Skocz do zawartości
ola.

Laptop powystawowy - wady

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

W poniedziałek zakupiłam laptopa powystawowego na promocji, obniżką (czarny piątek)  w mediamarkt lecz nie wiem dokładnie czego obniżka dotyczyła bo też doszły mnie słuchy iż powystawowe rzeczy też są przecenione - nie wiem, nie znam się.

Ogólnie sprawa dotyczy CO MAM ZROBIĆ jeśli  dopiero po dwóch dniach zobaczyłam uszkodzenia laptopa

- po włączeniu czarnego tła w prawym dolnym rogu jest lekkie rozjaśnienie ( punktowe wgięcie ekranu?)

- gdy kładę laptopa na podłogę, stół, biurko to jest niestabilny

- słaba bateria

- ekran 360 i gdy składam monitor na tryb tableta to nie przylega równomiernie do podstawy klawiatury

- oraz mam wrażenie, że odstęp pomiędzy monitorem a klawiaturą jest nierówny i krzywe zawiasy.

 

Oczywiście laptop na gwarancji 2 lata oraz wykupiłam dodatkowe ubezpieczenie.

Wiem, jestem mega ciapkiem, że nie zauważyłam tych wad w sklepie ? 

 

pytanie czy w takiej sytuacji dostaje zwrot kasy? co mogą mi zaproponować? jest możliwość, że nie przyjmą zwrotu laptopa tylko polecą po gwarancji i ubezpieczeniu? 

Laptop  Lenovo YOGA 720 

 

 

  • Ustrzel fraga! (+) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep ma prawo odmowic , poniewaz bylas swiadoma tego ze sprzet moze byc minimalnie uszkodzony .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka pisała ze nie zauważyła wad w sklepie.

Odstąpienie od umowy sprzedaży towaru (tzw  14dni na zwrot) przysługuje tylko wtedy gdy umowa została zawarta poza lokalem, na odległość, czyli dla przykładu przez internet, dlatego nie wprowadzaj koleżanki w błąd.

Edytowane przez HaxaH
  • Ustrzel fraga! (+) 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam do tego że koleżanka dokupiła  dodatkowe ubezpieczenie, muszą przyjąć produkt jeśli jest lekko uszkodzony. Przecież za to pieniądze też biorą. 

Tak to jest powystawowy działa na okrągło pod ładowarką i ciągle ludzie dotykają to normalne. 

Ja bym pierw do sklepu oddał a oni już Cię pokierują co zrobić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu powołałbym się na rękojmię, którą sprzedawca jest zobowiązany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, byłam w MediaMarkt oczywiście w obsłudze gościu zaczął kręcić oczami jak zaczęłam wymieniać wady zakupionego laptopa u nich. 
Sytuacja wygląda tak iż mam 7 dni do zwrotu laptopa +  zwrot hajsu dla mnie ( dlaczego 7 a nie 14? - bo wzięłam na fakturę a nie rachunek ?).

Dlaczego nie wymienią ? bo wszystkie laptopy zostały sprzedane mojego modelu więc albo robię zwrot lub oddaje na gwarancję ALE upływa mi wtedy 7 dni i ryzykuje również tym iż tych wad nie naprawią  bo? bo tak.
Jeśli naprawią to spoko, sytuacja rozwiązana . Jest jeszcze jedna opcja, która obowiązuje gwarancje to jeśli wciągu 5 dni mi nie naprawią to jest zwrot kasy oraz naprawionego  laptopa.

Ostateczne wyjście jeśli żadna z powyższych opcji nie wypali to ubezpieczenie  lub reklamacja na rękojmię.

 

 

Z góry dzięki Wam za pomoc :) 

  • Ustrzel fraga! (+) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna wpadka, po zarejestrowaniu kompa przez numer seryjny wchodzę na stronę patrzę czerwiec 2018 rok - NAPRAWA. 
Jutro idę go oddać, także trzeba MEGA uważać przy zakupie powystawowego sprzętu.

Nie czaje jak mogą mi sprzedać laptopa nie informując mnie, że był wcześniej w naprawie.

  • Ustrzel fraga! (+) 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to nie chcę Cię krytykować, ale to nie bardzo wiem czego się spodziewałaś. Wszystkie sprzęty powystawowe są wiecznie podłączone do ładowania, więc kwestia ile na takiej wystawie spędził, ale żywotność baterii od razu marna będzie zawsze. Sprzęty na wystawie są ogólnodostępne, więc każdy może pomacać, podnosić, przesuwać obracać, zamykać/otwierać etc. Niejednokrotnie również lądują na ziemi, czego sam byłem nieraz świadkiem w takich sklepach.

 

Co do ostatniego postu. Nieinformowanie o ukrytych wadach produktu oraz nieinformowanie o przeprowadzanych naprawach, to celowe wprowadzanie klienta w błąd, co można spokojnie zakończyć zwrotem sprzętu, kasy i procesem o odszkodowanie  za zaistniałą sytuację :)

  • Ustrzel fraga! (+) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Kaziu xD napisał:

Generalnie to nie chcę Cię krytykować, ale to nie bardzo wiem czego się spodziewałaś. Wszystkie sprzęty powystawowe są wiecznie podłączone do ładowania, więc kwestia ile na takiej wystawie spędził, ale żywotność baterii od razu marna będzie zawsze. Sprzęty na wystawie są ogólnodostępne, więc każdy może pomacać, podnosić, przesuwać obracać, zamykać/otwierać etc. Niejednokrotnie również lądują na ziemi, czego sam byłem nieraz świadkiem w takich sklepach.

 

Co do ostatniego postu. Nieinformowanie o ukrytych wadach produktu oraz nieinformowanie o przeprowadzanych naprawach, to celowe wprowadzanie klienta w błąd, co można spokojnie zakończyć zwrotem sprzętu, kasy i procesem o odszkodowanie  za zaistniałą sytuację :)

Całe życie człowiek się uczy ?. Nie sądziłam, że powystawowka może być tak zmasakrowana i dopuszczona do sprzedaży. Na przyszłość już będę wiedzieć :) krytykę przyjmuje i wyciagam z niej wnioski!  Laptop oddany, kasa wróciła tylko czas strącony. 

Dzięki za pomoc :)

L

15 godzin temu, Kaziu xD napisał:

Generalnie to nie chcę Cię krytykować, ale to nie bardzo wiem czego się spodziewałaś. Wszystkie sprzęty powystawowe są wiecznie podłączone do ładowania, więc kwestia ile na takiej wystawie spędził, ale żywotność baterii od razu marna będzie zawsze. Sprzęty na wystawie są ogólnodostępne, więc każdy może pomacać, podnosić, przesuwać obracać, zamykać/otwierać etc. Niejednokrotnie również lądują na ziemi, czego sam byłem nieraz świadkiem w takich sklepach.

 

Co do ostatniego postu. Nieinformowanie o ukrytych wadach produktu oraz nieinformowanie o przeprowadzanych naprawach, to celowe wprowadzanie klienta w błąd, co można spokojnie zakończyć zwrotem sprzętu, kasy i procesem o odszkodowanie  za zaistniałą sytuację :)

W dniu 28.11.2018 o 01:09, Wild marten napisał:

Sklep w którym zakupiłaś sprzęt musi przyjąć produkt  bez podania jakiejkolwiek przyczyny.Oczywiście będziesz zapytana o przyczynę zwrotu ale możesz powiedzieć że się rozmyśliłaś albo że sprzęt nie spełniał wymaganiom. Czasami sprzedawcy próbują wciskać kit że sprzęt powystawowy nie podlega zwrotom ale to nie jest prawdą ponieważ każdy sprzęt albo produkt podlega zwrotowi  przed upływem 14 dni roboczych od zakupu oraz sprzęt który chcesz zwrócić musi być  w takim stanie jakim go nabyłaś ( karton ładowarka itp ) wraz z paragonem udać się do BOK i tam powiedzieć że chcesz zwrócić sprzęt. Jeśli jest na gwarancji warto go oddać na gwarancje i w ciągu od 7 do 14 dni roboczych musi taki sprzęt zostać naprawiony  albo jak nie da się go naprawić muszą dać Ci taki sam  albo nowszy jeśli nie mają na stanie takiego samego. 

 

 

https://mediamarkt.pl/zwrot_produktu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Kibic RKSu
      Siema.
      Poszukuje dobrego laptopa do gier bardziej pod  fps i znalazlem cos takiego --> Asus ROG  ale moze ktos z was moze mi pomoc i znalezc cos lepszego do 5k? 
      pzdr.
       
       
    • Przez ToM
      Witam Was! 
       
      Poszukuję najwydajniejszego i najlepszego laptopa do gier, głównie do gier do 8k, ważne też, aby cena była adekwatna do jakości. Rozważę każdą propozycję.
      Z góry dziękuję za pomoc. 
       
      Ja znalazłem coś takiego:

    • Przez Żywy
      Cześć ekipa, piszę z zapytaniem, obił Wam się o oczy jakiś laptop do pracy/gier za 4.500-5000zł? Liczę na matrycę 15.6-16 i stabilnie działający na DayZ/CS.GO/Arma 3?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności