Znajdź zawartość
Wyświetlanie wyników dla tagów 'którym' .
-
Tylko na dwa lata więzienia skazał sąd oskarżonego o spowodowanie wypadku, w którym zginęły dwie dziewczynki. Ich rodzice żądali 12 lat. - Została nam już tylko bezgraniczna tęsknota. I bezgraniczna pustka, której nic nie wypełni. Nigdy nie wybaczę mu, że zabił moje dziecko - mówiła Dorota Zysk, matka 12-letniej Pauliny, na rozprawie przed tygodniem, gdy wygłaszała mowę końcową w procesie. Gdy wczoraj sąd ogłosił wyrok, nie potrafiła powstrzymać łez. Uzasadnienia wyroku wysłuchała z twarzą ukrytą w dłoniach. Jedyna córka Doroty i Pawła Zysków zginęła 9 marca 2013 r. Razem z koleżankami z klubu Egurrola Dance Studio jechała na turniej taneczny do Białych Błot pod Bydgoszczą. Za Sierpcem, czyli mniej więcej w połowie drogi, bus zjechał z jezdni i bokiem uderzył o betonowy filar wiaduktu kolejowego. Paulina Zysk zmarła natychmiast, starsza o trzy lata Paulina Kasińska następnego dnia w szpitalu. Rannych zostało 16 innych dziewczynek. Busem kierował 34-letni dziś Mariusz Ś. Za spowodowanie katastrofy drogowej prok. Leszek Wawrzyniak żądał dla niego pięciu lat więzienia oraz ośmioletniego zakazu prowadzenia pojazdów. Mec. Wiesław Majewski, pełnomocnik rodziców zmarłych tancerek, poszedł jeszcze dalej. Stwierdził, że kierowca jechał tak brawurowo, że należy uznać, iż katastrofę spowodował umyślnie. I wniósł o skazanie go na 12 lat więzienia. Sąd był łaskawy Sąd był znacznie łaskawszy. Ogłoszony wczoraj wyrok to dwa lata pozbawienia wolności oraz pięć lat zakazu prowadzenia pojazdów. Każdemu z rodziców będzie musiał też zapłacić po 50 tys. zł zadośćuczynienia, czyli razem 200 tys. zł. Sędzia Joanna Zaremba przez trzy kwadranse tłumaczyła, dlaczego wymierzyła właśnie taką karę. - Wina oskarżonego nie budzi wątpliwości - podkreślała. - Przyczyną wypadku był brak ostrożności w prowadzeniu pojazdu. Doszło do niego ok. godz. 6 rano. Sędzia zwróciła uwagę, że Mariusz Ś. był na nogach od godz. 2 w nocy. - Dorosły człowiek powinien wiedzieć, że o tej porze może być śpiący. Oskarżony jest zawodowym kierowcą. Wsiadając do samochodu, powinien zdawać sobie sprawę ze swojego stanu fizycznego. Jeśli był zmęczony, to nie powinien prowadzić pojazdu - mówiła. Uznała jednak, że nie ma mowy o tym, że świadomie spowodował on katastrofę. To fakt, że oskarżony przekroczył dopuszczalną prędkość, ale to nie prędkość była przyczyną wypadku. Sędzia sama przyznała, że kara nie jest wysoka. - Sąd wziął pod uwagę to, że oskarżony nie jest osobą karaną i normalnie funkcjonuje w społeczeństwie - uzasadniała. I dodała: - Sąd nie zawiesił jednak kary, choć mógł. Bo zawieszenie ma miejsce wtedy, gdy sąd dochodzi do przekonania, że wobec oskarżonego istnieje pozytywna prognoza na przyszłość. W tej sprawie jednak tak nie było. Nie wyraził żalu Sędzia przypomniała, że po pierwsze - już po postawieniu prokuratorskich zarzutów i odebraniu prawa jazdy Mariuszowi Ś. kilkukrotnie zdarzyło się wsiąść za kierownicę. Po drugie, właściwie nie wyraził żalu z powodu tego, że spowodował śmierć dwóch dziewczynek. - Oskarżony co prawda przeprosił, ale późno i niewyraźnie. To nie był żal, jakiego oczekiwały osoby pokrzywdzone w tej sprawie. Zrozumienie i żal podczas procesu było widać po stronie obrońcy, ale nie po stronie oskarżonego - stwierdziła sędzia. - Tymczasem skutki tego przestępstwa są dramatyczne i brak słów, by ten żal wyrazić. Zdecydowała się też orzec wobec Mariusza Ś. pięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów. - Istnieje konieczność wyeliminowania oskarżonego z grona kierowców na jakiś czas - uzasadniała. Wyrok jest nieprawomocny. Apelacje ze strony prokuratury i oskarżycieli posiłkowych są pewne. Wszystko wskazuje też na to, że od wczorajszego wyroku odwoła się także obrona. źródło: http://wiadomosci.gazeta.pl/
- 2 odpowiedzi
-
- spowodował
- wypadek
-
(i 6 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Na wstępie przepraszam jeżeli jest już taki temat na forum, jednakże ja takiego nie zobaczyłem ! :D Cześć założyłem ten temat, aby użytkownicy forum mogli trochę podyskutować o Piłce nożnej, o swoich ulubionych klubach / zawodnikach, chciałbym, od was się dowiedzieć komu kibicujecie i jak macie chwilę czasu poszperać w internecie i napisać w skrócie życiorys piłkarza, osiągnięcia klubu, bądź po prostu napisać komu kibicujesz i tyle wystarczy, a więc ja zacznę Moim ulubionym klubem jest Górnik Zabrze opowiem wam pokrótce o histori tego klubu Górnik Zabrze : polski klub sportowy, założony 14 grudnia 1948 w Zabrzu, 14-krotny mistrz Polski, 6-krotny zdobywca Pucharu Polski. Aktualnie klub zajmuje 4. miejsce w tabeli wszech czasów Ekstraklasy i 2. miejsce w tabeli medalowej Mistrzostw Polski. Największym sukcesem Górnika Zabrze był awans do finału Pucharu Zdobywców Pucharów w 1970 roku, gdzie zmierzyli się z Manchesterem City – na stadionie w Wiedniu Górnik przegrał 1:2. Droga do finału PZP 1969/70 Olympiakos Pireus – Górnik Zabrze 2:2 (0:2) (Wilczek 8, 36 min.) Górnik Zabrze – Olympiakos Pireus 5:0 (1:0) (Wilczek 1, Skowronek 62, Szołtysik 70, Banaś 82 (k), 84 min.) Glasgow Rangers – Górnik Zabrze 1:3 (0:2) (Lubański 5, 87, Szaryński 11 min.) Górnik Zabrze – Glasgow Rangers 3:1 (0:1) (Olek 63, Lubański 77, Skowronek 81 min.) Lewski Sofia – Górnik Zabrze 3:2 (2:1) (Szołtysik 5, Banaś 52 min.) Górnik Zabrze – Lewski Sofia 2:1 (1:0) (Lubański 44, Banaś 56 min.) AS Roma – Górnik Zabrze 1:1 (0:1) (Banaś 28 min.) Górnik Zabrze – AS Roma 2:2 (0:1, 1:1, 2:1) (Lubański 90 (k), 93 min.) baraż – Strasbourg (Stade de la Meinau) Górnik Zabrze – AS Roma 1:1 (1:0, 1:1, 1:1) (Lubański 40 min.) – losowanie dla Górnika Finał – Wiedeń (Praterstadion) 29 kwietnia 1970 Manchester City – Górnik Zabrze 2:1 (2:0) (Oślizło 68 min.) Mistrzostwa Polski: Gold medal with cup.svg 1. miejsce (14): 1957, 1959, 1961, 1962/63, 1963/64, 1964/65, 1965/66, 1966/67, 1970/71,1971/72, 1984/85, 1985/86, 1986/87, 1987/88. Silver medal with cup.svg 2. miejsce (4): 1962, 1968/69, 1973/74, 1990/91. Bronze medal with cup.svg 3. miejsce (7): 1958, 1960, 1967/68, 1969/70, 1976/77, 1988/89, 1993/94. Puchar Polski: Gold medal with cup.svg Zdobywca (6): 1964/65, 1967/68, 1968/69, 1969/70, 1970/71, 1971/72. Silver medal with cup.svg Finalista (7): 1955/56, 1956/57, 1961/62, 1965/66, 1985/86, 1991/92, 2000/01. Puchar Ligi: Gold medal with cup.svg Zdobywca (1) 1978 (nieoficjalny). Superpuchar Polski: Gold medal with cup.svg Zdobywca (1): 1988. Silver medal with cup.svg Finalista (1): 1987. Królowie strzelców Ekstraklasy w barwach Górnika Sezon Imię i nazwisko Liczba bramek 1959 Ernest Pohl 21 1961 Ernest Pohl 24 1965/1966 Włodzimierz Lubański 23 1966/1967 Włodzimierz Lubański 18 1967/1968 Włodzimierz Lubański 24 1968/1969 Włodzimierz Lubański 22 1985/1986 Andrzej Zgutczyński 20 1999/2000 Adam Kompała 19 Jak wiemy od paru ładnych lat Górnik Zabrze zmaga się z długami przekraczającymi 40 milionów złotych na szczęście Górnik ma świetnych kibiców którzy wpadli na pomysł, aby powstała działalność o nazwie "SOCIOS" ta działalność występuje w takich klubach jak Real Madryt, Fc Barcelona czy Bayern Munchen.Jak też wiemy jest wieczna budowa stadionu Górnika jakiś czas temu prace ruszyły pełną parą i kibice mają nadzieję, że będą mogli zapełnić te 3 trybuny już na rundę wiosenną, gdy cały stadion będzie gotowy będzie mógł pomieścić ok. 32. tyś widzów :). PS. w obecnym sezonie 2014/15 Górnik pokazuje na prawdę bardzo dobrą piłkę co przy takich długach i zaległości z pensjami pokazuje 4 miejsce w lidze To na tyle jeżeli chodzi o Górnik teraz opowiem wam trochę o moim ulubionym zawodniku, którym jest Lionel Andrés Messi Cuccittini ur. 24 czerwca 1987 w Rosario) – argentyński piłkarz, występujący głównie na pozycji napastnika w Barcelonie i reprezentacji Argentyny, której jest kapitanem. Wicemistrz świata 2014. Jest najlepszym strzelcem w historii tego klubu.W wieku 21 lat Messi otrzymał nominację do Złotej Piłki i Piłkarza Roku FIFA. W 2009 roku wygrał obydwie te nagrody, a w kolejnych trzech latach sięgnął po nowo powstałą Złotą Piłkę FIFA. W 2011 roku zdobył tytuł Piłkarza Roku w Europie według UEFA. Messi to czwarty piłkarz w historii, po Johanie Cruijffie, Michelu Platinim i Marco van Bastenie, który zdobył trzy Złote Piłki, oraz drugi obok Platiniego, który uczynił to z rzędu. Z powodu niskiego wzrostu i stylu gry często porównywany jest do Diego Maradony, który sam nazwał go swoim „następcą”. Messi zdobył sześć mistrzostw Hiszpanii i trzy razy wygrał Ligę Mistrzów. W 2012 roku zdobył pięć goli w wygranym 7:1 meczu Ligi Mistrzów z Bayerem Leverkusen i został pierwszym piłkarzem, który to uczynił. W następnym spotkaniu z Milanem strzelił dwie bramki i z 14 trafieniami na koncie wyrównał rekord rozgrywek należący do José Altafiniego. Został wówczas po raz czwarty królem strzelców Ligi Mistrzów, czym ustanowił nowy rekord. W sezonie 2011/2012 zdobył 73 gole we wszystkich rozgrywkach, najwięcej w historii w piłki nożnej. W lidze strzelił 50 bramek i ustanowił także rekord tych rozgrywek.W 2005 roku Messi z sześcioma golami na koncie został królem strzelców Młodzieżowych Mistrzostw Świata. W 2006 roku został najmłodszym Argentyńczykiem, który zagrał na mistrzostwach świata, a rok później doszedł z kadrą do finału Copa América. Messi został wybrany najlepszym piłkarzem młodego pokolenia tego turnieju. W 2008 roku z reprezentacją olimpijską zdobył złoty medal na turnieju w Pekinie. 9 grudnia 2012 roku Messi strzelając 91 bramek pobił rekord strzelonych bramek w roku kalendarzowym, który należał wcześniej do Gerda Müllera, który zdobył w 1972 roku 85 bramek. Osiągnięcia FC Barcelona[108] Zwycięstwo Primera División (6): 2004–2005, 2005–2006, 2008–2009, 2009–2010, 2010–2011, 2012–2013 Copa del Rey (2): 2008-2009, 2011-2012 Liga Mistrzów (3): 2005–2006, 2008–2009, 2010–2011 Superpuchar Hiszpanii (6): 2005–2006, 2006–2007, 2009–2010, 2010–2011, 2011-2012, 2013-2014 Superpuchar Europy (2): 2009, 2011 Klubowe Mistrzostwa Świata (2): 2009, 2011 Reprezentacja[108] Zwycięstwo Młodzieżowe Mistrzostwa Świata: 2004–2005 Igrzyska Olimpijskie: 2008 Drugie miejsce Copa América: 2006–2007 Mistrzostwa Świata 2014: Silver medal with cup.svg Srebrny Występy międzynarodowe Reprezentacja Argentyny Rok Mecze Gole Asysty 2005 5 0 0 2006 7 2 2 2007 14 6 3 2008 8 2 1 2009 10 3 2 2010 10 2 2 2011 13 4 10 2012 9 12 1 2013 7 6 5 2014 10 5 1 Razem 93 42 27 Miejsce w Drużynie Roku według FIFPro (6): 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012 Najlepszy strzelec Ligi Mistrzów (4): 2008–2009, 2009–2010, 2010–2011, 2011–2012 Miejsce w Drużynie Roku UEFA (7): 2006, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013 Miejsce w jedenastce roku L'Équipe (1): 2013 Miejsce w jedenastce roku czytelników L'Équipe (1): 2013 Trofeum Alfredo Di Stéfano (3): 2008–2009, 2009–2010, 2010–2011 MVP Ligi Mistrzów (2): 2008–2009, 2010–2011 Najlepszy napastnik Ligi Mistrzów (1): 2008–2009 Najlepszy napastnik Primera División według LFP (3): 2008–2009, 2011-2012, 2012-2013 Najlepszy piłkarz Primera División według LFP (3): 2008–2009, 2011-2012, 2012-2013 Najlepszy strzelec Pucharu Króla (3): 2008-2009, 2010-2011, 2013-2014 Najlepszy piłkarz świata według magazynu Onze Mondial (1): 2009 Najlepszy piłkarz świata (World Soccer Magazine) (3): 2009, 2011, 2012 Najlepszy piłkarz Europy według El Pais (4): 2009, 2010, 2011, 2012 Najlepszy piłkarz świata według The Guardian (2): 2012, 2013 Zdobywca Złotej Piłki France Football (1): 2009 Zdobywca Złotej Piłki FIFA (3): 2010, 2011, 2012 Zdobywca Złotej Piłki (najlepszy piłkarz mistrzostw świata) (1): 2014 Najlepszy piłkarz Klubowych Mistrzostw Świata (2): 2009, 2011 Najlepszy strzelec Klubowych Mistrzostw Świata (1): 2011 Trofeo Pichichi (3): 2010, 2012, 2013 Złoty But (3): 2010, 2012, 2013 Najlepszy piłkarz UEFA (1): 2010/2011 Najwięcej goli w Superpucharze Hiszpanii: 10 goli Najwięcej goli strzelonych w roku kalendarzowym: 91 goli (2012) Najwięcej goli strzelonych w jednym sezonie: 73 gole (sezon 2011/2012) Najwięcej goli w jednym sezonie ligi hiszpańskiej: 50 goli Najwięcej goli w jednym sezonie Ligi Mistrzów: 14 goli Najwięcej goli w jednym meczu Ligi Mistrzów: 5 goli Najwięcej goli w El Clásico: 21 goli Najwięcej goli strzelonych na wyjeździe w jednym sezonie ligi hiszpańskiej: 24 gole Najwięcej spotkań ze strzeloną bramką na wyjeździe w jednym sezonie ligi hiszpańskiej: 15 meczów Najwięcej kolejnych meczów w lidze z golem: 21 meczów, 33 gole Rekordzista pod względem liczby bramek dla FC Barcelona Najmłodszy zawodnik z 200 golami w lidze hiszpańskiej: 25 lat Myślę, że to na tyle i teraz czekam na wasze wypowiedzi jeżeli ktoś jest zainteresowany zapraszam do tej długiej lektury :)
