Znajdź zawartość
Wyświetlanie wyników dla tagów 'koreański' .
-
Koreański faworyt osłabiony przed Mistrzostwami Świata?
NervousReckless opublikował(a) temat w Nowiny z LoL
Już w nadchodzącym tygodniu rozpoczną się tegoroczne Mistrzostwa Świata, a niewykluczone że koreńskie ROX Tigers będące jednym z największych faworytów tego turnieju będzie musiało do niego przystąpić z dość poważnym osłabieniem. Dokładniej rzecz ujmując w ostatnim czasie Koreańczyk Lee „Kuro” Seo-haeng występujący podstawowym rosterze tej drużyny na środkowej alei zamieścił w ostatnim czasie na swoim Twitterze zdjęcie wskazujące na to, że obecnie przebywa on w szpitalu. Póki co nie wiadomo dlaczego właściwie się on w nim znalazł i co dokładnie mu dolega i ile może potrwać ewentualna kuracja, w związku z czym ciężko obecnie przewidzieć czy występ tego zawodnika na Mistrzostwach Świata jest zagrożony. Wprawdzie w takiej sytuacji ROX mogłoby skorzystać z usług swojego drugiego mid lanera Hae „Cry” Sung-mina, który miał okazję wystąpić kilka razy w tym sezonie w barwach tego zespołu prezentując się przy tym z nie najgorszej strony, jednak przez większość czasu to właśnie Kuro był podstawowym mid lanerem w tym teamie i jego ewentualna nieobecność najpewniej negatywnie odbiła by się na postawie ROX Tigers na najważniejszym turnieju w tym roku. Niewykluczone, jednak że cała sprawa nie jest aż tak poważna i gracz ten nie będzie zmuszony z powodu problemów zdrowotnych opuścić żadnego meczu na Mistrzostwach Świata. ROX Tigers rozpocznie swoje zmagania na tej imprezie już za tydzień w piątek podejmując wildcardowe Albus NoX Luna. -
Dość niespodziewanie świeżo zakwalifikowane do amerykańskich LCS-ów Apex Gaming ogłosiło za pośrednictwem Twittera o przynajmniej tymczasowej zmianie, która zaszła w podstawowym składzie tego teamu. Otóż jak się okazuje jeden z dwóch koreańskich junglerów tego zespołu Seo „Eve” Jun-cheol został zawieszony przez drużynę ze skutkiem natychmiastowym na bliżej nieokreślony czas. Póki co nieznane są dokładne powody podjęcia przez ten zespół takiej decyzji, a sama organizacja poinformowała jedynie, że zawieszenie to jest związane z problemami dyscyplinarnymi tego zawodnika. Problemy te wydają się być dość poważne, jako że jeśli wierzyć kolejnemu wpisowi zamieszczonemu przez samą organizację decyzja o zawieszeniu Koreańczyka została podjęta już w 15 minut po tym jak drużyna zdała sobie sprawę z ich istnienia. Póki co nie wiadomo jaka w związku z tym przyszłość czeka Eve i czy ma on w ogóle szansę na powrót do głównego składu swojego obecnego teamu czy może nie dane nam już będzie go zobaczyć w barwach Apex. Nie wiadomo również czy w sytuacji ewentualnego całkowitego wykluczenia tego junglera z drużyny, team ten zdecydowałby się szukać nowego junglera zwłaszcza, że nadal posiada on w podstawowym składzie innego zawodnika występującego na tej pozycji, a chodzi tu o Lee „Shrimp” Byeong-hoona, który zresztą w poprzednim splicie z czasem coraz częściej wygrywał rywalizację o występy w podstawowym rosterze (w sezonie zasadniczym NA Challenger Series zagrał on w połowie spotkań, nastepnie w fazie playoff tych rozgrywek już w 5 z 8 meczy, a w turnieju relegacyjnym LCS wystąpił on już w 5 z 7 spotkań).
-
Występujące w EU LCS Giants Gaming oficjalnie poinformowało, że w trwającej właśnie przerwie pomiędzy splitami w podstawowym rosterze tej drużyny dojdzie do zmiany związanej z obsadą pozycji junglera. Spowodowane jest to tym, że występujący dotychczas w tej roli Koreańczyk Tae-Wan „Wisdom” Kim, który dołączył do tej drużyny już pod koniec wiosennego splitu poprosił zarząd Giants o możliwość odejścia z tego zespołu i powrotu do ojczyzny co związane ma być z problemami z aklimatyzacją. Póki co oficjalnie nie wiadomo jaki zawodnik zajmie pozycję junglera w Giants, jednak według najnowszych doniesień drużyna ta ma zdecydować się na zatrudnienie 19 letniego Brytyjczyka Nubara „Maxlore” Sarafiana, który w przeszłości występował chociażby w barwach takich teamów jak Gamers 2 czy Ex Nihilo, a w ostatnim czasie występował w Inspire eSports, z którego odszedł po tym jak drużyna ta rozpadła się po niezakwalifikowaniu się do turnieju relegacyjnego EU LCS następnie tworząc nowy roster już bez brytyjskiego junglera. W najbliższej przyszłości Giants ma oficjalnie poinformować już o tym kto będzie nowym junglerem w tej drużynie, a także o ewentualnych innych zmianach w składzie, a z opublikowanego przez tą drużynę komunikatu można wywnioskować, że niepewna jest jeszcze przyszłość mid lanera Isaaca „xPePii” Floresa. Warto również wspomnieć w jaki dokładnie sposób będzie prezentować będzie się wspomniany nowy roster Inspire eSports, który w najbliższym splicie występować będzie w EU Challenger Series. Ze starego składu tego teamu w zespole pozostał top laner Max „Satorius” Günther, mid laner Sofyan „CozQ” Rechchad, a także nasz rodak występujący na pozycji ADC Paweł „Woolite” Pruski. Jeśli chodzi o nowych zawodników w tym zespole to na pozycji junglera występować ma Thomas „Kirei” Yuen, który w ostatnim czasie występował w amerykańskich LCS-ach w barwach Team Dignitas, wraz z którym ostatecznie spadł z tych rozgrywek, a w przeszłości występował w EU Challenger Series w barwach takich drużyn jak Denial eSports czy CW Academy.Natomiast w roli supporta występować będzie Lewis „NoXiAK” Simon Felix, który w przeszłości występował w EU LCS w barwach takich drużyn jak Team Roccat, Fnatic, SK Gaming, czy Meet Your Makers.
