Znajdź zawartość
Wyświetlanie wyników dla tagów 'jazdy' .
-
Ledwo nowe przepisy ruchu drogowego weszły w życie, a już - tylko w Warszawie - trzech kierowców straciło prawo jazdy. Jak mówi stołeczna policja, przekroczyli oni prędkość o więcej niż 50 km/h. Zatrzymane dokumenty to efekt nocnych patroli. - Między północą a 6 rano zatrzymaliśmy trzy prawa jazdy - potwierdza Robert Opas ze stołecznej policji. - Kierowcy jechali z prędkością 127, 126 i 123 km/h - dodaje. Jak mówi policjant, do kontroli policyjnych, w wyniku których kierowcy stracili prawo jady, doszło o 00:40, 2.30 i 5.20. Nowe przepisy Przypomnijmy. Zgodnie z nowymi przepisami kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca w tym czasie i tak zdecyduje się wsiąść "za kółko", starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać, trzeba będzie jeszcze raz zdać egzamin na prawo jazdy. Na ten sam okres - 3 miesięcy - uprawnienia do prowadzenia pojazdami utracą kierowcy, którzy przewożą zbyt dużą liczbę osób (przekraczającą liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym). źródło: http://tvnwarszawa.tvn24.pl/
-
Od 13 grudnia 2015 roku w Polsce i w większości krajów Europy zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów. Przewozy Regionalne w dalszym ciągu będą koncentrowały się na obsłudze tras lokalnych i aglomeracyjnych, ułatwiając mieszkańcom większości regionów codzienne podróże do pracy, szkoły i na uczelnie. Zmiany w połączeniach regionalnych i przygranicznych Województwo dolnośląskie ● na trasy z Wrocławia do Kłodzka, Poznania i Zielonej Góry wyjadą komfortowe pociągi EN57AL (ze względu na charakterystyczną pomarańczowo-granatową kolorystykę nazywane “tygrysami”), ● powierzenie obsługi połączeń Wrocław - Rawicz i Szklarska Poręba - Harrachow Kolejom Dolnośląskim Województwo kujawsko-pomorskie ● przejęcie od spółki Arriva RP obsługi najważniejszych linii kolejowych w regionie: Bydgoszcz - Piła, Toruń - Jabłonowo Pomorskie, Toruń - Kutno i Bydgoszcz - Twarda Góra (w ofercie znajdą się również pociągi do sąsiednich regionów, m.in. z Bydgoszczy i Torunia do Poznania oraz Olsztyna oraz połączenia Toruń - Łódź i Bydgoszcz - Trójmiasto), ● kolejny nowoczesny pociąg z rodziny Elf do obsługi połączeń regionalnych (czerwiec 2016), ● komfortowe i klimatyzowane pociągi, kursujące dotychczas wyłącznie w systemie BiT City, pojawią się także na trasach: Toruń - Włocławek, Toruń - Jabłonowo Pomorskie i Nakło - Bydgoszcz, ● wprowadzenie nowego cennika biletów dla podróżujących po regionie - Taryfy województwa kujawsko-pomorskiego: jednolitej, gwarantującej stałe ceny biletów, najniższej w kraju Województwo lubelskie ● trzy nowe bezpośrednie pociągi relacji Terespol - Siedlce ułatwiające mieszkańcom południowego Podlasia podróże do stolicy, ● wstrzymanie ruchu pociągów na odcinku Chełm - Dorohusk z powodu bardzo niskiej frekwencji podróżnych Województwo lubuskie ● przejęcie obsługi dwóch połączeń Żagań - Węgliniec - Żagań od Kolei Dolnośląskich, ● obsługa trasy Zielona Góra - Szczecin zmodernizowanymi pociągami EN57AL, wprowadzenie do ruchu kolejnego nowego pociągu typu Impuls, ● rozmowy z samorządem województwa i partnerami niemieckimi w sprawie uruchomienia bezpośrednich pociągów z Gorzowa Wielkopolskiego do Berlina Województwo łódzkie ● krótszy o ponad 15 minut czas przejazdu z Łodzi do Opoczna oraz korzystniejsze godziny kursowania pociągów w tej relacji, ● autobusy uzupełniające kursy pociągów na trasach Słotwiny - Koluszki oraz Koluszki - Radomsko, ● nowy przyspieszony pociąg REGIO z Łodzi do Częstochowy kursujący w piątki i niedziele, ● obsługa połączeń Łódź - Poznań zmodernizowanymi pojazdami EN57AL, ● wstrzymanie kursowania pociągów między Tomaszowem Mazowieckim i Drzewicą z powodu bardzo niskiej frekwencji podróżnych Województwo małopolskie ● wznowienie ruchu pociągów na trasie Kraków - Spytkowice - Oświęcim i promocyjne ceny biletów, ● więcej bezpośrednich pociągów z Krakowa do Bielska-Białej, ● krótszy czas przejazdu na trasie Kraków - Tarnów - Rzeszów, ● przejęcie obsługi części połączeń na trasie Kraków - Sędziszów przez Koleje Małopolskie, ● wstrzymanie kursowania pociągów na trasie Sucha Beskidzka - Żywiec (brak zgody samorządu województwa na objęcie dofinansowaniem połączeń między tymi miastami) Województwo mazowieckie ● dodatkowe postoje pociągów interREGIO relacji Łódź - Warszawa w Grodzisku Mazowieckim, ● bezpośrednie połączenia Siedlce - Terespol i Siedlce - Łuków Województwo opolskie ● nowy przyspieszony weekendowy pociąg REGIO relacji Nysa - Wrocław - Nysa (godziny kursowania dostosowane do potrzeb studentów i osób pracujących we Wrocławiu), ● więcej bezpośrednich połączeń Nysa - Gliwice - Nysa Województwo podkarpackie ● nowy weekendowy pociąg o nazwie “Bieszczadzki Żaczek” z Rzeszowa przez Jasło, Krosno, Sanok do Komańczy (wyjazdy w piątek, powroty w niedziele) oraz dodatkowe połączenia z Komańczy do Jasła (w soboty) i Jasła do Komańczy (w niedziele), ● wakacyjne połączenie z Rzeszowa do Łupkowa ułatwiające dojazd w Bieszczady, ● krótszy czas przejazdu na trasie Rzeszów - Tarnów - Kraków Województwo podlaskie ● korzystniejszy układ połączeń na linii Białystok - Szepietowo, ● kontynuacja rozmów z samorządem województwa i stroną litewską w sprawie uruchomienia bezpośredniego pociągu Białystok - Augustów - Suwałki - Kowno. Województwo pomorskie ● więcej bezpośrednich pociągów z Trójmiasta do Bydgoszczy (cztery połączenia zamiast dwóch), ● nowe całoroczne pociągi na trasach Gdynia - Hel i Malbork - Kwidzyn - Grudziądz, ● znacznie tańsze bilety jednorazowe i miesięczne na trasie Gdańsk - Sopot - Gdynia, ● przejęcie obsługi linii Słupsk - Ustka przez PKP Szybką Kolej Miejską w Trójmieście Województwo śląskie ● kontynuacja obsługi tras łączących województwo śląskie z sąsiednimi regionami, ● nowy pociąg z Częstochowy do Tarnowskich Gór, ● krótszy czas przejazdu na trasie Katowice - Olkusz Województwo świętokrzyskie ● więcej połączeń i korzystniejsze godziny kursowania pociągów na trasach Kielce - Sędziszów i Kielce - Skarżysko-Kamienna Województwo wielkopolskie ● wprowadzenie do obsługi tras Poznań - Piła - Kołobrzeg, Poznań - Łódź i Poznań - Wrocław zmodernizowanych pociągów EN57AL, ● dodatkowe weekendowe pociągi z Poznania do Kalisza i Krzyża, ● więcej połączeń na trasach z Ostrowa Wielkopolskiego do Kępna i Kalisza, ● zmodyfikowany rozkład jazdy na trasie Piła - Chojnice Województwo warmińsko-mazurskie ● zmodyfikowany na wniosek podróżnych rozkład jazdy na linii Olsztyn - Szczytno - Pisz, ● poprawa komunikacji z sąsiednimi regionami: utworzenie nowego połączenia Olsztyn - Malbork (przez Iławę) i wydłużenie relacji pociągów z Olsztyna do Bydgoszczy i Torunia, ● uruchomienie bezpośrednich pociągów do nowego portu lotniczego Olsztyn - Mazury w Szymanach w pierwszym kwartale 2016 roku Województwo zachodniopomorskie ● dwie pary nowych połączeń aglomeracyjnych na trasie Szczecin - Gryfino, ● nowe godziny kursowania przyspieszonego pociągu “Błękitny” ze Szczecina do Świnoujścia (połączenie wakacyjne), ● więcej nowego i zmodernizowanego taboru: kolejny Impuls zakupiony przez urząd marszałkowski oraz zmodernizowane składy EN57AL na trasach Szczecin - Zielona Góra i Kołobrzeg - Piła - Poznań Połączenia międzyregionalne i międzynarodowe Poza pociągami kursującymi w relacjach lokalnych i aglomeracyjnych Przewozy Regionalne w dalszym ciągu będą oferowały swoim podróżnym sieć niedrogich międzywojewódzkich połączeń, m.in.: z Łodzi do: Warszawy, Wrocławia, Torunia i Poznania, z Poznania do: Koszalina, Kołobrzegu, Szczecina, Świnoujścia, Wrocławia, Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby, z Częstochowy do: Łodzi, Kielc i Krakowa, z Bydgoszczy i Torunia do: Poznania, Olsztyna i Trójmiasta, z Zielonej Góry do: Poznania, Szczecina i Wrocławia, z Krakowa do: Katowic, Rzeszowa, Kielc oraz z Lublina do Rzeszowa i z Olsztyna do Trójmiasta. Prowadzone są również rozmowy w sprawie pozostawienia w rozkładzie jazdy pociągów do Grodna. źródło http://www.rynek-kolejowy.pl/
- 1 odpowiedź
-
- 1
-
-
- przewozy
- regionalne
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Krzysztof Rutkowski stracił prawo jazdy. Współwłaściciel biura detektywistycznego nie będzie mógł prowadzić samochodu przez trzy miesiące. Krzysztof Rutkowski został zatrzymany w Będominie koło Kościerzyny na Pomorzu przez funkcjonariuszy drogówki. Do zdarzenia z udziałem byłego detektywa doszło wczoraj około godziny 18. Jadący mercedesem Krzysztof Rutkowski jechał z prędkością 112 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Jak zaznacza RMF FM, wczoraj były detektyw miał w Gdańsku konferencję prasową. Krzysztof Rutkowski przyznał się do przekroczenia prędkości i przyjął mandat w wysokości 400 złotych. Krzysztof Rutkowski w rozmowie z Radiem Gdańsk skomentował sprawę odebrania prawa jazdy. Podkreślił, że zawsze jeździł ostrożnie i "przez kilkanaście lat nie miał ani jednego punktu karnego". - Podróżowałem z Gdańska, gdzie spotkałem się z matką zaginionej Iwony Wieczorek. Jechałem do Bytowa. Spieszyłem się, bo była to sprawa alarmowa - zaznaczył. Kim jest Krzysztof Rutkowski? Krzysztof Rutkowski w 1981 roku ukończył Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Sochaczewie. Po szkole był milicjantem w warszawskim oddziale ZOMO. Później został dyrektorem agencji ochroniarskiej, a w 1990 roku założył własną agencję detektywistyczną. Krzysztof Rutkowski dokonywał głośnych zatrzymań w kraju i poza jego granicami. Jedna z takich akcji miała miejsce w Łodzi w 2005 roku. Pracownicy Krzysztofa Rutkowskiego zatrzymali dwóch mężczyzn w restauracji. Po latach sąd uznał to za działanie bezprawne. Akcje prowadzone przez jego biuro były pokazywane w programie „Detektyw” w TVN. Kilka lat temu Krzysztofowi Rutkowskiemu cofnięto licencję detektywistyczną. Mimo to angażuje się w głośne sprawy - jak Iwony Wieczorek, Ewy Tylman czy Magdaleny Żuk. Taka znana osoba w moich rejonach. źródlo: https://rmf24.pl/fakty/polska
-
Poseł Jerzy Szmit (PiS) stracił prawo jazdy 11 lipca 2015, 13:30 Poseł Jerzy Szmit (PiS) został złapany przez policję, gdy w okolicach Nidzicy wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej. Okazało się, że poseł miał już na swoim koncie 25 punktów karnych i został skierowany na sprawdzenie kwalifikacji, czyli ponowny egzamin. Szmit został zatrzymany przez patrol drogówki na trasie krajowej Gdańsk-Warszawa we wsi Powierż koło Nidzicy w piątek po południu. Zastępca komendanta powiatowego z Nidzicy Krzysztof Kunicki powiedział, że powodem zatrzymania było wyprzedzanie na podwójnej linii ciągłej. - Policjanci zaproponowali kierowcy 200 zł mandatu i 5 punktów karnych i kierowca się na to zgodził - powiedział Kunicki i dodał, że po sprawdzeniu kierowcy w systemie okazało się, że ma on już 25 punktów karnych i został skierowany na tzw. ponowne sprawdzenie kwalifikacji, czyli ponowny egzamin na prawo jazdy. - W związku z tym poseł został poinformowany, że nie może dalej kontynuować jazdy - powiedział Kunicki. Poseł Szmit słynie z ciężkiej nogi za kierownicą. Już raz, w 2009 roku, stracił prawo jazdy po przekroczeniu 24 punktów karnych, rok później sąd w Mrągowie ukarał go za zbyt dużą prędkość w miejscowości Sorkwity na krajowej "szesnastce". W piątek poseł prawo jazdy stracił po raz drugi. "Nie liczyłem tego, nie wiedziałem" - Tym razem bardzo się spieszyłem na spotkanie w Olsztynie - powiedział poseł Szmit i dodał, że nie miał świadomości, że prowadzi auto mając przekroczoną dozwoloną liczbę punktów karnych. - Nie liczyłem tego, nie wiedziałem - zapewnił poseł. Przekonywał, że zdobycie dużej ilości punktów karnych to efekt tego, że bardzo dużo jeździ. - Teraz będę się musiał przesiąść na autobusy, jak w Olsztynie będą już tramwaje to będę jeździł tramwajami - dodał Szmit. Przyznał, że nie wie jeszcze, kiedy ponownie będzie mógł zdawać egzamin na prawo jazdy. Jerzy Szmit od lat kieruje lokalnymi strukturami Prawa i Sprawiedliwości w warmińsko-mazurskim Jestem dumny z policji z Nidzicy
