Sign in to follow this  
OgraNee

T-Mobile dołącza do gry – wdrożenie eSIM w ciągu najbliższych miesięcy

Recommended Posts

Z wielkiej czwórki polskich operatorów tylko Plus nie zajął jeszcze stanowiska w sprawie wdrożenia eSIM-ów. Zaraz po sieci Play swoją gotowość do działania w tym temacie zadeklarował również T-Mobile.

Mówi się, że Apple nie ma zbyt dużej siły przebicia w naszym kraju. A tu proszę: zaraz po tym, jak na stronie firmy z Cupertino pojawiła się informacja o tym, że Apple Watch 4 LTE za kilka tygodni będzie dostępny w Polsce, nasi rodzimi operatorzy ogłaszają pełną gotowość do działania w kwestii eSIM.

 

eSIM w T-Mobile

Oprócz samej deklaracji o wdrożeniu technologii eSIM przez operatora, nie udało nam się dowiedzieć wiele więcej. Piotr Żaczko, rzecznik T-Mobile dodał, że jest to kwestia kilku miesięcy. Firma pracuje aktualnie nad kilkoma większymi wdrożeniami, więc jest to tylko i wyłącznie kwestia tzw. mocy przerobowych. Czyli eSIM w T-Mobile będzie, prawdopodobnie jeszcze w tym roku, ale dokładna data wdrożenia pozostaje na razie tajemnicą.

 

Rzecznik prasowy sieci Play udzielił bardzo podobnej odpowiedzi. Także jeśli ktoś chciałby korzystać z Apple Watcha 4 w wersji LTE jak najszybciej, zmuszony będzie do skorzystania z sieci Orange. Jest to jedyny polski operator, który już ma tę technologię w ofercie.

 

Dlaczego eSIM jest taki ważny?

Nie, wcale nie chodzi tu o sprzęty Apple. eSIM to najnowszy standard aktywacji w sieciach komórkowych, który powoli acz konsekwentnie jest wprowadzany przez operatorów na całym świecie. Zakłada on całkowite pozbycie się kart SIM na rzecz wyspecjalizowanego układu wbudowanego w samo urządzenie elektroniczne.

 

Oznacza to, że wyjeżdżając np. na wakacje do obcego kraju, nie musimy dogadywać się na migi i kupować lokalnej karty sim, żeby nie stracić kontaktu z siecią. Zamiast tego wystarczy z poziomu naszego telefonu wybrać lokalnego operatora z najlepszą ofertą i… w zasadzie to tyle. O tym, że wraz z popularyzacją standardu eSIM producenci smartfonów będą mogli pozbyć się slotu na kartę SIM nie wspominam. Oczywiście minie jeszcze trochę czasu, zanim nowe smartfony zaczną masowo obsługiwać standard eSIM, ale w tym przypadku akurat jest na co czekać.

Źródło: https://www.spidersweb.pl/2019/03/esim-tmobile-apple-watch-4-lte.html

 • Shoot frag! (+) 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By TygryS
   Byli reprezentanci Lounge Gaming znaleźli nową organizację. Od teraz podopieczni Mariusza „Loorda” Cybulskiego występować będą jako Team Kinguin. Organizacja powraca na e-sportową scenę po kilkumiesięcznej nieobecności. O dołączeniu Polaków do Kinguin dowiedzieliśmy się dzięki zdjęciu umieszczonemu przez właściciela firmy na Facebooku.
    
   Team Kinguin postanowił ponownie zakontraktować drużynę Counter-Strike: Global Offensive. We wrześniu ubiegłego roku organizacja oficjalnie zakończyła działalność, wycofując się nieco z aktywnego wspierania profesjonalnych graczy.
    
   Tym razem Team Kinguin postanowił zakontraktować polską drużynę CS:GO. Innocent i jego koledzy do niedawna występowali pod banderą Lounge Gaming. Dość nieoczekiwanie współpraca została jednak zakończona. Zwłaszcza po bardzo dobrym występie na SL i-League Invitational #1 w Kijowie polska formacja z pewnością nie mogła narzekać na brak korzystnych ofert od potencjalnych pracodawców. Ostatecznie zdecydowała się na propozycję od Team Kinguin.

   Skład Team Kinguin:
   Paweł „Innocent” Mocek
   Grzegorz „SZPERO” Dziamałek
   Michał „MICHU” Müller
   Mikołaj „mouz” Karolewski
   Jacek „minise” Jeziak
   Mariusz „Loord” Cybulski – trener
    
   Źródło: http://cybersport.pl
  • By NervousReckless
   W szeregach świeżo zakwalifikowanego do EU Challenger Series doszło w ostatnim czasie do kilku zmian, a sam zespół został zakupiony przez nową organizację zwaną „eSports Now”. Co jednak dokładnie zmieniło się w składzie tej drużyny?
    
   Dokładniej rzecz ujmując team ten zdecydował się na wymianę zawodników tworzących dotychczas dolną aleję Misfits, przesuwając tym samym na ławkę rezerwowych Solera „Yuuki60” Florenta i Hana „Dreams” Min-kooka , którzy wraz z tą drużyną wywalczyli miejsce w EUCS. Nowym marksmanem w eSports Now został utalentowany francuz Steven „Hans” Liv, który dopiero w tym roku ma ukończyć 17 lat dzięki czemu będzie on mógł ewentualnie występować w LCS. W swojej dotychczasowej karierze gracz ten występował przede wszystkim w poprzednim splicie EU Challenger Series wraz z Millenium pod pseudonimem Hans Sama i to właśnie dzięki udanym występom w tym zespole zyskał on miano jednego z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia. Natomiast nowym supportem w tym zespole został Lee „IgNar” Dong-geun, który znany może być między innymi z występów na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Korei wraz z KT Rolster i Incredible Miracle. Co ciekawe zawodnik ten w swojej dotychczasowej karierze dwukrotnie był stosunkowo blisko występów w NA LCS – jeszcze w sezonie 2015 dołączył on do Winterfox, w którym miał być on przymierzany do objęcia miejsca w podstawowym składzie tej drużyny, jednak ostatecznie nie rozegrał on w tym teamie żadnego oficjalnego spotkania, natomiast podczas niedawnej przerwy pomiędzy splitami brał on udział w drugiej fazie testów na supporta w Team SoloMid, jednak ostatecznie zespół ten nie zdecydował się na jego zatrudnienie. Podstawowy roster, który będzie reprezentował dotychczasowe Misfits w trakcie letniego splitu EU Challenger Series prezentować będzie się zatem następująco:
    
    
   Barney „Alphari” Morris – Top Kim „Wisdom” Tae-wan – Jungle Marcin „Selfie” Wolski – Mid Steven „Hans” Liv  – ADC Lee „IgNar” Dong-geu – Support  
  • By NervousReckless
   Po tym jak grecki ADC występujący dotychczas w barwach H2k Gaming Konstantinos „FORG1VEN” Tzortziou ogłosił, że nie  planuje on występować w jakiejkolwiek drużynie w trakcie nadchodzącego letniego splitu jego były już zespół zmuszony był poszukać sobie nowego marksmana. Teraz organizacja ta oficjalnie poinformowała już kto zajmie miejsce Forg1vena w podstawowym rosterze tego teamu.
    
   Jak się okazuje przynajmniej w trakcie letniego splitu barwy H2k reprezentować będzie Czech Aleš „Freeze” Kněžínek, który w ostatnim czasie był częścią występującego w NA LCS Renegades, z którym jednak nie udało osiągnąć mu się zbyt wielkich sukcesów, jako że zespół ten zajął dopiero 8 miejsce w tych rozgrywkach i musiał później rywalizować o pozostanie w nich podczas turnieju relegacyjnego. Europejscy fani mogą kojarzyć Freeze’a również z występów w takich drużynach jak Ninjas in Pyjamas czy Copenhagen Wolves, podczas których zasłużył sobie on na miano jednego z najlepszych zawodników występujących na pozycji marksmana w Europie. Transfer ten ma pomóc H2k w osiągnięciu celu wyznaczonego na bieżący sezon jakim jest zakwalifikowanie się na tegoroczne Mistrzostwa Świata, a następnie godne reprezentowanie Europy już podczas tej imprezy. Póki co nie wiadomo jak lukę po odejściu gwiazdy planuje wypełnić amerykańskie Renegades, jednak drużyna ta powinna ogłosić tożsamość swojego nowego ADC już w przeciągu kilku nadchodzących tygodni.