Witaj [username] . Chciałem Tobie pokazać jak zwiększyć swoje fps jeżeli masz ich tylko 60 (Reszte zapraszam na koniec)
1. Zaczynamy od tego, że musimy dowiedzeć się jakiej firmy (ATI czy NVIDIA) mamy kartę graficzną i czy nie jest ona zintegrowana (w większości kart zintegrowanych albo nie istnieje synchronizacja pionowa, albo nie da się jej wyłączyć/włączyć). Najprościej rozpoznać firmę po sterownikach, gdyż są one naszpikowane logami firm
Dla Posiadaczy Kart Nvidia:
a)panel sterowania >> panel sterowania NVIDIA >> Zarządzanie ustawieniami 3d >> synchronizacja pionowa: wymuś wyłączenie
b)Jeżeli nie masz Opcji Zarządzanie ustawieniami 3d zrób to a następnie punkt a) :
[Wersja Angielska] View -> Advanced, potem pojawi sie na liscie 'Manage 3D Settings'.
[wersja PL] pewnie 'Widok -> Zaawansowane' .
! Pamietaj Masz ją wyłączyć !!
Dla Posiadaczy Kart ATI (AMD):
a)Catalyst Control Center*->Grafika->3d->wszystkie->trzecie od dołu to zdaje się oczekiwanie na odświeżanie pionowe
* (Prawy przycisk myszy na wolnym miejscu na Pulpicie i na samym dole sie znajduje Catalyst Control Center)
! Pamiętaj Masz ją wyłączyć !!
Teraz Przejdziemy do zwiekszania fps poprzez komendy:
fps_max 333 <-- Najlepsze ustawienia gdyż nasza postać nie ma tak zwanego slowmo)
fps_modem 333 <--- Ustawia fps tak zwane (stałe). Najlepsze ustawienie aby nie bylo slowmo
developer 1 <---- Powieksza nasze fps (bez tego mamy tylko 100 fps)
cl_showfps 1 <--- Pokazuje nasze fps w górnym lewym rogu ekranu
net_graph 3 <--- Pokazuje nasze fps w prawym dolnym rogu (pokazuje także ping)
hud_draw 0 <-- Wylacza "say" celownik oraz Cały hud
Hud_draw 1 <---włacza "say" celownik oraz cały hud
m_filter 1
cl_yawspeed 650 (predkosc dokrecania kolek "bind" poniżej)
Bindy:
bind "klawisz" +right <--- Bind na robienie kółek w Prawo(Zamiast klawisz wstaw przycisk jaki chcesz zbindować)
bind "klawisz" +left <---Bind na robienie kółek w Lewo (Zamiast klawisz wstaw przycisk jaki chcesz zbindować)
Bind "klawisz""hud_draw 0" (Zamiast klawisz wstaw przycisk jaki chcesz zbindować)
Bind "klawisz""hud_draw 1" (Zamiast klawisz wstaw przycisk jaki chcesz zbindować)
To na tyle Życze powodzenia w szkoleniu własnego Bh
Poradnik By Poczatkujacy :)|Zarony Sality.F