Kataru, Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i kilku krajów europejskich. Prawie 2 mld dol. dla agend ONZ Pomoc ma być przeznaczona głównie dla uchodźców w obozach w Turcji, Libanie i Jordanii. - Uzgodniliśmy udzielić, wszyscy razem, 1,8 mld dolarów agencjom ONZ zajmującym się pomocą międzynarodową, zwłaszcza Agencji ONZ ds. Uchodźców i Światowemu Programowi Żywnościowemu - powiedział dziennikarzom Steinmeier. Dziękując krajom - donatorom, Gutierrez podkreślił, że organizacje pomocowe ONZ są "finansowymi bankrutami" ze względu na rosnące obciążenia wywołane konfliktami na Bliskim Wschodzie. źródło: http://www.tvn24.pl/
-
9,7 mln – tyle osób zagrało podczas Open Bety 81 mln – tyle godzin spędzili łącznie wszyscy gracze 8,4 – tyle godzin spędził średnio jeden gracz 37 mln – tyle meczów rozegrano przez ten czas To nie tylko „największa beta w historii gier Blizzard’a”, ale również rekordowa beta, jeśli chodzi o nową markę. Dotychczasowy lider (The Division) zdołał przyciągnąć „zaledwie” 6,4 miliona. Cóż, długo nie cieszył się prowadzeniem. Widać wyraźnie, że magia Blizzard’a wciąż działa na umysły ludzi. Ciekawe tylko, ile z tych 9,7 mln osób rzeczywiście zdecyduje się na zakup pełnoprawnej gry? Obstawiajcie. http://mmorpg.org.pl/news/zobacz/jestesmy-za-mei-sci-prawie-10-milinow-osob-zagralo-w-open-bete-overwatch-a
-
Vexed jest dłużne Polakom prawie 10 000€
draxe opublikował(a) temat w Informacje ze świata Counter-Strike
Wczoraj pojawiła się zaskakująca wiadomość dotycząca zakończenia współpracy pomiędzy Vexed Gaming i polską drużyną Counter-Strike: Global Offensive. Jak się okazuje, rozstanie nie obyło się bez małej dramy. Na jaw wyszło, że dotychczasowa organizacja Polaków jest im dłużna prawie 10 000€. Jak poinformował nas Kuba „KubiK” Kubiak, trener zespołu, Vexed Gaming nie wypłaciło naszym rodakom pensji za ostatni miesiąc, a dodatkowo nie otrzymali oni zwrotu kosztów podróży za jeden z turniejów lanowych. W sumie daje to około 10 000€. Z oświadczenia, które zamieszczono na HLTV.org dowiadujemy się także, że polska formacja mogła zostać wykupiona z Vexed, ale organizacja nie wyraziła zgody na taki transfer. Aktualnie Rallen i jego koledzy będą występować pod nazwą noKappa. Rozpoczęli także poszukiwania nowego sponsora. Oferty można składać pod adresem e-mail [email protected]. źródło: http://cybersport.pl
