Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Siemka , szybkie pytanie

 

Do wyboru :

 

1. Motorola Moto E7 Plus

2. Motorola Moto G9 Play

3. Oppo A31 2020

4. POCO M3

5. Oppo A53 2020

 

Prosze o rade :) 4/32 lub 4/64 

Moze ktos korzysta z wyzej wymienionych modeli lub sam musiał wczesniej podjąc decyzje :)

Ktora marka waszym zdaniem bedzie najlepsza? Pod katem dostarczania aktualizacji andka , nakładek , stabilnosci .

Czy obawiac sie po chinskich fonach  bana na google bo to ostatnio gorący temat?

Motka - niby spoko ale długo byli poza rynkiem jesli chodzi o smartfony , i nie ma nakładki - moze i lepiej bo mniej syfu.

Oppo - nie znam , slyszalem ze i chwalą i narzekaja - wiec nw jak to jest ?

Poco - I tu dylemat bo niby spoko , ale mam obecnie Xiaomi redmi 7 , i po zakupie po 3/4 tyg , wyswietlacz dostał plam od lewej krawedzi , tak jakby sie pixele wypaliły. - Troche sie obawiam xiaomi , no i ma lekkie zawieszki.

 

 

 

Edytowane przez Hak3R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście od lat użytkuje Samsungi S'ki i śmiało mogę je polecić wydaje mi się że w tej cenie uda Ci się kupić s8 który mimo lat bije te wszystkie telefony prawie w każdej kategorii.Polecam Ci stronkę versus, możesz tam wszystko dokładnie porównać.

  • Serduszko fragowe (+) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdzie się jakiś zadbany ? Jaką ma wersję andka , są nadal aktualizacje ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z samego porównania  brałbym Oppo A53. Ma NFC co jest według mnie bardzo fajne, bateria nie jest mała. Aparat z tyłu nie jest najlepszy lecz z przodu spełnia wymagania. Android 10 jest fajny nie ma jeszcze zepsutych dymków messengera na które ludzie narzekają. Procesor też ma dobry. Sam telefon ładnie wygląda. Ma opcje 4/64 jak napisałeś więc myślę że jest to dobra opcja :) .

  • Serduszko fragowe (+) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie są opinie wgl o oppo ? Nie ma jakichś awarii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.mgsm.pl/pl/porownanie/motorola-motoe7plus-vs-oppo-a532020-vs-oppo-a312020-vs-poco-m3/ 
tu masz porównanie 4 telefonów 

https://www.mgsm.pl/pl/katalog/oppo/a532020/opinie/
tu masz opinie 

Wiadomo są inne strony z opiniami więc można poszukać jeszcze na jakimś media expert czy coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Hak3R napisał:

Znajdzie się jakiś zadbany ? Jaką ma wersję andka , są nadal aktualizacje ? ;)

Kwestia jak będziesz szukał 😋 android 9 aktualizację nadal są dostępne. Pytałeś o awarię od 7lat latam na eskach i to co one przeżyły w moich rękach to była naprawdę ostra próba solidności która zaliczyly na 6. Chyba wszystkie gry chulaja aż miło.Chwale te telefony z uwagi na moje doświadczenia z nimi, użytkujac czasami inne telefony wkurwiam się na czas rekacji inne chujostwa.

  • Serduszko fragowe (+) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej całej paczki to G9 Play, reszta bez podjazdu.
 

53 minuty temu, pEpekkkkkkkkkk napisał:

Osobiście od lat użytkuje Samsungi S'ki i śmiało mogę je polecić wydaje mi się że w tej cenie uda Ci się kupić s8 który mimo lat bije te wszystkie telefony prawie w każdej kategorii.Polecam Ci stronkę versus, możesz tam wszystko dokładnie porównać.

Nie kupisz w tej cenie S8 w dobrym stanie, bo w tym kraju praktycznie nie da się kupić S8 w dobrym stanie, gruba większość użytkowników samsungów niestety ich nie szanuje, bite 95% z nich to uszkodzone egzemplarze.

Jest natomiast świetna alternatywa w używkach - Oneplus 5/5t, może nawet 6. Marka głównie dla entuzjastów, którzy raczej szanują swoje sprzęty i mają o nich pojęcie. Sam posiadam 2 urządzenia ich marki i złego słowa powiedzieć nie mogę. Dobre (świetne?) specyfikacje, pierdoły typu NFC i przede wszystkim dobre wsparcie na XDA

  • Ustrzel fraga! (+) 3
  • Serduszko fragowe (+) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda wsparcie G9 Play ? W sumie mnie to ciekawi bo sam robilem w swoim xiaomi , unlock i soft od nich właśnie z nowszym andkem i do redmi 7a było sporo tematów na XDA.jak wygląda sprawa dla G9?? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, danse. napisał:

Z tej całej paczki to G9 Play, reszta bez podjazdu.
 

Nie kupisz w tej cenie S8 w dobrym stanie, bo w tym kraju praktycznie nie da się kupić S8 w dobrym stanie, gruba większość użytkowników samsungów niestety ich nie szanuje, bite 95% z nich to uszkodzone egzemplarze.

Jest natomiast świetna alternatywa w używkach - Oneplus 5/5t, może nawet 6. Marka głównie dla entuzjastów, którzy raczej szanują swoje sprzęty i mają o nich pojęcie. Sam posiadam 2 urządzenia ich marki i złego słowa powiedzieć nie mogę. Dobre (świetne?) specyfikacje, pierdoły typu NFC i przede wszystkim dobre wsparcie na XDA

Z użytkowaniem Samsungow masz rację,przykładem jestem ja 😂 zerknalem na ten oneplus 5 i bardzo fajnie się on prezentuje, mam ma myśli specyfikację i chyba taniej da się to kupić jak s8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://forum.xda-developers.com/c/moto-g9-play.11307/

Póki co bieda, jedynie TWRP się pojawiło. Patrząc jednak na poprzednie modele i datę wydania G9 to można stwierdzić, że pewnie scena za kilka miesięcy się rozwinie. Na chwilę obecną czysty Android powinien wystarczyć, co moim zdaniem i tak jest świetnym rozwiązaniem, zwłaszcza w tym konkretnym pułapie cenowym.

Tanich OPPO raczej bym pod uwagę nigdy nie brał, bo o ile troszkę droższe modele są rzeczywiście OK, to te niższe jednak potrafią być mocno niezbalansowane:
- A31... MediaTek i to dość słaby, podziękujemy.
- A52... 90Hz wyświetlacz, ale jedynie Snap 460? Z ich nakładką przy większym obciążeniu pewnie będzie się cięło tak samo jak Poco M3, może nawet gorzej.

O E7 to chyba nawet wypowiadać się nie trzeba...

  • Serduszko fragowe (+) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie zdanie masz o poco m3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile M3 i G9 wyglądają podobnie na papierze, to MIUI jednak da o sobie znać, gdyż nie jest to jakoś strasznie lekka nakładka, zwłaszcza w najnowszej wersji.
 


Polecam materiał.

  • Serduszko fragowe (+) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam na redmi 7a miui 12 , tnie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ moonlight Tutaj myślę, że mogłaby bardzo pomóc :) Mi doradziła kupna Xiaomi Mi 10t Lite 5G i jestem mega zadowolony !

  • Ustrzel fraga! (+) 1
  • Serduszko fragowe (+) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś sobie zadać pytanie do czego głównie potrzebujesz telefonu.
Jakbym nie miał wyboru, to z listy którą przedstawiłeś wybrałbym Motorole G9 Play.
Natomiast alternatywnie rozważyłbym:
- Motorole G8 Power ("lepszy" ekran i procek, ale podobno pamięć gorsza co może zamulać - brak nfc)
- Samsunga M21 (na allegro po 500zł używany, ale ekran i bateria deklasuje resztę )


Jest jeszcze wiele innych wyborów, ale przy tych nie trzeba było by się bawić w naprawianie softu - poza usunięciem jakiegoś bloatu i wgraniem gcam, ale to standard :)
Ale to tylko mój osobisty i stronniczy wybór, wolę komfort i możliwości niż żonglowanie softem z xda (gdzie oczywiście warto zajrzeć).
Jeszcze jest
używany dwu-trzy letni flagowiec z topowym procesorem, można wyrwać czasem b. dobre sztuki gdzie wystarczy wymienić baterię i/lub wgrać jakieś lineageos ;)

  • Ustrzel fraga! (+) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak @ danse. napisał, najlepsze z tych wszystkich co podałeś jest Motorola G9 Play, często ją sprzedaję w salonie i nie wraca na gwarancję. Ogólnie żadna ze sprzedanych motoroli mi na gwarancję nie wróciła, teraz mógłbyś też popatrzeć na motorole G10 która jest niewiele droższa, pamięć 4/64 i aparat malinka 48mpx.

Co do oppo, ta wersja z 64 GB się nie wypowiadam. W sieci, której pracuje już nie ma jej dostępnej, jedynie wersja 128GB.

Jeśli chodzi o redmi 7a jest to bardzo AWARYJNY model jeśli chodzi o system. Okropnie się zacina. Nie raz wracała na gwarancję.

BTW. motorolki mają prawie czystego androida, co sprawia, że od samego początku telefon nie jest zaśmiecany aplikacjami producenta, tak jak inne marki.

  • Ustrzel fraga! (+) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.05.2021 o 08:07, PACIU napisał:

@ moonlight Tutaj myślę, że mogłaby bardzo pomóc :) Mi doradziła kupna Xiaomi Mi 10t Lite 5G i jestem mega zadowolony !

 

Podpisuje się pod tym, sam jestem w posiadaniu Xiaomi Mi 10T i dochodzę do wniosku, że w życiu bym tego telefonu nie zamienił. Flagowiec, kupiony za 2k (aktualnie 1,8k, bo wyszła nowa generacja), 8GB RAM, co jest sporym zapasem, 140 HZ wyświetlacz, bajka :D 

 

Wracając do tematu, brałbym którąś z Motorolek, ze względu na "czysty" system i raczej bezawaryjność. :) 

 

 

 

 

  • Ustrzel fraga! (+) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności