Znajdź zawartość
Wyświetlanie wyników dla tagów 'zakazany' .
-
Janusz KORWiN-MIKKE - FILM ZAKAZANY! https://www.youtube.com/watch?v=OfKc9RIVe7U&feature=youtu.be Film, który daje głęboko do myślenia wszystkim tym, którzy wahają się na kogo głosować. I nie chodzi o sporną kwestię czy KNP czy KORWiN - tu nie ma jakiegoś większego znaczenia poza tym, że w KNP został beton, który próbuje degradować ludzi z KORWiN-u. Idea jest podobna, program prawie identyczny, w końcu KORWiN wywodzi się z KNP, a jej główną twarzą do niedawna był JKM. Mowa tutaj bardziej o ludziach, którzy nie wiedzą czy wybrać KORWiN czy PIS / Ruch Narodowy. Bądźmy szczerzy, o ile PIS nie różni się zasadniczo niczym od PO, bo jedno i drugie takie same w gospodarce, to z całą pewnością PIS jest bardziej narodowy niż PO. Dlatego Ruch Narodowy również jest zbliżony do PIS, bo również PIS mówi i jakichś wartościach narodowych. RN bardziej to rozpowszechnia i co najważniejsze, działacze nie są wciągnięci w tą sitwę polityczną. Są tam wspaniali ludzie tj. Kowalski, Bosak czy Winnicki. Nie zmienia to faktu, że RN ma poglądy mieszane i nie jest spójne. Bo dzielą się na dwie grupy: socjaliści ( większość, ponad 80% ) Ci bardziej normalni, kapitaliści - jest ich garstka a o tym właśnie mówi Podziemna TV. Prawica powinna zjednoczyć się, Brauna wystawić na prezydenta, Korwin doradca, Wipler / Bosak premier. I jeszcze jedna sprawa. Nie to, że jestem anty RN - jak najbardziej lubię i szanuję tych ludzi ( Kowalski, Bosak, Winnicki ). Są to wykwalifikowani, bogaci w wiedzę działacze. Ale w obecnym kształcie to utopia. Co z tego, że co roku jest tam 100 tysięcy na marszu czy ile tam ludzi. Świetna sprawa, ale nie przekłada się to na wynik wyborczy. Trzeba zbić kapitał polityczny, który napędzają PRLowcy. Jak widać kruszeją, PSL i SLD się rozpada. Nawet zatykają usta Ogórek, która ma centro-prawicowe poglądy. W mojej ocenie, Bosak, który wcale takim socjalistą jak Winnicki nie jest, powinien dążyć do zjednoczenia prawicy. Tak się nie dzieje nad czym ubolewam. Podział na prawicy jest zdecydowanie za wysoki. To samo jest z pijarem Kowalskiego. To jest poczciwy, inteligentny, prosty staruszek. To jest drugi śp. Lepper 10-15 lat temu. Tymochowicz musiał mu doradzać, aby wyszedł na ludzi i nauczył zakładać się we właściwy sposób krawatu. To samo jest z Kowalskim. I nie chodzi o to, aby zatrudniać chama i prostaka Tymochowicza do spraw wizerunkowych. Od tego jest wiele innych, lepszych osób. Dlatego zwracam się do Narodowców na tym forum ( bo są i pewnie tacy ), aby przejrzeli idee początkowe Dmowskiego, bo obecne takie ugrupowanie ma z tym niewiele wspólnego. Patriotyzm to nie tylko chodzenie z pochodniami i uważanie, że kapitał powinien być wspólny, dla każdego Polaka na ojczyźnie. Każdy z nas - w młodych, wykształconych - jest w jakiejś części narodowcem, lecz bądźmy szczerzy... Czy to, że po wprowadzeniu kapitalizmu oznacza, że nie będziemy stawiać na polskość, polskie towary, polskie usługi? Nie, więc z punktu widzenia patrioty-narodowca nie ma znaczenia, czy w mieście będzie sklep chiński, który będzie mógł konkurować z polskimi towarami. Bo jeśli my będziemy sprzedawać tanie i dobre towary, Ci się wyniosą. Czyż to nielogiczne? Absolutnie nie. Dlatego warto podchodzić krytycznie do RN i obecnej scenie po prawej stronie. Pozdrawiam
