Znajdź zawartość
Wyświetlanie wyników dla tagów 'stracił' .
-
Ledwo nowe przepisy ruchu drogowego weszły w życie, a już - tylko w Warszawie - trzech kierowców straciło prawo jazdy. Jak mówi stołeczna policja, przekroczyli oni prędkość o więcej niż 50 km/h. Zatrzymane dokumenty to efekt nocnych patroli. - Między północą a 6 rano zatrzymaliśmy trzy prawa jazdy - potwierdza Robert Opas ze stołecznej policji. - Kierowcy jechali z prędkością 127, 126 i 123 km/h - dodaje. Jak mówi policjant, do kontroli policyjnych, w wyniku których kierowcy stracili prawo jady, doszło o 00:40, 2.30 i 5.20. Nowe przepisy Przypomnijmy. Zgodnie z nowymi przepisami kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca w tym czasie i tak zdecyduje się wsiąść "za kółko", starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać, trzeba będzie jeszcze raz zdać egzamin na prawo jazdy. Na ten sam okres - 3 miesięcy - uprawnienia do prowadzenia pojazdami utracą kierowcy, którzy przewożą zbyt dużą liczbę osób (przekraczającą liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym). źródło: http://tvnwarszawa.tvn24.pl/
-
Poseł Jerzy Szmit (PiS) stracił prawo jazdy 11 lipca 2015, 13:30 Poseł Jerzy Szmit (PiS) został złapany przez policję, gdy w okolicach Nidzicy wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej. Okazało się, że poseł miał już na swoim koncie 25 punktów karnych i został skierowany na sprawdzenie kwalifikacji, czyli ponowny egzamin. Szmit został zatrzymany przez patrol drogówki na trasie krajowej Gdańsk-Warszawa we wsi Powierż koło Nidzicy w piątek po południu. Zastępca komendanta powiatowego z Nidzicy Krzysztof Kunicki powiedział, że powodem zatrzymania było wyprzedzanie na podwójnej linii ciągłej. - Policjanci zaproponowali kierowcy 200 zł mandatu i 5 punktów karnych i kierowca się na to zgodził - powiedział Kunicki i dodał, że po sprawdzeniu kierowcy w systemie okazało się, że ma on już 25 punktów karnych i został skierowany na tzw. ponowne sprawdzenie kwalifikacji, czyli ponowny egzamin na prawo jazdy. - W związku z tym poseł został poinformowany, że nie może dalej kontynuować jazdy - powiedział Kunicki. Poseł Szmit słynie z ciężkiej nogi za kierownicą. Już raz, w 2009 roku, stracił prawo jazdy po przekroczeniu 24 punktów karnych, rok później sąd w Mrągowie ukarał go za zbyt dużą prędkość w miejscowości Sorkwity na krajowej "szesnastce". W piątek poseł prawo jazdy stracił po raz drugi. "Nie liczyłem tego, nie wiedziałem" - Tym razem bardzo się spieszyłem na spotkanie w Olsztynie - powiedział poseł Szmit i dodał, że nie miał świadomości, że prowadzi auto mając przekroczoną dozwoloną liczbę punktów karnych. - Nie liczyłem tego, nie wiedziałem - zapewnił poseł. Przekonywał, że zdobycie dużej ilości punktów karnych to efekt tego, że bardzo dużo jeździ. - Teraz będę się musiał przesiąść na autobusy, jak w Olsztynie będą już tramwaje to będę jeździł tramwajami - dodał Szmit. Przyznał, że nie wie jeszcze, kiedy ponownie będzie mógł zdawać egzamin na prawo jazdy. Jerzy Szmit od lat kieruje lokalnymi strukturami Prawa i Sprawiedliwości w warmińsko-mazurskim Jestem dumny z policji z Nidzicy
