Znajdź zawartość
Wyświetlanie wyników dla tagów 'ostatniej' .
-
Valve wprowadziło do CS:GO zmianę, o której z jakiegoś powodu kompletnie nie wspomniano, a która jest naprawdę ważna. Trudno powiedzieć, dlaczego Valve nie wspomina o niektórych zmianach, szczególnie tych, które są stosunkowo ważne. Wydawałoby się, że deweloperzy sami powinni wręcz chcieć się pochwalić tym, co udoskonalono lub poprawiono. Tymczasem na naprawdę tego “błędu” musieli trafić sami gracze. Jest to jeden z ważniejszych bugfixów, który dotyczy likwidacji sojusznika na respie. Nie wiadomo, kiedy dokładnie to naprawiono, ale według samych graczy musiało się to stać niedawno. Teraz trzeba się liczyć z banem W tym momencie, jeżeli zlikwidujecie kogoś za pomocą AWP lub czegoś, co poradzi sobie z sojusznikiem jednym strzałem bądź ciosem, zostaniecie zbanowani. Oczywiście, że błąd mógł być naprawiony wcześniej, ale można było także olewać go dalej i udawać, że nie istnieje. Społeczność jest z tego zadowolona i pyta, dlaczego Valve w ogóle nie informuje o takich rzeczach i skąd bierze się tak długi czas naprawy tego. Gracze wręcz podejrzewają, że deweloperzy nie wspominają o takich bugfixach, by nie narażać się na dodatkowe narzekanie o tempo naprawy. źródło
-
Dwie z trzech centrali związkowych - ZNP i FZZ - nie przyjęły propozycji rządu dla nauczycieli. Porozumienie podpisała jedynie "Solidarność". Oznacza to, że zaplanowany na 8 kwietnia ogólnopolski strajk staje się faktem. Spotkanie ostatniej szansy odbyło się w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog". Stronę rządową reprezentowali m.in. wicepremier Beata Szydło, minister edukacji narodowej Anna Zalewska, wiceminister edukacji Maciej Kopeć, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska i szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.Natomiast związkową m.in.: prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz, przewodnicząca Forum Związków Zawodowych Dorota Gardias, szef Branży Nauki, Oświaty i Kultury FZZ Sławomir Wittkowicz i przewodniczący Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" Ryszard Proksa. Co proponował nauczycielom rząd? Rządowe propozycje dla nauczycieli to w sumie prawie 15 proc. podwyżki w 2019 r. (9,6 proc. podwyżki we wrześniu plus wypłacona już 5-procentowa podwyżka od stycznia), skrócenie stażu, ustalenie kwoty dodatku za wychowawstwo na poziomie nie mniejszym niż 300 zł, zmiana w systemie oceniania nauczycieli i zmniejszenie biurokracji. Rząd przedstawił także nowy kontrakt społeczny dla grupy zawodowej nauczycieli, obejmujący podwyżki i zmianę warunków pracy. Nauczyciel dyplomowany po wprowadzeniu zmian otrzymałby w kolejnych latach, w wariancie pensum 22 h w 2020 – 6128 zł, 2021 – 6653 zł, 2022 – 7179 zł, 2023 – 7704 zł. W przypadku ustalenia pensum na poziomie 24 h (poziom średniej OECD) nauczyciel dyplomowany mógłby liczyć średnio na następujący wzrost wynagrodzenia 2020 – 6335 zł, 2021 – 7434 zł, 2022 – 7800 zł, 2023 – 8100 zł. Zwiększenie pensum byłoby kroczące i obejmowało cykliczne jego podnoszenie co roku, wraz z przyznaną podwyżką, aż do osiągnięcia pułapu 22 (lub 24) godzin przy tablicy w 2023 roku. Co na to związkowcy? Forum Związków Zawodowych i Związek Nauczycielstwa Polskiego w trakcie negocjacji zmodyfikowały oczekiwania (początkowo upominały się o tysiąc zł podwyżki) i obecnie postulują 30 proc. podwyżki rozłożonej na dwie tury – 15 proc. od 1 stycznia i 15 proc. od 1 września br. Krajowa Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" negocjowała m.in. podwyżkę wynagrodzeń w wysokości 15 proc. od stycznia 2019 r. oraz zmianę systemu wynagradzania, według którego pensje nauczycieli byłyby bezpośrednio powiązane z przeciętnym wynagrodzeniem w gospodarce narodowej. A Wy co o tym myślicie? Treść "dosłownie" skopiowana w całości: https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Polityka/Strajk-nauczycieli.-ZNP-FZZ-nie-podpisaly-porozumienia-z-rzadem.-Solidarnosc-zgodzila-sie-na-propozycje
