Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'teksture' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Centrum Dowodzenia
    • Regulaminy
    • Ogłoszenia i informacje
    • Organizacja naszego projektu
    • Rekrutacja na naszym projekcie
    • Konkursy na naszym projekcie
    • Promuj i wesprzyj nasz projekt
    • Lista wszystkich usług
    • Zapytaj nas
  • Strefa Fragowiczów
    • Przydatne dla Fragowiczów
    • Wspólna integracja
    • Kącik redakcyjny
    • Kącik twórczości
    • Kącik hydepark
  • Strefa kar, skarg i zgłoszeń
    • Formalności - kary
    • Forum
    • Counter-Strike 1.6
    • Counter-Strike: Source
    • Counter-Strike: Global Offensive
    • Counter-Strike 2
    • TeamSpeak i Discord
  • Strefa naszych serwerów
    • ★ CS 1.6 ★ Lista serwerów
    • ★ CS:S ★ Lista serwerów
    • ★ CS:GO ★ Lista serwerów
    • ★ CS 2 ★ Lista serwerów
    • ★ Lista różnych serwerów ★
    • ★ Serwery głosowe ★
  • Strefa gier i sprzętu
  • Strefa pozostałych działów
  • Info
  • Ogłoszenia
  • [CS 1.6] Gracze serwera ZOMBIE INFECTION Aktywność
  • Ekipa Mocnego Pierdolnięcia Wszystko
  • ASG - AirSoftGun Forum ASG
  • Mirage 4L Homie Manewry
  • Wariaty Zeu$a Do odstrzału
  • ZAPALENI CZOŁGIŚCI POLECANE DRZEWKA
  • ZAPALENI CZOŁGIŚCI ELITARNE POJAZDY
  • ZAPALENI CZOŁGIŚCI PRZEMYŚLENIA
  • Byłem tutaj - strefa publiczna Byłem tutaj
  • Surf Classic Rekord fragów (ss)
  • Fragowi wyznawcy filozofii "XD" Tematy
  • Śnięte słowa mesjasza ner7usa Wielkie psalmy
  • Śnięte słowa mesjasza ner7usa Bogate donacje słowne
  • Miauczki *.* Miau Miau
  • shooters Tematy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Imię


