Znajdź zawartość
Wyświetlanie wyników dla tagów 'laptopie' .
-
Użytkownicy laptopów cierpią na brak miejsca w jednostce – wielokrotnie niemożliwe jest w nich dołożenie dodatkowej pamięci bez wymiany całego dysku. Z tym problemem świetnie poradzi sobie kieszeń zewnętrzna. Jedną z propozycji, przygotowanych specjalnie z myślą o dyskach mSATA SSD jest najnowsza obudowa od Delocka 42569. Urządzenie wyposażone w chipset Asmedia ASM1153E umożliwia przesył danych z prędkością do 5 Gb/s. Dzięki zastosowaniu złącz USB 3.0, produkt nie potrzebuje doinstalowywania żadnych dodatkowych sterowników. Uwagę zwraca również estetyka wykonania kieszeni - wykorzystane do tego czarne aluminium poza atrakcyjnym wyglądem, dodatkowo chroni zamknięty dysk, a wskaźniki LED informują o podłączeniu zasilania i dostępie do danych. Niewielkie gabaryty umożliwiają bezproblemowy transport urządzenia. Obudowa kosztuje około 150 zł .
-
Witam, dzisiaj pojawił się pewien problem z moim laptopem. Ekran jest tak ciemny, że nie nic nie widać bez spojrzenia pod odpowiednim kątem i naświetleniem. Jednak tak się dzieje tylko po zalogowaniu się. Podczas uruchamiania systemu i w trybie awaryjnym wszystko jest normalnie. Próbowałem przywrócić system do stanu sprzed tygodnia jednak bez efektów. Czy ktoś wie, co jest przyczyną tego problemu i jak go rozwiązać?
-
Uruchamianie CS 1.6 na dedykowanej karcie graficznej w laptopie (nVidia)
ersO opublikował(a) temat w Poradniki do CS 1.6
Witajcie. Jako, że sam ostatnio miałem takowy problem i się udało, postanowiłem to trochę opisać, może komuś się przyda. A skoro jestem nowy, warto coś dać od siebie na dobry początek ; ) 1. Wprowadzenie. Jak pewnie wiecie, w komputerach osobistych często mamy dwie karty graficzne. - zintegrowana - o mniejszej wydajności, wystarczająca do codziennych operacji na komputerze. - dedykowana - o większej wydajności, służy do multimediów, gier etc. Counter Strike 1.6 jest już dość wiekową grą. Okazuje się, że dla nowszych laptopów może to być problemem. Mianowicie - nie można ustawić CS na dedykowanej karcie graficznej. Opcja ta jest zablokowana w "Panel sterowania nVidia" i istnieje możliwość gry tylko na zintegrowanej karcie. Objawia się tym, że pomimo dobrego sprzętu (jak na cs 1.6) mamy stałe, maksymalne 60 FPS. Oczywiście zakładam, że synchronizację pionową wyłączyliście i komenda fps_max 101 była użyta. Jak więc włączyć CS na dedykowanej karcie i mieć to cieszące oko 100 FPS? Zapraszam do lektury. 2. Program nVidia Inspector. - ściągamy program. http://www.techspot.com/downloads/5077-nvidia-inspector.html - program jest skompresowany (.zip), więc wypakowujemy/wyodrębniamy pliki. - włączamy nVidiaInspector.exe. - Wchodzimy w ikonę ustawień. (ikona ze śrubokrętem i kluczem) - w zakładce "Profiles" szukamy Half-Life - na tej skomplikowanej ogromnej liście szukamy "Enable application for Optimus". Za pomocą paska wybieramy i ustawiamy opcję "SHIM_RENDERING_MODE_ENABLE. - akceptujemy zmiany w prawym górnym rogu "Apply Changes" 3. Ustawienie hl.exe na dedykowaną kartę graficzną w panelu sterowania nVidia (opcja jest możliwa dzięki zabiegowi w pkt 2) - jeśli nie mamy hl.exe wśród programów z listy, musimy sami podać scieżkę (przycisk "Dodaj", następnie "Przeglądaj). Np. dla Steam: Steam -> SteamApps -> common -> Half-Life -> hl.exe Jak widzicie, da się ; ) Sam wczoraj się męczyłem jak to poustawiać, ale efekty są na zdjęciu wyżej ; ) Mam ndzieję, że komuś się przyda. Poradnik pisany z mojej niewielkiej wiedzy, więc liczę się, że mogą być błędy. Poradnik mojego autorstwa. dla Fragujemy.com by ~ers.0 zakaz kopiowania.- 2 odpowiedzi
-
- 5
-
-
- uruchamianie
- dedykowanej
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
