Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'planują' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Centrum Dowodzenia
    • Regulaminy
    • Ogłoszenia i informacje
    • Organizacja naszego projektu
    • Rekrutacja na naszym projekcie
    • Konkursy na naszym projekcie
    • Promuj i wesprzyj nasz projekt
    • Lista wszystkich usług
    • Zapytaj nas
  • Strefa Fragowiczów
    • Przydatne dla Fragowiczów
    • Wspólna integracja
    • Kącik redakcyjny
    • Kącik twórczości
    • Kącik hydepark
  • Strefa kar, skarg i zgłoszeń
    • Formalności - kary
    • Forum
    • Counter-Strike 1.6
    • Counter-Strike: Source
    • Counter-Strike: Global Offensive
    • Counter-Strike 2
    • TeamSpeak i Discord
  • Strefa naszych serwerów
    • ★ CS 1.6 ★ Lista serwerów
    • ★ CS:S ★ Lista serwerów
    • ★ CS:GO ★ Lista serwerów
    • ★ CS 2 ★ Lista serwerów
    • ★ Lista różnych serwerów ★
    • ★ Serwery głosowe ★
  • Strefa gier i sprzętu
  • Strefa pozostałych działów
  • Info
  • Ogłoszenia
  • [CS 1.6] Gracze serwera ZOMBIE INFECTION Aktywność
  • Ekipa Mocnego Pierdolnięcia Wszystko
  • ASG - AirSoftGun Forum ASG
  • Mirage 4L Homie Manewry
  • Wariaty Zeu$a Do odstrzału
  • ZAPALENI CZOŁGIŚCI POLECANE DRZEWKA
  • ZAPALENI CZOŁGIŚCI ELITARNE POJAZDY
  • ZAPALENI CZOŁGIŚCI PRZEMYŚLENIA
  • Byłem tutaj - strefa publiczna Byłem tutaj
  • Surf Classic Rekord fragów (ss)
  • Fragowi wyznawcy filozofii "XD" Tematy
  • Śnięte słowa mesjasza ner7usa Wielkie psalmy
  • Śnięte słowa mesjasza ner7usa Bogate donacje słowne
  • Miauczki *.* Miau Miau
  • shooters Tematy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Imię


Miasto


Zainteresowanie


Nick na sieci


Ulubiony serwer


Gram na serwerach


Skąd dowiedziałeś się o naszej sieci serwerów


System


Procesor


Karta graficzna


Pamięć RAM


Fotel


Monitor


Myszka


Klawiatura


Słuchawki


Mikrofon


Smartfon


X


Facebook


Instagram


TikTok


Snapchat


Discord


Twitch

Znaleziono 2 wyniki

  1. Na świecie od pewnego czasu można zaobserwować trend, który zakłada odejście od wytwarzania wyrafinowanego technologicznie sprzętu w Chinach. Dotyczy to zwłaszcza branży półprzewodników i produkcji chipów. Intel oraz TSMC to tylko niektóre z podmiotów dążących do dywersyfikacji branży. Wszystko to odbywa się między innymi dzięki rządowym dofinansowaniom. Stany Zjednoczone mają w planach stać się w przyszłości potęgą w tej branży. Od sierpnia 2022 roku w USA obowiązuje CHIPS and Science Act, który przewiduje pokaźne dotacje rządowe na rozwój amerykańskiego sektora półprzewodników. Beneficjentami programu są przedsiębiorstwa o różnej wielkości, ale na największe dofinansowania mogą liczyć duzi gracze, którzy zdecydują się wybudować w USA swoje fabryki. Korzystają z tego już między innymi takie firmy, jak Intel, TSMC, Wolfspeed czy Micron. Amerykańska sekretarz handlu - Gina Raimondo - podzieliła się ostatnio długofalowym celem, który Stany Zjednoczone chcą osiągnąć. Do 2030 roku kraj ten ma odpowiadać za 20% światowej produkcji wiodących chipów. Są to dosyć ambitne założenia, biorąc pod uwagę fakt, że produkcja w czołowych procesach technologicznych odbywa się obecnie całkowicie poza USA. Osiągnięcie przez Stany Zjednoczone tak znaczącego odsetku światowej produkcji zaawansowanych chipów mogłoby całkowicie zrewolucjonizować rynek. Oznaczałoby to bowiem, że w kraju tym odbywa się zarówno proces projektowania, jak i wytwarzania sprzętu, co byłoby wielkim krokiem na drodze do uniezależnienia branży od regionu Dalekiego Wschodu. Tak pokaźne inwestycje oznaczają także dużą liczbę nowych miejsc pracy, zarówno przy budowie ośrodków produkcyjnych, jak i przy ich późniejszej obsłudze. W związku z tym rząd USA planuje także szeroko zakrojone nakłady na edukację inżynierów, w celu zapewnienia odpowiedniej liczby pracowników do powstających fabryk. źródło: purepc.pl
  2. Kryzys ukraiński zwiększył zainteresowanie czołgami. Także w Bundeswehrze. Następca Leoparda 2 ma powstać w kooperacji niemiecko-francuskiej firm KMW i Nexter. Jak donosi portal SpiegelOnline, niemiecka minister obrony Ursula von der Leyen chce jeszcze w tym roku przystąpić do realizacji projektu rozwojowego czołgu podstawowego IV generacji, który zastąpi Leoparda 2. Nowy czołg - Leopard 3, ma powstać w kooperacji niemiecko-francuskiej. Ambitny projekt O planach budowy nowego czołgu poinformował posłów do Bundestagu podsekretarz stanu w federalnym ministerstwie obrony Markus Grübel. Do roku 2030 ma on zastąpić dotychczasowy czołg podstawowy Bundeswehry Leopard 2, używany w wielu armiach świata, w tym także w Wojsku Polskim. Nowy czołg, Leopard 3, powinien "być nośnikiem nowych technologii i zasad działania na polu walki i powstać w ramach niemiecko-francuskiej współpracy wojskowej z szerokim wykorzystaniem potencjału rozwojowego niemieckiego przemysłu obronnego", wyjaśnił Grübel. Nowy rozdział we współpracy niemieckiego i francuskiego przemysłu obronnego zapoczątkowano w stolicach obu państw trzy lata temu. W czerwcu 2012 podpisano porozumienie, nacelowane przede wszystkim na skoordynowanie wydatków na nowe systemy uzbrojenia. Wspólny projekt nowego czołgu podstawowego, zdolnego skutecznie zastąpić niemieckie Leopardy 2 i francuskie czołgi typu AMX-56 Leclerc, dobrze wpisywał się w tak zakreśloną współpracę. Zyskała ona na znaczeniu wskutek kryzysu ukraińskiego, który zrewidował dotychczasowe poglądy sztabowców na rolę wojsk pancernych w polityce obronnej państw NATO. Czołgi ponownie stały się modne. Minister obrony von der Leyen poleciła zwiększyć docelową liczbę Leopardów 2, będących na wyposażeniu Bundeswehry, z 225 do 328. Uzasadniła tę decyzję mówiąc, że odpowiada ona zmienionej sytuacji w polityce bezpieczeństwa i zwiększa zdolność obronną Bundeswehry, ponieważ ułatwia szkolenie załóg i pozwala na ich lepsze wykorzystanie podczas ćwiczeń. Równocześnie zarządzono przyspieszoną modernizację niemieckich Leopardów do standardu 2A7+, pokazanego po raz pierwszy przez ich producenta, firmę Krauss-Maffei Wegmann (KMW) na targach przemysłu zbrojeniowego Eurosatory w Paryżu w 2010 roku. Lukratywne zlecenia Na niemiecki i francuski przemysł zbrojeniowy czekają lukratywne zlecenia. Przewiduje się, że sama tylko Bundeswehra zamówi 300 Lepardów 3, a znając doskonałą opinię, jaką cieszy się w świecie Leopard 2, można zakładać, że jego następca, jako czołg IV generacji, także znajdzie wielu chętnych nabywców. Leopard 3 ma być wspólnym dziełem niemieckiej firmy KMW i francuskiej, państwowej firmy zbrojeniowej Nexter, producenta m.in. czołgu Leclerc, które planują fuzję. Jeśli do niej dojdzie, a decyzja w tej sprawie ma zapaść jeszcze w tym roku, powstanie duży, międzynarodowy koncern zbrojeniowy o rocznych obrotach 2 mld euro i zamówieniach opiewających na ok. 6,5 mld euro, zatrudniający ok. 6 tys. pracowników. Koalicja rządowa w Berlinie z zadowoleniem przyjęła wiadomość o planach budowy nowego czołgu. Leopard 2 ma już 36 lat i trzeba pomyśleć o jego następcy po 2030 roku. Do tego czasu Leopard 2, dzięki stałym modernizacjom, zachowa zdolność bojową. Wskutek rozwoju sytuacji na Ukrainie w kwietniu br. podjęto decyzję o wprowadzeniu do linii 100 zmagazynowanych Leopardów 2. Z tego samego powodu Bundeswehra chce zakupić za 620 mln euro 131 dodatkowych kołowych transporterów opancerzonych typu Boxer. Zamiast, jak planowano, 272 Boxerów Bundeswehra ma ich teraz mieć 403; najpóźniej do roku 2020. Dozbrojenie Bundeswehry skrytykowała partia Zielonych. Zdaniem jej eksperta ds. polityki obronnej Agnieszki Brugger "pani von der Leyen (...) myśli w kategoriach zimnej wojny zamiast międzynarodowej odpowiedziałności". Inaczej widzi to ekspert CDU Hennig Otte, który od dawna argumentuje na rzecz wprowadzenia nowego modelu Leoparda, choćby ze względu na nową politykę zbrojeniową Rosji, która coraz szybciej rozwija nowe systemy broni. Takie, jak pokazany 9 maja na "defiladzie zwycięstwa" w Moskwie pierwszy na świecie czołg podstawowy z wieżą bezzałogową T-14 "Armata". źródło: http://wiadomosci.onet.pl/
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności