Skocz do zawartości
PACIU

Nowy komputer czy aktualizacja bieżącego ?

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.

 

Sprawa wygląda następująco. Zastanawiam się nad zakupem nowego komputera stacjonarnego bądź podkręcenie lub zamienienie części do obecnego. Głównie ostatnimi czasy gram w najnowszą wersje FIFY2023 i sądziłem, że nawet na najniższych wymaganiach będzie ona działać płynnie, mimo też iż, mój sprzęt nie jest najgorszy. Jednak do płynności brakuje jej trochę i jest irytujące te klatkowanie.

Wiem, że jest tutaj grono osób, które zna się na sprzętach i mi doradzi co zrobić.

 

Mój obecny sprzęt:

-AMD RAYZEN 5 2600

-RAM 16GB DDR4

-SSD 500

-NVIDIA GEFORCE GTX 1050

-WINDOWS 10

-Płyta główna Asus PRIME B450M-A

 

Jeśli wchodziłoby w grę i byłoby lepiej opłacalne, kupno nowego komputera to chciałbym kupić do max 3000 - 3500 zł .

  • Ustrzel fraga! (+) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Po pierwsze, musisz się zastanowić czy wolisz bawić się w zamienianie części czy kupienie jakby pakietu (cpu/mobo/gpu), w dwóch przypadkach osiągniesz ten sam cel.

Też pomyśl przyszłościowo, jak często zmieniasz części, czy wolisz za rok/dwa coś dokupić bądź wymienić. Ogólnie teraz jest nieciekawy okres z powodu słabej złotówki i powolnego wdrożenia nowych technologii. Osobiście z tym budżetem nie polowałbym na nowości, jeśli nie planujesz co rok czegoś ulepszyć.

Przydała by się informacja o Twoim zasilaczu, obudowie i pamięci RAM się przyda - taktowanie (profil XMP).

 

Myślę, że z tym budżetem możemy pomyśleć w ten sposób:

1. Kupno samej nowej karty graficznej i proponuję dokupienie nowego CPU pod mobo.
2. Od razu kupno zestawu CPU/MOBO/GPU.
Może być też wymagane jakieś chłodzenie CPU, niekoniecznie na wypasie - lecz żeby mieć spokój.
 

Dlatego przy pierwszej opcji:

1. Kupno GPU: od RTX 3060 (w promocjach od 1600) po RTX 3070 / RX 6800 (pomiędzy jest fajna promocja na RX6700XT amazon.pl ).

2. Wymiana CPU:  Jest też fajna promocja na ryzena 5600 ( chociażby tutaj sferis + gra uncharted ), wydajnościowo będzie na pewno przeskok tylko pamiętaj o zaktualizowaniu BIOS na płycie głównej.
Info: Tutaj jest mały zgrzyt bo Twoja płyta główna teoretycznie uciągnie mocne ryzeny 5xxx, ale jakościowo (sekcje zasilania, VRM) tylko przy mega dobrym chłodzeniu obudowy pozwoliłbym sobie na lepszy procesor - dlatego proponuję maksymalnie 5600(x)/5700.
W ten sposób możesz wydać więcej na mocniejsze GPU albo szybszy ram jeśli masz jakiś wolny, no i nie musisz wymieniać płyty głównej co jest plusem jeśli nie chcesz tego robić. Taka wymiana z pewnością pozwoli na płynną grę w fifę. Jeśli byś chciał w przyszłości mocniejszy procesor niż proponowany przeze mnie 5600 to będzie Ciebie czekała wymiana płyty głównej (chyba że się nie boisz o VRM :P ).

 

Przy drugiej opcji:
1. Kupno GPU: jak wyżej, ale budżet na GPU zmaleje więc proponuję RTX 3060 / RX 6600 XT / RX 6700
2. CPU + MOBO: tutaj też jakby dwie ścieżki Intel lub AMD.
a) AMD: znowu ryzen 5600 + mobo (Gigabyte B550 AORUS ELITE V2 / taniej MSI B450 GAMING PLUS MAX).
b) Intel: Intel Core i5-12400F BOX + mobo (ASRock B660M PRO RS / taniej Gigabyte B660M DS3H).
Ta opcja daje Ci furtkę w przyszłości na lepszy procesor, oraz w razie czego PCIE 4.0 na GPU (nie w tańszych opcjach). Niestety w tym budżecie musisz przyoszczędzić na GPU, a CPU Intela nie podkręcisz i lepiej jakbyś korzystał z Windowsa 11. Dalej nie wiadomo jak z RAM.

Ciut się rozpisałem, ale tak tl:dr: proponuję pierwszą opcję jeśli komputera używasz do gier (fifa / cs), z RX 6700XT(lub 3060Ti) i Ryzenem 5600 zmieścisz się w 3000zł.

 

  • Ustrzel fraga! (+) 1
  • Serduszko fragowe (+) 1
  • Ekstra 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś brał pod uwagę coś używanego to odezwij się ;) mogę coś ogarnąć Ci. 

  • Ustrzel fraga! (+) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez TygryS
      CD Projekt RED poinformował, że niebawem startują prace produkcyjne nad projektem Polaris, czyli nową produkcją osadzoną w wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego wiedźmińskim uniwersum. O planach firmy powiedział Adam Badowski, dyrektor generalny studia.
       
      Nowy Wiedźmin na horyzoncie? Jak donosi Reuters, Adam Badowski potwierdził, że CD Projekt RED ma zamiar rozpocząć prace produkcyjne nad projektem Polaris już w 2024 r. Przypomnijmy, że kryptonimem Polaris określa się nową trylogię, która ma zostać osadzona w uniwersum Wiedźmina.
       
      Jak powiedział Reutersowi Adam Badowski, studio chciałoby, by przy projekcie pracowało ok. 400 osób w połowie 2024 r. Nie podano żadnych, nawet orientacyjnych dat premiery nowej gry z wiedźmińskiego uniwersum. Jak jednak podaje agencja, według analityków pierwsza produkcja z nowej trylogii Wiedźmina ma trafić na rynek 2026 lub 2027 r. Oznaczałoby to, że studio nie wyda żadnej "dużej" przez co najmniej dwa lata.
       
      CD Projekt RED liczy na nowe otwarcie?
      Kiepski start Cyberpunka 2077 przyniósł reakcję ze strony studia. Ogłoszono kilka istotnych projektów, które, nie da się ukryć, wzbudziły podekscytowanie u graczy. Poza projektem Polaris zapowiedziano kontynuację Cyberpunka o kryptonimie "Orion". Do końca roku nad projektem, który obecnie znajduje się w fazie koncepcyjnej, ma pracować ok. 80 osób. Michał Nowakowski zdradził, że studio rozważa wdrożenie do niej elementów związanych z rozgrywką wieloosobową, ale nie chciał podawać żadnych szczegółów.
       
      źródło: benchmark.pl
    • Przez GET
      Nowy skład Administracji
       
      Drodzy Fragowicze,
       
      Kilka dni temu w temacie urodzinowym zapowiadaliśmy jedną ze zmian w tym roku, czyli nowy skład Administracji.
      Z przyjemnością możemy ogłosić dziś, że spełniamy ten plan i możemy zaprezentować Wam odświeżony skład drużyny czerwonych!
       
       
      Administrator główny
       
      Nowym Głównym Administratorem został Szymon zwany @ luter
      Po kilku latach zastąpi on naszego weterana, czyli Daniela zwanego @ danse.
       
      @ danse.  przejdzie nieco wyżej na stanowisko Właściciela projektu.
      Jego głównym zadaniem będzie zastępowanie Głównego właściciela w razie nieobecności.
      Zatem nie będzie on ingerował w nowy skład administracji, lecz wciąż może sprawować pieczę nad projektem.
       
      Z kolei @ luter  w odróżnieniu od @ danse.  zajmie się opieką nad nowym składem administracji.
      Jego wiedza, doświadczenie i znajomość gier czy funkcjonowania naszego projektu z pewnością pomoże im w wypełnianiu obowiązków.
      Ponadto, jako Administrator główny będzie zapewniał porządek i skład w projekcie oraz czuwał nad przestrzeganiem zasad przez inne osoby funkcyjne.
       
      - - -
       
      Administrator rozwoju
       
      Nowym Administratorem rozwoju został Adam zwany @ Czekoladowy
      Powraca on, lecz na nowe stanowisko z nowymi pomysłami i ogromną chęcią do działania.
       
      Jego głównym zadaniem będzie dbanie o rozwój naszego projektu.
      W skrócie, docieraniem do aktualnych, ale przede wszystkim nowych użytkowników czy graczy.
       
      Ponadto, będzie wspomagał organizacyjnie Administratora forum i wprowadzał o wiele więcej nowości czy innowacji.
       
      - - -
       
      Administrator forum
       
      Nowym Administratorem forum został Mateusz zwany @ Majtol
      Wcześniej Typer, Moderator forum, a także Opiekun serwerów CS 2, który udowodnił niejednokrotnie na co go stać.
       
      Jego głównym zadaniem będzie dbanie o nasze forum.
      Zajmie się przede wszystkim organizacją moderatorów, redaktorów i typerów.
       
      Ponadto, będzie czuwał nad przestrzeganiem porządku na forum, a także wprowadzał osoby funkcyjne będące w procesie rekrutacji. 
       
      - - -
       
      Administrator serwerów
       
      Nowym Administratorem serwerów został Kamil zwany @ Kasto
      Były Opiekun serwerów CS 1.6 oraz człowiek do zadań specjalnych, będący tak naprawdę od początku istnienia naszego projektu.
       
      Jego głównym zadaniem będzie dbanie o nasze serwery.
      Zajmie się przede wszystkim organizacją Opiekunów serwerów CS 1.6.
       
      Ponadto, będzie czuwał nad przestrzeganiem porządku na serwerach, a także ustalał ich kształt bądź w razie konieczności wprowadzał zmiany.
       
       
      Podsumowując...
       
      Nowa administracja ma zadanie usprawnić funkcjonowanie naszego projektu.
      Nowi ludzie to nie tylko nowe pomysły, ale i też szybsza realizacja zadań, jakie czekają nas w tym roku.
       
      Pełen opis i zakres ich obowiązków czy zadań znajdziecie w specjalnej zakładce zwanej na forum Katalogiem personelu.
       
      Na koniec, byłej Administracji dziękujemy raz jeszcze za wieloletnią współpracę.
      Pożegnaliśmy się we własnym gronie, dlatego aktualnej życzymy zaś powodzenia, uśmiechu i radości!
       
      Pozdrawiamy,
      FGTeam
    • Przez butanox
      Nie wiem gdzie to pisać i jak ale chciałbym żeby admin mi odblokował mikrofon bo nie działa a został zablokowany bo często gra mój syn i dużo gada i mu go zablokowano 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności