Znajdź zawartość
Wyświetlanie wyników dla tagów 'pierwszej' .
-
Program na drugą kadencję polegać będzie na rozbudowaniu tego, co robiłem w pierwszej - mówił Bronisław Komorowski w radiowej Trójce. Prezydent chwalił się także sukcesem związanym z wprowadzeniem ulg podatkowych z tytułu posiadania większej ilości dzieci. Przypomniał, że priorytetami jego pierwszej kadencji były: bezpieczeństwo, rodzina, z uwagi na kryzys demograficzny, konkurencyjność polskiej gospodarki, dobre prawo i nowoczesny patriotyzm. Prowadzący pytał prezydenta m.in. o program mieszkaniowy. Komorowski odpowiedział, że program budowy mieszkań na wynajem z umiarkowanym czynszem jest częścią programu "Dobry start dla młodych". - Jest w trakcie prac jedna ustawa, druga jest w trakcie wewnętrznych uzgodnień w rządzie, które dotykają problemu finansowania budownictwa mieszkaniowego, z zamysłem, by to było dostępne dla ludzi, którzy mogą płacić niższy czynsz - mówił prezydent. Pytany, czy jego program nie podzieli losów programów mieszkaniowych PO z 2007 i 2011, których nie udało się zrealizować, Komorowski odpowiedział, że o program partii należy pytać partię, natomiast jego program mieszkaniowy ma się opierać na już wdrażanych w życie programach samorządowych. - Są dwa takie samorządy, które mają bardzo ciekawe doświadczenia - to samorząd siedlecki, który realizuje tanie mieszkania na wynajem po niższym czynszu w formule partnerstwa publiczno-prywatnego i jest samorząd, który niedawno odwiedziłem, w Stargardzie, który realizuje podobne założenia, w formule TBS - podkreślał Komorowski. - Są więc wzory i doświadczenia już funkcjonujące, tylko trzeba to zebrać i spróbować zamienić w system ogólnokrajowy, tak jak zrobiliśmy z Kartą Dużej Rodziny - dodał. Prowadzący zwrócił uwagę, że "nie wszystko się udało", bo w ramach programu rodzinnego prezydent proponował, by odejść od ulg podatkowych dla rodzin na rzecz kwoty wolnej od podatków, zależnej od liczby dzieci. - To się udało! - odparł prezydent. - Milion rodzin w Polsce w tym roku skorzysta z ulg podatkowych z tytułu posiadania większej ilości dzieci. To jest moja inicjatywa i ta ustawa już weszła w życie! - podkreślał. Przyznał, że tych rodzin mogłoby być jeszcze więcej, ale "są ograniczenia natury logiki budżetu, bo ta ulga oznacza, że mniej pieniędzy wpływa do budżetu". - To jest znakomite rozwiązanie, konkretne, a nie obiecywanie gruszek na wierzbie, bo to już się dzieje - mówił Komorowski. źródło: http://wiadomosci.onet.pl/
- 9 odpowiedzi
-
- komorowski
- drugiej
- (i 4 więcej)
-
Hej wszystkim :) Chciałabym poruszyć kewstie reklamy która wyskakuje zaraz na początku po pierwszym restarcie. Jest to strasznie irytujące szczególnie jak dzieje się to na mapie awp_india gdzie w trakcie oddania strzału wyskakuje to na środku ekranu i wiele razy zdarzyło mi się przez to zginąć. Podejrzewam, że nie tylko ja mam z tym problem więc proszę o szybką reakcję bo to pierdoła a strasznie wkurza :)
-
Zawsze wkurzam się gdy w środku rundy wyskakuje mi reklama serwera. W związku z tym nasuwa mi się pytanie czy nie można by coś było zrobić z tym, choćby przesunąc tą reklame na SAM POCZĄTEK pierwszej rundy.
