Znajdź zawartość
Wyświetlanie wyników dla tagów 'dolarów' .
-
ESL, największe na świecie przedsiębiorstwo esportowe, wspólnie z ESEA, największą społecznością zawodników Counter-Strike, ogłaszają start ligi Counter-Strike: Global Offensive o niespotykanej dotąd skali. W 2015 roku pula nagród ligi sięgnie miliona dolarów, a wszyscy jej uczestnicy będą mieli opłacone wszelkie koszty związane z podróżą i zakwaterowaniem. ESL ESEA Pro League będzie zwiększać swoją skalę z każdym rokiem i tym samym wzmocni całą, profesjonalną scenę Counter-Strike. Już 4 maja wystartuje profesjonalna liga będąca efektem współpracy dwóch gigantów esportowych. ESL wraz z ESEA mają wspólnie ponad 30 lat doświadczenia w organizowaniu wielkich imprez esportowych i prowadzenia transmisji o najwyższej jakości. ESL ESEA Pro League będzie najbardziej prestiżową ligą w historii Counter-Strike, której czterodniowe finały sezonu 2015 prowadzone będą w dwóch studiach ESL: w Kolonii i Los Angeles. - ESL rozpoczęło swoją przygodę z Counter-Strike ponad 15 lat temu. Dziś, po tak długim czasie, jesteśmy niezwykle podekscytowani perspektywą organizowania pionierskiego turnieju wraz z ESEA z pulą 500 000 dolarów - powiedział Ralf Reichert, Managing Director w ESL. - Jesteśmy dumni z bycia liderami w branży w dziedzinie innowacyjności i jakości transmisji. Mamy też pewność, że to nowe przedsięwzięcie będzie niezrównanym doświadczeniem dla widzów na całym świecie. - ESEA jest miejscem, w którym od ponad dekady grają wszyscy zawodowcy. Łącząc nasze doświadczenie w organizacji profesjonalnych lig, milion dolarów w puli nagród i nadzwyczajną jakość produkcji oferowaną przez ESL, stworzymy prawdziwy kamień milowy dla całej społeczności Counter-Strike - powiedział Eric Thunberg, prezes i CEO w ESEA. Trwające wiele miesięcy sezony organizowane będą z uwzględnieniem terminarza turniejów kategorii Major sponsorowanych przez Valve. Dzięki temu wzmocniona zostanie scena Counter-Strike, której zostanie zapewniona najwyższa możliwa jakość. ESL ESEA Pro League podzielona zostanie na regiony europejski i północnoamerykański, a w obu uczestniczyć będzie po 12 zaproszonych drużyn z całego kontynentu. Cotygodniowe kolejki spotkań będą transmitowane online, a ochronę przed oszustwami zapewni przodujące na rynku oprogramowanie ESEA. Sezon zostanie zwieńczony finałami offline odbywającymi się zarówno w Ameryce Północnej, jak i w Europie. źródło: http://cybersport.pl/
-
Western Digital przejmuje firmę SanDisk za 19 mld dolarów
TygryS opublikował(a) temat w Dyskusje wokół komputerów
Western Digital jest jednym z czołowych producentów dysków twardych, a nośniki firmy należą do modeli najczęściej wybieranych przez zwykłych konsumentów, więc całkiem możliwe, że również w Waszych pecetach znajduje się twardziel sygnowany logiem WD. Producent dotychczas nie próbował podbić sektora SSD własnymi konstrukcjami, postanowił jednak wykorzystać inną strategię. Od dnia wczorajszego firma stała się właścicielem ważnego gracza na rynku pamięci masowych - SanDiska, który słynie z pendrive'ów oraz SSD-ków. Chociaż o transakcji mówiło się od dawna, dopiero teraz stała faktem dokonanym. W sumie cała operacja przejęcia firmy SanDisk przez WD wyniosła 19 miliardów dolarów (86,5 dolara za akcję). Jak to wpłynie na rynek? Okazuje się, że raczej bez negatywnych skutków, bowiem na transakcji obie strony mają tylko zyskać. Od dnia wczorajszego Western Digital stało się właścicielem innego ważnego gracza na rynku - SanDiska, który słynie z pendrive'ów oraz SSD-ków. Pierwsze informacje na temat przejęcia SanDiska przez Western Digital pojawiły się w październiku ubiegłego roku. Dlaczego tak długo trwała cała operacja? Chodziło głównie o dopełnienie formalności, co ostatecznie zajęło mniej czasu niż pierwotnie planowano, gdyż według harmonogramu transakcja miała doczekać się realizacji dopiero w trzecim kwartale bieżącego roku. Ostatnia niezbędna zgoda została właśnie wydana przez chińskie Ministerstwo Handlu i dlatego od dnia wczorajszego, czyli 12 maja, SanDisk oficjalnie stał się częścią korporacji Western Digital. To bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w branży IT ostatnich lat. Chociaż firma nie dorównywała Samsungowi, Intelowi czy Crucialowi pod względem sprzedaży, jest bezsprzecznie jednym z najbardziej utytułowanych producentów pamięci flash. Z przejęcia ma skorzystać także SanDisk. Prawdopodobnie żadne zwolnienia czy reorganizacja struktur pracowniczych nie będą miały miejsca, a firma zyska dodatkowe możliwości rozwoju. W praktyce wszystko w SanDisku powinno funkcjonować bardzo podobnie, jak dotychczas. Dodatkowym ułatwieniem jest także fakt, że siedziby obydwu korporacji znajdują się w słonecznej Kalifornii. Co właściwie całe to przejęcie oznacza dla zwykłych konsumentów? Raczej nie powinniśmy spodziewać się wzbogacenia oferty Western Digital o produkty, które dotychczas były domeną SanDiska - pendrive'ów czy dysków SSD. Rozpoznawalna marka nadal będzie funkcjonować pod własnym szyldem, zaś silne zaplecze może wymiernie pomóc w promowaniu jej rozwiązań. Wszystko zatem wskazuje, że Western Digital teraz stanie się jeszcze potężniejszym graczem na arenie pamięci masowych. Źródło: http://www.purepc.pl -
1 000 000 dolarów w puli kolejnych majorów CS:GO
TygryS opublikował(a) temat w Informacje ze świata Counter-Strike
Valve ogłosiło pulę nagród pierwszego majora Counter-Strike: Global Offensive. Podczas MLG Columbus do wygrania będzie milion dolarów, z czego połowę otrzyma zwycięzca zawodów. Jest to duża zmiana w porównaniu do poprzednich turniejów tej rangi, bo dotychczas w puli znajdowało się „zaledwie” 250000 dolarów. Uczestnicy amerykańskiego majora, który odbędzie się 29 marca – 3 kwietnia, jako pierwsi, ale nie ostatni będą mogli walczyć o większe pieniądze. Valve zapowiedziało, że na każdym turnieju tej rangi pula będzie wynosić milion dolarów. W takim wypadku jej podział prezentuje się następująco: 1. 500 000 dolarów 2. 150 000 dolarów 3-4. 70 000 dolarów 5-8. 35 000 dolarów 9-16. 8 750 dolarów Źródło: http://cybersport.pl/46434/1-000-000-dolarow-puli-kolejnych-majorow-csgo/ -
Milion dolarów dla CS:GO w 2016 od DreamHacka
TygryS opublikował(a) temat w Informacje ze świata Counter-Strike
Na Twitterze pojawiło się właśnie – jak najbardziej pozytywnie – zaskakujące ogłoszenie dotyczące planów DreamHacka na 2016 rok. Marc Winther, który w firmie tej zajmuje się e-sportem poinformował, że w tym roku gracze CS:GO na zawodach spod szyldu DreamHack będą mogli zgarnąć aż 1 000 000$! Już od kilku tygodni wiadomo, że turnieje CS:GO organizowane przez DH w najbliższych miesiącach będą miały wyższe pule nagród niż dotychczas. Zamiast 40 000$ będzie to aż 100 000$. Ogłoszenie mówiące o tym, że w sumie w 2016 gracze zarobią milion dolarów może sugerować, iż DreamHack będzie organizatorem majora. Jednak na chwilę obecną jest to wyłącznie spekulacja. W najbliższych dniach powinniśmy poznać więcej informacji na ten temat. Najbliższym przystankiem DreamHacka jest ten w Lipsku, który zaplanowano na końcówkę stycznia. W zawodach uczestniczyć będzie między innymi Virtus.pro. Źródło: http://cybersport.pl/43493/milion-dolarow-dla-csgo-w-2016-od-dreamhacka/
