Skocz do zawartości
Szyderca

[KOSZ] [FAQ] Podkładanie się - co przez to rozumiemy?

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj chciałbym Wam wytłumaczyć co jest rozumiane jako podkładanie się. Zgodnie z regulaminem serwera ZM:

 

W dniu 22.09.2017 o 18:37, GET napisał:

Regulamin dotyczący serwera ZOMBIE INFECTION

 

Zasady gry człowiekiem...

  • Zabronione jest dawanie się zarażać zombie, np. w celu rzucenia granatu zarażającego.
    [!] Zapoznaj się z [FAQ] czyli pojęciem "Podkładanie się".

 

Na wstępie dodam, iż tłumaczenie się "nie dałem(am) się zarazić bo nie rzuciłem(am) granatu zarażającego". Taki argument oczywiście nie przejdzie. Kwestia granatu zarażającego jest tutaj tylko przykładem, dlatego w dalszej części postaram się wyjaśnić co Administracja traktuje jako "dawanie się zarażać", czyli "podkładanie się".

 

 

Sytuacje uznawane za podkładanie się.

 

1. Wbieganie w ZM

Klasyczna podkładka, czyli szukanie zombie, aby zostać zarażonym. Mam tutaj na myśli szukanie i wbieganie w zombie, bez jakichkolwiek znaków obrony. Jeśli ktoś biegnie z nożem lub wyjętą bronią to po zobaczeniu zombie ma czas na reakcję - bo nie uwierzę w tłumaczenie, że "nic nie zdążyłem zrobić". Gracz ma czas na zmianę broni, oddanie strzału, próbę ucieczki. Brak takich oznak będzie klasyfikowane jako podkładanie się. Nie zaliczają się do tego punktu sytuacje, gdy zombie wyjdzie zza rogu praktycznie stając nam przed twarzą, ale o tym będzie mowa dalej.

 

2. Udawanie AFK

Nieraz zdarzają się gracze, którzy stoją AFK i czekają aż zostaną zarażeni. Mowa tutaj o sytuacji np. gdy gracz wybiera broń, obróci się w celu rozeznania w terenie i czeka. Po zarażeniu zaczyna od razu biegać. Administracja serwera będzie wyłapywała takie osoby i usuwała ich z serwera.

 

3. Zbyt bliskie podchodzenie do zamrożonego ZM

Jeśli zombie jest zamrożony a mimo wszystko zarazi humana bo ten za blisko podszedł, no to cóż - za głupotę się płaci. Oczywiście bierzemy pod uwagę sytuację, gdy gracz zostanie zarażony w sytuacji, gdy cały team strzela do zamrożonego zombie, granat "odpuści" przez co zombie zostaje właściwie wepchnięty na humanów - tutaj nie ma sensu szukać winnych - strzelali wszyscy, do tego doskonale wiemy, że łatwo o zostanie zablokowanym. Dodam, że nie trzeba podchodzić na metr do zombie, bezpieczniej jest trzymać się lekko z tyłu, bo to nam da dużą przewagę w razie infekcji.

 

4. Zbyt odważna gra, zgrywanie bohatera

a) polowanie na większą ilość zombie ( gdy human wychodzi polować na kilku zombie (np. 5), to musi być niespełna rozumu ), zaleca się najbezpieczniejsze polowanie czyli na ostatniego zombie.

b) notoryczne nieudane polowania ( do trzech razy sztuka - gdy human wybiega na polowanie i po raz trzeci zostaje zainfekowany, po czym zaraża pozostałych a tym bardziej jeśli użyje szalonego lub rzuci granat infekujący )

c) wchodzenie do kampy, gdzie jest zombie a następnie zostanie zarażonym

d) bieganie po mapie ( zamiast wejścia do kampy lub liczenie na postawione lasery )

e) wychodzenie z kampy, zmiana kampy, wychylanie się z kamp

 

*W tym punkcie jeszcze wyjaśnienie kwestii polowania.

Regulamin nie zabrania polowania na zombie, nie jest obowiązkowe ani również nie podaje liczby zombie, od której można polować, ale wszystko ma swoje granice. Co innego polowanie na 2 zombie na np. zm_compilation lub zm_defense2_v2, gdzie jest sporo wolnej przestrzeni, łatwo wypatrzeć zombie i uciec do kampy, a co innego na np. anekinie, gdzie przejścia są małe a zakamarków dużo, a do tego ucieczka bardzo ciężka. Generalnie w kwestii polowania należy kierować się zdrowym rozsądkiem oraz brać pod uwagę nie tylko rodzaj mapy, ale też ilość graczy, która postanowi polować czy ilość zombie, na którą polujemy. Tutaj trzeba włączyć też myślenie bo w większości przypadków polowanie kończy się zarażeniem większości osób, które opuszczają kampy. Przyjmujemy najbezpieczniejszą zasadę czyli polowanie na ostatniego zombie.

 

5. Brak reakcji na postępującą infekcję

Priorytet po rozpoczęciu rundy to znalezienie kampy. Jeśli np. po multi infekcji stoimy sobie gdzieś na pustym polu strzelając do zombie, które jest AFK / zamrożone i do tego ze świadomością, że gdzieś za nami biega reszta zombie, a do tego infekcja postępuje, to takie zachowanie uznaję za celową grę w celu zostania zarażonym.

 

6. Celowe podchodzenie do szpar/szczelin

Niestety, ale większość graczy jest nieświadoma, że może zostać zarażona przez jakieś okienko / szczelinę. Punkt stosowany wobec graczy którzy już nieco grają na serwerze.

 

 

Na razie to tyle. W razie potrzeby lista będzie uzupełniana.

  • Ustrzel fraga! (+) 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, x_warrior napisał:

 

 

 

4. Zbyt odważna gra, zgrywanie bohatera

 

 

d) bieganie po mapie (zamiast wejścia do kampy lub liczenie na postawione lasery)

 

 

hmmm ten punkt z lm jest troszke nie fajny. 14dB4Bf.thumb.jpg.1cb603658b158f29e820e928622dcd17.jpg  

To w tej sytuacji jak nas zaraza to będzie podkładka?

 

Albo  na mapie zm_five kładziemy w tym długim korzytarzu 2 lm i w nich biegam zombiak odpala szalonego i mnie zjada, lm mnie zabija i co też podkładka?

 

Reszta jest jak najabrdziej zrozumiała i bardzo dobrze wyjasniona.

 

Edytowane przez In Qontrol by Q-dance z nl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co robisz jak go zauważysz czy uciekasz i rzucasz granaty czy stoisz i nie reagujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wątpię aby ZM coś zdziałało, ale jeśli były by postawione dwa lasery albo i ten jeden to cóż... Takie sytuacje muszą być rozpatrywane indywidualnie.  Tylko po co tak ryzykować, skoro skoro kamp nie brakuje.

 

Szalonego nie bierzemy pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość została wygenerowana automatycznie.

 

Ten temat został oznaczony przez Moderatora jako spam i wyrzucony do -> archiwum prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Kozacki Styl
      Cześć właśnie przed chwilą zostałem zbanowany za blokowanie mimo że sam zostałem zblokowany.
      Druga sytuacja miała miejsce wczoraj Kicki lecą jak loterie co jest z tymi adminami na tym serwerze 
      Wypis z consoli

      [FRAGBANS]-------------------------------------[FRAGBANS]
      ||| Zostales zbanowany na serwerze!
      ||| Nick: RecyDywistA
      ||| IP: 188.146.104.57
      ||| STEAM_ID: STEAM_0:0:40966331
      ||| Nick admina: Sunwolf
      ||| Powod: blokujesz szalonego
      ||| Nalozony: 15.01.2024 - 17:21:58
      ||| Dlugosc: 4 godzin
      ||| Na: [ ZOMBIE INFECTION ] Fragujemy.com :: SANTA UPDATE! (zm_fg_horror_b3)
      ||| Musisz poczekac jeszcze: 4 godzin
      ||| Wygasa: 15.01.2024 - 21:21:58
      [FRAGBANS]-------------------------------------[FRAGBANS]
      * Przywileje ustawione
    • Przez Szakuł
      Siemka, od kilku dni, kiedy gram na serwerze Arena 1v1 dzieje się taka dzicz. Ludzie się wyzywają, kampią, prowokują, a dzisiaj kolega pojawił się na serwerze z bezczelnym aimbotem. Czy ta sieć serwerów już powoli umiera, czy po prostu jesteście tak niechętni do przyjmowania nowych administratorów na stanowiska? Jeszcze rok temu rzadkim widokiem był brak jakiegokolwiek administratora na serwerze. dzisiaj dziwię się jak, jakikolwiek zjawi się na arenie. Zapraszam do dyskusji członka  administracji i wyjaśnienia małej aktywności administratorów na serwerze. Poniżej przesyłam dwa screeny z dzisiejszej gry, na jednym statystyki cheatera i jego nick, na drugim kulturalną dyskusję dwóch graczy,


    • Przez GUTEK420
      Tak f0ki dzisiaj 2 mapy byłeś grzeczny nie było mnie pilnuj się a ostatnio zgłaszałem haha i kazdy z tych wyszli 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności