Znajdź zawartość
Wyświetlanie wyników dla tagów 'adresem' .
-
CZYM JEST G2A? G2A - platforma aukcyjna specjalizująca się w grach komputerowych. Firma ma sześć oddziałów: w Hongkongu, Rzeszowie, Krakowie, Utrechcie, New Dehli i Szanghaju. Na platformie G2A.COM użytkownicy mogą kupować i sprzedawać produkty tylko w wersji cyfrowej, w formie kluczy aktywacyjnych. Najpopularniejszymi produktami są obecnie cyfrowe klucze do gier (na konsole oraz komputery osobiste), oprogramowanie, karty pre-paid oraz przedmioty do gier. ZARZUTY POD ADRESEM G2A: Skąd pochodzą klucze do gier? Graczom sprzedawane są klucze do gier, które zostały zdobyte nielegalnie – w drodze kradzieży karty kredytowej, włamania na konto PayPal albo przejęcia konta Steam. Dlatego ceny na tej platformie są tak niskie – chodzi o szybkie wypranie pieniędzy. Oczywiście następnie z negatywnymi konsekwencjami korzystania z klucza boryka się producent gier bądź gracz. Gdy taki „złodziejaszek” zostanie złapany, to jego konto zostaje zablokowane a saldo się tam znajdujące g2a zatrzymuje dla siebie. Opłata za niekorzystanie z konta na G2A! G2A nalicza opłaty za niekorzystanie z ich platformy przez 180 dni. Maila z takową informacją otrzymujemy parę dni wcześniej (przed tymi 180 dniami), ale jak 180 dni minie, to przychodzi nam rachunek za niekorzystanie z ich strony! Czyli de facto płacimy za „produkt”, którego nie mamy/ z którego nie korzystamy (sick!). Jeżeli nie będziemy się logowali co miesiąc, to co 30 dni będziemy dostawali kolejne rachunki na kwotę 1 euro (1 miesiąc = 1 euro) za nieużywanie ich platformy. "Nie podałem numeru karty kredytowej". Ktoś sobie pomyśli: ale przecież nie podawałem numeru mojej karty kredytowej/ nie mam połączonego konta bankowego z ich serwisem, to co mi oni mogą zrobić? Odpowiedź jest prosta: na koncie g2a jest coś takiego jak SALDO. Gdy przychodzi Wam informacja o zapłacie 1 euro, a Wasze konto dotychczas było puste (wynosiło 0), to nagle saldo zmienia się na -1 i na maila przychodzi Wam informacja o nakazie podpięcia formy płatności do Waszego konta i opłaceniu zaległych faktur. Czy to jest legalne? Z jednej strony – TAK. A dlaczego? Podpisaliście „umowę” z g2a rejestrując się do tej platformy i tworząc konto. Jednak z drugiej strony, firmy mają obowiązek poinformować swojego klienta w sposób dokładny i czytelny ile i za co będą płacić. Jak można się domyślić, tutaj zastosowano metodę „małego druczku” w regulaminie. Co możecie z tym zrobić? Najlepiej logować się na tą platformę co 179 dni – można sobie wpisać w kalendarzu jakiś alert przypominający o tym. Najłatwiejszym sposobem jest po prostu usunięcie konta i przejście na inną platformę. źródło: https://www.youtube.com/watch?v=08JEP2gOHfc https://pl.wikipedia.org/wiki/G2A
