Znajdź zawartość
Wyświetlanie wyników dla tagów 'półrocze' .
-
Zmiany przez cały cały rok 2016 na sieci! Witajcie w nowym roku 2016 roku, który będzie najważniejszym i decydującym momentem w rozwoju sieci. Za nim rok 2015. Podsumowanie jego znajdziecie tutaj: http://fragujemy.com/topic/35095-podsumowanie-roku-2015-a-jednocze%C5%9Bnie-4-rocznica-naszej-sieci Co najważniejsze, większość problemów załataliśmy w roku 2015, dlatego 2016 rok to rok pod hasłem "Bez graczy nie ma kołaczy". Oznacza to, że będziemy dbać o jeszcze większy rozwój sieci. Przede wszystkim mamy tu na myśli forum. Więc zaczynamy! 1. Nowa reforma administratorów Mimo tego, że w 2015 roku odbyła się reforma administratorów, gdzie każdy z nich otrzymał kompetencje, brakowało jednoznacznego podziału administratorów na określenie konkretnego dla nich zadania. Czyli sektory administracji nie zostały konkretnie nazwane. Od 2016 roku ten podział wchodzi do życia naszej sieci: a) Administrator opiekuńczy - to ten, który będzie zajmował się konkretnie Opiekunami, odwołaniami i skargami. Będzie także rozpatrywał skargi na Opiekunów sieci. Taką osobą jest @x_warrior. Zajmować się on będzie konkretnie opiekunami CS 1.6 i wszystko, co związane z tego typu grą. Pojawi się jeszcze jeden Administrator opiekuńczy w niedalekiej przyszłości, który przejmie w całości stery nad CS:GO. Obecnie to Właściciel sprawuje piecze nad serwerami, które nie dotyczą CS 1.6. b) Administrator rozwoju i promocji sieci - to ten, który otrzymał za zadanie promowania Fragujemy.com na każdym jej szczeblu. Zajmuje się promowaniem sieci w całości, zachęca graczy do współpracy, bierze pod opiekę graczy z całej sieci, a także zarządza grupą STEAM, fanpage, stałymi bywalcami itd. Może powoływać i awansować ludzi do zarządzania wybranymi aspektami z życia forum, np. wcześniej wspomniana grupa STEAM czy fanpage. Taką osobą będzie @bygi - przy okazji gratulujemy awansu. Jest to nowy administrator od 2016 roku. c) Administrator techniczny - to ten, którego zadaniem będzie pomoc od strony technicznej przy wybranych serwerach sieci. Analizować będzie wszelkie przypadki problemów wspólnie z Właścicielem lub na jego zlecenie. d) Administrator forum - to ten, który zajmuje się konkretnie działalnością forum, ustala kadrę zarządzającą forum, np. Global Moderator czy Moderator i sprawuje nad nimi piecze, promuje forum na każdym szczeblu zwiększając pozycjonowanie. Taką osobą będzie @H4rmus - po owocach go poznamy! 2. Reforma adminowska a) Od 1 stycznia 2016 roku nastąpiła likwidacja wszelkich testów kwalifikacyjnych, które odbywały się do tej pory. Niemniej jednak w trosce o dobro naszej sieci, wprowadzamy miesięczny okres kwalifikacyjny dla wszystkich przyszłych adminów. Nieważne czy to CS 1.6 czy CS:GO, albo MTA. W okresie kwalifikacyjnym nowy admin będzie mógł popełnić maksymalnie 3 przewinienia. Przy 3 przewinieniu to jednak Opiekun zdecyduje czy dać ostatnią szansę czyli ułaskawić nowego admina czy też nie. W czasie trwania okresu kwalifikacyjnego, Opiekun wraz ze swoim Zastępcą zadba o to doglądanie nowego admina na kilka sposób. M.in. będzie mógł go w dowolnym momencie poprosić na serwer TS3 by przeprowadzić test z wiedzy. Jeśli admin nie zaliczy, to Opiekun będzie mógł - niezależnie od ilości przewinień popełnionych do tej pory - ułaskawić go / zawiesić na okres tygodnia / wyrzucić. b) Od 1 czerwca 2016 roku weszły nowe ustalenia w kwestii Specjalnych Warunków wśród Adminów: Brak przyjmowania adminów bezpośrednio z podań na specjalnych warunkach. Minimalny staż admina, który miałby przejść na specjalne warunki to 3 miesiące. Będą musiały istnieć szczególne przesłanki do tego, aby specjalne warunki zaistniały, np. problemy rodzinne, zawodowe, życiowe. Specjalne warunki można zdobyć tylko i wyłącznie na 3 miesiące z możliwym przedłużeniem do maks 6 miesięcy. Koniec z przyjmowaniem admina z innego serwera na specjalnych warunkach - powstanie specjalny do tego tematu, gdzie dany admin będzie mógł zgłosić swoją pomoc innemu serwerowi. Admin na specjalnych warunkach nie będzie otrzymywał żadnych gratisów w postaci V.I.P'a, niezależnie od tego, czy wcześniej dokonał wpłaty jednorazowej. 3. Nowy system banów wre... Mimo tego, iż wprowadziliśmy nowy system banów dla CS 1.6 o nazwie FRAGBans 2.0 niewykluczone, że mogą pojawić się jeszcze błędy podczas jego używania. Dlatego cały czas będziemy modernizować nowy system banów ( również od strony WWW ). Strona WWW: http://bany.fragujemy.com/ 4. Nowy system map na CS 1.6 NOWOŚĆ: łatwa możliwość ustawiania map, które mogą być grane w danych godzinach czasowych ( przedziałów czasowych może być i nawet 5 ); NOWOŚĆ: możliwość automatycznego włączenia specjalnego mapcycle, dostępnego poniżej określonej liczby graczy na serwerze; NOWOŚĆ: jeśli aktualnie mamy włączone już jakieś menu, np. menu V.I.P, to menu wyboru map pojawi się dopiero wtedy, kiedy gracz zamknie menu V.I.P ( bardzo często wielu z Was narzekało, że głosowanie podmieniało Wam możliwość wyboru danych broni ); NOWOŚĆ: po upływie czasu mapy na hud oraz na czacie pojawi się informacja o ostatniej rundzie oraz jaka mapa będzie następna; NOWOŚĆ: możliwość wpisywania przy nominacji skróconych nazw map ( np. zamiast de_dust2 to dust2 ); NOWOŚĆ: dowolne używanie komend przy wymuszaniu głosowania ( wystarczy, że na początku wpiszemy, np. rockthe bądź rtv ); NOWOŚĆ: po wymuszeniu głosowania poprzez użycie komendy rtv, mapa zmieni się po zakończeniu rundy, a nie w trakcie jej trwania; NOWOŚĆ: możliwość ustawienia opcji, aby zablokować komendę rtv, jeśli jakikolwiek admin jest dostępny na serwerze ( zależne od opiekuna ); NOWOŚĆ: możliwość ustawienia opcji, która zapyta wpierw gracza czy chce wziął udział w głosowaniu zanim wyświetli mu się wybór map ( zależne od opiekuna ); NOWOŚĆ: możliwość ustawienia stałego czasu mapy, nawet, jeśli wykonana zostanie komenda sv_restartround ( z myślą o serwerze typu DR ); NOWOŚĆ: możliwość anulowania głosu mimo wcześniejszego zagłosowania na daną mapę; łatwiejszy system nominacji map -> możliwość wyświetlenia listy map za pomocą komendy gal_listmaps / listmaps w konsoli z zabezpieczeniem przed wyrzuceniem gracza z powodu overflowed ( wprowadzenie stronicowanie na wzór amx_help ) -> NOWOŚĆ: możliwość wyświetlenia wszystkich map dostępnych do nominowania przez graczy za pomocą menu w grze ( komenda: nommenu ) liczne zmiany w systemie: -> wydłużenie czasu na wybór map o 2 sekundy; -> skrócenie czasu trwania runoff ( powtórzenia głosowania ); -> głosowanie będzie zawierać mapy losowe, a nie w kolejności alfabetycznej, jak do tej pory miało to miejsce; -> menu wyboru map nie będzie się zamykało, jeśli dana mapa nie osiągnie więcej niż 50% - po kilku sekundach pojawi się ponowne vote ( menu automatycznie zostanie zamknięte po czasie ); -> jeśli dany gracz opuści serwer, a wcześniej nominował mapę, to nominacja mapy zostanie zachowana; -> nowe, kolorowe wiadomości na czacie ( dla urozmaicenia ); liczne poprawki błędów: -> nie będzie już się pojawiał zastopowany czas podczas głosowania; -> niektóre standardowe komendy dostępne w CS 1.6 zostaną zablokowane, np. votemap -> podczas sprawdzania dostępnych map na serwerze poprzez konsole, gracz nie zostanie już wyrzucony -> jeśli dany serwer będzie posiadał wybór tylko 3 map, to system z nominowanych map będzie brał tylko 3 pod uwagę -> jeśli dany gracz jest na spectators lub wszedł na serwer chwilę przed głosowaniem, będzie mógł brać udział w wyborze map -> naprawiony błąd, kiedy losowy gracz mógł nie brać udziału w wyborze map I wiele, wiele więcej... 5. Nowa wersja forum Przejście z IPB 3.4.9 do wersji 4.1.x. Nowy system prywatnych wiadomości na wzór messenegera. Nowe usprawnienia dotyczące profili użytkowników ( m.in. możliwość obserwacji ). Nowe powiadomienia w przeglądarkach o aktywności na forum, np. reputacja, post w temacie. Do tego wszystkiego, forum uzyskało nową szatę graficzną, dzięki czemu wygląd stał się nowocześniejszy. 6. Nowa wersja sklepu Nowy adres sklepu: http://sklep.fragujemy.com/ Obniżka cenowa wszystkich usług w sklepie. Możliwość dokonywania zakupów na serwerze, poprzez komendy /kup lub /sklep. Rozszerzona oferta, m.in. możliwość zakupu fragów oraz klas premium na X dni. 7. Nowy serwer CS 1.6 Serwer ONLY DD2. Oryginalna muzyka z gry CS:GO. Dostępne noże pod komendą /knife z gry CS:GO. Dostępne specjalne rangi, które w zależności od KD RATIO i killi będą dopasowywane. 8. Nowa wersja COD MOD CS 1.6 Powiększenie ilości slotów do 32. Zmiana ilości poziomów z 201 do 401. Silnik COD MOD został napisany od nowa. Nowy system klas z podziałem na drużyny, bez frakcji - łącznie 27 klas! -> klasy stworzone od podstaw, posiadające moce, tj. M18 Claymore czy AirStreak; Nowy system statystyk klas. -> inteligencja, wytrzymałość i kondycja zostały zaprojektowane inaczej; -> moce klas, opierające się na inteligencji, będą prawidłowo pobierane; -> system zadawanych obrażeń został całkowicie przeprogramowany; -> koniec z bugowaniem się kondycji graczy ( wcześniej niekiedy gracze nie mogli się ruszać )! Nowy system EXP'a. -> z każdym poziomem ilość zdobywanego EXP'a będzie rosnąć ( wcześniej utrzymywał się na tym samym poziomie ); -> na podstawie zadanego obrażenia, przydzielana będzie ilość EXP'a ( wcześniej za każde zadane 20 obrażeń, otrzymywaliśmy EXP'a )! -> koniec z podbijaniem poziomów, jeśli zabiliśmy kogoś, kto miał wyższy poziom ( teraz staramy się sami zaspokoić swoją klasę )! -> podczas zdobywania EXP'a, brane pod uwagę jest zabicie lub strzał w HeadShot ( dotychczas za HS był osobny, stały EXP ); -> EXP wyświetlany będzie w sposób dynamiczny ( tekst będzie powoli się obniżał )! Nowy system dodatkowego EXP'a. -> za każdą zemstę na graczu, otrzymasz EXP'a; -> za zabicie 3, 5, 7, 10, 15, 20 graczy pod rząd, zdobędziesz coraz to więcej dodatkowego EXP'a; -> przebudowany system zdobywa doświadczenia za ilość graczy, rozdzielony na dwa ( nie trzy jak dotychczas ) stopnie: half i full players; Nowy system bonusów wypadających z graczy. -> od teraz bonusy są podobne do tych z COD MW3 ( click ) -> od teraz można zdobywać w bonusach pełną amunicję oraz fragi; Nowa waluta na serwerze - FRAGI. Nowy, całkowicie zbudowany sklep na fragi. -> dodane nowe itemy, czyli możliwość respawnu oraz zakupu 5 fragów za $$; -> usunięto możliwość zakupu grawitacji; Nowy V.I.P z nowymi możliwościami! -> 5 unikalnych perków; -> zdobywany EXP jest zdecydowanie większy niż dotychczas; -> będzie zdobywał dwukrotnie więcej fragów niż zwykły gracz; -> będzie mógł posiadać wszystkie granaty, a nawet zestaw do szybszego rozbrojenia paki ( wcześniej nie było to możliwe! ); Szczegóły znajdziesz w temacie ( click ). 9. Nowa wersja menu V.I.P dla CS 1.6 Nowy wygląd ( click ). nowy wygląd V.I.P-ów online ( click ). Dodano dwa nowe FAQ ( click1 / click2 ). Wszystkie komendy teraz będą otwierać menu V.I.P'a. Naprawiony błąd z zamykaniem się menu po wybraniu jakiejkolwiek opcji. Naprawiony błąd z crashami serwerów, gdy gracz sprawdzał V.I.P'y online. Naprawiony błąd kiedy to zwykły gracz mógł wyłączyć sobie menu, a nie posiadał V.I.P'a. Naprawiony błąd związany z uprawnieniami do używania komend typu /menu lub /vip. 10. Reforma serwera ZOMBIE INFECTION CS 1.6 Zmieniono skin dla V.I.P. Naprawiono liczne błędy w silniku ZM. Szczegóły znajdziesz w temacie ( click ). 11. Reforma serwera GG CS 1.6 Zaktualizowano mapcycle. Dodano nowy system map. Dodano nowy system knife - za zabicie przeciwnika z noża, gracz otrzyma 2 pkt. Reforma V.I.P'a: -> więcej HP; -> usunięty GodMode, ale jednocześnie dodano ochronę 1.5 sekundową; Naprawiono liczne błędy w rozgrywce. Szczegóły znajdziesz w temacie ( click ). 12. Reforma serwera DM CS 1.6 Aktualnie serwer przeszedł pierwszą falę zmian: Blokada przechodzenia do innej drużyny ( usprawnienie systemu pod kątem również adminów ). Zmiany w systemie AFK i dynamiki serwera - koniec z niegrającymi graczami. Zmiany w systemie szaleństwa zabijania. Druga fala zostanie przeprowadzona 2017 roku. 13. Reforma serwera DM CS:GO Dodano nowy system QuakeSounds z licznymi poprawkami. Dodano nowy system KillStreak. Brak limitu AWP oraz wysoka jakość, dzięki 128 TR. Szczegóły znajdziesz w temacie ( click ). 14. Reforma serwera ONLY AWP CS:GO Nowy Opiekun serwera. Nowy system map na serwerze. Nowy system informowania o możliwości rashowania. Nowy system blokowania broni i itemów na mapach. Szczegóły znajdziesz w temacie ( click ). 15. Reforma serwera MULTI ARENA CS:GO Jasny podział map ( click ). Dodano nowe tryby rund ( click ). Dodano statystyki z serwera ( click ). Zwiększyliśmy ilość slotów z 24 do 30. Szczegóły znajdziesz w temacie ( click ). 16. Dalsze zmiany na serwerach CS:GO... Nowe MOTD na serwerach CS:GO. CS:GO FFA zyskał długo wyczekiwany roundsound. CS:GO DD2 zyskał nową jakość dzięki zmianie IP ( click ). CS:GO ONLY AWP zyskał nową jakość dzięki zmianie IP. CS:GO TP przekształcił się w CS:GO DEATMATCH. Serwery zyskały nową jakość z racji dostosowania rate'ów. 17. Reforma serwera MTA DayZ Powiększyliśmy liczbę slotów do 80. Nowe, liczne zmiany w ofertach serwera ( click ). Przeprowadziliśmy szereg usprawnień oraz zmian ( click ). -> nowe bronie; -> nowy system baz ; -> nowe respy pojazdów; -> nowe przenoszenie EQ; -> nowe eventy, np. ciężarówka z ammo; -> wiele, wiele innych... Wdrożyliśmy na stałe event hangar. Przyjęliśmy znaczną ilość Pre-Moderatorów i Moderatorów. 18. Inne, drobniejsze zmiany: Nicki typu playercs, unnamed zostały zablokowane na sieci. Nowy system AFK i kick spec na serwerze DD2 CS 1.6. Wprowadziliśmy usługę V.I.P na zawsze ( click ). Większość serwerów została przeniesiona na silnik reHLDS.
