Skocz do zawartości
  • Postów

    20
  • Wpisów na chatbox

    0
  • Dołączył

Scheise Farfluhten

Fragowicz
  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane

    0
  • Darowizny

    0.00 PLN 

Informacje profilowe

  • Płeć
    mężczyzna
  • Miasto
    Olsztyn

Osiągnięcia Scheise Farfluhten

Regularny Fragowicz

Regularny Fragowicz (8/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień z nami!
  • Miesiąc z nami!
  • Rok z nami!
  • 5 lat z nami!

Najnowsze odznaki

 16

Reputacja

  1. ...a z kałuży się wynurza, hipopotam zapytacie, nie to tatuś po wypłacie

  2. ach ta słowiańska uroda ;)
  3. "Rozumienie jest trudne, dlatego większość ludzi ocenia." Carl Gustav Jung

  4. UWAGA !!! Sceny drastyczne. Proszę dzieci i młodzież przed 18 rokiem życia o odejście od monitora. Oglądasz to na własną odpowiedzialność.
  5. To właśnie mam na myśli.
  6. Cieszę się, że mimo różnych poglądów potrafimy dyskutować używając argumentów. Odeszliśmy od tematu. Jak dla mnie problem uchodźców to zemsta Rosji na Europie za sankcje. Najpierw wysłali tam lotnictwo które bombardowało tereny zamieszkałe przez ludność cywilną. Potem zamieszczali w necie materiały m.in zdjęcia ukazujące uciekających Syryjczyków w złym świetle. Do tego wszystkiego radykalizujące się w prawą stronę społeczeństwa europejskie. I problem gotowy, a raczej impas. Oni chcę do nas, my ich nie chcemy. I tak niema zbytnio innego wyjścia, jak ich przyjąć. Do domu nie wrócą bo go po prostu nie ma.
  7. Ale potok słów. Myślałem, że ja duże piszę :P Rozumiem, że mam się ustosunkować do każdego z argumentów. To może zacznę ogólnikowo. Jedyna nienawiść którą niosę w sercu (raczej w mózgu), to nienawiść do nienawiści. Dla mnie świat nie jest czarno-biały, a ma odcienie szarości. Niema dobra ani zła Każdego z nas stać na czyny wspaniałe i chwalebne. Jednocześnie na potworne i odrażające. Każdy z nas jest inny i to jest w nas wspaniałe. 1. Uchodźcy, imigranci, zwał jak zwał. Ludzie uciekający z regionu objętego wojną. To czy przeważa liczba mężczyzn czy kobiet, młodych czy starych wiesz tylko i wyłącznie z mediów. Domyślam się, że sam osobiście nie byłeś w tym czasie u wybrzeża któregokolwiek z państw bałkańskich. 2. Przez 30 lat mieliśmy struktury państwa na uchodźstwie. Początek w 39 roku. Dokładnie w tym roku w którym rozpoczęła się wojna. Zostaliśmy napadnięci jako pierwsi? Dlatego nikt inny wówczas się nie bronił? Czasy PRL to nie tylko solidarność, bo ta trwała relatywnie krótko. Ludzie uciekali jak tylko była okazja. To wówczas powstawała społeczność polska m.in w Chicago, jak i w całym USA. Największa po za granicami naszego kraju jaka powstała do tej pory. Szacowana na 10 mln ludzi. Ponad 25% populacji naszego kraju, po za jego granicami. 3.Tego nie rozumiem. Wojna jak wojna. Mordują, gwałcą, rabują. Co za różnica jak? 4.Imputujesz. Pisałem o prawach człowieka, a do tego każdy z nas ma prawo. Jakikolwiek by nie był. Zachodnie kraje płacą cenę kolonizacji i taniej siły roboczej z czasów największego ich rozwoju. 5. Niemcy dalej mają się za panów i mają ku temu powody. Są chyba nadal 2 gospodarką na świecie. Jedyne czego im brakuje to taniej siły roboczej. To i przyjmują ją masowo. Kiedyś Turcy dzisiaj Syryjczycy. Polska to inny temat. Tutaj tylko desperaci chcący się odnaleźć w tym popieprzonym kraju. 6. Toć byliśmy największymi sojusznikami Ukrainy w drodze ku Europie. Teraz Ukrainiec zły, prawie jak brudas. Paranoja i hipokryzja. 7. Ciężko mi się do tego ustosunkować. To brzmi jak: " śmierć lewakom, niech żyje nowy lepszy faszyzm" 8. Ja dostrzegam faszyzm w Polsce. Bo bliska droga ku niemu od nacjonalizmu. A politycy jak to politycy, kurwy tanie i nieudacznicy. Zawsze będą się starali zagrać na naszych słabościach. 9. Chyba na szczęście Europa bardziej ateistyczna jak chrześcijańska. Takie oszołomy to tylko u nas i w pojedynczych krajach na południu. Powód do wojny każdy idiotyczny. Religijny, etniczny, czy nacjonalistyczny. 10. Izrael najpierw zabrał im ziemie to nie dziwota, że się ich teraz boi. A to taki sąsiad co tylko się cieszy z ich nieszczęścia. Czeka żeby kolejny skrawek ziemi zabrać. Muzułmanie bardziej jak chrześcijan nienawidzą tylko żydów. 11. Cokolwiek by nie zrobił, ma prawo być traktowany jak człowiek. Puki tego przestrzegamy, póty różnimy się od terrorystów. Reasumując i wracając do ogólników. Polska puki co trzyma się z dala od problemów zachodniej europy. Nigdy nie podbijaliśmy ani nie zniewalaliśmy obcych nam kultur. Wszystko co mamy musieliśmy sobie wywalczyć, lub ciężko na to zapracować. I tego się trzymajmy.
  8. Biedny, wystraszony nieudacznik. Mówi coś nie mając o tym zielonego pojęcia. Jak można wzorować się na Izraelu, który zabrał innym skrawek ziemi, a teraz broni się przed nimi tocząc wojny od dziesiątek lat. Inna kwestia, kto może najwięcej zyskać na destabilizacji tego regionu? I kto go zdestabilizował? Nie zdziwię się jak w przeciągu 10-20 lat Izrael ponownie powiększy swoje terytorium. Co do nas samych, Polaków. Tak chętnie zapatrujemy się na historię II wojny światowej a elementarnych wniosków z tej lekcji nie potrafimy wyciągnąć. Byliśmy w podobnej sytuacji jak dzisiaj uchodźcy, a jednak ktoś nam pomagał. Kto jak kto, ale my powinniśmy najlepiej rozumieć ich sytuację. Inna nauka jaką powinniśmy wyciągnąć to fakt, że granie na społecznych emocjach i strachu prowadzi do radykalizacji poglądów. Do nienawiści, nietolerancji, ksenofobi. Jak to miało miejsce w Niemczech przed 39 rokiem. Co było owocem tej radykalizacji chyba każdy pamięta. Hitler też był wystraszonym nieudacznikiem. Jeszcze inna kwestia to fakt , że dzisiejsi polscy nacjonaliści/ faszyści zamieniają polskie symbole narodowe na symbole nienawiści i faszyzmu. Tak samo jak Hitler zamienił hinduski symbol szczęścia i pomyślności w symbol faszyzmu. Jeszcze trochę a symbol "Polska Walcząca" nie będzie się kojarzył z Polakami walczącymi o wolność z faszyzmem, a z zupełnie czymś odwrotnym. Jak Pan Marian ma w dupie prawa człowieka, to Rosja najbliższe takie miejsce. Tam pewnie czuł by się dobrze i w końcu mógł by oddychać pełną piersią. ;)
  9. XC w moim mieście ;)

  10. "Muszą mi mięso od kości odrąbać bym przestał walczyć..."

  11. polska dla polaków, ziemia dla ziemniaków, księżyc dla księży

  12. Czy to dobry, czy zły pomysł czas pokaże. Ja mocno kibicuję żeby średnie szkoły zawodowe typu technikum wróciły do dawnej świetności. Po pierwsze dają one dobre przygotowanie do zawodu, na który często jest spore zapotrzebowanie na rynku pracy. Po drugie, na studiach, na kierunkach technicznych absolwenci techników mają sporą przewagę nad absolwentami ogólniaków. Uczyłem się w systemie 8/4(5) i nic złego nie widzę w 8 letniej podstawówce. W początkowej fazie nauczania załapałem się na PRL i też złego słowa nie mogę powiedzieć. Przynajmniej nie było "przymusowej" religii. :P
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności