Jump to content

Witaj na naszym Fragowym forum!

Przyszły Fragowiczu, zarejestruj się teraz na naszym forum, aby uzyskać na nim dostęp do wszystkich funkcji.
Po zarejestrowaniu lub zalogowaniu się będziesz mógł tworzyć tematy, zamieszczać odpowiedzi do istniejących wątków, konwersować z innymi użytkownikami forum, dodawać reputację użytkownikom, publikować lub aktualizować własne statusy, a także zarządzać w pełni swoim profilem i wiele, wiele więcej...

Zespół FGTeam

AWP wkracza do akcji...

Na dniach rusza nowy serwer CS:GO AWP No-Scope!

Nowy ranking w CS:GO!

Z przyjemnością informujemy naszych Fragowiczów,
iż udostępniliśmy Wam nową wersję rankingu na naszych serwerach CS:GO!

Graj na naszych serwerach i zdobądź koniecznie rangę Global Elite!

MTA:DayZ wraca w grudniu!

Wraca nasz legendarny serwer MTA:DayZ...

Śledź naszego FanPage, a dowiesz się jak przebiegają beta-testy!

Olikdel1

Poradnik - Przezroczysty spray

Recommended Posts

Dziś pokarze jak zrobić przezroczysty spray do cs 1.6 z własnym nickiem. Najpierw wchodzimy na stronę https://cooltext.com/ i wybieramy czcionkę oraz kolor. Gdy już wybierzemy pobieramy zdjęcie. Kolejnym krokiem jest uruchomienie gimpa.Otwieramy pobrany obrazek. Na początku trzeba dodać kanał alfa. Robimy to w zakładce "warstwy, kanały, ścieżki,cofniecie". Klikamy na miniaturę prawym przyciskiem myszki i wybieramy dodaj kanał alfa

gDhk50c.png

Gdy już to zrobiliśmy w przyborniku bierzemy zaznaczenie rozmyte i klikamy na białe tło. Gdy to zrobisz
naciśnij klawisz "Delete"

Teraz klawisz ctrl + n. Pojawi nam się okno "utworzenie nowego obrazu". Wielkość dajemy tą samą
jaka jest na naszym napisie. U mnie wygląda to tak.

UxzTV87.png

Uruchamiamy paletę kolorów i w "zapis HTML-owy" dajemy kolor "0000ff"
Stworzy nam się niebieski kolor i musimy pokolorować nim cały nowy obraz. Teraz zaznaczamy obraz który ma być naszym sprayem zaznaczeniem prostokątnym i wklejamy na niebieskie tło. (kopiujemy klawiszem ctrl + c a wklejamy ctrl + v) Zakotwiczamy:

zXfOJlK.png

Zapisujemy obraz na pulpicie o rozszerzeniu  GIF. Uruchamiamy HalfLife Logo Creator i otwieramy plik.
Klikamy Autosize i sawe to it

TPxbxNI.png

Zapisujemy na pulpicie KONIECZNE Z NAZWĄ "tempdecal.wad" Klikamy make WAD i wychodzimy z programu. Nasz spray jest prawie gotowy wystarczy wrzucić go do folderu Half-Life>cstrike. Ważne jest aby dać naszemu sprayowi atrybut tylko do odczytu, inaczej nie zadziała. Uruchamiamy cs i cieszymy się własnym sprayem.

                                                                                                                                Pozdrawiam! :D
 

Edited by Olikdel1 (see edit history)
 • Shoot frag! (+) 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By Madziaa<3
   Jak zrobić własny spray do Counter Strike 1.6?
   Pobieramy program Half Life Logo Creator - KLIK! Instalujemy. Szukamy pobranego folderu. Jego nazwa to "Robster Productions", dalej wchodzimy w Half Life Logo Creator, następnie włączamy aplikację "HLC".  Następna bardzo ważna rzecz: Szukamy naszego pliku hl.exe (znajdziemy go tam, gdzie mamy zainstalowanego CS'a). Gdy otworzy się program, wciskamy OPEN i wyszukujemy obrazka, który ma nam posłużyć jako spray. Następnie wciskamy "autosize".  Pamiętaj, aby niżej zaznaczyć grę Counter Strike. Klikamy "save it to" i zapisujemy na przykład na pulpicie, przedtem zmieniając nazwę na tempdecal.wad . Następnie wybieramy "Make WAD" Zamykamy program. Klikamy prawym przyciskiem myszy we właściwości na zapisanym pliku i zaznaczamy "Tylko do odczytu".  Wchodzimy w folder cstrike i wrzucamy bądź podmieniamy ze starym plikiem.  
   Poniżej mój filmik, może trochę pomóc
    
    
    
  • By Skyline
   Witam jako, że aktualny poradnik jest moim dziełem, a Ice Tea napisał posta tylko za mnie postanowiłem napisać go od nowa. Skierowany on jest w szczególności dla graczy którzy zaczynają swoją przygodę na ZombieModzie sieci Fragujemy.com .
    
   1. Czym jest wgl ZombieInfection?
    
   Jest to znany wielu osobom zombie mod "infection" - na początku rundy jeden gracz staje się zombie i ma za zadanie zarazić resztę graczy. Zarażony gracz staje się zombie takim jak poprzedni - ma za zadanie zarazić resztę ludzi. Zombie nie mają żadnych broni oprócz swoich łap, ale posiadają sklepik. Ludzie wybierają broń na początku rundy, oraz też posiadają sklepik. Który jest pod klawiszem "M"
    
   2. Skąd mam się dowiedzieć czy jestem akurat tym pierwszym zombie tzw.matką?
    
   Na początku każdej rundy wyskakuję komunikat treści :
   ZM: Jesteś czysty! - oznacza to, że nie jesteś zawirusowany i nie zamienisz się w zombie.

    
   ZM: Jesteś zainfekowany! - niestety wirus cie dopadł od którego nie ma ratunku. Wbiegnij w tłum ludzi z kosą i poczekaj, aż zmienisz się w zombie. 

    
   Drugą możliwością stania się ZM jest tzw. Multi Infekcja. Wybiera ona nieokreśloną liczbę początkowych ZM. Szansa na pojawienie się multi infekcji to 20%.  
   3. Bronie dostępne na początku każdej rundy   4. Cele jednostek:
    
   a) Human:
   - Na początek dostaje 100 hp oraz wcześniej wybrany przez siebie zestaw broni( VIP dodatkowo 25 kamizelki oraz 1 napalm i 2 frosty). Mają za zadanie zabicie wszystkich zombie lub przetrwanie broniąc się przed nimi.
   b) Zombie:
   - Na początek jako matka dostaje 3000 hp, a zwykły zombie po zarażeniu ma 1500 hp. Celem zombie jest zarażenie wszystkich ludzi. Ostatniego trzeba zabić, żeby wytępić rasę ludzką.
    
   5. Sklepik
    
   Sklepik jest dostępny dla ludzi jak i dla zombie. Po kupieniu jakiejkolwiek rzeczy ze sklepiku nasze punkty nie maleją. Jednak po zakupię tracimy pieniądze w zależności od ceny zakupionego przedmiotu. Sklepik zbindowany jest pod klawiszem "M"
    
   Human- żeby móc kupić trzeba mieć pkt. Punkty można łatwo zdobyć wystarczy, że strzelamy do zombie, rzucamy napalmy lub zombie zabija się o nasze lasery.
    
   Sklep Człowieka
    


    
   1: Napalm Nade (30 pkt)- Koszt tego granata to 500$. Granat podpalający który zabiera zombie hp (max 50 hp). Granat w szczególności dobry na szalństwo zombie. Granat ten spowalnia zombie.

   2: FrostNade (30 pkt)- Koszt tego granata to 750$. Granat zamrażający który spowalnia zombie albo kompletnie ją zatrzymuje na kilka sekund. Granat ten w ogóle nie działa na szaleństwo zombie.
    
   3: Mina (2500 pkt)- Koszt miny to 3000$. Laser którego wiązka zabija zombie lub zadaje duże obrażenia. Mina często jest wykorzystywana do blokowania wąskich kamp. Użycie miny jest bardzo proste wystarczy nacelować myszka na jakąś ścianę, płotek itp i przytrzymaj klawisz "E'
   W celu zdjęcia miny jest nam potrzebny bind z końcówką "+dellaser" np. bind "v" "+dellaser" . UWAGA! Minę którą kupimy, a jej nie użyjemy przepada nam jeśli zombie nas zarazi oraz po zakończeniu rundy. Mina nie przechodzi do następnej rundy. Jeśli gracz (HUMAN) zniszczy nam minę dostajemy ją znów i ponownie możemy ją położyć.
    
   4. Ammo (4000 pkt)- Koszt amunicji to 8000$. Nieskończona amunicja w danej rundzie której ją kupimy. Nie potrzeba przeładowywania bronii. Jeśli zombie nas zarazi nasza amunicja przepada. Ammo można raz na jedną rundę.
    
   5. PipeNade (6000 pkt) - Koszt granata to 10000$. Granat bardzo skuteczny na dużą grupkę ZM. Granat przyciąga do siebie zombie, a po chwili eksplozja granata zabija wszystkich ZM( granat nie zabija szalonego ZM). UWAGA! Granata może żyć tylko Jeden gracz na całą rundę.
    
   6: SuperSpeed (2000 pkt)- Koszt Speeda to 3000$. Dostajemy przyspieszenia na 20 sekund. Użyć Speeda można wiele razy na jedną rundę. Jeśli zombie nas zarazi w trakcie używania speeda, nasza szybkość wraca do normy.
    
   7: Gravity (1000 pkt)- Koszt Gravity to 2000$. Dostajemy wyższy skok. Przydatne jeśli nie potrafimy gdzieś skoczyć. Czas trwania grawitacjii to 20 sekund. Jeśli zombie nas zarazi przed skończeniem sie Gravity przepada ona. Gravity możemy użyć wiele podczas trwania jednej rundy.
    
   8: MachineGun (2000 pkt)- Koszt CKM to 5000$. Po kupnie dostajemy Ciężki Karabin Maszynowy(krowa) która posiada 100 naboii. Jeśli zombie nas zarazi tracimy CKM. Krowę można kupić raz na rundę.
    
   Zombie- By móc kupić coś ze sklepiku potrzebne są pkt. Punkty zdobędziemy zarażając ludz. Jeden zarażony człowiek= 1 punkt zombie.
    
   Sklep Zombie

    
   1: AntiDotum (7 pkt)- Koszt Anti to 3000$. Po użyciu znów stajesz się człowiekiem.
    
   2: Szaleństwo (5 pkt)- Koszt szaleństwa to 4000$. Stajemy się nieśmiertelni na 15 sekund. Nie działa na nas laser oraz kule. Możemy zostać spowolnieni przez Napalm. Im więcej napalmów tym jesteśmy wolniejsi. 
    
   3: Extra HP (5 pkt)- Koszt dodatkowego HP to 2000$. Dostajemy 1000 HP. UWAGA! Matka ZM nie może kupić sobie Extra HP.
    
   4: Granat Zarażający (12 pkt)- Koszt granata to 5000$. Granat zaraża ludzi w polu jego rażenia. Aby użyć granata trzeba użyć klawisza "E". 
   UWAGA! Granat ten nie działa na ostatniego żyjącego człowieka.
    
   5: SuperSpeed (5 pkt)- Koszt Speeda to 3000$. Tak samo jak u człowieka dostajemy przyspieszenie na 20 sekund. Użyć speeda można wiele razy w ciągu jednej rundy.
    
   6: Gravity (4 pkt)- Koszt Gravity to 2000$. Tak same działanie jak u Humana. Gravity trwa 20 sekund. Można wiele razy jej użyć podczas trwania jednej rundy.
    
   6. Kamizleka (kevlar)- Dostępna jest na niektórych mapach oraz dla posiadaczy VIP-a. Kamizelka uchroni Cię od 'złego dotyku' ZM. Zombi musi najpierw Ci zbić tą kamizelkę aby móc Cię zarazić. Kamizelka jest bardzo przydatna i bardzo często ratuje życie przed zarażeniem.
    
   7. V.I.P- Urozmaica grę na ZM. Mając Vip-a na ZM dostajemy dodatkowe bonusy czy to będąc Humanem czy też Zombiakiem. Dostępne są dwa rodzaje VIP-a. Jednym z nich jest "lite" (tańszy) który jest preferowany graczom nowym którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z serwerem ZM. Drugi rodzajem Vip-a jest 'rozbudowany' który preferowanym jest graczom wymagającym którzy chcą się cieszyć z łatwiejszej wygranej nad przeciwnikiem.
    
   VIP 'lite' dostępny jest tutaj: http://shop.fragujemy.com/#viptanszy
   VIP 'rozszerzony dostępny jest tutaj: http://shop.fragujemy.com/#vip
    
   PAMIĘTAJ!! Zanim wejdziesz na server zapoznaj się z regulaminem i przeczytaj go, a być może uchroni Cię to od niechcianego bana. Regulamin znajdziesz tutaj: http://fragujemy.com/topic/3482-regulamin-dotycz%C4%85cy-serwera-zm/
    
    
   Poradnik jest mojego autorstwa. Zabraniam kopiowania treści bez mojej zgody, oraz jego pojedynczych Fragmentów!
    
   Autor: Skyline
    
    
   Jeśli zauważysz jakiś błąd poinformuj mnie o nim wysyłając mi PW.
  • By teeZ
   W Fortnite: Battle Royale twoja postać ma z góry przypisany plecak/ekwipunek, który możesz wykorzystać wedle twojego uznania.

    

   Ekwipunek posiada razem pięć miejsc na uzbrojenie, czyli bronie, medykamenty i granaty oraz specjalnie odizolowane miejsce na amunicję i materiały budowlane.

    

   W jednym momencie możesz posiadać 999 sztuk amunicji danego rodzaju (więcej ci z resztą nie będzie potrzebne) oraz tyle samo materiałów. Przypisany do szybkiego wyboru #1 kilof zostaje tam na zawsze i jest głównym narzędziem do pozyskiwania materiałów budowlanych. Nic nie stoi także na przeszkodzie byś takim kilofem kogoś wyeliminował, ale jest on na tyle nieefektywny w takich starciach, że jedyną jego funkcją pozostaje niszczenie obiektów na mapie.

        

    


   Po wywołaniu okna ekwipunku (domyślnie I na PC) otrzymasz dostęp do jego modyfikacji. Tutaj możesz przypisywać określone uzbrojenie do miejsc szybkiego użycia (wedle twojego uznania- wyłączając kilof). W trybie gry duo czy pełny skład będziesz mógł korzystać z tego okna, by upuścić daną broń i wręczyć ją koledze. To samo możesz zrobić z amunicją oraz materiałami budowlanymi. Wykorzystaj tę informację, by przekazywać niezbędne materiały graczom, którzy nie mają ich w ekwipunku zbyt wiele.
    
   Zamiana miejsc dostępnego uzbrojenia jest wyjątkowo przydatna w momencie, w którym nauczysz się na pamięć klawiszy przypisanych do określonych typów broni. W tym przypadku wiadomo, że pierwszą bronią będzie karabin szturmowy, a zaraz po niej - snajperka.


   żródło: gry-online.pl
    
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy