Znajdź zawartość
Wyświetlanie wyników dla tagów 'prezydenta' .
-
Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin pogratulował Andrzejowi Dudzie wyboru na prezydenta Polski - poinformowała dzisiaj służba prasowa Kremla. Jak podano, w przesłanym na ręce Dudy telegramie z gratulacjami Putin "wyraził przekonanie, że budowa konstruktywnych stosunków między Rosją i Polską, opierających się na zasadach prawdziwego dobrosąsiedztwa i wzajemnego poszanowania interesów, sprzyjałaby umocnieniu bezpieczeństwa i stabilności w Europie". Prezydent Rosji - jak podała kremlowska służba prasowa - życzył Dudzie "sukcesów w działalności państwowej". Wcześniej rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oznajmił, że Moskwa nastawiona jest na konstruktywną współpracę z Warszawą i liczy, że stosunki między Rosją i Polską będą dobre. - Zawsze liczymy na budowę dobrych, niezaangażowanych, wolnych od stereotypów, wzajemnie korzystnych stosunków z naszymi najbliższymi sąsiadami, do których zaliczamy również Polskę - oświadczył Pieskow, którego cytuje agencja TASS. W wyborach prezydenckich zwyciężył Andrzej Duda z wynikiem 51,55 proc poparcia. Urzędujący prezydent Bronisław Komorowski uzyskał 48,45 proc. głosów. źródło: http://wiadomosci.onet.pl
- 4 odpowiedzi
-
- 2
-
-
- putin
- pogratulował
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Ruszyła charytatywna akcja internautów.. Nazwali ją Ostatnia puszka prezydenta Adamowicza: Już ponad dziewięć milionów złotych. Zapełniają "ostatnią puszkę Pana Prezydenta "Zapełnijmy po brzegi ostatnią puszkę Pana Prezydenta na rzecz WOŚP" – zaapelowała 14 stycznia na Facebooku Patrycja Krzymińska i zorganizowała internetową zbiórkę. Celem był tysiąc złotych. Po kilku dniach, we wtorek wieczorem, suma zebranych do "puszki" pieniędzy przekroczyła dziewięć milionów złotych. Pomysłodawczyni w rozmowie z tvn24.pl podkreślała, że milion był dla niej "sumą astronomiczną", a teraz "nic jej już nie zdziwi". Zbiórka trwa do północy. etc.. Paweł: - Pan Paweł był taki dumny, że pobił swój własny rekord, ponad 5,6 tysiąca złotych. I jest taka niezgoda na to, że tylko tyle, a on jakby mógł w przyszłym roku, to by kwestował. Do końca świata i jeden dzień dłużej - mówiła we wtorek we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 pani Patrycja. - I to takie straszne, że to jest przerwane i to w taki sposób, takiego dnia. Więc mówię: zróbmy coś - dodała, opowiadając o tym, jak powstał pomysł na zbiórkę. zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP - Aktualny stan przekazany przez darczyńców: Zebrano 9 670 099 zł z 1000 zł - Zbiórka trwa do godziny 24:00 jeżeli jest jeszcze ktoś chętny linki poniżej :). żródła: tvn24.pl, facebook.com LINK DO OSTATNIEJ ZBIÓRKI: https://web.facebook.com/donate/785858165083164/10156056701151485/
- 3 odpowiedzi
-
- 3
-
-
-
13 STYCZNIA 2018 ATAK NA PREZYDENTA GDAŃSKA Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został w niedzielę zaatakowany nożem na scenie WOŚP podczas wieczornego "Światełka do Nieba" Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Był reanimowany, trafił do szpitala. Napastnik to 27-letni mieszkaniec Gdańska, który obecnie przebywa w areszcie. KIM JEST SPRAWCA? źródło Stefan W., 27-letni mieszkaniec Gdańska. Mężczyzna był karany, był notowany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, między innymi za rozboje. Mówi przez cały czas o swojej nienawiści do Platformy Obywatelskiej. Uważa, że niesłusznie trafił do więzienia w czasach, gdy rządziła koalicja PO i PSL -mówi jeden z oficerów policji Mężczyzna w maju 2014 roku usłyszał wyrok. Gdański sąd skazał go na pięć lat i sześć miesięcy więzienia. Była to kara za cztery napady na banki: trzy placówki SKOK i oddział Credit Agricole. Funkcjonariuszom udało się odzyskać tylko część łupu z jego ostatniego napadu. Pozostałe pieniądze mężczyzna wydawał na życie na poziomie: zagraniczną wycieczkę, kasyna, restauracje. Policjanci są przekonani, że Stefan W. przygotowywał się do napadu na prezydenta Gdańska już dłuższy czas. Miał ze sobą plakietkę "media", która pozwoliła mu zbliżyć się do sceny, a nawet wejść na nią. CO Z PREZYDENTEM? źródło Adamowicz był operowany. Około godziny 2.25 przed szpitalem zorganizowany został krótki briefing prasowy. Do dziennikarzy wyszedł doktor Tomasz Stefaniak, dyrektor do spraw lecznictwa UCK. - Pacjent żyje - przekazał doktor Stefaniak. Lekarz poinformował, że operacja Adamowicza trwała pięć godzin. Lekarze przetoczyli prezydentowi Gdańska 41 jednostek krwi. Podkreślał, że obrażenia, jakie odniósł prezydent Gdańska, były bardzo ciężkie. - Poważna rana serca, rana przepony, rany narządów wewnątrz jamy brzusznej. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku zaapelowało w niedzielę wieczorem o oddawanie krwi dla prezydenta Pawła Adamowicza. Jak podało Centrum, chodzi zwłaszcza o krew 0Rh-. Koło południa nowy komunikat o stanie prezydenta. Ważnym wątkiem śledztwa, które jest prowadzone pod nadzorem prokuratury, będzie również działanie firmy ochroniarskiej, która zabezpieczała imprezę. Według informacji policja zabezpieczała tylko teren wokół imprezy na Placu Węglowym. NAGRANIE ZDARZENIA: Źródła: http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,24360842,atak-na-adamowicza-tlumy-gdanszczan-oddaja-krew-dla-prezydenta.html https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/atak-na-prezydenta-gdanska-kim-jest-napastnik,900161.html https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/prezydent-gdanska-pawel-adamowicz-zaatakowany-na-scenie-wosp,900150.htm
- 19 odpowiedzi
-
- 6
-
-
-
