Skocz do zawartości
  • Postów

    138
  • Wpisów na chatbox

    0
  • Dołączył

XaLeN

Emerytowany Fragowicz
  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane

    0
  • Darowizny

    0.00 PLN 

Treść opublikowana przez XaLeN

  1. XaLeN

    [KOSZ] zm_sederhana

    Starałeś się ;)
  2. Podobnie jak garu na zk robi xd Ostatnim razem dał temat z niby miał do rozdania gry pod kluczem, ale niestety wpadł :) Takich tylko spotkać, wyjaśnić sobie, pokazać mu gdzie trawa rośnie
  3. Spis treści: 1.Plane with no normal 2.Brush with coplanar faces 3.Brush 'outside world' 4.Mixed face contents 5.=== LEAK in hull 0 === === LEAK in hull 1 === === LEAK in hull 2 === === LEAK in hull 3 === 6.Leaf portal saw into leaf 7.Exceeded MAX_PATCHES 8.HLVIS is SLOW 9.Bad Surface Extents 10.Missing '[' in texturedef 11.MAX_PORTALS_ON_LEAF 12.MAX_MAP_PLANES 13.hlcsg/hlbsp/hlvis/hlrad.exe is not a valid Win32 application 1.Plane with no normal Przykład: Error: Entity 0, Brush 2, Side 3: plane with no normal Entity 10, Brush 0, Side 5: plane with no normal Ten problem jest spowodowany przez manipulację wierzchołkami (Edycja Vertexów SHIFT + V). Płaszczyzna jest określana przez 3 unikalne współrzędne. Jeżeli któreś z trzech współrzędnych jest takie same, wówczas nie masz płaszczyzny ale linie albo sam punkt. Nie ma ratunku dla takiej bryły. Trzeba ją znaleźć, skasować i zrobić od nowa. Jak znaleźć? Mapa -> Idź do # Pojawi się okienko gdzie w drugim polu wpisujemy numer Brusha ( Error: Entity 0, Brush 2, Side 3: plane with no normal ) i klikamy OK. 2.Brush with coplanar faces Przykład: Entity 10, Brush 0, Side 5: has a coplanar plane at (-753, -9, 251), texture CA1X_CON1B Entity 10, Brush 0, Side 6: has a coplanar plane at (-753, -32, 251), texture CA1X_CON1B Jest to spowodowane przez manipulację wierzchołkami. Powiedzmy, że masz obiekt z pięcioma bokami jak poniższy obrazek: Przesuwając górny punkt do dołu aby stworzyć prostokąt, powodujemy ten błąd, a teraz dwie powierzchnie są na jednej płaszczyźnie co nie jest dozwolone: Aby naprawić ten problem, należy przenieść wierzchołek który sprawia problem tak aby bryła była ponownie wypukła, albo przenieść ten wierzchołek na któryś obok aby go zniszczyć. 3.Brush 'outside world' Przykład: Entity 10, Brush 0: outside world(+/-4096): (-9000, -64, 216)-(9000,23,283) Jest kilka powodów które tworzą błąd 'outside world'. Opiszę dwa Pierwszy to zniszczona bryła, prawie zawsze tworzona przez złą manipulację wierzchołkami. Wspórzędne w błędzie są bardzo ważne w diagnostyce błędów. Jeżeli któreś ze wspórzędnych jest -9000 albo 9000, to bryła jest zniszczona i najprawdopodobniej wymaga całkowitej wymiany. Drugim możliwym powodem jest jakaś bryła która znajduje się za blisko wyznaczonego miejsca do budowy mapy w VHE. 4.Mixed face contents Przykład: Entity 0, Brush 12: mixed face contents Texture ROCK_X1 and SKY Entity 0, Brush 37: mixed face contents Texture STEEL_9 and WATER7 Bryły w Half-Life muszą mieć tekstury jednego typu (solid, water, slime, sky, origin). Np.: jeżeli po jednej stronie bryły nałożyłeś teksturę wody a po drugiej "sky" to pojawi ci się ten błąd. 5. === LEAK in hull 0 === === LEAK in hull 1 === === LEAK in hull 2 === === LEAK in hull 3 === Przykład: Warning: === LEAK in hull 0 === Entity light @ ( 0, 0, 128) Leak pointfile generated Warning: === LEAK in hull 1 === Entity light @ ( 0, 0, 128) Leak pointfile generated Error: Stopped by leak in hull 1 Jest parę przyczyn: Gdzieś na mapie masz dziurę. Mapa to musi być szczelnie zamknięte pomieszczenie. Gdzieś poza mapą znajduje się jakiś byt Jako zewnętrzną ścianę ustawiłeś jakiś byt, np.: func_wall Aby dowiedzieć się które to z nich, musisz pomyśleć co zrobiłeś od ostatniej poprawnej kompilacji Sposób na znalezienie dziury: Przy kompilacji mapy tworzą się pliki .pts i .lin W VHE klikamy na Mapa -> Załaduj Pointfile i wybieramy nasz plik o nazwie nazwamapy.lin lub .pts (.lin ma jedną linie a .pts więcej) Na widoku 3D pojawią się czerwone i niebieskie kreski. Śledzimy czerwoną i szukamy dziury 6.Leaf portal saw into leaf Przykład: Warning: Leaf portals saw into leaf Problem at portal between leaves 433 and 434: (1614.500 -438.250 -825.540) (1581.898 -519.754 -856.000) (1581.400 -521.000 -856.000) (1581.400 -521.000 -610.000) (1614.500 -438.250 -610.000) Dzieje się tak gdy bryła lub fragment podłogi nie jest wystarczająco prostokątna lub wypukła. Wypukłe: Problem: Jak to naprawić? Najpierw znajdź taki obiekt. Patrz najpierw na cylindry i na te przy których manipulowałeś wierzchołkami. Potem możesz albo skasować taki obiekt albo zamienić w func_wall Pomaga dodanie parametru -full do kompilatora VIS a także bryła z tekturą HINT w obszarze błędu (niestety trzeba wiedzieć gdzie jest błąd) 7.Exceeded MAX_PATCHES Kiedy HLRAD działa, bierze wszystkie widoczne płaszczyzny i dzieli je na sekcje zwane "patches". Jeżeli to przekroczy swój limit wówczas wyskoczy ten błąd. Przyczyny: [olist=1] duża mapa skybox (gdy zamykamy mapę w pudełku z teksturą "sky") tekstura jest źle wyskalowana (bardzo mała lub bardzo duża) [/olist] 8.HLVIS is SLOW Dla większości mapperów kompilator HLVIS zajmuje nawięcej czasu. Gdy mamy dużą mapę musimy po prostu sporo czekać. Jednak możemy czekać jeszcze dłużej dodając do mapy SKYBOXA. Ogółem nie powinno się go dawać gdyż sprawia wiele problemów. 9.Bad Surface Extents Zwykle jest to spowodowane bardzo dużą skalą na jakiejś powierzchni, (zazwyczaj znacznie powyżej 10 a także 100+). 10.Missing '[' in texturedef W nazwie tekstury są wpisane spacje a nazwa nie może zawierać spacji i znaków które nie pochodzą z języka angielskiego 11.MAX_PORTALS_ON_LEAF Jest to spowodowane dużą ilością pomieszczeń które połączone z jednym dużym. Obrazek powinieneś rozjaśnić o co chodzi Ten obraz to złożony pokój widoczny od góry . Różowy obszar to pokoje, niebieski obszar to ściany. Główny duży pokój to jeden leaf który łączy reszte małych których jest w sumie 32. MAX_PORTALS_ON_LEAF to 256 w Halflife, dlatego ten problem jest dość rzadki i to zwykle efekt uboczny zniszczonej bryły. 12.MAX_MAP_PLANES Mapa jest zbyt skomplikowana. Trzeba ją troszkę uprościć. 13.hlcsg/hlbsp/hlvis/hlrad.exe is not a valid Win32 application Prawdopodobnie używasz kompilatorów w wersji x64 (dla komputerów 64 bitowych). Należy ściągnąć w wersji 32 bitowej.
  4. Że do takiego pana N. przyszedłeś, uważaj na niego czasem :P
  5. Teraz nie gram, mało czasu :P
  6. XaLeN

    [KOSZ] Nowe Mapki ;)

    Dawać szybko, święta są blisko :P
  7. Siema. Nowy Sącz powiadasz. Główną siedzibę Fakro się zna pewnie:P
  8. A ile jest map na serwerze ?
  9. XaLeN

    Koleś po dropsach

    Ale dojebany koleś :D Poszedł spać jeszcze ;p
  10. XaLeN

    [KOSZ] Nowe Mapy

    Ta różowa się nie sprawdzi na 100%, jungla mi się podoba, chodź nie wszystkim będzie, resztę nie znam, trzeba wejść i zobaczyć na new game.
  11. Przyklej to ktoś i zamknij.
  12. PowN gratulacje, browarek zasłużony, ale ten virtualny tylko xd
  13. XaLeN

    [KOSZ] Wita was Gruby ;)

    No jak by to nie mógł być Nesty, oskarżenia oczywiście haha :P Witamy miło.
  14. To jest dyskusja a nie kłótnia:P Wiadomo że się dowiemy prawdy, ja przynajmniej w to wierzę. Było już widać jak z czarnych skrzynek umiemy lepiej odczytać niż ruscy, którzy się do tego dobierali :)
  15. XaLeN

    [KOSZ] Po piwko.

    Jakoś mi się śmiać z tego nie chciało za bardzo :/
  16. Regulamin działu "Przywitaj się" 1. Jako nowy user, otwierając nowy temat, staraj pisać poprawnie, żeby pisownia była czytelna. 2. W temacie napisz: -imię, wiek, co robisz aktualnie, zainteresowania, skąd się znalazłeś na fragujemy.com, napisz chętnie jak ci się tutaj podoba. 3. Nie piszemy na "Caps Lock", jest czytelniej. 4. Nie wstawiamy linków z reklamami. 5. Zakaz wstawiania tematów jeśli już raz zakładałeś (wyjątkiem jest pkt. 6) 6. Jeśli się nie stosujesz do wyższych punktów, moderator ma prawo dać warna i temat wrzucić do kosza, wtedy otwierasz nowy z poprawką.
  17. www.bloodwars.pl Gra mmorpg, uzależnia :P Najlepsza rasa, mężczyzna - łapacz myśli, reszta prowadzi ciebie tutek w grze
  18. XaLeN

    [KOSZ] Gra ktoś w Metka :D

    Chcesz kupić postać, szukasz przedmiotu? :)
  19. Przystępowanie do tworzenia własnej lub robiąc kopię gotowej już mapy, trzeba pierw zapoznać się z sercem hammera, bez tego ani rusz samodzielnie. Zaczynamy!! 1. Okno edycyjne: Widok 3D - w programie plik > nowy: Pojawia nam się widok 3D, jest to trójwymiarowy obraz podglądu mapy. Wyróżniamy 3 podglądy: Klikając na camera w lewym, górnym rogu i wybierając jeden z dostępnych typów: 3D tylko szkielet - trójwymiarowa siatka konturowa. 3D tylko kontury - trójwymiarowy obraz bez tekstur. 3D tekstury - trójwymiarowy obraz z teksturami. Ja zostawiam na trzecim, tak jak jest i było:) Żeby ułatwić poruszanie się po widoku 3D dostępne są klawisze: w - do przodu s - do tyłu a - w lewo d - w prawo Żeby klawisze działały, pierw trzeba myszką najechać na widok 3D, klikamy klawisz "z", powrót to ponowne kliknięcie na ten sam klawisz. Również na widoku 2D trzeba najechać tylko myszką aby móc działać w tym oknie. WIDOKI 2D - przedstawiają wektorowo obrazy z trzech dostępnych stron: góra, przód, bok. Ustawienia widoków w tych oknach możemy zmieniać na dwa sposoby: 1. Klikając na napis top x/y lub odwrotnie w lewym, górnym rogu każdego okienka i wybierając jeden z dostępnych typów: 2D TOP (X/Y) - widok z góry. 2D FRONT (Y/Z) - widok z przodu. 2D SIDE (X/Z) - widok z boku. 2. Lewa strona menu, niezbędna do wykonanie mapy, jedziemy według numerów: 1 - Zaznacz - narzędzie służy do edycji obiektów na widokach 2D i widoku 3D. Dzięki niemu możemy w prosty sposób modelować bloki na różne sposoby. Klikając kolejno na obiekt będą wykonywane kolejne procedury: Pierwsze kliknięcie powoduje zaznaczenie obiektuDrugie kliknięcie spowoduje że będzie można obracać obiektemTrzecie kliknięcie spowoduje że będzie możną przesuwać całe ściany obiektu2 - Powiększ - zbliża oraz oddala obraz na widokach 2D. Naciskając prawy klawisz myszki na jeden z widoków 2D, obraz zostanie powiększony, a naciskając lewy klawisz obraz zostanie zmniejszony.3 - Kamera - umożliwia ustawianie miejsca punktu obserwacyjnego oraz kierunku obserwacji na widoku 3D. 4 - Tworzy byty - narzędzie służy do umieszczania bytów w okienku edycyjnym. Byty są to elementy mapy, które są odpowiedzialne za efekty. Dzięki nim możemy stworzyć windę, drzwi, pociąg oraz wiele innych bardzo potrzebnych elementów. Informują one o miejscu rozpoczęcia gry przez gracza, jak również jej zakończenia. Wszystkie byty są widoczne na mapie w postaci różnokolorowych prostopadłościanów. 5 - Tworzy bryłę - narzędzie służy do umieszczania bloków w okienku edycyjnym. 6 - Narzędzie teksturowania - nadaje grafikę, inaczej teksturę na dany obiekt 7 - Zastosuj teksturę - nałożenie aktywnej tekstury na wszystkie powierzchnię zaznaczonych bloków. 8 - Decalsy - nałożenie aktywnego decalsa na powierzchnię bloku. Decalsy są to specjalistyczne tekstury do umieszczania na innych teksturach np. krew, tekst. Tekstury tego typu zawarte są w pliku DECALS.WAD. 9 - Nóż - służy do cięcia bloków na różne figury. 10 - Edycja vertexów - narzędzie służące do modelowania siatki obiektu. Aby z niego skorzystać, należy najpierw zaznaczyć obiekt lub grupę obiektów. Następnie trzeba kliknąć na narzędzie VERTEX TOOL. Wtedy na obiekcie pojawią się białe i zółte punkty 11 - Utwórz ścieżkę - narzędzie służy do tworzenia ścieżki, którą można powiązać z różnymi bytami. Aby skonstruować ścieżkę, należy: 3.Górna menu, jedziemy według numerów: 1 - Pokaż siatkę - włączenie siatki na widokach 2D. 2 - Pokaż siatkę - włączenie siatki na widokach 3D. 3 - Zmniejsz siatkę - (lewy nawias kwadratowy) - dokładność w rozmieszczeniach 4 - Zmniejsz siatkę - (prawy nawias kwadratowy) - szeroka w rozmieszczeniach 5/6 - Załaduj układ okien/Zapamiętaj układ okien 7 - Wytłocz - aby zrobić dziurę w obieckie (okno, drzwi, itp.) nasadzamy jeden na drugi obiekt i klikamy wytłocz 8 - Grupuj - łączenie obiektów, które są zaznaczone 9 - Rozgrupuj - oddziela zaznaczone obiekty 10 - Ignoruj grupy - jeżeli przycisk jest aktywny, wtedy wszystkie grupy będą ignorowane. W przypadku wyłączenia opcji, grupy powrócą do stanu pierwotnego, ale w tylko w ich przyporządkowania. 11- Ukryj zaznaczone - wywołanie opcji, powoduje ukrycie wszystkich zaznaczonych obiektów. 12 - Ukryj niezaznaczone - natomiast wywołanie tej opcji, powoduje ukrycie wszystkich niezaznaczonych obiektów. 13 - Pokaż wszystko - opcja powoduje pokazanie wszystkich ukrytych obiektów. 14/15/16 - Wytnij/Kopiuj/Wklej - zaznaczone zostanie wycięte, kopiowane lub wklejone. 17 - Ogranicz obszar kompilacji - włączenie opcji, powoduje kompilacje tylko zaznaczonego fragmentu mapy. Obrzar kompilacji zaznaczamy narzędziem EDIT CORDON BOUNDS. 18 - Ustaw obszar kompilacji - po zaznaczeniu obszaru, należy kliknąć na SELECTION TOOL. Wtedy na widokach 2D, pojawi się sześcian (z grubej czerwonej linii), a wszystkie znajdujące się poza nim elementy, nie zostaną skompilowane, podczas uruchomienia mapy. 19 - Zaznacz przez uchwyt - gdy opcja jest nieaktywna, wtedy możemy zaznaczać obiekty, przez kliknięcie na "x", znajdujący się w centrum, oraz na linię tego obiektu. 20 - Automatyczne zaznaczanie - podczas gdy opcja jest aktywna, obiekty znajdujące się w zaznaczeniu (SELECTION TOOL), są automatycznie zaznaczane, w przeciwnym wypadku, po zaznaczeniu należy jeszcze kliknąć na ENTER. 21 - Zablokuj teksturę - jeżeli opcja jest aktywna, wtedy przy zmianie położenia bloków, tekstura nie przesuwa się. W przeciwnym wypadku tekstura posiada stały punkt odniesienia znajdujący się w centrum mapy. 22 - Orientacja tekstury - .......... 23 - Kompiluj - kompilacja i uruchomienie mapy. Poradnik wykonany przeze mnie. :) ZAKAZ KOPIOWANIA BEZ MOJEJ ZGODY!!
  20. Ale liczy się poświęcenie i że tutaj to dodał. Nie każdy też ma to w pamięci, dobrze sobie przypomnieć:)
  21. XaLeN

    [KOSZ] liczymy do 1000

    451
  22. Dodany pkt. UP - czyli przypomnienie o temacie dozwolone jest co minimum 7 dni. Czas ten liczony jest od ostatniego swojego postu. Wszelkie zmiany informacyjne należy umieszczać w poprzednich postach używając opcji "Edytuj" lub odczekać 7 dni od swojego ostatniego posta.
  23. Video nie nadaje się pod "Humor"
  24. XaLeN

    [KOSZ] liczymy do 1000

    439
  25. Dyktator - The Dictator *2012* [bRRip.XviD] [Lektor PL] czas trwania: 1 godz. 23 min. gatunek: Komedia premiera: 18 maja 2012 (Polska) 9 maja 2012 (świat) produkcja: USA reżyseria: Larry Charles scenariusz: Sacha Baron Cohen, Alec Berg muzyka: Erran Baron Cohen zdjęcia: Lawrence Sher OPIS: Film opowiada heroiczną historię dyktatora, który ryzykuje życiem, aby demokracja nigdy nie zagościła w kraju, który z taką miłością gnębi. Scenariusz został zainspirowany bestsellerem &'Zabibah and The King&* autorstwa Saddama Husseina. Jak mówi Cohen, jest to &'niezwykła historia dyktatora, który heroicznie ryzykował własne życie po to, by demokracja nigdy nie zawitała do kraju, który z taką miłością terroryzował&*. OBSADA: Sacha Baron Cohen.....Aladeen / Efawadh Anna Faris.....Zoey Ben Kingsley.....Tamir Jason Mantzoukas.....Nadal J.B. Smoove.....Mężczyzna posługujący przy pogrzebie Fred Melamed.....Główny naukowiec od badań nuklearnych Anthony Mangano.....Aresztujący policjant Eliyas Qureshi.....Wściekły Wadijczyk w restauracji Megan Fox.....(ona sama) Chris Gethard.....Clark Dane techniczne: ViDEO............: ~1084 kbps, XViD AUDiO............: ~128 kbps, 2 chnls, MP3 RESOLUTiON.......: 640 x 272 FRAMERATE........: 25.000 FPS SiZE.............: 700 MB Pobierz: http://goldentorrent.pl/dyktator-the-dictator-2012-brrip-xvid-lektor-pl--342821-13-0 Oglądałem i polecam, można się pośmiać:)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności