Znajdź zawartość
Wyświetlanie wyników dla tagów 'darksiders' .
-
Achh, nasze THQ. Dlaczego upadło? Zrobiło tyle dobrego dla nas: gry z serii Warhamer, Darkisiders... No właśnie... Ich ostatnie dzieło i zarazem gwóźdź do trumny. Po wydaniu drugiej części Ciemnostronnych firma upadła, a nam zostają ich dzieła. Zatem zobaczmy jak wyglądało ich ostatnie wspólne chwile przy Darksiders 2. Czy była to aż tak zła gra? No właśnie w tym problem. Gra ma trochę problemów, ale nie przez nie THQ skapitulowało. Ale od początku. Jest to kontynuacja "jedynki", w której wchodzimy w skórę Śmierci (tak!), brata Wojny, bohatera pierwszej części. W skrócie: Wojna wpadł w niezłe kłopoty i tylko my możemy go ratować. Przez całą przygodę zwiedzimy niezwykle urokliwe, zrobione z z rozmachem lokacje. Mamy więc krainę aniołów, Stwórców (umiejętność zrozumienia Fantasy konieczna) i parę innych miejscówek. Każda - całkiem spora - lokacja jest Hubem, czyli w miarę otwartym miejscem do robienia questów. Poruszamy się po nim naszym rumakiem, - Rozpaczem - a pomaga nam ptak Proch (służy jako "kompas" do celu lub do skrzyń/znajdziek). W każdej lokacji mamy lochy, zamki czy inne typowo dark-fantasy'owe budowle. Do kolejnych "dungeonów" dostajemy się wraz z fabułą (ale nie do wszystkich). Do reszty wchodzimy z questami pobocznymi - niestety to nie poziom RPGów, jest ich po prostu mało a większość z typu "idź, zabij, pozamiataj". Boli też to, że początkowy świat zachęca do zwiedzania, a kolejne są już strasznie liniowe. No ale to chociaż coś... Nie mówiłem o chyba największej zalecie gry - modelu walki. Śmierć ma ze sobą parę kos oraz broni dodatkowej (rękawice, młoty i sporo innych zabawek). Później dostajemy też pistolet, ale jest strasznie słaby i chyba nikt go nie używa podczas bitwy. Bronie znajdujemy z skrzyń albo - jak zawsze - z wrogów i bossów. Białe są najgorsze, jedne z najlepszych - fioletowe. Można też kupić je u handlarzów (tylko trzech na całą grę!). Podczas walki możemy robić uniki, używać różnych mocy i umiejętności, których uczymy się wraz z postępem w fabule. Styl walki jest typowy dla Hack&Slashów (taki jak w np. serii Devil May Cry). Aby być mistrzem w klepaniu kombosów, trzeba mieć niezwykle szybkie palce i refleks, żeby widzieć "piruet ostrzy". Fajnie jest zrobiona też kwestia poza-walkowych rzeczy, które zobaczymy podczas zwiedzania lochów. Gra oprócz festiwalu ostrzy, raczy nas zagadkami i istne "PrinceOfPersiową" sekcjami platformowymi. Śmierć potrafi biegać po ścianach, skakać po gzymsach i innych platformach. Przy zagadkach pomagają umiejętności takie jak uchwyt do przyciągania, sterowanie ducho-pomagierami, a nawet portale! (Jest nawet osiągniecie, "Ciastko jest kłamstwem" które jest nawiązaniem do jednej gry...). Wszystko to robi przyjemną mieszankę platformowo-siekankowo-logiczną. Niestety grę męczą kilka błędów. Na przykład przy większości wychodzeniu z dialogów Żniwiarz się wiesza i pomoże tylko wyjście do menu. Problemy są też kolizją przedmiotów, możemy też nieraz sami utknąć w jakimś zaułku. Ale pomijając to wychodzi bardzo przyjemna, długa, (ok. 25 godzin fabuły) wciągająca roz(g)rywka. Dla fanów "siekaczy" i fanom fantasy polecam. Jeśli nie lubicie dostawać oczopląsu przez "balet ostrzy" lub męskich pro postaci idźcie grać w Bejeweled czy inne Plants Vs Zombies. To gra gdzie niszczenie światów, rozwalanie gigantów czy kosa wbijana w oczodoły jest na porządku dziennym. Jeśli chcecie przeczytać inne moje recenzje (lub przeczytać o historii gier Lego) zapraszam tu: http://rembus7777yt.weebly.com/
- 1 odpowiedź
-
- Darksiders
- Hack&Slash
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
- 3 odpowiedzi
-
- darksiders
- video
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
[Zapowiedź] Darksiders II: Deathinitive Edition
NervousReckless opublikował(a) temat w Zapowiedzi gier
arksiders II: Deathinitive Edition to odświeżona wersja gry Darksiders II zawierająca nie tylko liczne usprawnienia względem pierwowzoru, ale także wszystkie dodatki oraz rozszerzenia tytułu, jakie do tej pory się pojawiły. Za wydanie produkcji na platformę PC Windows odpowiada firma Nordic Games, która przejęła markę po upadku THQ. Fabuła: W kwestii fabuły Darksiders II: Deathinitive Edition na PC Windows nie różni się zbyt mocno od pierwotnej wersji. Gracz wciela się w Śmierć - jednego z Czterech Jeźdźców Apokalipsy, starając się jednocześnie pomóc jednemu ze swych braci, czyli Wojnie, który znalazł się w poważnych tarapatach. Rozpoczynając wojaże w zaświatach, nie tylko próbujemy rozgryźć powstałą intrygę, ale także zmierzyć się z własnymi problemami i słabościami. Dodatkowo w trakcie podróży możemy wykonywać mnóstwo misji oraz zadań pobocznych, uzupełniających główny wątek oraz historię uniwersum. Mechanika: Darksiders II: Deathinitive Edition w wersji na PC Windows kładzie, podobnie jak w oryginale, duży nacisk na efektowną walkę oraz ogromne lokacje, które przemierzamy na grzebiecie konia głównego bohatera lub też pieszo, wykonując przy tym niezwykle efektowne akrobacje. Część ze specjalnych ruchów można odblokować jedynie poprzez zdobycie konkretnych umiejętności, które rozwijamy w trakcie rozgrywki. Kwestie techniczne: Jednocześnie warto zaznaczyć, że odświeżona edycja działa znacznie płynniej niż pierwowzór, dzięki czemu wykonywane ewolucje wyglądają jeszcze bardziej efektownie. Tytuł prezentuje się także nieporównywalnie lepiej pod względem oprawy graficznej. Wersja na platformę PC Windows posiada bardziej szczegółowe tekstury postaci oraz otoczenia, usprawnione animacje, twórcy zadbali także o bardziej realistyczną grę światłocienia oraz efekty pogodowe. Słyszana w grze muzyka oraz odgłosy nie zostały w stosunku do oryginału zmienione w żaden znaczący sposób. Premira PC: 22 listopad 2015 Premiera w Polsce nie zaplanowana ! Źródło: gry-online.pl- 1 odpowiedź
-
- zapowiedź
- darksiders
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
- 1 odpowiedź
-
- darksiders
- deathinitive
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