Miasto


Zainteresowanie


Nick na sieci


Ulubiony serwer


Gram na serwerach


Skąd dowiedziałeś się o naszej sieci serwerów


System


Procesor


Karta graficzna


Pamięć RAM


Fotel


Monitor


Myszka


Klawiatura


Słuchawki


Mikrofon


Smartfon


X


Facebook


Instagram


TikTok


Snapchat


Discord


Twitch

Znaleziono 2 wyniki

  1. Hej, jak wiadomo tekstury w cs 1.6 to jest coś normalnego, tylko jak takie coś stworzyć pewnie się zastanawiacie, jest to bardzo proste i dzisiaj pokażę wam: - Program do tworzenia plików .wad (wally) - wymiary obrazka żeby stworzyć tekstury - Typy tekstur oraz co dany znak na początku robi z teksturą Zapraszam do lektury. 1. Program do tworzenia plików .wad Program jakiego używa się do tworzenia plików .wad nazywa się wally, możecie go pograć tutaj ----> LINK nie musicie nic instalować, po prostu przenosicie folder wally na pulpit lub gdzie tam chcecie. Po zrobieniu wszystkiego odpalamy program, klikamy w lewym górnym rogu file oraz new, upewnijcie się, czy macie tak jak ja ustawione: Jeśli wszystko jest ustawione jak należy klikamy ok i uruchomi nam się okienko do którego przenosimy nasze obrazki z których zrobimy plik .wad, teraz przejdziemy do rozszerzeń plików jakie wally dopuszcza. 2. Rozszerzenia, wymiary obrazków oraz typy tekstur jakie możemy stworzyć. Następną rzeczą są rozszerzenia. Nie ma tu chyba większej ideologii, wally dopuszcza pliki .jpg, .bmp, .png i malo znane .tga które jak dla mnie jest spoko następną rzeczą są wymiary obrazków, tutaj muszę was niestety rozczarować bo nie możecie dać tekstury z wymiarami np. 2137x900 ponieważ każda tekstura musi się dzielić przez bodajże 16 więc na dole macie takie podstawowe wymiarki jakie ja stosuje: 16x16 32x32 64x64 128x128 256x256 512x512 Okej, wymiary już macie, teraz przejdziemy do typów tekstur jakie możemy zrobić w wally, aby zrobic daną teksturę np. wodę trzeba dodać na początku nazwy obrazka dany znak, oto one: { - tekstura bez tła, jednak za nim dodacie plik .png musi on mieć niebieskie elementy które odpowiadają za elementy jakby bez tła, chyba ogarniacie. ! - tekstura wody, niezależnie od obrazka, jeśli dodacie ten znak przed nazwę tekstura będzie miała animacje wody w cs 1.6 + - tekstura z animacją, z tego co wiem maksymalna ilość klatek w takiej animacji to 10 +a - tak samo tekstura z animacją, tyle, że przełącza to animacje na inną teksturę. - - losowo nakłada teksture np. -0dustwall -1dusstwall Sky - tekstura nieba. Na sam koniec jeszcze dam radę, nie warto dodawać po 10-12 tekstur do programu jak robicie jedną mapkę, lepiej dodać po 2-3 lub nawet 4 bo mogą być błędy przy kompilacji jeśli dodacie po 15. No i to chyba tyle, mam nadzieję, że coś z tego zrozumieliście, starałem się jak mogłem, żeby było najbardziej krótkie, powodzenia w tworzeniu mapek! AUTOR: KOTORI NIKT OPRÓCZ MNIE NIE MOŻE KOPIOWAĆ NA INNE FORA!
  2. No siemanko, kolejny łatwy i zrozumiały (chyba) poradnik. Zapraszam do czytania i spróbowania zmienić teksturę w swoim modelu . W tym poradniku nie będą nam potrzebne program mdldec.exe oraz guistudiomdl.exe. Będą nam potrzebne tylko 2 programy: Half live model viewer - linkacz do pobrania w tym temacie. KLIKACZ. Oraz Jakikolwiek program do tworzenia grafik (Gimp, Photoshop itp.) Ja w tym poradniku będę korzystał z Paint.net pobrać możecie go tutaj: paint.net.4.0.9.install.zip. I Irfanview: Irfan 32 and 64 bit.zip Paint.net jest łatwy do zainstalowania i chyba nie muszę wam tłumaczyć jak się go instaluje . Ok, to już mamy załatwione teraz zajmiemy się całym edytowaniem, wybieramy z folderu models jakiś model z którego chcemy edytować tekstury, w moim przypadku będzie to mp5. Dla zapominalskich Program Files>Steam>Steamapps>Common>Half-life>cstrike(nie pomylić z cstrike_downloads!!)>models. Otwieramy model i klikamy funkcję "TEXTURES" Po czym ukaże nam się to: Mamy teksture, jest to tekstura rękawiczek które ja będę chciał edytować aby móc wam zaprezentować jak to zrobić . Oprócz tej tekstury wybieramy jakieś inne, ja wybiorę jeszcze teksture całej broni. Gdy już wybraliśmy exportujemy je na pulpit lub do jakiegoś folderu, klikamy export i pokazuje nam się okno z możliwością wybrania miejsca zapisania tekstur, wybieramy folder bądź pulpit i gotowe . A, no i zapisujemy z nazwą jaką chcemy (w moim przypadku 1 - rekawiczki i 2 - bron). No i pięknie, teraz jeśli już to zrobiliśmy to klikamy prawym przyciskiem myszy na plik .bmp i otwieramy za pomocą Irfanview, jak już to zrobiliśmy to klikamy na Image oraz Increase color depth: Następnie wyskoczy nam okienko, zaznaczamy tak jak na screenie: Jeśli już to zrobiliśmy, zapisujemy plik File>Save as. ZAPISUJEMY POD INNĄ NAZWĄ!!! Jak już zapisaliśmy to zamykamy program. Teraz zaczynam edytować naszą teksture, klikamy prawym przyciskiem myszy na teksture którą zapisaliśmy pod inną nazwą i otwieramy za pomocą jakieś programy do grafik, No i edytujemy, możemy teraz dodawać jakąś grafike do tekstury broni lub rąk, pamiętajcie, że grafika musi być takiego samego rozmiaru jak tekstura! Jeśli już się pobawiliśmy wystarczająco teksturą zapisujemy plik w formacie .bmp, a no i zastępujemy plik z inną nazwą tą nową teksturą którą edytowaliśmy, jeśli nam wyskoczy komunikat że "ten plik już istnieje, czy chcesz go zastapic?" klikamy tak i zamykamy program. Po tym, jak zapisaliśmy, otwieramy znowu teksture edytowana za pomoca irfanview. Klikamy Image oraz Decrease color depth i klikamy ok, w okienku musi być tak: Jak już tak zrobiliśmy, zapisujemy plik i zastępujemy nim plik z oryginalną teksturą z tą samą nazwa którą nazywaliśmy przy eksportowaniu w programie half live model viewer, inaczej nam nie zadziała . Ok, teraz odpalamy znowu model przechodzimy w "textures" i klikamy "Import texture" wybieramy teksture i klikamy ok, efekt powinien wyglądać tak: Po czym możemy sprawdzić w "Weapon origin" jak to wygląda z podglądu 3 kamery? (jakoś tak xd). Jak nam wszystko się podoba, zapisujemy plik i nazywamy go tak samo jak bieżący model w folderze models, czyli w moim przypadku to v_mp5. Kopiujemy do folderu, odpalamy gre i cieszymy się inną teksturą, gratki. Dobra, to już koniec, myślę, że wszystko pięknie ładnie wyjaśnione, jeśli macie jakieś problemy z tym to pisać na pw forum lub steam oraz discord . A, no i pamiętajcie że tak samo robimy z każdą inną teksturą misie <3. Pozderki. PS. sorry za anime wy najgorsi hejterzy XD
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności