Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jakieś dwa tygodnie temu z uwagi na spowolnione ruchy mojego chrupka, postanowiłem wymienić twardy dysk.

Razem z dyskiem został zmieniony również system (wcześniej był Windows 8.1, obecnie jest Windows 10 Home).

Obecnie wszystko działa płynnie i pięknie, ale jest niestety "ALE"... Wcześniej nie miałem problemu z FPS oraz płynnością gry w tzw. SG, a po wymianie dysku takowe problem się zaczęły. Maksymalna liczba FPS to 60.
Jeżeli chodzi o config to ustawiłem wszystko co możliwe żeby zwiększyć FPS, w panelu NVIDIA wyłączyłem synchronizację pionową oraz ustawiłem inne ustawienia typowo pod 1.6 (ustawienia zalecane na innych forach). Niestety nie dało to żadnego rezultatu...

 

Co jest najśmieszniejsze... W ustawieniach startowych (właściwości w STEAM) dodałem komendę "-nofbo", która pozwala osiągnąć więcej niż 60 FPS, jednak z tą komendą widok gry jest dość "zjebany?" i widoczne są czarne paski po bokach ekranu. Oczywiście próbowałem to naprawić komendą "-stretchaspect", jednak powoduje to powrót do 60 FPS.

Ktoś coś?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Bersiak! napisał:

panelu NVIDIA wyłączyłem synchronizację pionową oraz ustawiłem inne ustawienia typowo pod 1.6

a wyłączyłeś w cs'ie? jak nie to wejdź w opcje video i masz tam 'wait for vertical sync' wyłącz to w pizdu i powinno pomóc 

  • Ustrzel fraga! (+) 2
  • Serduszko fragowe (+) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie windowsa z 7 na 10 tez miałam ten problem, zmieniłam ustawienia grafiki w grze (nie ma już fhd xD) i jest znośnie, fps_max 300 a i tak fpsow jest od 80 do 100 max. Nie wiem czy to wina kompa czy właśnie tego windowsa, chociaz u Ciebie z tym drugim problemu być nie powinno, z racji tego iż 8.1 był bardziej „wymagający?” Niż 10.

  • Serduszko fragowe (+) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj tak:

 

- Zakładka Video, zaznacz: Low video quality... ( ma to samo zastosowanie co -nofbo ) oraz ustaw gl_ansio 16 i wyłącz CS-a.

- Odpal panel sterowania nvidia, zarządzanie ustawieniami 3d, filtrowanie anizotropowe: pod kontrolą aplikacji, wygładzenie krawędzi - tryb: zastąp ustawienia aplikacji i niżej 2, 4, 8 <- to już według własnych preferencji.

- Dalej w panelu, zakładka: Dostosuj rozmiar i pozycję pulpitu, zaznacz Pełny ekran oraz niżej Pomiń tryb skalowania...

 

Daj znać czy wygląd gierki jest ok, nie ma pasków i czy FPS-y są w porządku.

Edytowane przez Damo
  • Ustrzel fraga! (+) 1
  • Serduszko fragowe (+) 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Jagermeister napisał:

a wyłączyłeś w cs'ie? jak nie to wejdź w opcje video i masz tam 'wait for vertical sync' wyłącz to w pizdu i powinno pomóc 

Oczywiście, że tak! :)
 

22 godziny temu, Ruri napisał:

Po zmianie windowsa z 7 na 10 tez miałam ten problem, zmieniłam ustawienia grafiki w grze (nie ma już fhd xD) i jest znośnie, fps_max 300 a i tak fpsow jest od 80 do 100 max. Nie wiem czy to wina kompa czy właśnie tego windowsa, chociaz u Ciebie z tym drugim problemu być nie powinno, z racji tego iż 8.1 był bardziej „wymagający?” Niż 10.

Nie znam się na tego typu rzeczach, ale na 8.1 nie miałem podobnych problemów...

 

20 godzin temu, Damo napisał:

Może spróbuj tak:

 

- Zakładka Video, zaznacz: Low video quality... ( ma to samo zastosowanie co -nofbo ) oraz ustaw gl_ansio 16 i wyłącz CS-a.

- Odpal panel sterowania nvidia, zarządzanie ustawieniami 3d, filtrowanie anizotropowe: pod kontrolą aplikacji, wygładzenie krawędzi - tryb: zastąp ustawienia aplikacji i niżej 2, 4, 8 <- to już według własnych preferencji.

- Dalej w panelu, zakładka: Dostosuj rozmiar i pozycję pulpitu, zaznacz Pełny ekran oraz niżej Pomiń tryb skalowania...

 

Daj znać czy wygląd gierki jest ok, nie ma pasków i czy FPS-y są w porządku.

Paski po boku zniknęły, ekran jest w końcu normalny. FPS'y na chwilę obecną też są w granicach 85-100 (zależy od części mapy)

Została jeszcze kwestia granatu dymnego... Jak wchodzę w SG to FPS'y spadają do 15-25. Idzie to jakoś zwalczyć? Tak jak wspomniałem wyżej, nie znam się na tego typu rzeczach, a wcześniej takie problemy nie były mi znane.

 

  • Serduszko fragowe (+) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie musisz zejść do rozdziałki 640x480 w takim wypadku, pamiętam że na moim starym kompie musiałem tak zrobić, żeby w sg mieć stałe 100 fps. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Jagermeister napisał:

Nie wiem czy nie musisz zejść do rozdziałki 640x480 w takim wypadku, pamiętam że na moim starym kompie musiałem tak zrobić, żeby w sg mieć stałe 100 fps. 

Co prawda przez te wszystkie lata wzrok mi się pogorszył, ale aż tak źle nie widzę... :P

  • Śmiech 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Bersiak! napisał:

Została jeszcze kwestia granatu dymnego... Jak wchodzę w SG to FPS'y spadają do 15-25. Idzie to jakoś zwalczyć? Tak jak wspomniałem wyżej, nie znam się na tego typu rzeczach, a wcześniej takie problemy nie były mi znane.

 

Jedyna opcja to pogorszenie jakości / widoczności przez smoke'a, ale "polepszenie" wydajności, komenda: fastsprites 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.09.2021 o 23:23, Damo napisał:

 

Jedyna opcja to pogorszenie jakości / widoczności przez smoke'a, ale "polepszenie" wydajności, komenda: fastsprites 2

Niestety nic to nie zmienia... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez TygryS
      Tworząc temat automat podstawia Ci wzór. Tak ciężko przeczytać i poprawnie wszystko uzupełnić? Wszystkie informacje wpisałeś w tagi 
    • Przez Easybizis
      Siemka, tutaj Easybizis. Kiedy chce połączyć się do servera GG, to wyskakuje mi komunikat, żebym zgłosił się na stronkę, a więc jestem. Cóż przeskrobałem? Jestem niewinny, prosze o ułaskawienie
    • Przez fporiuk
      Siema. Kupiłem VIP'a na 30 dni przez sms i pokazuje mi, że kod został albo wykorzystany albo jest błędny.
      Proszę o kontakt na priv.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności