Jump to content
TygryS

FC Barcelona zainwestuje na scenie VALORANTA?

Recommended Posts

image.thumb.png.91d8fa364dab1b7187ab3c6f552f48ee.png

 

W 2023 roku esportową scenę VALORANTA czeka prawdziwa rewolucja. Riot Games postawiło bowiem na przemodelowanie rozgrywek, które mają zyskać charakter franczyzowy. Ma to oczywiście swoje wady i zalety, aczkolwiek z pewnością wpłynie na zainteresowanie dużych marek.

 

Barcelona + VALORANT?


I to marek przez duże M! Jak bowiem twierdzi Alejandro „anonimotum” Gomis z serwisu BLIX.GG, możliwość wejścia na hiszpańską scenę VALORANTA sondować rozpoczęła słynna FC Barcelona. Klub, w którym na co dzień występuje Robert Lewandowski, miał już nawet, według mediów, rozpocząć pewne rozmowy, których celem byłoby wejście do gry. Niemniej to dopiero początkowa faza całej sprawy i nic nie jest jeszcze przesądzone. Tym bardziej że wciąż nie poznaliśmy pełnej listy drużyn partnerskich Riotu. A to oznacza, że nie wiadomo, w których ligach regionalnych zwolnią się sloty. Nie wiadomo też, czy Duma Katalonii miałaby samodzielnie prowadzić ewentualną dywizję, czy też nawiązałaby na tym polu współpracę z jakąś organizacją.

 

Co ciekawe, jeszcze w 2020 roku ówczesny prezydent Barcelony, Josep María Bartomeu, zapewniał, że klub nie zamierza w większym stopniu angażować się w esport. Co prawda 59-latek od pewnego czasu nie stoi już na czele Barçy, ale nawet za jego rządów katalońska drużyna zaczęła zwiększać swoją obecność na arenie sportów elektronicznych. Dziś FCB obecne jest na scenach takich gier, jak Rocket League, eFootball, Hearthstone oraz League of Legends. W LoL-u Barcelona pojawiła się niedawno, bo pod koniec ubiegłego roku, aczkolwiek warto pamiętać, że produkcja ta, podobnie jak omawiany wcześniej VALORANT, podlega Riot Games, można więc powiedzieć, że włodarze z Katalonii mają już doświadczenie w kwestii współpracy z tym producentem.

 

źródło: cybersport.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nadal jestem ciekaw, skąd oni maja środki na to xd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy