Znajdź zawartość
Wyświetlanie wyników dla tagów 'liczby' .
-
Jakie są numery w scriptingu? W scriptingu są 2 rodzaje liczb, tak jak w matematyce: Liczby całe 5, 10 lub 100 Ułamki 5.5 lub 10.3 W scriptingu jest to zasadniczo ważne, jak w innych językach programowania. Zapamiętaj raz na zawsze, że komputer jak jest pusty i żeby coś zrobił - trzeba mu "wyjaśnić". Jak pracować z liczbami, gdzie są przechowywane i jak z nich korzystać? Jeśli właśnie napisałeś kod, gdzie jest liczba, to nie będzie to co ma być i kod się nie skompiluje. Wszystkie prace dane z pluginami są przechowywane w zmiennych lub tablicach. Aby utworzyć prostą zmienną, w której można umieścić jedną liczbę, należy zapisać ją (utworzyć). new g_iMyNum new - odnosi się do utworzenia (to znaczy, że jest to nowa zmienna) g_iMyNum - nazwa zmiennej (może być dowolna, ale żeby była zrozumiała i w języku angielskim (Latin)) Jak można umieścić liczbę w tej zmiennej? Bardzo prosto lub od razu po utworzeniu jej: new g_iMyNum = 5 Albo później: new g_iMyNum; g_iMyNum = 5 Później jak chcesz w kodzie pluginu przejść do dowolnej funkcji, nie twórz nowej liczby i zmiennej g_iMyNum. Tyle o liczbach całkowitych, teraz ułamki. Aby zadeklarować nową zmienną ułamkową (zmiennoprzecinkową), należy dodać słowo Float do zmiennej: new Float: g_fMyFloat Zapisywanie bez liczby może być dokładnie tak samo jak w przypadku zwykłej liczby, ale pamiętaj, że niezbędne jest określenie ułamka: new Float: g_fMyFloat = 5.5 Praca na liczbach, dodawanie, odejmowanie i inne działania matematyczne Praca z liczbami, dodawanie, odejmowanie, nie jest takie proste, a raczej tak samo jak w niższych klasach w szkole, z jedyną różnicą, że praca nie jest z liczbami i zmiennymi, w których są przechowywane. Dodawanie: new g_iNum1 = 3 new g_iNum2 = 5 new g_iSum = g_iNum1 + g_iNum2 Oznacza to, że jest to po prostu 3 + 5 = 8. Osiem jest zapisywane w zmiennej g_iSum Odejmowanie: new g_iNum1 = 8 new g_iNum2 = 5 new g_iSum = g_iNum1 - g_iNum2 Oznacza to, że jest to po prostu 8 - 5 = 3. Trzy jest zapisywane w zmiennej g_iSum Mnożenie: new g_iNum1 = 3 new g_iNum2 = 4 new g_iSum = g_iNum1 * g_iNum2 Oznacza to, że jest to po prostu 3 * 4 = 12. Dwanaście jest zapisywane w zmiennej g_iSum Dzielenie: new g_iNum1 = 15 new g_iNum2 = 5 new g_iSum = g_iNum1 / g_iNum2 Oznacza to, że jest to po prostu 15 / 5 = 3. Trzy jest zapisywane w zmiennej g_iSum Oczywiście to nie wszystkie działania, które można zrobić z liczbami, ale myślę, że znajdziecie sposoby radzenia sobie z bardziej skomplikowanymi działaniami matematycznymi, algebraicznymi i innymi. Jak wydrukować (pokazać) wiadomość dla gracza i nie tylko do niego Aby dopasować różne dane w komunikacie, są specjalne projekty, projekty dla liczb: %d / %i - Aby zastąpić liczbę całkowitą server_print("Zastapiona liczba: %d", liczba_calkowita) %f - Aby zastąpić liczbę ułamkową server_print("Zastapiona liczba ulamkowa: %f", liczba_ulamkowa) Zbiór liczb. Tablice z liczbami Do przechowywania zbioru liczb potrzebne są "Tablice". Na przykład konieczne jest, aby przechować ilość fragów gracza, nie tworząc zmiennej indywidualnie dla każdego gracza. Podczas deklarowania zmiennej, po nazwie dodaj nawiasy kwadratowe [ ] - to będzie tablica. new g_iMyFirstArray[x] X oznacza liczbę wartości, które mogą być przechowywane w tablicy (to uczyniło tzw. rozmiar tablicy) Będziemy się odnosić do pewnej części tablicy, należy określić index. (Uwaga Indeks zaczyna się od 0, a nie jednego) new g_iMyFirstArray[0] Przykład na tablicy, która zawiera kolor w formacie RGB: new g_iColor[3] g_iColor[0] = 255 // RRR g_iColor[1] = 0 // GGG g_iColor[2] = 255 // BBB Albo można też tak: new g_iColor[3] = { 255, 0, 255 }
-
No więc często w grze słyszę skargi na niską liczbę FPS. Problem ten może być całkowicie lub częściowo naprawiony po przez dwa proste zabiegi. Konfig ten został oryginalnie napisany przez użytkownika Zajec z portalu cs-gra.pl - jest jego własnością, ja tylko udostępniam (nie czerpiąc z tego zysków). 1. Wchodzimy w Steam - Library - prawym klikamy na CS 1.6 i wybieramy właściwości - następnie wchodzimy w 'set launch options' - wyskoczy nam ramka, w którą wklejamy ten wiersz: -gl -32bpp -w 1024 -h 768 -nofbo -nomsaa -dxlevel 82 -full -noipx -nojoy +gl_ansio 0 +gl_vsync 0 Przy czym zmieniamy powyższe wartości '-w' oraz '-h' na swoją rozdzielczość. U mnie jest 1024 x 768 bo na takiej gram. Klikamy OK i zamykamy. 2. Wchodzimy w folder ze Steam - SteamApps - common - Half-Life - cstrike. Wyszukujemy plik tekstowy o nazwie 'config'. Kopiujemy go i wklejamy w tym samym folderze, po czym zmieniamy nazwę tego pliku na 'userconfig'. Wchodzimy w plik 'userconfig', zaznaczamy wszystko co jest w środku i kasujemy. W puste miejsce wklejamy poniższą konfigurację: ati_npatch "0" ati_subdiv "0" cl_filterstuffcmd "1" cl_weather "0" cl_shadows "0" cl_himodels "0" cl_minmodels "1" cl_min_ct "2" cl_min_t "1" cl_nosmooth "1" developer "0" fastsprites "1" fps_max "99" fps_override "1" gl_ansio "0" gl_clear "0" gl_cull "1" gl_dither "1" gl_flipmatrix "0" gl_fog "1" gl_keepjunctions "1" gl_max_size "128" gl_monolights "0" gl_overbright "0" gl_polyoffset "0.1" gl_lightholes "0" gl_picmip "1" gl_playermip "3" gl_round_down "0" gl_vsync "0" gl_wateramp "1" gl_ztrick "1" gl_zmax "9999" hud_fastswitch "2" m_rawinput "1" max_smokepuffs "0" max_shells "0" hpk_maxsize "1" r_detailtextures "0" r_detailtexturessupported "0" r_bmodelhighfrac "5.0" r_decals "300" r_dynamic "1" r_lightmap "1" r_traceglow "1" r_novis "1" r_wateralpha "1" snd_noextraupdate "1" spec_pip "0" violence_ablood "1" violence_hblood "1" violence_agibs "1" violence_hgibs "1"
- 13 odpowiedzi
-
- 1
-
-
- podniesienie
- liczby
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
WSTĘP: W tym poradniku zajmiemy się zwiększaniem Refresh Rate’a (częstotliwości odświeżania) w monitorze. Do zwiększenia liczby herców, z jaką będzie pracował nasz monitor posłuży nam program CRU. Link do programu: https://www.dropbox.com/s/12m2bmqwzsb19ei/cru-1.2.zip Link do virustotal: https://www.virustotal.com/pl/url/39fb70a1bccf1290ef995b24c023b6f5e6c70efa1009392aad08ffcb4a33780d/analysis/1425345812/ Dzięki tej metodzie „podkręciłem” swój monitor z 60Hz do 75Hz, co daje całkiem niezły wynik, bo jest to wzrost o 25%. W moim przypadku różnica w grach (zwłaszcza w CS’ie) jest jak najbardziej zauważalna i widać spory wzrost w płynności obrazu, co przekłada się oczywiście na jakość gry ;) INSTRUKCJA: A więc do rzeczy. Jeśli pobraliśmy archiwum z programem CRU należy je wypakować i uruchomić plik CRU.exe. Okno programu wygląda tak: Przed wykonywaniem podkręcania należy upewnić się, że na rozwijanej liście monitorów widnieją tylko modele ze statusem Active. Wszystkie pozostałe, które nie są aktywne należy usunąć klikając Delete. Przejdźmy teraz do sekcji Detailed Resolutions. Na znajdującej się w niej liście zaznaczamy swoją rozdzielczość i klikamy Edit. Naszym oczom powinno ukazać się nowe okno, w którym klikamy Copy (z prawej strony), a następnie zamykamy je. Teraz wybieramy Add… z sekcji Detailed Resolutions i w oknie które, które się otworzy klikamy Paste. W tym momencie zaczyna się zaczyna się zabawa z ustawianiem liczby herców (Refresh Rate). Polecam na początek zwiększyć ją o 10Hz (czyli np. z 60Hz na 70Hz). Gdy już wpiszemy naszą nową wartość w polu Refresh Rate klikamy OK. Teraz aby móc przetestować, jak sprawuje się nasz monitor na danych częstotliwościach musimy zrestartować nasz komputer. Po ponownym uruchomieniu klikamy prawym przyciskiem myszy na nasz pulpit i z rozwijanej listy wybieramy Rozdzielczość ekranu (Screen Resolution). Następnie klikamy w: Ustawienia zaawansowane -> Monitor Teraz zmieniamy częstotliwość odświeżania ekranu na taką, którą wcześniej wprowadziliśmy w programie CRU, a następnie klikamy Zastosuj. Jeśli nie zauważymy żadnych problemów w wyświetlanym obrazie to w oknie Czy chcesz zachować te ustawienia ekranu klikamy Tak. W innym wypadku (np. gdyby obraz był niewyraźny, wyblakły itd.) czekamy 15 sekund, aż powróci do poprzedniej konfiguracji. W zależności od tego kroku możemy w programie CRU znowu zwiększyć/zmniejszyć liczbę herców dodając nowe ustawienie w sekcji Deailed Resoulutions. Postępujemy dokładnie tak samo jak na początku i po restarcie sprawdzamy czy na nowych ustawieniach nasz monitor działa poprawnie. Mam nadzieję, że wszystko jest jasne. Pamiętajcie, żeby podzielić się swoim wynikiem w podkręcaniu ;)
- 3 odpowiedzi
-
- zwiększanie
- liczby
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
