Znajdź zawartość
Wyświetlanie wyników dla tagów 'photoshop' .
-
Moje prace w photoshopie, oceńcie :) 5 !
-
Witam, dziś pokarze Wam jak dostać efekt kolorowego dymu :). 1.Tworzymy nowy plik o dowolnych rozmiarach. Bierzemy narzędzie Wiadro z farbą (G) i wypełniamy na czarno. (#000000). 2.a) Bierzemy np. z www.google.pl dowolny obraz dymu. Ja wybrałem sobie taki: 2.b)Następnie przeciągamy go na nasze czarne tło. 3.a)Teraz dajemy Zaznacz > Zakres koloru 3.b) Następnie klikamy raz LPM na czarne tło które nam się pojawiło i następnie na czarne tło naszego obrazu. Po tej czynności powinniśmy mieć zaznaczony obraz tak jak na poniższym screenie. 4. Jak już zaznaczyliśmy obraz (dokładniej tło obrazu) to teraz musimy odwrócić zaznaczenie abyśmy mieli zaznaczony tylko dym. Robimy to za pomocą skrótu klawiszowego Shift + Ctrl + I. Teraz nasze zaznaczenie powinno wyglądać tak: 5.a) Teraz powielamy zaznaczony obraz za pomocą skrótu klawiszowego Ctrl + J. 5.b) Następnie zaznaczamy tą powieloną warstwę (LPM na warstwę). 6.Teraz klikamy Ctrl i dajemy LPM na miniaturkę warstwy. Po wykonaniu tej czynności nasz obraz powinien wyglądać następująco: 7.Teraz bierzemy narzędzie Gradient wybieramy styl Widmo lub układamy własny zakres kolorów. 8.Gdy już wybraliśmy odpowiedni gradient przeciągamy go od początku dymu po jego koniec. Po wykonaniu tej czynności nasz obraz powinien wyglądać tak: 9.Teraz pozbywamy się zaznaczenia. Robimy to za pomocą skrótu klawiszowego Ctrl+D. 10.Nasz obraz wygląda na skończony. Lecz aby realistyczniej wyglądał dajemy PPM na warstwę z dymem, wchodzimy w Opcje mieszania i wybieramy - Nakładka.
-
Witam! Zwracam się do was z prośbą. Czy ma ktoś może dobry link do udostępnienia programu PhotoShop i jakiegoś craka do niego bądź klucza działającego? Za pomoc wynagrodzę zielonymi lapkami :).
