Znajdź zawartość
Wyświetlanie wyników dla tagów 'marca' .
-
@ SPORTOWA WARSZAWA (L) jebać prądem bez litości. @ Kotori no dej już ten punkt ostrzeżenia za stosowanie niewłaściwego języka, lecymy
-
- kartka
- kalendarza
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Migracja usług 28-29 marca 2016 Podsumowując, zmiany dotyczą serwerów: Wszystkich CS 1.6 oprócz DM z racji tego, że DM jest już w eTOP. Serwer CS:GO DM, gdyż ma adresacją indywidualną 193.33,. Zmiany nie dotyczą serwerów: MTA, gdyż to OVH Francja i inny hosting. TS3, gdyż to VPS i nie należy do Pukawka.pl. CS:GO ARENA, gdyż serwer jest już w eTOP. CS:GO DD2, FFA i AWP, gdyż te serwery należą do Pukawki, ale nie mają adresacji 193.33.
-
Dziennik informacji - zmiany od marca do kwietnia Ostatnie miesiące są miesiącami ciężkimi w życiu naszej sieci. Nie tylko ze względu na szereg zmian, nowości, a także usprawnień w ekipie. Największą bolączką w wszystkim był brak systemy banów, sprawnie działającego. 1 marca przedstawiamy Wam listę naszych zmian: 1) Największą zmianą w tym wszystkim jest nowy system banów. Nie tylko optymalizacja miała znaczenie, a przede wszystkim uproszczenie systemu, dodanie udogodnień dla admina, a także zmieniony wygląd strony WWW. Q&A: Jak będzie się od teraz nazywać nowy system banów? FRAGBans w wersji 1.0 - unikalne i pomysłowe! Q&A: Jak będzie wyglądać od teraz system banów? Od teraz każdy gracz non-steam będzie generował tzw. CID czyli client ID wygenerowany na podstawie IP. CID bez problemu będzie można sprawdzić w komendzie status. Takie rozwiązanie pozwoli nam na dokładniejsze banowanie delikwentów, a także sprawniejsze rozpatrywanie skarg. Pozbędziemy się również problemów związanych z brakiem wczytywania banów dla non-steam. Obecnie było tak, iż nawet po zbanowaniu IP gracz mógł wejść bez problemu na tym samym IP, bo AMXBans głównie nie był skorygowany pod tego typu zabiegi. Od teraz będzie to wyglądać zupełnie inaczej, a efekty będą dostępne w następnych tygodniach i miesiącach. Q&A: W takim razie, co z komendą amx_ip? Przede wszystkim warto zaznaczyć, iż rezygnujemy z funkcji pluginu amx_ip. Takie rozwiązanie pozwoli zabezpieczyć naszych graczy przed ewentualnymi floodami. Podczas generowania CID na podstawie IP nie można sprawdzić na zewnątrz jakie IP posiada dany gracz. Będzie to tylko do wglądu naszego w logach. Q&A: Co z pozostałymi banami, które zostały nadane za różne przewinienia? Ostatni raz resetujemy każdemu kartę. Oczywiście jak należy rozumieć to "każdemu"? Niestety, wiele osób w ostatnich tygodniach powodowały problemy na naszej sieci, np. afera z ERROR-em i MAJKEL-em. Osoby, które posiadały STEAM:ID i wywołały właśnie takie afery, zostaną od razu zbanowane. Q&A: Było wspominane o funkcjach tj. komentarze, dodawanie plików ( dem )... Tak, będzie można dodać swój komentarz w tej sprawie. Opcja ta na razie będzie dostępna tylko dla zalogowanych, czyli ekipy. Dodawanie dem będzie możliwe również tylko i wyłącznie dla ekipy. Będzie to zabezpieczenie przed spambotami. W przyszłości poszerzymy zakres tych funkcji. Oprócz tego, będzie wyświetlać się ilość kicków, jaką klient otrzymał wcześniej. Q&A: Czy zmieni się link do banów? Tak, od teraz link do FRAGBansu jest dostępny pod takim adresem: http://bany.fragujemy.com/ Q&A: Była mowa o drugim systemie banów, co z nim? Wszystko jest aktualne, ale drugi system banów pojawi się nieco później ( do 3 dni maksymalnie ). Uprzedzam, iż nie ma to większego znaczenia, bowiem żaden gracz nie będzie miał wstępu do tej listy banów, a tylko wąskie grono. Tak naprawdę będzie istnieć podział na system banów zwykłych, a także na specjalnych. Te specjalne będą dostępne tylko dla administracji, ponieważ ów system jest bardzo skuteczny. Nie ma mowy, że gracz z tym banem wbije, przynajmniej na razie. Dlatego w celu bezpieczeństwa nie będziemy go nigdzie umieszczać. 2) Drugą zmianą już na starcie jest reforma administracyjna. Oświadczenie w kwestii administratorów: a) Wymiar - niestety, człowiek zaniedbał sprawę z odznaczeniami, dlatego też opuścił nasze szeregi. Nie doprowadzał do żadnego progresu sieci. Dlatego nie widzimy sensu, aby dalej działał w naszych szeregach i powodował destabilizację sytuacji na sieci. b) Bangarang - człowiek zapracowany, zostanie na stanowisku opiekuna TS3. Mamy nadzieję, że wróci do nas niebawem. Adrian oczywiście o wszystkim wie, że zostały odebrane mu prawa. Co w zamian planujemy? Na razie chcemy pozostawić obecny skład w takim stanie, jakim jest. W przyszłości planujemy jeszcze podłączyć do naszych szeregów dwóch administratorów. Jeden uzupełniający lukę Bangaranga i Wymiara ( być może i zostanie wyłoniony już za tydzień ), a drugi głównie od spraw CS:GO. Ale jest jeszcze na to czas :) 3) Podjęliśmy szeroką współpracę z portalem http://fabrykakluczy.pl- to nie fikcja! Razem z FabrykąKluczy będziemy organizować różne eventy na naszej sieci, a do wygrania będą cenne nagrody. Szczegóły wkrótce! Postaram się również o głos w tej sprawie p.Adriana Kwiatkowskiego. 4) Reforma związana ze strażnikami fragów... Postanowiliśmy pójść o krok w przód i wyłonić tzw. Opiekuna strażników. Zostanie nim kol. Łukasz "Będzie Dobrze". Będzie rekrutował nowych strażników fragów, ustalał zasady i przebieg jej, podnosił lub obniżał wymogi, a także doglądał oczywiście obecnych strażników fragów, rozliczając ich z pracy. Takie rozwiązanie pozwoli na usprawnienie systemu tzw. czarnej listy na naszej sieci. W związku z tym, iż posiadamy serwery CS:GO, ranga Strażnik fragów z dniem 1.03.2015 przestaje istnieć. Ranga zostanie rozdzielona na dwie: -> Strażnik fragów CS 1.6 -> Strażnik fragów CS:GO Pozwoli to na dokładniejsze określenie obowiązków i uporządkowanie sytuacji na forum w tym zakresie. Będziemy posiadać stabilną bazę banów i wiedzy na ten temat! 5) Regulamin admina zostanie bardziej usprawniony i doprecyzowany! Po doświadczeniach różnych, stwierdzamy, iż brakuje tam pewnych elementów, które uściśnie całą gałąź powiązaną z funkcją admina. Dlatego kilka punktów zostanie bardziej doprecyzowanych ( zmienionych ) oraz dodanych. Dalsze informacje zostaną przekazane w odpowiednim dziale. Każdy admin będzie musiał się do tego zastosować, a przede wszystkim zapoznać. 6) Serwer DeathRun przetestowany! Wykryliśmy błędy, sprawdziliśmy system klas i nie tylko! Z dniem 01.03.2015 następuje reset poziomów, a także zastosowanie w praktyce statystyki "EXP". Wszystko zostało przetestowane, działa sprawnie. Zdobywanie poziomów będzie od teraz łatwiejsze, lepsze, a zarazem nieprzesadne. Szczegółowa lista zmian tutaj: http://fragujemy.com/topic/24811-zmiany-na-serwerze/?p=130151 7) Przyszła już pora na zmiany kosmetyczne i udogodnienia: a) Nowy RoundSound na serwerach: 4FUN oraz COD. b) Reset rankingu na serwerach GunGame oraz COD - długo wyczekiwany! c) Reset poziomów na serwerze COD MOD! Oświadczenie w sprawie osiągnięć: W związku z zaniedbaniem, do jakich dopuścił się administrator Wymiar, osiągnięcia nie zostaną wprowadzone, a przynajmniej nie planuje się ich wdrożenie przy najbliższych okazjach. Przepraszamy w imieniu powyższego administratora za niedotrzymanie obietnicy Wam, drodzy gracze i użytkownicy naszej sieci!
- 62 odpowiedzi
-
- 39
-
-
- dziennik
- informacji
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
