Jump to content
Sign in to follow this  
Kotori

[CS 1.6 MAPPING] Jak stworzyć obszar leczący gracza

Recommended Posts

Witajcie! Przygotowałem dzisiaj dla was poradnik dzięki któremu nauczycie się tworzyć obszar leczący gracza, zapraszam! :D 

1. Stwórzmy Standardową mapę.

Na początku stwórzmy nową, standardową mapę na której stworzymy obszar leczenia, w tym celu klikamy "plik" a po tym "Nowy" wyskoczy nam okienko i klikamy "ok" w ten sposób stworzymy standardową mapę na której już będzie byt światła (light) i respawn ct (info_player_start) jeśli chcemy postawić byt respawnu dla TT to nazywa się on info_player_deathmatch.

2. Tworzymy bryły obszaru leczenia.

Teraz stwórzmy bryły które na pewno nam się przydadzą do zrobienia obszaru leczenia, więc tworzymy pierwszą bryłę o jakich chcemy wymiarach, zamieniamy ją potem w func_illusionary, w render mode dajemy na "additive", nic więcej nie ustawiamy.

image.png

Okej, mamy pierwszą bryłę, ale nie może ona mieć takiej tekstury bo w przeciwnym wypadku bryła stworzona w grze będzie zbugowana. Więc przydałoby się tego uniknąć dając jakąś teksturę tej bryle, ja dam akurat kolor czerwony nazwa jej to "RED" powinniście ją mieć bez problemu bo znajduje się w którymś pliku .wad. Klikamy więc shift+a, klikamy na "przeglądaj" i wpisujemy na dole "RED", wybieramy i klikamy "aplikuj", oczywiście musicie mieć przed tym zaznaczoną bryłę bo inaczej nici ze zmiany tekstury.

Teraz może stworzymy jakieś ścianki i daszek dla naszego obszaru, w tym celu tworzymy 3 bryły odpowiadające za ściany oraz daszek, najpierw zróbmy ścianki bo daszek chcę wam pokazać bardziej rozbudowany :D.

image.png

Supcio, mamy ścianki, troszkę obniżyłem obszar w którym będzie nas leczyć, wy też możecie to zrobić lecz nie musicie, to wasza decyzja :D.

Teraz zabierzemy się za daszek, robimy bryłę pomiędzy dwoma ścianami o takiej samej długości, wymiary:

image.png

Dobrze, mamy bryłę dachu, teraz dla urozmaicenia naszego dachu i ogólnie obszaru, zróbmy bryłę klinu w środku obszaru, o takiej samej szerokości najlepiej, długość nie ma znaczenia, mój klin: 

image.png

Okej, mamy to, ale po co jest nam w ogóle to potrzebne? A no po to, że zrobimy z tego światło do naszego obszaru. Ale tekstura nam się trochę nie zgadza więc zmieńmy ją na jakieś lampy, w tym celu znowu przechodzimy do menu z teksturami i wpisujemy "~LIGHT3F" jest to klasyczna lampa, ja dam teksturę czerwonej lampy, czyli "~LIGHT3A". klikamy aplikuj i mamy gotową teksturę lampy.

Na samym końcu tego można powiedzieć "rozdziału" tworzymy bryłę z tekstura "AAATRIGGER" i zamieniamy ją w trigger_hurt:

image.png

Gdy już to mamy zrobione, w sekcji "damage" wpisujemy np. -5, jeśli wpiszemy normalnie "5" to będzie nam odejmować hp, musi być na -.

3. Światło.

Naszym krokiem teraz, będzie po prostu dodanie bytu "light" odpowiadającego za światło, tworzymy go w miejscu obszaru i klikamy lPM na byt, wyskoczą nam właściwości tego bytu, wchodzimy w sekcje "brightness" i klikamy "wybierz kolor" ustawiamy tam kolor czerwony lub jakikolwiek inny. Gotowe.

4. Skąd ludzie mają wiedzieć na serwerze co tam się znajduję???

No właśnie, skąd ludzie mają wiedzieć co tam jest, pomoże nam w tym jakiś czerwony plusik który wskazuję na to, że jest to jakiś punkt leczenia, zróbmy sobie taki ale z lepszym bajerem, będzie on się kręcił wokół siebie.

Tworzymy dwie bryły i dopasowujemy je tak, żeby wyglądało to jak krzyżyk, oczywiście będzie on miał teksturę czerwoną, czyli "RED" jak wcześniej ;).

Oto jak wyszło: 

image.png

Mamy już krzyżyk, teraz tworzymy nową bryłę pokrytą teksturą "origin", gdy to zrobimy zaznaczamy wszystkie bryły (krzyżyk i bryłę z teksturą origin) klikamy PPM zaznaczamy "Zgrupuj"  i zamieniamy to w func_rotating, teraz pozaznaczamy sobie ważne opcję. W non solid zaznaczamy "yes", Rotation speed "70" albo wasza własna wartość, w "flagi" zaznaczamy starts ON i X axis lub Y axis, to jest już obojętne.

5. Koniec.

No i już po wszystkim, zrobiliśmy pomieszczenie leczące a także pierwszy byt który się obraca, mam nadzieję że wszystko zrozumieliście i że ta wiedza niektórym się przyda, a niedługo jakiś poradniczek związany z pojazdami w cs 1.6 :D.

• Shoot frag! (+) 1
  • Extra 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By oreo.
      Spis problemów i pytań z CS 1.6

A
      akceleracja myszki problem Aktualizacja cs 1.6  
      B
      Błąd z rozdzielczością Błąd z csem Błąd nex Bunnyhop Brak rozdzielczości Bind problem Banner the orange box Błąd awatarów Błąd połączenia  
      C
      Czy da się grać na 1 internecie Choke skacze do 30-40 nieraz do 50 Cs mikro 1.6 Celownik AWP Could connect Cl_flushentitypacket Cs 1.6 problem Czy ktoś posiada działające whesp do demek Czarny ekran Celownik cs 1.6 Celownik pomocy Cs i problemy Cs rozdzielczość Cs na lapku pomocy Cs na słabszy komputer  
      D
      Desktop Dzwięk problem  DPI myszy Dziwny problem z cs 1.6 Dziwny problem Dziwny cs steam Duży problem z half life Demo problem Dziwne lagi  
      F
      fps problem FPS pomóżcie  
      H
      HLTV serwera  
      I
      Input lag w 1.6  
      K
      Klatki cs Korzystanie z tabletu Komenda na umiejętność klasy Kupowanie przesz sms Komenda na secammo  
      L
      Lagi na serwerze Lagi w cs 1.6 Lagowanie przez latarkę oraz wysoki ping  
      M
      Mikro Myszka+celownik Mikrofon pomocy Mały problem ze słyszeniem ns Myszka przeładowanie Minimalizowanie Counter Strike 1.6 podczas czatu na steam?  
      N
      Nie mogę wejść na serwer zm Nie mogę wejść na serwer Nie mogę wejść na serwer cs 1.6 Nominowanie map Nie działa mi cs Nie mogę rozmawiać oraz nie słyszę innych graczy Nieznikające modele Nietypowy problem Nicki do csa  
      O
      Only type 2 and 10 Otworzenie map problem  
      P
      Problem z oglądaniem demek Problem z zacinającą się grą Problem z wejściem na dd2 Problem z pingiem Połączenie nie powiodło się Problem cs spray Problem z wejściem na zm Problem serwery fragujemy Problem z cs 1.6 steam Problem z dzwiękiem Problem Problem z wejściem na serwer Problem z ssami Problem z grafiką Problem z uruchomieniem gry Ping 50 oraz 60 w godzinach popołudniowych oraz wieczornych Problem z wejściem na serwer zm Problem z wczytywaniem mapy Problem z serwerem zm Problem z cs Problem z voice Problem z tnącym się cs oraz małym fpsami Problem z hl logo Problem z fpsami Problem z rozdzielczością Problem ze serwerem Problem ze sprayem w cs 1.6 Problem z rodzielczością Problem z cs Problem z ddosami Problem z mapą de_nust2 Problem z mikrofonem Problem z uruchomieniem cs no steam Problem z softwearem Problem z betą Problem z grafiką Problermatycznie Problem na sayu Problem Pytanie do kogoś kto to ogarnie Problem z ns Problem ze szprejem pomocy Problem z latarką Problem z cstrike Problem z wejściem na serwer Porty cs Problem z menu Problem ESL/WIRE Problem celownik Problem z grafiką w cs Problem z myszką Problem z chattem Problem z włączeniem csa Problem w grze Proszę o pomoc Pytanie Problem z własną tapetą w cs Paczka z celownikami do csa Problem oraz pytanie o rozdzielczość Ping Problem wejścia na serwer Problem z FPS po wymianie dysku Problem z mikrofonem Problem z rozdzielczością  
      R
      Razer naga i cs Rekordy  
      S
      Straszne lagi Spray Ściny w cs 1.6 steam Szybkie wybieranie broni Steam się zacina oraz cs Ścinki csa Skaczący choke Ścinki cs po rozmowie przez mikro Smoke Spadek fps Screeny z csa pomocy Spray Spadki z 99 do 60 fpsów Spadki FPS T
      Tekstury pytanie Tworzenie Mapy  
      V
      Valve Hammer Editor vip flaga  
      W
      Ważny temat dotyczący ssów Win 7 formatowanie  
      Z
      Z ciemnione mapy ZM missing Zagłuszanie na ZM Zamiast cs włącza się hl  

• By Haczyk
      Siemanko

Mam problem od kilku dni , z graniem w cs 1.6 i czatem podczas gry .
      Ktos mial taki problem? Gram w 1.6 ktos napisze wiadomosc na steam , gra minimalizuje sie
      Otworze nakladke steam podczas gry , wybieram kogos z listy znajomych klikam 2xLPM w celu otwarcia okna rozmowy , bum - minimalizuje sie gra.
      Strasznie to uciazliwe , nie wiem gdzie mozna to przestawic? Z czym moze byc to zwiazane ?
      Nie widze nigdzie opcji zeby gra sie minimalizowala podczas rozmowy na steam , moze ktos podpowie , jesli nie , pozostaje szukac rozwiazania.
      Podpowiem tylko ze steam po reinstalacji wiec obstawiam ustawienia gry/konta/czatu.
    • By Skyline
      Przerobił je. Boże co za ludzie.
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy