Jump to content

Recommended Posts

Reforma sędziów i strefy banów

 

Drodzy Fragowicze.

 

Z każdym dniem dążymy do doskonałości.

Staramy się wprowadzać zmiany, dzięki którym podejście do graczy będzie coraz bardziej profesjonalne bo na to właśnie stawiamy.

W związku z tym, miło nam zakomunikować, iż w ostatnim czasie dział Strefa Banów Serwerowych ze strony formalnej przeszedł gruntowną przemianę.

 

Zmiany obejmują zarówno system banowania czyli coś co dotyczy Was wszystkich, ubiegania się o zdjęcie blokady,

jak i sam proces rekrutacji dotyczącej przyjmowania nowych członków na stanowisko Sędziego Ocen.

 


 

Pytania i odpowiedzi...

 

1. W jaki sposób zostać Sędzią Oceniania?

 

Pierwszym krokiem jest złożenie podania z zastosowaniem się do wzoru.

Następnie kandydat w ciągu kilku godzin otrzymuje od Głównego Sędziego Ocen poprzez wiadomość prywatną na forum paczkę w której w zależności od moda gry znajdować się będą screeny połączone z demkiem, bądź same demka. Jak nietrudno się domyślić; demka dotyczyć będą CS: GO, a screenshot'y wraz z nagraniem rozgrywki z gry modu 1.6. 

Będzie to wyglądać następująco:

 • CS: GO - 3 demka,
 • CS 1.6 - 1 demko i 2 paczki po 5 SS'ów.

Dema mają być rozpisane wraz ze wskazaniem czasówek i pobierane będą z serwerów FFA.

W przypadku screen'ów te mogą być brane z naszego ZOMBIE MODa - ma to na celu poprawną weryfikację rozjaśnień, z którymi mamy do czynienia w tym trybie. 

Po ocenie, z zachowaniem ciągłości korespondencji [w tym samym PW] odpowiada zamieszczając szczegółową rozpiskę [o czym mowa powyżej]. 

Kolejnym krokiem będzie wprowadzenie przez Opiekuna Strażników poprzez edycję podania kandydata wyniku, z jakim Ten zakończył test. By zaliczyć trzeba zdobyć powyżej 51% [jednakże w pewnych przypadkach, głównie w 1.6 administracja może przepuścić kandydata dalej mimo otrzymania punktów poniżej tego progu].

Na ostatniej prostej administracja podejmuje decyzję i ostatecznie rozpatruje podanie.

 

Możliwe, że część osób takowy test zniechęci do kandydatury, jeszcze inni na nim polegną, jednakże wszystko to wprowadzamy po to, aby nie dochodziło do sytuacji, gdzie sędzia banuje czystego gracza, a jeszcze gorzej gdy puszcza cheater'a, ażeby ten dalej uprzykrzał życie naszej Społeczności. Sędzia to nie tylko odwołania, ale też zgłoszenia oszustów.

Zależy nam na tym, by osoby będące sędziami ocen cieszyły się zaufaniem wszystkich osób, bo to oni podejmują ostateczną decyzję i to od ich zdania nie raz zależy nasza dalsza rozgrywka tutaj. 

 

2. Dostałem bana, co dalej? 

 

W takiej sytuacji musisz napisać prośbę o odbanowanie w odpowiednim dziale ponieważ CS 1.6 i GO mają osobne do tego działy. Masz na to 7 dni czyli tyle, ile przechowujemy dema HLTV / GOTV na stronie. Redagując ją zobowiązany jesteś zastosować się do wzoru, inaczej Twoje odwołanie będzie uznane za spam i wrzucone do kosza.  Po publikacji odwołania admin banujący zgodnie z regulaminem ma 24-godziny na rozpisanie dema. Gdy już to będzie zrobione Sędzia Ocen od danej wersji [1.6 / GO] zapoznaje się z rozpiską i sprawdza demo i to on ostatecznie rozpatruje temat. Jeśli podtrzyma decyzję admina poinformuje o tym w poście. W sytuacji błędnej decyzji podjętej przez administratora oprócz wyjaśnienia sytuacji dlaczego decyzja została podjęta błędnie i rozpatrzenia prośby Twoja kara w ciągu kilku minut zostanie zdjęta. W sytuacji, gdyby admin rozpiski nie zamieścił, demo zostanie sprawdzone przez sędziego i to on ją wstawi. W zależności od wyniku śledztwa rozpatrzy temat.

[!] Cały proces może potrwać maksymalnie 3 dni, jednakże zwykle dzieje się to w ciągu jednej doby od momentu publikacji przez użytkownika. [!]

 

3. Nie zgadzam się z decyzją sędziego, co robić?

 

Gdy temat został już rozpatrzony, a sędzia nie przychylił się do Twojej prośby co uważasz za błąd i nie zgadasz się z werdyktem; możesz zgłosić opublikowany przez niego post. Temat zostanie rozpatrzony ponownie przez Sędziego Głównego, a decyzja ta będzie już ostateczną.

[!] Każdemu użytkownikowi przysługuje prawo do ponownego rozpatrzenia tylko raz. Kolejne zgłoszenia nie będą już sprawdzane. [!]

[!] Wszystko ma się odbywać na Forum. Niedopuszczalne są przypadki, gdzie zbanowany wysyła wiadomości prywatne do sędziego, czy innych osób funkcyjnych. [!]

 


 

Podsumowując...

 

Zmiany zaszły również na stanowisku Głównego Sędziego.

Aktualnie jest nim @ Hayu , który pełnił już tę funkcję, więc można wspomnieć, iż niejako powrócił na dawne stanowisko.

Przez ten czas, gdy korzystał z "sędziowskiego urlopu" zastępował go @ therealgtx . który aktualnie wybrał się na zasłużony wypoczynek. 

 

Obydwu kolegom, życzymy dalszych sukcesów!

 

Pozdrawiamy,

FGTeam

 • Shoot frag! (+) 4
 • Love Frag (+) 4

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By GET
   Nowy wygląd banów CS 1.6 i CS:GO
    
   Drodzy Fragowicze,
    
   W związku z wprowadzonym nowym wyglądem naszego forum,
   odświeżyliśmy wygląd systemów banów, zarówno dla serwerów CS 1.6, jak i CS:GO!
    
   ---
    
   CS 1.6 - FragBans
    

    
   vs
    

    
   CS:GO - SourceBans
    

    
   vs
    

    
   ---
    
   [ UWAGA! ]
    
   Jeśli nie widzicie nowego wyglądu odczekajcie 24h celem odświeżenia pamięci podręcznej!
   Jeśli widzicie nowy wygląd i zauważyliście jakikolwiek błąd, zgłoście go nam koniecznie w tym temacie!
    
   Pozdrawiamy,
   FGTeam
  • By xWizzYx
   Nick podczas gry: w1zzy
   Nick admina: TurboLaczek
   Rodzaj kary: ban 
   Powód kary: Rashowanie respa
   Data zdarzenia: 18:25
   Opis zdarzenia: Wgl mnie nie było na respie tt spadłem do jaila na 3 rampie i gdy byłem w jailu nagle dostałem bana za rashowanie respa niby jest to 60 min bana ale dostałem go za nic
   Dodaje że po 60 minutach od dostanie bana nadal nie mogę wejść na serwer
    
  • By xibastek
   Nie zamknąłeś tematu a więc dodam swoje dwa grosze:
   awp_vio_fg
   Moim zdaniem ta mapa łapie już dosyć graczy za rasz. Moim zdaniem zakaz skakania na murek jest zbyt limitujący.
   awp_gade_fg
   Zakaz wychylania przy drzwiach będzie zbyt trudny do opisania i będzie powodował duże nieporozumienia. Wydaje mi się że powinno zostać dozwolone (tak jak na awp_batson_dev_fg) wychylanie do dalszej krawędzi wejścia do wierzy mimo tego ze będzie to korzyść dla jednej z drużyn (nie wiem której).
    
×
×
 • Create New...