Według kalendarza księżycowego dzisiaj, tj 8 lutego rozpoczyna się Chiński Rok Małpy. Zgodnie z Horoskopem, elementem tego roku jest Ogień, szczęśliwym kolorem Czerwony. Dlatego też określany jest również jako Rok Ognistej Małpy. Co to oznacza ? Jeśli nie wierzysz w horoskopy i całą tą otoczkę - to nic :D Generalnie Małpa (猴) jest dziewiątym znakiem Chińskiego Zodiaku. Cyfra 9 jest wiązana z ambicją, aktywnością, sprytem i przygodą. Równowaga yin-yang jest niezwykle istotna w życiu. Małpa symbolizuje w chińskim zodiaku nieokiełznaną ciekawość świata oraz kreatywną energię. Jest znakiem wszelkiej maści poszukiwaczy i odkrywców – pionierów szukających nowych dróg rozwoju. Jej umysł jest wyjątkowo rewolucyjny, a przy tym charakteryzuje się niezwykłą inteligencją. Małpa może przejawiać geniusz, choć jest on często mylony ze zwyczajnym sprytem i przebiegłością. Energia Małpy pojawia się zawsze tam, gdzie może ona sama o sobie decydować i ustanawiać własne prawa. Małpa nie lubi czuć się skrępowana. Uwielbia za to tworzyć nowe możliwości, jest kreatorką światów, choć często jedynie we własnym umyśle. Największym wrogiem Małpy jest nuda, więc w tym roku nie ma co liczyć na brak wydarzeń. Z pewnością będzie się działo wiele rzeczy – część z nich może okazać się rewolucyjna. Szczegółowe horoskopy znajdziecie pod adresem: http://www.taichi.poznan.pl/aktualnosci/horoskop-chinski-2016-rok-ognistej-malpy/ Heh, mój znak zodiaku to Tygrys, mrau :D czyli dla mnie zapowiada sie odpoczynek, mam nadzieję, że nie bezrobocie :P Enjoy !
Źrodło: http://przewodnikduchowy.pl/wt/p/2016-rok-malpy.php