Skocz do zawartości
TygryS

SanDisk Extreme Pro pierwszą kartą SDXC o pojemności 1 TB

Rekomendowane odpowiedzi

vbzit.png

 

Dwa razy pojemniejsza niż poprzednia rekordzistka. Western Digital ujawnił dzisiaj nową kartę pamięci SDXC przejętej przez niego marki SanDisk o pojemności aż 1 TB. Do tej pory takie wartości kojarzyły się głównie z dyskami twardymi, więc trzeba przyznać, że osiągnięcie jest znaczące. W chwili obecnej nie można jednak zakupić tego produktu i nie wiadomo, kiedy trafi do sprzedaży.

 

Jak twierdzi Dinest Bahal z SanDisk: „16 lat temu jako pierwsi zaprezentowaliśmy kartę SD o pojemności 64 MB, a dzisiaj jesteśmy w stanie udostępnić aż 1 TB”. Nowy produkt sygnowany słynną marką został zaprezentowany na imprezie Photokina, a sama karta kierowana będzie właśnie dla fotografów i użytkowników kamer cyfrowych oraz dronów wyposażonych w kamery.

 

Obecnie najpojemniejsze karty SD mogą zaoferować 512 GB miejsca na dane. Są one przy tym oczywiście bardzo drogie. Model SanDisk Extreme Pro SDXC 512 GB należący do tej samej serii co terabajtowa konstrukcja kosztuje około 350 euro. Powinniśmy się więc spodziewać, że nowy model będzie naprawdę bardzo drogi. Nie jest niestety jasne, jaką wydajnością będzie mogła pochwalić się karta. Można założyć, że nie będzie ona raczej niższa niż dla edycji 512 GB, która osiąga około 95 MB/s.

 

sandisk582.jpg

 

Źródło: pclab.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopiujesz wszystko z neta i wklejasz tutaj :) Bardzo dobry pomysł, bo w ogóle nie ma pierdyliarda innych forum i stron poświęconych wyłącznie nowinkom ze świata komputerów

 

Oto dowód: http://pclab.pl/news71321.html

 

 

 

 

@Edit. Tak, ale nie wiem po co tu to wstawiasz, skoro jest tego pełno na innych forach... 

Edytowane przez MentosToja
  • Karambit w plecy (-) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez TygryS
      Chińska firma Betavolt New Energy Technology zaprezentowała rewolucyjny akumulator, który na jednym ładowaniu może zasilać urządzenia przez 50 lat. Atomowa bateria energię produkuje z radioaktywnego izotopu.
      Nie da się zaprzeczyć, że Chiny od jakiegoś czasu intensywnie inwestują w rozwój nowoczesnych technologii i te działania zaczynają powoli przynosić efekty. Firma Betavolt New Energy Technology, pochwaliła się właśnie swoim najnowszym osiągnięciem, które może zrewolucjonizować zasilanie przenośnych urządzeń. Opracowała bowiem niewielką, atomową baterię, która na jednym ładowaniu dostarczać energię przez 50 lat.
       
       
      Atomowa bateria może zasilać rozrusznik serca
      Bateria o nazwie BV100, jest w zasadzie mikroskopijnym reaktorem atomowym, który wykorzystuje rozpad izotopu niklu-63 oraz półprzewodnik diamentowy. Dzięki temu, bez żadnej obsługi czy ładowania, jest w stanie zasilać podłączone do niej urządzenie przez niemal pół wieku. Warto dodać, że koncepcja atomowej baterii nie jest nowa, gdyż w Europie oraz USA opracowano już taki typ zasilania, stosowany w przemyśle lotniczym. Chińczykom udało się jednak znacznie zminiaturyzować technologię i dostosować ją do urządzeń przenośnych.

       
      Bateria przekształca energię uwalnianą w wyniku rozpadu izotopu jądrowego na prąd elektryczny, za pomocą przetwornika półprzewodnikowego. Testy wykazały, że w przypadku niewielkich akumulatorów, najlepiej sprawdza się izotop niklu-63. Dlatego w BV100 wykorzystano arkusz niklu-63 o grubości 2 mm. Umieszczono go pomiędzy warstwami półprzewodników diamentowych o grubości 2 x 10 mm.
       
      Akumulator ma objętość 15 x 15 x 5 mm2, więc jego moc ograniczona jest do 100 mW przy napięciu 3 V. Producent zapewnia jednak, że już w przyszłym roku wprowadzi na rynek wersję o mocy 1 W. Będzie ona bardziej odpowiednia do smartfonów oraz dronów. Warto dodać, że technologia jest skalowalna, a więc łącząc ze sobą równolegle poszczególne moduły, możemy uzyskać znacznie większą moc.
       
      źródło: technogadzet.pl
    • Przez KeBaB
      Ooooo KIERWA !!!
       
      Wiesz, powiem coś szczerze, nie sądziłem, że możesz mieć tyle mężów/żon, ale też nie sądziłem, że możesz być aż tak obrotny :D hahahaha
       
       
      no tak, już znowu Ja, Ty jak zwykle masz jakiś problem ze mną, ja nic nikomu nie mówiłem, nie wiem skąd masz znowu jakieś śmieci i jakieś brudy wyciągasz.
      Przecież to nierealne, Ja, o takich rzeczach nie pisze... Tym bardziej z Tobą...
       
       
      Chyba sobie kpisz, za przeproszeniem...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności