Jump to content
Medzi

CSKatowice.com - Z nami gra się lepiej!

Recommended Posts

fg_gun.png

Reklama została zaakceptowana

Wszystkie nasze wymagania zostały spełnione.

- - -

[!] Jeśli masz pytanie bądź wystąpił problem z reklamą, raportuj ten temat!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By TygryS
      Pojawiły się poważne braki na rynku pamięci NAND flash

Choć ostatnich kilkanaście miesięcy upłynęło pod znakiem kryzysu w branży nowych technologii (z pewnymi wyjątkami), to pod koniec roku pojawiły się wyraźne oznaki ożywienia. Zazwyczaj towarzyszą temu wzrosty cen części komputerowych na rynku. W przypadku nośników SSD mamy jednak do czynienia z bardziej skomplikowaną sytuacją. Wiele przesłanek wskazuje na to, że już niebawem mocno odczujemy podwyżki cen tych komponentów.

Bieżący miesiąc może być ostatnią okazją do zakupu pojemnych nośników SSD w korzystnej cenie. Już wkrótce spodziewany jest drastyczny wzrost, który napędzają przede wszystkim niedobory pamięci NAND flash.

Odkąd firmy technologiczne obniżyły znacząco produkcję pamięci NAND flash, a co za tym idzie także nośników SSD, nie można mówić o bezpośredniej zależności pomiędzy odbiciem cen, a końcem kryzysu w tym segmencie rynku. Owszem, oba te czynniki mogą iść w parze także w tym przypadku, ale trzeba liczyć się też z założeniem, że wzrost cen jest wywołany niejako sztucznie. Są przesłanki wskazujące, że jeszcze w tym kwartale ceny pojemnych nośników SSD wystrzelą w górę. Wynika to bezpośrednio z niedoborów NAND flash, z którym mamy do czynienia w ostatnich tygodniach. Dotyczy to zwłaszcza pakietów składających się z czterech i ośmiu układów pamięci, które są często wykorzystywane we współczesnych dyskach SSD NVMe M.2 2280 o pojemności 2 TB i 4 TB.

Producenci mają problemy z pozyskaniem odpowiedniej liczby takich układów, co docelowo doprowadzi do podniesienia cen nośników. Proces w praktyce już się zaczął i jest zgodny z wcześniejszymi prognozami ekspertów, choć ostatecznie wzrost może okazać się sporo wyższy niż pierwotnie zakładano. Oczywiście zanim wyższe ceny pojawią się w sklepach minie jeszcze trochę czasu. Potrwa to zapewne dwa lub trzy miesiące, więc może to być ostatni moment na zakup nośnika SSD w korzystnej cenie. Wzrosty będą zapewne niższe w przypadku mniej pojemnych dysków, jednak także w tym przypadku są one spodziewane. Do zjawiska przyczynia się także wzrost popytu, który już możemy zaobserwować, mimo że pierwszy kwartał roku zazwyczaj cechuje się jego obniżeniem w porównaniu do poprzednich miesięcy.

źródło: purepc.pl
    • By mowia ze cziter
      Skarga na: @ 666
      Dlaczego składasz skargę: Jeszcze takiego czegoś w życiu nie widziałem żeby za czyste SSY dać brak UB bo owy Administrator miał ochotę na siłę przywalić do historii WARGODA gdzie widać że sam robiłem sobie skany co chwilę szukając pliku który miałem od WH do oglądania demek będąć OPIEKUNEM ANTY CHEATA XD

Nick z gry: mowia ze cziter
      Nick osoby oskarżonej: @ 666

Data zdarzenia: jakieś pół godziny temu 
      Opis zdarzenia: Dostałem SSY, wstawiam je są czyste więc należy się UB?! Na jakiej zasadzie typ daje brak UB szukając guza gdzie indziej? Temat jest ban o tresci ssy,wstawiłem, są czyste więc należy się UB a nie robienie samowolki przez danego Administratora. Tyle lat gram i jeszcze takiej samowolki nie widziałem żeby za czyste ssy dać BRAK UB bo gość ma widzi mi się i sprawdza historię WG która sam sobie robiłem co 10 minut tak jak tłumaczyłem wyżej XD. Szczerze to nie musze mieć UB ale zróbcie porządek z gościem co robi co mu się żywnie podoba. SSY czyste= UB! Jakiś regulaminy są na serwerach a nie samowolka szukając byle czego żeby się dojebać XDDDDDDDDDDD POZDRO.

Dowód: 
       SSY SĄ CZYSTE POWTARZAM XD
    • By WheaRe.
      Dokładnie pod Twoim tematem  Jest to Bug, osoba nawet nie wie że ma model drużyny przeciwnej chyba że ktoś jej powie.
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy