Jump to content

Recommended Posts

Reforma Kącika Redakcyjnego

 

Drodzy Fragowicze.

 

W ciągu ostatnich 14 dni Kącik Redakcyjny przeszedł wiele zmian; doszły nowe działy, niektóre zastąpiły stare, posegregowano tematy, zmieniono opisy działów etc., Każda z nich umotywowana jest polepszeniem czytelności działów redakcyjnych, aby zachęcić Was, drodzy "podglądacze" do dowiedzenia się czegoś nowego o Świecie.

Opis jest szczegółowy bez żadnych pominięć przez wzgląd, iż chcemy aby nasze działania były dla wszystkich przejrzyste, czytelne i całkowicie jasne.

 


 

Wszystkie zabiegi były tworzone w kooperacji z Redaktor Naczelną @ czekoladka~ , którą już na wstępie wspominam. Ciężko byłoby bez Ciebie to wszystko wykonać.

 

 

image.png

Obrazek poglądowy przedstawiający aktualny wygląd działu redakcji.

 

Dodaliśmy dwa całkiem nowe działy: 

 • Ciekawostki
  Publikowana tutaj będzie cotygodniowa ciekawostka. 
 • Cytat tygodnia
  Dawniej był to "cytat dnia", jednakże postanowiliśmy ograniczyć częstotliwość publikacji tej właśnie serii do jednego tematu tygodniowo.

Dodatkowo, w tym pierwszym stworzyliśmy poddział "Czy wiesz, że...", do którego przeniesiono tę serię z innego działu, która w niedługim czasie zostanie reaktywowana.

 • Gazetka Sieciowa - ten dział wcześniej nosił nazwę "Odkrywaj świat razem z Fragujemy".
 • Gry Redakcyjne - zbudowany na fundamencie działu, nazwanego mianem "Pozostałe". Był to niestety, jeden wielki miszmasz. Masa wymieszanego ze sobą "budyniu". Dodaliśmy również poddziały:
  --> Zgadnij kto to?
  --> F*ck & Kill & Marry
  Są to dwie całkiem nowe zabawy, których wcześniej u nas nigdy nie było. Określenie działu w ten sposób, daje nam możliwość dobudowania nowych podfor, co za tym idzie powstawanie kolejnych zabaw.

W dwóch głównych działach, gdzie stawialiśmy je na podwalinach tych starych, zalegało mnóstwo starych tematów, dla których znaleźliśmy nowe miejsce, bądź przenieśliśmy je do archiwum. 

 

Według jakich kryteriów podejmowaliśmy akcję, co do przenosin do archiwum?

 

Tematy:

 • przedawnione,
 • autor został wykluczony,
 • kasacja poddziału, lecz zależało nam na ich archiwizacji. Zawsze przecież można kiedyś je wykorzystać.

 

W dziale Pytanie Tygodnia, mimo zbanowanych prowadzących serię postanowiliśmy podmienić autora na @ [BOT] Fraguś , by zachować ciąg licz #1, #2, #3 itd. w starszych tematach. 

 

Zmodyfikowano opis już działającego działu:

Natomiast nowe otrzymały własny [opis]:

 • Gazetka Sieciowa
  Tworzona co miesiąc przez ludzi - dla ludzi. Jej zadaniem jest zobrazować jakie zmiany zaszły przez ten okres w naszej społeczności!
 • Gry Redakcyjne
  Weź udział w naszych zabawach! Pokaż, że umiesz się bawić razem z Nami!
 • Ciekawostki
  Odkrywaj i poznawaj niezwykłe ciekawostki ze Świata.
 • Cytat Tygodnia
  Słowa, które towarzyszyć Nam będą przez całe siedem trudnych dni.

W nowo powstałych działach dodane zostały z @ [BOT] Fraguś  Informacje o dziale:

 


 

W połowie miesiąca października do grupy redakcyjnej doszedł nowy członek - @ crunchy oreo . Wierzymy, że wniesie On wiele świeżości, a także systematyczności w działach. Po tych kilkunastu dniach wspólnej kooperacji śmiało można stwierdzić, że ta jest przednia. Tak trzymać! Rozmowny, kulturalny użytkownik, a co za tym idzie również i przykładny redaktor. 

 


 

Na zakończenie w imieniu całej Redakcji, chciałbym tutaj na oczach wszystkich, podziękować byłemu już redaktorowi @ Anana$  za wielomiesięczną współpracę. Trud, oraz serce które wkładał w jej rozrost. Za każdy temat, który tworzył dla dobra każdego z Nas, czy to na poprawę nastroju, czy też po prostu pokazania czegoś całkowicie nowego. W dzisiejszych czasach mało jest ludzi, którzy podejmując się czegoś dają z siebie wszystko. Niektórzy po upływie miesiąca czy dwóch odpuszczają, a Ty od samego początku do samego końca byłeś aktywny, czy to na forum, czy serwerze, mimo, że jak sam powtarzałeś miałeś i masz dużo obowiązków. Do zobaczenia, w któryś dzień. Miejsce w redakcji dla takich osób zawsze stoi i stać będzie otworem. Życzymy Tobie wytrwałości, a wręcz upartości w dążeniu do wyznaczonych sobie celów, a ten masz bardzo ambitny, jednakże dasz radę, bo niby kto, jak nie Ty?

 


 

Pozdrawiamy,

FGTeam

 • Shoot frag! (+) 5
 • Love Frag (+) 9

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By Rithorax
   Reforma sędziów i strefy banów
    
   Drodzy Fragowicze.
    
   Z każdym dniem dążymy do doskonałości.
   Staramy się wprowadzać zmiany, dzięki którym podejście do graczy będzie coraz bardziej profesjonalne bo na to właśnie stawiamy.
   W związku z tym, miło nam zakomunikować, iż w ostatnim czasie dział Strefa Banów Serwerowych ze strony formalnej przeszedł gruntowną przemianę.
    
   Zmiany obejmują zarówno system banowania czyli coś co dotyczy Was wszystkich, ubiegania się o zdjęcie blokady,
   jak i sam proces rekrutacji dotyczącej przyjmowania nowych członków na stanowisko Sędziego Ocen.
    
    
   Pytania i odpowiedzi...
    
   1. W jaki sposób zostać Sędzią Oceniania?
    
   Pierwszym krokiem jest złożenie podania z zastosowaniem się do wzoru.
   Następnie kandydat w ciągu kilku godzin otrzymuje od Głównego Sędziego Ocen poprzez wiadomość prywatną na forum paczkę w której w zależności od moda gry znajdować się będą screeny połączone z demkiem, bądź same demka. Jak nietrudno się domyślić; demka dotyczyć będą CS: GO, a screenshot'y wraz z nagraniem rozgrywki z gry modu 1.6. 
   Będzie to wyglądać następująco:
   CS: GO - 3 demka, CS 1.6 - 1 demko i 2 paczki po 5 SS'ów. Dema mają być rozpisane wraz ze wskazaniem czasówek i pobierane będą z serwerów FFA.
   W przypadku screen'ów te mogą być brane z naszego ZOMBIE MODa - ma to na celu poprawną weryfikację rozjaśnień, z którymi mamy do czynienia w tym trybie. 
   Po ocenie, z zachowaniem ciągłości korespondencji [w tym samym PW] odpowiada zamieszczając szczegółową rozpiskę [o czym mowa powyżej]. 
   Kolejnym krokiem będzie wprowadzenie przez Opiekuna Strażników poprzez edycję podania kandydata wyniku, z jakim Ten zakończył test. By zaliczyć trzeba zdobyć powyżej 51% [jednakże w pewnych przypadkach, głównie w 1.6 administracja może przepuścić kandydata dalej mimo otrzymania punktów poniżej tego progu].
   Na ostatniej prostej administracja podejmuje decyzję i ostatecznie rozpatruje podanie.
    
   Możliwe, że część osób takowy test zniechęci do kandydatury, jeszcze inni na nim polegną, jednakże wszystko to wprowadzamy po to, aby nie dochodziło do sytuacji, gdzie sędzia banuje czystego gracza, a jeszcze gorzej gdy puszcza cheater'a, ażeby ten dalej uprzykrzał życie naszej Społeczności. Sędzia to nie tylko odwołania, ale też zgłoszenia oszustów.
   Zależy nam na tym, by osoby będące sędziami ocen cieszyły się zaufaniem wszystkich osób, bo to oni podejmują ostateczną decyzję i to od ich zdania nie raz zależy nasza dalsza rozgrywka tutaj. 
    
   2. Dostałem bana, co dalej? 
    
   W takiej sytuacji musisz napisać prośbę o odbanowanie w odpowiednim dziale ponieważ CS 1.6 i GO mają osobne do tego działy. Masz na to 7 dni czyli tyle, ile przechowujemy dema HLTV / GOTV na stronie. Redagując ją zobowiązany jesteś zastosować się do wzoru, inaczej Twoje odwołanie będzie uznane za spam i wrzucone do kosza.  Po publikacji odwołania admin banujący zgodnie z regulaminem ma 24-godziny na rozpisanie dema. Gdy już to będzie zrobione Sędzia Ocen od danej wersji [1.6 / GO] zapoznaje się z rozpiską i sprawdza demo i to on ostatecznie rozpatruje temat. Jeśli podtrzyma decyzję admina poinformuje o tym w poście. W sytuacji błędnej decyzji podjętej przez administratora oprócz wyjaśnienia sytuacji dlaczego decyzja została podjęta błędnie i rozpatrzenia prośby Twoja kara w ciągu kilku minut zostanie zdjęta. W sytuacji, gdyby admin rozpiski nie zamieścił, demo zostanie sprawdzone przez sędziego i to on ją wstawi. W zależności od wyniku śledztwa rozpatrzy temat.
   [!] Cały proces może potrwać maksymalnie 3 dni, jednakże zwykle dzieje się to w ciągu jednej doby od momentu publikacji przez użytkownika. [!]
    
   3. Nie zgadzam się z decyzją sędziego, co robić?
    
   Gdy temat został już rozpatrzony, a sędzia nie przychylił się do Twojej prośby co uważasz za błąd i nie zgadasz się z werdyktem; możesz zgłosić opublikowany przez niego post. Temat zostanie rozpatrzony ponownie przez Sędziego Głównego, a decyzja ta będzie już ostateczną.
   [!] Każdemu użytkownikowi przysługuje prawo do ponownego rozpatrzenia tylko raz. Kolejne zgłoszenia nie będą już sprawdzane. [!]
   [!] Wszystko ma się odbywać na Forum. Niedopuszczalne są przypadki, gdzie zbanowany wysyła wiadomości prywatne do sędziego, czy innych osób funkcyjnych. [!]
    
    
   Podsumowując...
    
   Zmiany zaszły również na stanowisku Głównego Sędziego.
   Aktualnie jest nim @ Hayu , który pełnił już tę funkcję, więc można wspomnieć, iż niejako powrócił na dawne stanowisko.
   Przez ten czas, gdy korzystał z "sędziowskiego urlopu" zastępował go @ therealgtx . który aktualnie wybrał się na zasłużony wypoczynek. 
    
   Obydwu kolegom, życzymy dalszych sukcesów!
    
   Pozdrawiamy,
   FGTeam
×
×
 • Create New...