Znajdź zawartość
Wyświetlanie wyników dla tagów 'duże' .
-
Pojawiły się poważne braki na rynku pamięci NAND flash Choć ostatnich kilkanaście miesięcy upłynęło pod znakiem kryzysu w branży nowych technologii (z pewnymi wyjątkami), to pod koniec roku pojawiły się wyraźne oznaki ożywienia. Zazwyczaj towarzyszą temu wzrosty cen części komputerowych na rynku. W przypadku nośników SSD mamy jednak do czynienia z bardziej skomplikowaną sytuacją. Wiele przesłanek wskazuje na to, że już niebawem mocno odczujemy podwyżki cen tych komponentów. Bieżący miesiąc może być ostatnią okazją do zakupu pojemnych nośników SSD w korzystnej cenie. Już wkrótce spodziewany jest drastyczny wzrost, który napędzają przede wszystkim niedobory pamięci NAND flash. Odkąd firmy technologiczne obniżyły znacząco produkcję pamięci NAND flash, a co za tym idzie także nośników SSD, nie można mówić o bezpośredniej zależności pomiędzy odbiciem cen, a końcem kryzysu w tym segmencie rynku. Owszem, oba te czynniki mogą iść w parze także w tym przypadku, ale trzeba liczyć się też z założeniem, że wzrost cen jest wywołany niejako sztucznie. Są przesłanki wskazujące, że jeszcze w tym kwartale ceny pojemnych nośników SSD wystrzelą w górę. Wynika to bezpośrednio z niedoborów NAND flash, z którym mamy do czynienia w ostatnich tygodniach. Dotyczy to zwłaszcza pakietów składających się z czterech i ośmiu układów pamięci, które są często wykorzystywane we współczesnych dyskach SSD NVMe M.2 2280 o pojemności 2 TB i 4 TB. Producenci mają problemy z pozyskaniem odpowiedniej liczby takich układów, co docelowo doprowadzi do podniesienia cen nośników. Proces w praktyce już się zaczął i jest zgodny z wcześniejszymi prognozami ekspertów, choć ostatecznie wzrost może okazać się sporo wyższy niż pierwotnie zakładano. Oczywiście zanim wyższe ceny pojawią się w sklepach minie jeszcze trochę czasu. Potrwa to zapewne dwa lub trzy miesiące, więc może to być ostatni moment na zakup nośnika SSD w korzystnej cenie. Wzrosty będą zapewne niższe w przypadku mniej pojemnych dysków, jednak także w tym przypadku są one spodziewane. Do zjawiska przyczynia się także wzrost popytu, który już możemy zaobserwować, mimo że pierwszy kwartał roku zazwyczaj cechuje się jego obniżeniem w porównaniu do poprzednich miesięcy. źródło: purepc.pl
-
Minister edukacji narodowej Anna Zalewska potwierdziła podczas finału ogólnopolskich debat oświatowych "Uczeń. Rodzic. Nauczyciel – Dobra Zmiana”, że szkoła zawodowa w dotychczasowym kształcie zniknie. W jej miejsce powstanie dwustopniowa szkoła branżowa, realizująca kształcenie zawodowe. Wraca też ośmioletnia podstawówka i czteroletnie liceum. Minister zapowiedziała, że reforma zacznie się w 2017 roku. Dzieci z obecnej klasy piątej nie pójdą po klasie szóstej do pierwszej klasy gimnazjum, lecz rozpoczną naukę w siódmej klasie szkoły podstawowej. Podstawówki dwustopniowe W 2020 roku powstanie docelowo szkoła podstawowa złożona z dwóch poziomów: powszechnego (klasy I-IV) i gimnazjalnego (klasy V-VIII). Ale w przeciwieństwie do obecnego podziału na szkoły podstawowe i gimnazja, tymi placówkami będzie rządził jeden dyrektor, jak i cała kadra będzie dla nich wspólna. Minister zwraca bowiem uwagę na fakt, że najlepiej tok kształcenia odbywał się w tych szkołach, gdzie była zachowana ciągłość i uczniowie całymi klasami przechodzili z podstawówki do gimnazjum. Nauczyciele gimnazjalni znajdą pracę Zalewska podkreśla również, że nauczyciele uczący do tej pory w gimnazjach znajdą zatrudnienie w nowych, „dużych” podstawówkach. Z kolei budynki po gimnazjach również mogą służyć szkołom podstawowym – niektóre mogą nawet zostać przekształcone w zupełnie nowe SP. Jeśli natomiast chodzi o kwestię rozdzielania dzieci młodszych i starszych, np. poprzez umieszczenie ich w osobnych skrzydłach budynku, z osobnymi wejściami (tak jak teraz często jest w gimnazjach łączonych z podstawówkami), minister pozostawia tutaj otwartą rękę dla organów prowadzących placówkę. Minister zaznaczała bardzo mocno, że w obecnej formie podziału na podstawówki i gimnazja brakuje ciągłości edukacji ze względu na permanentną konieczność zmieniania szkoły i otoczenia. Nauka w liceum będzie się kończyła egzaminem maturalnym, z czego większą niż dotychczas rolę ma odgrywać matura ustna. Nie wiadomo jeszcze, czy egzamin dojrzałości będzie prowadzony zewnętrznie, jak do tej pory. Samo kształcenie w liceum ma być ogólne, a więc bez fakultetów maturalnych, które przygotowywały uczniów do egzaminu dojrzałości. Szkoła zawodowa dwustopniowa Minister Zalewska zapowiedziała, że szkoła zawodowa w dotychczasowym kształcie zniknie. W jej miejsce powstanie dwustopniowa szkoła branżowa, realizująca kształcenie zawodowe. Ukończenie drugiego stopnia tej szkoły będzie umożliwiało przystąpienie do matury zawodowej (obowiązkowe na niej będą egzaminy z języka polskiego, obcego i matematyki) i kontynuowanie nauki na studiach wyższych, które pozwolą zdobyć tytuł licencjata (aby móc ubiegać się o tytuł magistra konieczne będzie zdanie takiej matury jaką zdają uczniowie techników i liceów). O WSZYSTKICH ZMIANACH JAKIE W OŚWIACIE PLANUJE MEN - DOWIECIE SIĘ TUTAJ. źródło: http://www.portalsamorzadowy.pl/edukacja/likwidacja-gimnazjow-beda-duze-podstawowki-nauczyciele-maja-znalezc-w-nich-prace,81772.html
- 37 odpowiedzi
-
- 3
-
-
- likwidacja
- gimnazjów
-
(i 8 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Siemanko, W dniu dzisiejszym postanowiłem zorganizować dla Was konkurs - x3 duży namiot. Aby wziąć udział w konkursie należy: 1. Zostawić fraga (zielona strzałka w góre) pod tym tematem. 2. Napisać w komentarzu Swój numer - którą osobą jesteś + 'Biore udział'. Na przykład: '1 - biorę udział' '5 - biorę udział' Q&A: Q: Jak będzie przebiegać losowanie? A: W dniu losowania za pomocą strony random.org wylosuje dwóch zwycięzców. Q: Kiedy odbędzie się losowanie? A: Losowanie odbędzie się jutro (14.03) bądź we wtorek (15.03) - zależy to od ilości osób które biorą udział w losowaniu. Q: Co muszę zrobić aby po wylosowaniu mojego numeru dostać wygraną na 100%? A: Każda osoba, po jej wylosowaniu dostanie swoją wygraną, o ile zostawiła wcześniej fraga pod tym tematem i nie wysłała kilka postów z różnym numerem. Q: Co mogę zrobić aby zwiększyć moje szanse na wygrana? A: Wystarczy dogadać się z osobami z teamu w celu wzięcia udziału przez kilka osób z jednego teamu - z jednego teamu udział może wziąść kilka osób. Udział bierzecie jako jedna osoba, a nie team. Na końcu warto zaznaczyć, że konkurs organizuje z własnej kieszeni - nikt z administracji go nie sponsorował. Konkurs nie jest ustawiony - jeśli w bazie brakuje magazynków stać Nas na to, aby zakupić taki namiot. Konkurs jest organizowany dla graczy serwera MTA DayZ i organizuje go, ponieważ jako moderator chce dać coś dla graczy od siebie. Nie czerpie z tego żadnych korzyści. Wygrany ma pełne prawo do wybrania sobie dowolnej usługi na serwerowni fragujemy.com do 5 zł ZAMIAST dużego namiotu. Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka
