Chodzi o ekipę Cloud9 oraz tegoroczny finał ESL w Katowicach,
gdzie walka toczyła się aż o 250 tysięcy dolarów.
Rewelacje na temat profesjonalnej sceny Counter Strike: Global Offensive pochodzą z ust byłego już zawodnika Cloud9. Kory “Semphis” Friesen podczas poniższego wywiadu przyznał, że on oraz cała jego poprzednia ekipa regularnie zażywali adderall podczas meczów w lidze ESL, w tym także podczas tegorocznego finału w Katowicach. Kory przestał po tym turnieju być zawodnikiem Cloud9, z zespołem pożegnał się także Shahzeb “ShahZaM” Khan. Od tego czasu Friesen jest zawodnikiem amerykańskiego zespołu Nihilum.
Adderall jest oficjalnie dopuszczonym do obrotu lekiem stosowanym w leczeniu objawów ADHD. Jak twierdzi Wikipedia, środek ten jest powszechnie stosowany przez sportowców w celu poprawiania swoich wyników. "Substancją czynną adderallu są sole amfetaminy, które w większych dawkach powodują poprawę koncentracji, pobudzenie psychoruchowe i zmniejszają znużenie" - czytamy na stronie internetowej encyklopedii.
Jak widać e-sport nie różni się tak mocno od zwykłego sportu, jak niektórzy chcieliby sądzić. Tam gdzie jest rywalizacja i nagrody, tam pojawia się także i nielegalne wspomaganie. Czasem w formie niedozwolonych programów, ale jak widać ulepsza się nie tylko sprzęt, ale i zawodników. Poniżej wrzucamy wideo, w którym “Semphis” przyznaje się do zażywania leku na ADHD. Dla niecierpliwych - interesujący fragment zaczyna się w 7:48. Poniżej natomiast jeden z meczówCloud9 podczas turnieju w Polsce, z ekipą Virtus.pro. Według Friesena to właśnie m.in. podczas tego spotkania zespół stosował doping farmakologiczny.
Źródło - http://www.gram.pl/news/2015/07/15/profesjonalny-zespol-cs-go-zazywal-lek-na-bazie-amfetaminy-podczas-turnieju-w-polsce.shtml