Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Znajdzie się tu osoba która pomoże mi dobrać podzespoły? Nie jestem w temacie za bardzo ani nie orientuje tak do końca.

Od paru dni przeglądam 'gotowce' ale po głębszych przemyśleniach stwierdziłem, że postanowię sam go złożyć od podstaw. 

Obecnie przesiaduje na lapku z rtxem 2060 i wymagania mam dość spore jeśli chodzi o sprzęt.

Ukierunkowałem się na sklep x-kom i żeby od nich wszystkie części wziąć oraz żeby mi go poskładali. (ale jeśli ma ktoś doświadczenia z innym tego typu sklepem to chętnie przyswoję trochę wiedzy)

Głównie zależy mi żeby nie zamawiać podzespołów z paru różnych miejsc. Budżet to takie +/- 10k zł.

Z góry dziękuje!!

 

  • Ustrzel fraga! (+) 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składałem ostatnio kompa na częściach z x-kom’u i ogółem całą elektronikę nabywam u nich, także z czystym sercem mogę polecić. 
 

Kieski czas wybrałeś na zmianę. Przede wszystkim chodzi tutaj o rynek GPU, gdzie wszystko jest 2-krotnie wyższe niż powinno, a też dostępność sprzętu na rynku pozostawia wiele do życzenia. Sytuacja się conajmniej do II kwartału 2022 nie zmieni z GPU. 
 

Kiepsko, że korzystasz z lapka bo byś mógł wziąć starą kartę na przeczekania do spokojniejszych czasów. Mógłbyś też wziąć używkę 2060 w desktopowej wersji w jakiejś okazyjnej cenie. Również będziesz na tym stratny, jednakże i tak mniej niż gdybyś kupował teraz nówkę z serii 3000. 
 

Btw. w sierpniu był czas kiedy zeszły trochę ceny kart (30%) na najdroższych modelach, jednak teraz cena ponownie wróciła do tego co było na początku wakacji, czyli do tej masakry. 

 

- - - 

 

Na jakiej platformie chcesz budować - AMD or Intel?

  • Ustrzel fraga! (+) 2
  • Serduszko fragowe (+) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie nie mam głowy do tego, ale osobą, która jest pewnie na czasie jest @ gtx .

 

Tak jak napisał @ Ricio , kiepski czas, szczególnie na GPU. Swoją kartę kupiłem 4 lata temu, a przez obecne zawirowania na rynku nie straciła na wartości, więc uważam że jeśli jesteś w stanie się wstrzymać, złóż PC bez tego podzespołu, tzn. jeśli dysponujesz jakąś mocną kartą, która Ci na chwile obecną wystarczy. Jednak z tego co piszesz o laptopie, wnioskuje, że może to być duży problem. W przeciwnym razie... cóż, karta graficzna która dotrzyma kroku reszcie podzespołów rozdupcy Ci budżet. Z drugiej strony czekanie na poprawienie się sytuacji na rynku można porównywać do czytania z fusów.

 

PS: Wersje laptopowe GPU ssą w porównaniu do swoich odpowiedników na PC, więc będzie poprawa :P

  • Serduszko fragowe (+) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ricio napisał:

Kieski czas wybrałeś na zmianę. Przede wszystkim chodzi tutaj o rynek GPU, gdzie wszystko jest 2-krotnie wyższe niż powinno, a też dostępność sprzętu na rynku pozostawia wiele do życzenia.

 

Wiem właśnie, ze to kiepski moment na składanie komputera. Ale jestem zdecydowany i czas mnie też trochę goni więc jestem przygotowany finansowo bo zdaje sobie sprawę, że wszystko poszło do góry i to max, a z dostępnością podzespołów też różnie bywa.

 

2 godziny temu, Ricio napisał:

Kiepsko, że korzystasz z lapka bo byś mógł wziąć starą kartę na przeczekania do spokojniejszych czasów. Mógłbyś też wziąć używkę 2060 w desktopowej wersji w jakiejś okazyjnej cenie. Również będziesz na tym stratny, jednakże i tak mniej niż gdybyś kupował teraz nówkę z serii 3000. 

 

Lapka nie mam zamiaru sprzedawać ani go rozbierać bo zostaje w firmie. A wygospodarowałem trochę miejsca w domu żeby zrobić kąt dla siebie i dla PCta.

 

2 godziny temu, Ricio napisał:

Na jakiej platformie chcesz budować - AMD or Intel?

 

Szczerze to sam nie wiem, teraz posiadam w latopie ryzena, więc chyba wolałbym zostać przy AMD bo do tej pory wszystko działa tak jak należy i nie mam powodów do narzekania. Chyba, że masz dla mnie jakąś radę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór procesora w gruncie rzeczy zależy od tego, do czego chcesz go wykorzystywać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten PC jest tylko i wyłącznie składany pod gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zwrócić uwagę na AMD Ryzen 7 5800X. Do niego i każdego innego na Zen3 koniecznie AiO, bo powietrzne nie wyrobi.

Też możesz liczyć na łut szczęściach, że wpadnie Ci w ręce zimna sztuka, ale na to bym nie liczył. 

  • Serduszko fragowe (+) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zakupu PC'ta stacjonarnego jest to fakt, że przepłacisz. Moja karta kosztowała 2200zł teraz ją za 5500 - 6000zł wyrwiesz. Co do procków, to nie widzę, żeby ceny podskoczyły jak i innych podzespołów. Ja pracuje na Ryzenie 7'ce 5800 i sprawuje się bardzo dobrze. Tylko tutaj już musisz myśleć o oddzielnym chłodzeniu. Ja mam powietrzną Noctue i jestem z niej zadowolony. Może spróbuj poszukać używanej karty graficznej po dobrej cenie. 

  • Serduszko fragowe (+) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat ogarnięty z @ Ricio . Dzięki za pomoc! :fg_pepe_love:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez PACIU
      Siemka.
       
      Sprawa wygląda następująco. Zastanawiam się nad zakupem nowego komputera stacjonarnego bądź podkręcenie lub zamienienie części do obecnego. Głównie ostatnimi czasy gram w najnowszą wersje FIFY2023 i sądziłem, że nawet na najniższych wymaganiach będzie ona działać płynnie, mimo też iż, mój sprzęt nie jest najgorszy. Jednak do płynności brakuje jej trochę i jest irytujące te klatkowanie.
      Wiem, że jest tutaj grono osób, które zna się na sprzętach i mi doradzi co zrobić.
       
      Mój obecny sprzęt:
      -AMD RAYZEN 5 2600
      -RAM 16GB DDR4
      -SSD 500
      -NVIDIA GEFORCE GTX 1050
      -WINDOWS 10
      -Płyta główna Asus PRIME B450M-A
       
      Jeśli wchodziłoby w grę i byłoby lepiej opłacalne, kupno nowego komputera to chciałbym kupić do max 3000 - 3500 zł .
    • Przez psiaq*
      To po kiego czorta to pisałeś?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności