Jump to content

Recommended Posts

Witam,ostatnio mam problem z komputerem ..Otoż podczas grania ,po jakimś czasie nagle obraz się zawiesza, Dźwięk  przestaje "grac"i komputer na nic nie reaguje ,pozostaje tylko restart .

Za pierwszym razem miałam tak grając w cs ,za drugim Splinter cell ... Bardzo proszę o pomoc :( Z góry dziękuje ...

Eska ;(

Witam, a próbowała Pani włączyć i wyłączyć komputer?

A teraz na serio, miałem podobne problemy ze starym komputerem. Problemem była za mała ilość pamięci ram, system + oprogramowanie + gra, dawały u mnie efekt albo laga takiego jak mówisz, albo blue screena. Z ciekawości sprawdziłem raport z blue screena i wyszło na to, że "skończyła się" pamięć ram i system wymuszał wyłączenie. Żeby wiedzieć co u Ciebie jest przyczyną musiałabyś podać specyfikację komputera i trochę bardziej opisać problem, warto też sprawdzić temperatury bo może po prostu komputer się przegrzewa i wyłącza się, no powody mogą być różne.

• Shoot frag! (+) 1

Najlepiej będzie jak byś podała specyfikacje komputera,będzie łatwiej sprecyzować. Powodów może być dużo, dzieje Ci się tak tylko podczas gier? czy np. oglądanie filmów,lub gdy używasz programów też komputer się wiesza lub odczuwasz, że zaczyna mulić.

Nim wrzuciłam Screeny  musiałam zrobić 2 razy reset ..podczas dodawania zdj zawiesił sie :< Musze dodawac po 1 poniewaz dając wszystkie na raz Komputer  zwyczajnie odmawia współpracy :(  

1.png

2.png

3.png

55.png

4.png

Edited by Eskaa (see edit history)

Polecam w pierwszej kolejności sprawdzić pamięci ram programem MemTest - w google znajdziesz mnóstwo poradników, następnie zrób error scan dysku za pomocą HD Tune - nie zajmie to dużo czasu a Twój problem może mieć związek z dyskiem lub ramami, jeżeli testy wypadną okej to będzie można wyeliminować te dwie przyczyny. Dobrze by było gdybyś podała jaki masz zasilacz, o ile jesteś w stanie to sprawdzić. 

Jeżeli wykonasz skany podeślij wyniki, będziemy myśleć dalej.

• Love Frag (+) 1

Mam nadzieje ze dobrze zrobiłam  

Zasilacz Wymieniony był Bodajże 2 miesiące temu : Vero L2 500w

skan.png

Dysk okej, zakładka z dyskiem lokalnym D jest na żółto, nie znam tego programu wiec w ciemno nie wiem co to znaczy, zrób screena drugiej zakładki. Co do zasilacza jest w porządku, taki sam śmiga u mnie z trochę mocniejszym sprzętem więc nie powinien być przyczyną. Kolejna rzecz odrzucona. Co do karty, kiedyś długo działałem na 750ti, i miałem podobny problem podczas gdy karta się przegrzewała - bawiłem się wtedy w podkręcanie bo chciałem zobaczyć ile z niej wyciągnę. Testy przechodziły dobrze ale w grach karta osiągała straszne temperatury i albo komputer się resetował albo właśnie łapał takiego jakby LAGA - nie dało się nic kliknąć itd. Pomogło lekkie przeczyszczenie karty - po kilku latach strasznie dużo kurzu się tam nazbierało :D Polecam sprawdzenie też i tego. Naprawdę przyczyn może być dużo.

• Love Frag (+) 1

A jak z temperaturą? Czy komputer się przegrzewa? Kiedy ostatnio podzespoły były czyszczone sprężonym powietrzem?

Jeżeli możesz wykonaj test programem HWMonitor (włącz komputer, oraz program i zostaw na minutkę dwie, żeby zebrały się dane).

• Love Frag (+) 1

3 minuty temu, Tengaku napisał:

A jak z temperaturą? Czy komputer się przegrzewa? Kiedy ostatnio podzespoły były czyszczone sprężonym powietrzem?

Jeżeli możesz wykonaj test programem HWMonitor (włącz komputer, oraz program i zostaw na minutkę dwie, żeby zebrały się dane).

Jestem w trakcie robienia testu "error Scan" Zrobie wszystkie wytyczne ale po kolei nie chce przedobrzyć :D bo mi sie zatnie :D 

5 minut temu, unikat napisał:

Dysk okej, zakładka z dyskiem lokalnym D jest na żółto, nie znam tego programu wiec w ciemno nie wiem co to znaczy, zrób screena drugiej zakładki. Co do zasilacza jest w porządku, taki sam śmiga u mnie z trochę mocniejszym sprzętem więc nie powinien być przyczyną. Kolejna rzecz odrzucona. Co do karty, kiedyś długo działałem na 750ti, i miałem podobny problem podczas gdy karta się przegrzewała - bawiłem się wtedy w podkręcanie bo chciałem zobaczyć ile z niej wyciągnę. Testy przechodziły dobrze ale w grach karta osiągała straszne temperatury i albo komputer się resetował albo właśnie łapał takiego jakby LAGA - nie dało się nic kliknąć itd. Pomogło lekkie przeczyszczenie karty - po kilku latach strasznie dużo kurzu się tam nazbierało :D Polecam sprawdzenie też i tego. Naprawdę przyczyn może być dużo.

Komputer jest dosyć często czyszczony ,zaglądałam to były zaśmiecone tylko wentylatory :< Wszystko starannie wyczyściłam patyczkiem :D I obowiązkowo odkurzyłam ;D 

Bez tytułu1.png

Bez tytułu.png

8 minut temu, ZjemCiKredki napisał:

Test pamieci ram halo..

Drugi raz mi zwiesiło kompa podczas robienia Testu Pamięci RAM... Muszę restartować i zacząć wszystko od nowa... 

21 minut temu, Eskaa napisał:

Bez tytułu1.png

Bez tytułu.png

Drugi raz mi zwiesiło kompa podczas robienia Testu Pamięci RAM... Muszę restartować i zacząć wszystko od nowa... 

Temperatury bardzo dobre, masz dwie kosci RAMu czy jedna? 

Edit: Przeoczyłem temperature zasilacza 119☼ C  to calkiem duzo :D Jest pewne ale, u wiekszosci uzytkownikow ta temperatura jest przeklamana wiec tu raczej nie masz sie czym martwic

Edited by ZjemCiKredki (see edit history)

1 minutę temu, ZjemCiKredki napisał:

Temperatury bardzo dobre, masz dwie kosci RAMu czy jedna? 

Temperatury będą dobre w stanie spoczynku, pytanie jakie są temperatury podczas grania. 

• Love Frag (+) 1

W biosie zmniejszyć częstotliwość pamięci RAM, albo same timingi. Czasami głupie 100 MHz zmienia bardzo dużo.

2 minuty temu, unikat napisał:

Temperatury będą dobre w stanie spoczynku, pytanie jakie są temperatury podczas grania. 

Co to ma do rzeczy? Komputer zawiesza sie nawet w stanie spoczynku. Nietrafna uwaga.

Wyjmij pamieci RAM i przedmuchaj wejscia, zobacz tez czy na pamieciach nie ma czasem ulamanych stykow

2 opcja to uszkodzenie gniazda procesora (polamanie pinow, skrzywienie), wyjmowany byl procesor w ostatnim czasie?

Edited by ZjemCiKredki (see edit history)
  • Love Frag (+) 1

Dodam, że masz Windowsa 7, do którego zakończyło się wsparcie, w dodatku prawdopodobnie pirat. Przeskanuj profilaktycznie komputer programem AdwCleaner :) 

• Love Frag (+) 1

Tak wiem ze Nieoryginalny Windows  ...Miałam robionego fermata i takiego Windowsa mi wgrał znajomy . 

Cholera czyściłam komputer czy to możliwe ze sama uszkodziłam coś :< Faktycznie tam troszkę "dotykałam tych kabelków ,płytek " 

qqq.png

• Confused 1

rtt.png

Podaj nazwy wszystkich swoich podzespołów (procesor, karta graficzna, zasilacz etc).

4 godziny temu, Eskaa napisał:

Mam nadzieje ze dobrze zrobiłam  

Zasilacz Wymieniony był Bodajże 2 miesiące temu : Vero L2 500w

skan.png

Dziekuję już coś wiemy, C5 i C6 oznacza błąd sektorów dysku,pytanie w jakim stopniu.Jeszcze jedna prośba, i powiem Ci czy mogę,Ci pomoc naprawić.

Generalnie dysk, który ma w pozycji 05 więcej niż 0 nie powinien być używany jako systemowy.

Pobierz program Victoria i pokaż raport SMART oraz przeprowadź naprawę dysku (test z kolorowymi kwadracikami). Po teście daj screen.

Edited by divaD (see edit history)
  • Love Frag (+) 1

llllllllllllllll.png

rrrrrrrrrr.png

Dobra wiadomość jest taka ,że dysk będzie żył.

Zła to taka,że pozycja 5 RAW powinna wynosić 0.

Jutro pomogę Ci naprawić te błędy.

Tz. dzisiaj :)

• Love Frag (+) 1

Bardzo Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i pomoc ! 

Dawid My " widzimy" sie później ..Jeszcze raz Bardzo ale to bardzo Dziękuję ❤️ 

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By kasiia :)
      W zeszłym roku bodajże kupowałam VIPa.
      mój STEAM_0:1:36887936
      Był to wykupiony vip na zawsze  - po jakimś czasie nieobecności widzę, że tego vipa juz nie mam. Proszę o odnowienie.
      nick: kasko
      Wrzucam dodatkowo potwierdzenie przelewu.

• By damovsky
      Hej mam problem z muzyczka na koniec rundy. Na żadnym serverze nie działa mi roundsound. Komenda !Music czy !roundsound pokazuje że mam włączona opcje muzyki. 
      W ustawieniach Cs każdy pasek jest na Maxa i dalej nie słyszę. Jakieś tipy jak to naprawić? 
  • Create New...