Skocz do zawartości
  • Postów

    99
  • Wpisów na chatbox

    0
  • Dołączył

kmekk

Zawieszony
  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane

    2
  • Darowizny

    0.00 PLN 

Treść opublikowana przez kmekk

  1. kmekk

    [KOSZ] Reklamy w kosmosie

    a no na to wychodzi ?
  2. Jest i drugie zdjęcie, coś pięknego.
  3. kmekk

    [KOSZ] Reklamy w kosmosie

    @ Queen of Hell to by było coś
  4. kmekk

    [KOSZ] Reklamy w kosmosie

    Reklamy w kosmosie Macie dosyć reklam w telewizji, radio, internecie czy na ulicach? No to czemu nie walnąć jeszcze kilku w kosmosie! Rosyjski start-up StartRocket chce od 2021 r. wprowadzać billboardy na niską orbitę okołoziemską. Orbitalne reklamy będą utworzone z sieci satelitów CubeSat z żaglami słonecznymi z BoPET-u. Każdy wychwytujący i odbijający promienie słońca żagiel ma mieć ok. 9 m średnicy. Reklamy będą widoczne tylko nocą, ale za to z dowolnego miejsca na Ziemi. Firma ma już prototyp satelity i w przyszłym roku chce zacząć testy orbitalnych billboardów. Na witrynie StartRocket podano, że za pomocą wyświetlacza znajdującego się 400-500 km nad Ziemią można by dziennie przekazywać 3-4 wiadomości/obrazy. Co ciekawe, to nie pierwszy tego typu pomysł. W 1992 roku pewna firma z Georgii również chciała zareklamować się w kosmosie. Pomysł był taki, aby wystrzelić na odległość 150 mil od ziemi arkusz Mylar, który po dotarciu na orbitę rozwinąłby się i został napięty za pomocą specjalnych pomp. Według planu, byłby wielkości połowy księżyca i można by go zobaczyć z każdego miejsca na ziemi przez dwa tygodnie, po czym uległby zniszczeniu jak każdy inny kosmiczny śmieć. Wtedy jednak kongres USA wprowadził zakaz reklamowania się jakiejkolwiek firmy w przestrzeni kosmicznej. Mimo tego i tak znalazło się 11 potencjalnych reklamodawców, gotowych zapłacić grube miliony za reklamę swojej firmy w kosmosie. Jak będzie tym razem? 1. Źródło 2. Źródło
  5. Czasem wrzucę jakąś perfekcyjną fotkę, którą znajdę w internecie. Może akurat kogoś to usatysfakcjonuje.
  6. kmekk

    [KOSZ] Golden State

    Na pewno każdy z was kojarzy most Golden Gate. Wybudowany w 1937 roku do dziś jest najważniejszym węzłem komunikacyjnym San Francisco. Miesięcznie przejeżdża po nim około 3,4 mln samochodów. Problem przeciążenia ruchu rozwiązano w następujący sposób: Każdego ranka droga dojazdowa do miasta jest poszerzana o jeden pas, a w godzinach popołudniowych - zwężana, by utworzyć pas wyjazdowy. Betonowe barierki są przesuwane jak suwak za pomocą maszyny "Golden Gate zipper". Źródło
  7. ❤️
  8. To nie jest miejsce na tego typu rzeczy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności