Lokalizacja: Poznań, Pleszewska 1
W środę otwarto jedno z największych centrów handlowych w Europie. Wobec handlowego molocha sypie się lawina krytyki. Władze miasta zbojkotowały otwarcie, a prezydent głośno wyraził swój sprzeciw wobec powstania Posnanii. Władze firmy Apsys, która jest inwestorem, uznały, że to decyzja polityczna i zły wybór prezydenta Jacka Jaśkowiaka. Podkreślają cały czas, że tworzyli Posnanię z myślą o poznaniakach i to frekwencja pokaże, czy kolejne centrum było potrzebne. Wczorajszy wieczór przyciągnął tłumy. Czas pokaże, czy zadziałały promocje czy rodzi się nowa sympatia Wielkopolan.
Uroczystości związane z otwarciem rozpoczęły się rano konferencją prasową w kinie Helios. Władze Apsysu oraz sieci Carrefour przez ponad godzinę opowiadały, jak innowacyjne technologie zostały zastosowane w nowym obiekcie. - Nie chcieliśmy stworzyć kolejnego centrum handlowego. Chcieliśmy stworzyć miejsce, które wyznaczy trendy dla kolejnych tego typu inwestycji - rozpoczął Fabrice Bansay, prezes firmy Apsys. Marek Błędowski, członek zarządu Apsys Polska, przekonywał, że Posnania jest jedynym w Poznaniu centrum o charakterze regionalnym. - Centrum ma ogromny zasięg. W ciągu mniej niż 45 min może dotrzeć do nas 1 mln osób - zachwalał.
Źródło: http://www.gloswielkopolski.pl/wiadomosci/poznan/a/posnania-tlumy-poznaniakow-i-gwiazdy-na-otwarciu-galerii-zobacz-zdjecia,10759122/