Znajdź zawartość
Wyświetlanie wyników dla tagów 'rosyjski' .
-
Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu wydał w piątek niespodziewany rozkaz wylotu z baz wojskowych żołnierzy oddziałów powietrzno-desantowych i sił specjalnych. Ich zadaniem ma być ćwiczenie ataków na "lotniska wroga". Rozkaz został wydany dosłownie kilka godzin po zakończeniu wielkich manewrów, które od 25 maja trwały przez cztery dni w całej Rosji. Wojska powietrzno-desantowe i siły specjalne Centralnego Okręgu Wojskowego zostały obudzone o świcie rozkazem wylotu w misję. Atak na "lotniska wroga" Jak poinformowali dowódcy, mają przećwiczyć ataki na lotniska wroga, zmierzyć się z przeciwnikiem w powietrznej walce, utrzymać pozycje wokół lotnisk do momentu przybycia głównych sił, a następnie osłaniać z powietrza oddziały atakujące lotniska na ziemi. „Grupy żołnierzy sił specjalnych i powietrzno-desantowych dostały polecenie stawienia się w punktach wylotu i wsiadły do helikopterów Mi-8 przygotowanych wcześniej do akcji” - podało ministerstwo obrony w komunikacie. Resort dodał też, że decyzja o piątkowych manewrach została podjęta przez Siergieja Szojgu, który stwierdził, że zakończone manewry (25-28 maja) nie były „dość skomplikowane” i należy „wyznaczyć żołnierzom inne, trudniejsze cele”. Nie wiadomo, ile jednostek zostało zaangażowanych w piątkowe ćwiczenia. Centralny Okręg Wojskowy obejmuje obszar środowego i górnego dorzecza Wołgi, południowego Uralu i centralnej części Rosji, aż po granice Mongolii. Rosyjskie siły powietrzne zakończyły w czwartek trwające od poniedziałku olbrzymie manewry lotnicze. Uczestniczyło w nich - według oficjalnych informacji podanych przez Moskwę - około 12 tys. żołnierzy, ponad 250 samolotów i helikopterów i 700 sztuk innych typów broni i sprzętu. źródło: http://www.tvn24.pl/
-
W ostatnim czasie pojawiły się pogłoski o tym, że legendarny rosyjski jungler Danil „Diamondprox” Reshetnikov broniący w ostatnim czasie barw Gambit.CIS jest blisko znalezienia sposobu na powrót do EU LCS po tym jak jego występy w tych rozgrywkach zostały przerwane przez brak wizy. Teraz trochę światła na przyszłość tego zawodnika rzuciło Unicorns Of Love, z którym dotychczas nadal pozostawał on związany. Otóż jak się okazało mimo długich poszukiwań i rozważania wielu różnych sposobów na rozwiązanie problemu Rosjanina nie udało się znaleźć takiego sposobu, który nie byłby niesamowicie drogi lub nie wymagałby od zawodnika zbyt dużego poświęcenia w dłuższej perspektywie. W związku z tym oficjalnie już ogłoszono, że Diamond rozstaje się z Unicorns Of Love i nie powróci on już do europejskich LCS-ów. Zawodnik ten zamiast tego ma mieć obecnie plany przenosin do NA gdzie to nie będzie miał on żadnych problemów z załatwieniem wizy, która potrzebna jest mu do występów w rozgrywkach organizowanych przez Riot. Póki co nie wiadomo jednak czy gracz ten znalazł już jakąś drużynę z tamtego regionu i na jakim ewentualnie poziomie będzie on dokładnie występował w najbliższym splicie. Samo UOL zapowiedziało przy okazji, że w przerwie pomiędzy splitami podstawowy roster drużyny ulegnie pewnym zmianom, które powinny zostać ogłoszone w najbliższym czasie i wydaje się, że mogą być one związane między innymi z obsadą pozycji mid lanera i ADC jako, że niedawno pojawiły się pogłoski według których Hampus „Fox” Myhre i Pierre „Steeelback” Medjaldi mieliby rozważać odejście z tego teamu w celu przeniesienia się do NA.
