Znajdź zawartość
Wyświetlanie wyników dla tagów 'listopada' .
-
Sejm przyjął wszystkie poprawki Senatu do ustawy ustanawiającej 12 listopada 2018 r. Świętem Narodowym i dniem wolnym od pracy z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Prezydent ustawę podpisał. Jedna z poprawek zaproponowanych przez Senat skreśla artykuł 3 ustawy, zgodnie z którym 12 listopada mają nie obowiązywać zasady ograniczające handel w niedziele i święta w placówkach takich jak m.in. sklepy, hurtownie czy domy towarowe. Główny Inspektor Pracy Wiesław Łyszczek potwierdził, że 12 listopada będzie dniem wolnym dla pracowników handlu. "12 listopada będzie obowiązywać ustawa o handlu w niedzielę, ze wszystkimi tego konsekwencjami. Pracodawcy, ci którzy są przedsiębiorcami i ich rodzina mogą stanąć za ladą, a pracownicy nie mogą pracować" - powiedział Wiesław Łyszczek. Po godz. 18 ogłoszono, że prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o dniu wolnym. Wolny 12 listopada - decyzja w ostatniej chwili Ustawa dotycząca 12 listopada trafiła do Sejmu 22 października, niecałe trzy tygodnie przed 12 listopada. Zgłosiła ją grupa posłów PiS, a już następnego dnia - głosami tej partii - uchwalił ją Sejm. Stało się to w ekspresowym tempie - w godzinę i 36 minut. Jedna z przyjętych przez Sejm w środę poprawek wykreśla preambułę ustawy, druga usuwa sformułowanie, iż dzień 12 listopada 2018 r. jest "uroczystym Świętem Narodowym", proponując w to miejsce zapis, że dzień ten jest "Świętem Narodowym z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej". W środę przedstawiając stanowiska swych ugrupowań, krytycznie o ustawie wypowiadali się przedstawiciele klubów PO, Kukiz'15, Nowoczesnej, PSL.Przedstawiciel PiS nie przedstawił stanowiska. Głos zabrał również wicepremier, minister kultury Piotr Gliński odnosił się do różnych stwierdzeń, które padły w wypowiedziach posłów, mówił m.in. o wielu wydarzeniach organizowanych w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości i zapraszał do wspólnotowego świętowania tej rocznicy. źródło: https://businessinsider.com.pl
-
Wczoraj wprowadzono rękawiczki i nowe skórki do broni wraz z nową skrzynią, dzisiaj pojawiły się drobne poprawki odnoszące się do wczorajszej aktualizacji. Naprawiono problem z zestawami muzycznymi, sprayami i elementami dekoracji. Poprawiono przewijanie listy znajomych, które nie działało prawidłowo. Naprawiono błąd z grą podczas minimalizacji okna z grą w trybie pełnoekranowym. Naprawiono błąd z dźwiękami interfejsu, które były zbyt ciche. Naprawiono wyświetlanie nieprawidłowych rękawic na powtórkach. Usunięto na Duście2 beczki z radaru. Poprawiono obrazy niektórych broni z kolekcji Glove. Źródło: http://polscygracze.pl
-
- aktualizacja
- csgo
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
W nocy Valve wypuściło kolejną aktualizację Counter-Strike: Global Offensive. Została ona oznaczona numerem 1.35.1.0 i zajmuje około 75 MB. Wydany patch skupia się przede wszystkim na zmianie w dźwiękach. Od teraz będą odtwarzane różne odgłosy dla biegania po szklanym, metalowym, piaszczystym czy śnieżnym podłożu. Dźwięki: zwiększono precyzyjność i donośność dźwięku lądowania po skoku dźwięk lądowania od teraz zawiera także dodatkowy odgłos zależny od rodzaju podłoża kroki osób trzecich są teraz nieco głośniejsze w porównaniu do odgłosów broni i łatwiej będzie na ich podstawie określić pozycję przeciwnika wprowadzono nowe odgłosy przemieszczania się po różnych powierzchniach, by zmniejszyć powtarzalność, a zwiększyć przyjemność z ich słuchania i ułatwić określanie pozycji wroga na ich podstawie. Zmienione dźwięki: beton, drewno, guma, śnieg, szkło, trawa, błoto, piach, metal naprawiono błąd związany z shotgunem i komendą give_ammo niewielkie zmiany w ustawieniach dźwięku MISC: zoom w AWP jest teraz wyłączany za każdym razem podczas animacji przeładowania zoptymalizowano animacje graczy pod kątem wydajności CPU ikony map mogą być teraz skalowane wykorzystując komendę mapoverview_icon_scale Kontroler Steam: od teraz wymagana jest aktualizacja klienta Steam z 14 października 2015 lub późniejsza dodano rodzimy support dla kontrolerów Steam Dedykowane serwery: dodano komendę sv_setsteamaccount, by określić Game Server Login Tokenźródło: http://cybersport.pl/
- 1 odpowiedź
-
- 1
-
-
- aktualizacja
- csgo
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Podsumowanie problemów od początku listopada Podsumuje problemy, które miały miejsce praktycznie od początku listopada. Po kolei... 1) Pierwszy problem, który chciałbym poruszyć, to brak AMXBansu i Neobansu czyli skutecznego banowania graczy. Jest to związane z tym, iż muszą zaktualizować się DNS'y MySQL. Bo używamy MySQL hostingu Pukawka.pl i jak wiadomo hosting ostatnio przechodził sporo problemów i trwa naprawa skutków ich. Ktoś powie: ale po co, dlaczego, przecież można użyć innej. Otóż moi drodzy, absolutnie nie! MySQL Pukawki - kolokwialnie mówiąc - biegnie po wewnętrznej stronie sieci, a więc zmniejsza się szansa do zera na wywalenie serwera z powodu nagłej utraty połączenia z tą bazą. Jedynie co, to przy zmianach mapy serwer może dłużej się wczytywać. Mógłbym włączyć już dzisiaj AMXBans i Neobans, jednakże DNS'y jeszcze się nie odświeżyły. Jutro powinno być okej. 2) Uszkodziła się baza AMXBans, widać było to po różnych odwołaniach wczorajszych. Nie da się jej niestety naprawić, zatem będzie trzeba zresetować listę banów. Uwaga! Mogą przez to namnożyć się cheaterzy na serwerach przez bliskie 2 tygodnie. Zrobimy wszystko, aby tego plugastwa się pozbyć. Proszę się też nie martwić - mamy też sposób na tych, którzy będą próbowali omijać Neobans :) 3) Nie działało FastDL przez praktycznie dłuższy czas. Więcej informacji znajdziecie w tym temacie: -> http://fragujemy.com/topic/21179-oficjalna-informacja-z-dzisiejszej-awarii-serwer%C3%B3w-03112014r/ - problem był ściśle powiązany z problemami, które miał miejsce na hostingu Pukawka.pl. Obecnie FastDL działa poprawnie na serwerach. Jednak będę jeszcze sprawdzał jak ma się FastDL z pobieraniem plików dla graczy STEAM (.wad). Jeśli jest jakiś problem ze ściąganiem plików .wad na serwerach, koniecznie poinformujcie nas o tym. 4) Dema serwerów również nie były dostępne. Więcej informacji znajdziecie w tym temacie: -> http://fragujemy.com/topic/21179-oficjalna-informacja-z-dzisiejszej-awarii-serwer%C3%B3w-03112014r/ - problem był ściśle powiązany z problemami, które miał miejsce na hostingu Pukawka.pl. Obecnie dema już działają pod adresem: http://dema.fragujemy.com/ 5) Od kilku dni przede wszystkim serwer 4FUN wieszał się i nie wstawał ( czasem miało to również miejsce na innych serwerach tj. COD, ZM ). Podane wcześniej informacje przeze mnie okazały się nieprawdziwe. Nie było to przez zrywanie połączenia serwera z masterserverem valve. Udało się dojść do źródła problemu: była to Antyreklama. Plugin niebawem zostanie poprawiony i dokładniej przetestowany pod tym kątem. Wiele graczy mogło powodować crashe pozostałych serwerów nieświadomie. Ale znaleźli się i dowcipnisie, co nie zgłosiły problemu, a próbowały bawić się nim. Więc od dzisiaj nie powinien crashować się jakikolwiek serwer z powodu antyreklamy, a w żadnym wypadku serwer 4FUN, który ucierpiał na tym najbardziej. 6) Sklep działa już poprawnie. Dzisiaj pojawił się problem z licencją, ale jest już w porządku. Ponadto, cały czas jest połączenie sklepu do FTP serwerów, więc bezpiecznie można kupować usługi, nie bojąc się, że coś się stanie. Reasumując: jeśli jednak wystąpi jakiś problem na serwerach, prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas o zaistniałym problemie. Bo mogą się zdarzyć problemy innej natury i innej wagi. Od jutra można spodziewać się znacznej poprawy stabilności serwerów. Za zaistniałe problemy z góry przepraszamy i dołożymy wszelkich starań, aby ponownie tego typu problemy nie występowały. Z poważaniem, Właściciel Fragujemy.com
- 16 odpowiedzi
-
- 17
-
-
- podsumowanie
- problemów
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
