4 STYCZNIA 2019
POŻAR W ESCAPE ROOM'IE
5 OFIAR, 1 POSZKODOWANY
źródło
W Koszalinie doszło do pożaru w tzw. escape roomie, nie żyje 5 nastolatek, ogień został już opanowany.
Do pożaru doszło w escape roomie przy ulicy Piłsudskiego w Koszalinie w piątek koło godziny 17. Strażacy szybko zlokalizowali i opanowali ogień. Niestety na miejscu znaleziono ciała 5 dziewczyn, wszystkie miały 15 lat - uczennice III klasy Gimnazjum nr 9, aktualnie wchodzącego w skład SP nr 18 w Koszalinie. Jeden mężczyzna został poważnie poparzony, to prawdopodobnie pracownik escape roomu. Nastolatki w obiekcie świętowały urodziny jednej z nich.
- Odbyły się już sekcje zwłok zmarłych pokrzywdzonych. W wyniku tych sekcji ustalono, ze wszystkie osoby zmarły w wyniku zatrucia się tlenkiem węgla. To jest wstępna ekspertyza – powiedział w sobotę na konferencji prasowej rzecznik prokuratury Ryszard Gąsiorowski.
Poinformował, że „to gaz najprawdopodobniej był przyczyną pożaru”. - Bezpośrednia przyczyną ognia, jak wynika ze wstępnych ustaleń, było jakieś rozszczelnienie butli, które zostały zainstalowane w piecykach tego budynku – zaznaczył.
Szef MSWiA złożył kondolencje ofiarom pożaru i polecił wszczęcie kontroli w innych obiektach tego typu w całym kraju.
LINK DO STRONY INTERNETOWEJ ESCAPE ROOM'U W KOSZALINIE: http://www.toniepokoj.pl/
Do tragedii odniósł się prezydent Andrzej Duda:
źródło
źródła:
https://wiadomosci.poinformowani.pl/artykul/8462-pozar-w-escape-roomie-w-koszalinie-5-ofiar
https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Pozar-w-escape-roomie.-Prokuratura-podala-przyczyne-tragedii